Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ann_24

naturalne planowanie rodziny

Polecane posty

Gość 28
ja rowniez nie wyobrazam sobie stosowania metod naturalnych mam nieregolarne okresy nigdy niewiadomo kiedy sie pojawi mam zaburzenia hormonalne moja temp wzrasta i spada kiedy tylko chce tak samo jest ze sluzem........................ ta metoda nie jest dla mnie i jeszcze pewnie dla wielu innych kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie.....
czy metody naturalne moze stosowac kobieta karmiaca dziecko piersia oczywiscie po wczesciejszej obserwacji............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_co_to_jest
PCOS??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PCOS
Zespól policystycznych jajników (PCOS) jest powszechnie rozpoznawana nieprawidlowoscia endokrynologiczna wystepujaca u kobiet, oraz najpowszechniejsza przyczyna nieplodnosci spowodowanej brakiem owulacji. Dotyczy od 3 do 6% populacji kobiet bedacych w wieku rozrodczym. Najistotniejszymi kryteriami rozpoznania PCOS sa: hiperandrogenizm, chroniczny brak owulacji, obecnosc jajników policystycznych w obrazie USG przy braku innych, wtórnych przyczyn hiperandrogenizmu, takich jak wrodzony przerost nadnerczy lub nowotwór produkujacy androgeny www.pco.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec: a) zaburzenia hormonalne leczy sie b) nieregularnosc miesiaczek nie jest przeciwskazaniem c) mozna stosowac przy karmienu, ale jesli ktos za bardzo sie ni zna to i tak polecam na poczatek z gumkami (poczytaj o npr) d) kazda metoda zle stosowana zawodzi, rowniez tabletki/gumki/etc. e) w przypadku pco powiem wrednie nie widze sensu stosowania niektorych metod, bo i tak zajscie w ciaze jest minimalne f) moze dlatego npr stosuja kobiety aby wiedziec kiedy maja najwieksze szanse na 'zajscie'? hm? jesli mialy dotychczas problemy z 'zajsciem'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przy PcOS tez istnieje
ryzyko zajscia w ciaze. A na to sobie pozwolic nie moge na razie. Wiec jednak NPR nie sa przeznaczone dla wszystkich (na stronach NPR pisali, ze KAZDY mozej e stosowac). Po drugie PCOS nasila sie po pierszym zajsciu w ciaze. Czyli gdybym teraz zaszla (przez NPR) i np. poronila (jest duze ryzyko) moje szanse na dziecko w przyszlosci drastycznie sie zmniejszaja. Wkurza mnie postawa zwolennikow NPR. Im nic nie wytlumaczysz, bo dla nich wszystko jest takie proste. Masz zespol policystycznych jajnikow to i tak masz minimalne szanse na zajscie w ciaze, wiec po co stosowac antykoncepcje. Nie przyznaja sie, ze naturalne metoy planowania rodziny moga byc zawodne. Bo jak wpadniesz to to byl Twoj blad, nie metody.Nie biora pod uwage ze organizm ludzki to nie automat. Jakos zwolennicy innych metod antykoncepcji przynaja sie, ze nic nie daje 100 procentowej pewnosci, a zwolennicy NPR-nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec tak.. jesli masz pco czyli charakteryzuje sie wystepowaniem braku owulacji to na pewno bierzesz leki.. wiec npr na pewno nie jest dla ciebie.. nie jestem jakims maniakiem tej metody, uwierz przeszedlem przez wieksosc dostepnych;p i nie twierdze, ze ma 100%, 99.9% mozemy jej dac po owulacji, przed to juz kazdego ryzyko czy uzywa gumek czy liczy ile to jeszcze do owulacji pozostalo;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewny
Wy jestesicie porombani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia26
A wicie co dla mnie jest w tej metodzie najgorsze? Kontrola spontaniczności seksu -bleee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA LEJE
Sami znawcy! :) Metoda objawowo-termiczna , sprawdzcie sobie specjalisci jaki dla niej jest wskaznik Pearla. Ta metoda jest skuteczna tylko trzeba najpierw o niej poczytac!!! A kalendarzyk to utopia z XIX wieku!!! Polecam www.free.med.pl. Troche przesadzili tam momentami z religia al metoda opisana bardzo ladnie. Objawowo-termiczna - sprawdzcie sami. Do tego oczywiscie gumka ma sie rozumiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×