Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Tez kocham Świeta ale wole zawszw u swoich rodzicow jest tak światecznie tradycyjnie rodzinnie a w tym roku swieta u teściowej. Może to trochę kwestia przyzwyczajenia. Zachciało mi się chyba żurku chyba już wiem jaka zupa na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Co do jedzenia również nie jem regularnie. Za słodyczami nie przepadam. Mam ochotę na fast foody i gazowane. Ale jem również zdrowe rzeczy :) rano ciężko mi coś zjeść. Ah ja czuję że będzie dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 86MalaCzarna86
Zazdroszczę tym które już wiedzą co noszą w brzuszkach. Ja mam nadzieję dowiem się 9 grudnia. X Ale się wczoraj strachu najadlam. Brałam kąpiel i w pewnym momencie widzę trochę krwi myślałam że na zawał zejde wyskoczylam z tej wanny jak opatrzona . Panika niesamowita ,aż się cała trzeslam . A to z nosa. Ulga niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na razie 1 kg na plus, jem rożnie, zdarza się też coś niezdrowego, tylko na wieczór to muszę się zmusić żeby coś zjeść bo tu niby głodna ale mdłości okropne, ja nadal wymiotuje :( co do świąt to też wole w dużym rodzinnym gronie. Zawsze jeden dzień z moimi rodzicami a drugi z teściową i rodzeństwem męża. Ja nadal nie umiem uwierzyć że będzie druga córa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowy_groszek
Moja dieta również nic specjalnego jem na co mam ochotę. Nie jem jakoś dużo. Tyje książkowo, więc chyba jest ok. X Clarice gratuluję synka :) Miałaś nosa ;) X Moje święta też nie należą do kameralnych. W tym roku będziemy u moich rodziców, ciesze się bo nie będę musiała gotować, a zupełnie nie mam w ciąży do tego chęci. Lubię atmosferę świąt, śnieg - oby się pojawił. Nie mogę się doczekać już kolejnych świąt, które będą z dzidziusiem, mąż już zarezerwował sobie urlop prawie na cały grudzień w przyszłym roku :) Od kilku lat jeżdżę na snowboardzie i tylko to mnie strasznie boli, aż płakać mi się chce jak sobie pomyślę, że w tym roku nie pojeżdżę. Uwielbiam to, tą atmosferę, góry w zimę, grzańce, co roku wyjeżdżamy z przyjaciółmi na tydzień. W tym roku też jedziemy no i będę siedzieć w pensjonacie, są jednak priorytety :) X May gratuluję synka, a Wadowice córci :) U mnie w 13 tygodniu na prenatalnym też dr powiedział, że córeczka i do tej pory nie miałam drugiego usg, które potwierdziłoby płeć. Już się przyzwyczaiłam do tej mojej córeczki i teraz się zastanawiam nad tym, że może jej coś tam między nóżkami mogło urosnąć, a kolejne usg 17.12. Gdzieś czytałam, że podobno na początku ta płeć może się zmienić z jednej w drugą, ale już nie wiem z której w którą. X U mnie dziś 15 + 6. Nadal wymioty, bóle w dole pleców, zaparcia, szybko się męczę, wstaję raz na siku w nocy, obrzydzenie do mięsa i już mi trochę ciężko, zobaczymy co będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Zrobiłam gołąbki bo taka ochota mnie wzięła mniam :) leżę teraz i się obijam. Ogólnie to rmtroche mnie wszyscy denerwują ale siedzę cicho. Mój to mnie czasami nie może przytulić bo mnie to drażni :( na seks zero ochoty aż szkoda słów coś co uwielbiałam :) ha ha no cóż może mi to minie . Ja jak widzę mięso to mi też niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Znowu dopadaja mnie złe myśli ze z maluszkiem jest coś nie tak :( boję się strasznie. Chyba już do końca ciąży będę tak się tym zamartwiac. :( X A wy jak tam dziewczyny wstalyscie już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 86MalaCzarna86
Alice mam tak samo jak ty, ale to chyba normalne. Pamiętam że w pierwszej ciąży też tak miałam a najgorzej tak z miesiąc przed porodem . Ciągle myślałam czy wszystko ok czy poród dobrze pójdzie nawet bałam się ze pomyla dzieci w szpitalu i kazalam mężowi chodzić krok w krok za mała i doszukiealam się znaków szczególnych znalazłam pieprzyki na nozce i już wiedziałam że to moja. Paranoja normalnie. Ale to raczej naturalną rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
ynik: Na 50% będzie to chłopczyk. Na 50% będzie to dziewczynka. A to dlatego, że: • kilogramy zlokalizowały się wokół bioder i na pośladkach - dziewczynka • Włosy na Twoich nogach rosną tak samo jak przed ciążą - dziewczynka • Masz wysoko brzuch - dziewczynka • Śpisz w łóżku z głową na południe - dziewczynka • Stopy nie marzną Ci bardziej niż przed ciążą - dziewczynka • Lubisz piętki chleba - chłopiec • Przyszły tato nie przybiera na wadze - dziewczynka • Babcia ma siwe włosy - chłopiec • Nie miałaś porannych nudności we wczesnej ciąży - chłopiec • Nie wyglądasz dobrze w ciąży - dziewczynka • Twoje piersi powiększyły się znacznie - dziewczynka • Liczba stanowiąca sumę: lat mamy w momencie poczęcia dziecka i numeru miesiąca, w którym doszło do poczecia jest liczbą parzystą - chłopiec • Mocz jest przejrzysty, o żółtej barwie - chłopiec • Twój nos pozostał bez zmian - dziewczynka • Objadasz się mięsem i serami - chłopiec • Częstotliwość uderzeń serca maluszka wynosi powyżej 140/min - dziewczynka • Odczuwasz bóle głowy - chłopiec • Twój brzuch wygląda jak piłka do koszykówki - chłopiec • Pokazujesz ręce stroną dłoniową do góry - dziewczynka • Podnosisz kubek za ucho - chłopiec TO SIE DOWIEDZIALAM :) HAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Mała czarna - to mnie to chyba tak jak myślałam też czeka. Ciężko cieszyć się ciąża z dnia na dzień. Jeśli w głowie tylko myśl czy maluszek jest. Kurczę kiedy będą te mocne ruchy dziecka żeby być spokojnym . W piątek wizyta to znowu będę swirowac. Nie dziwię ci się ze kazalas mężowi krok w krok chodzić za dzieckiem żeby Nie pomyliły ja chyba też tak zrobię. miesiąc przed porodem będę się już chyba codziennie modlić w kościele z nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 86MalaCzarna86
Alice u mnie wg tej rozpiski dalej nie wiem co będzie:) część objawów na chłopca część na dziewczynkę ale jeszcze dwa tygodnie i mam nadzieję że wszystko będzie jasne. X U nas w szpitalu jakiś czas temu doszło do pomyłki tyle że zamieniono chłopaka z dziewczyną, ale i tak była jazda procedury itd mimo że wszystko było jasne robiono testy dna. Współczuję stresu rodzicom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Mała czarna - no powiem ci ze ja czuję że będzie dziewczynka a tak naprawdę to się okaże na wizycie jeśli dziecko będzie się chciało z nami tym pochwalić. X No powiem ci ze zamiast cieszyć się narodzinami dziecka to musieli wykonywać testy czy dziecko jest ich . Nie życzę takich akcji żadnemu z rodziców. X A który już masz tydzień ? Ja w środę będę miała skończony 15 t i zacznie mi się 16 dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
A co do krwi to też mi się leje z nosa raz na jakiś czas . Podobno tak już jest więc nic na to nie poradzimy chyba . Ja już chce wizytę u ginekologa zobaczyć tylko bijące serduszko maluszka. I jestem niesamowicie ciekawa czy w brzuszku jest chłopiec czy dziewczynka :) tak zazdrosze dziewczyna które już to wiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 86MalaCzarna86
U mnie w poniedziałek zaczyna się 17 wg OM, ale cykle miałam nieregularne więc może się to zmienić lekarz mówił że na wizycie potwierdzi wiek. Ja też mam przeczucie na dziewczynkę i nawet imię mam ale z mężem do dzidzi mówimy jakby miał być chłopczyk. Nie wiem dlaczego jakoś podświadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniula33
Dziewczyny czy któraś z Was chudła w ciąży? Ja jestem coraz bardziej na minusie a jem normalnie i regularnie...zaczynam sie tym martwić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
O to już dużo 17 tydzień :) ja według om i usg mam 14t3d .:) Ja jak ostatnio rozmawiałam z szwagierka to ej opowiadalam tak jak bym o chłopcu mówiła. Chyba to tak jest :) haha Z tego co mi wiadomo to zdarza się ze się traci na wadze przy ciąży. Zależy od organizmu. Ale jeśli gin nic nie mówi ze jest źle to raczej jest wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 86MalaCzarna86
Aniula jeżeli maleństwo się dobrze rozwija i gin nic nie narzeka to tyłki się cieszyć ze nie tyjesz. A później na pewno dodatkowe kg się pojawią. X Alice a na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaulina
Witajcie,Dziewczyny. Mam termin na 6 maja. Na ostatnim badaniu wyszlo,ze prawdopodobnie chlopiec. Czuje sie dobrze, w ogole nie wymiotowalam. W pierwszej ciazy ani razu tez nie wymiotowalam. Stracilam 4 kg. Nie objadam sie na noc, ograniczylam slodycze. Niestety,ale startowalam z waga 94! Wiec musze sie ograniczac :) dzis zaczelam 18 tydzien. Pobolewa mnie w krzyzu,ale to raczej od mycia podlogi po remoncie :) synek ma 5 lat,cieszy sie na rodzenstwo. Pracuje dalej, bo moj lekarz kaze jak najdluzej :p jak sie dzis maciw,Dziewczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Ja mam termin na 25maj tzn od 22-26maja a ty mała czarna na kiedy masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj gosc Paulina :) gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Wtaj Paulina!:) Fajnie, że jest nas coraz więcej:) 2 chłopaków to będzie już Chyba wyzwanie:D Xxx Co do wagi... mi rośnie cały czas. Mam aktualnie z 4kg na plusie od początku... a to dopiero 4 miesiąc! Dziś mam 16t.2d. I powiem wam, że z tym liczeniem to sama nie wiem mi lekarka zawsze "dodaje" czyli wg niej mam teraz 17 tydzień . I w sumie wszędzie tak liczą... na stronach internetowych też. W czwartek man wizytę to dopytam:) Już się doczekać nie mogę... bo też się martwię że coś może się dziać , tym bardziej że mam ostatnio bóle brzucha coś jak na okres ale myślę że to macica się powiększa. Dziś mam spotkanie rodzinne u rodziców mojego P. Przyjedzie brat z dziewczyną która pracuje na porodówce (jest na cc) i wypytam ją trochę. Wiem że nie popiera cc na życzenie ale ja się boję sn... A poza tym to muszę się Wam pochwalić że mój P. Dziś mi się oświadczył. Tak po prostu wyjął mi mopa z rąk, padł na kolana i zapytał czy zostanę jego żoną:D prześmieszne to było:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
O jeju Gratulacje Noamica świetnie :) nie ważne w jaki sposób to bardzo duże wyzwanie dla faceta :) ale się cieszę malec pewnie fika koziołki z radości w brzuszku :) dużo szczęścia i miłości :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Naomincia wielkie gratulacje :-) Każdy sposób na oświadczyny jest dobry :-) super. Co do tycia to ja tyję i tyję, chociaż się nie opycham. Co do liczenia tygodni ciąży to według tego co ja czytałam liczy się rozpoczęty, cZyli jak masz 16 tydzień i kilka dni to jest 17 tydzień rozpoczęty :-) czyli jesteś w 17 tygodniu ciąży :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 86MalaCzarna86
Naomincia gratuluję! X Alice u mnie termin na 16 maja wg om. X Ja wg wagi przytylam ok 2 kg ale czasami mam uczucie jakbym 10 przytyla taka jakaś ociezala jestem. Jem bardzo często bo mi niedobrze jak nie zjem i obowiązkowo muszę mieć przy sobie zawsze gumy albo landrynki bo inaczej aż mi słabo. A cukier w normie, bo już myślałam że mam za niskie i to dlatego taka lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Naomincia gratuluję :-) heh takie oświadczyny są najbardziej romantyczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowy_groszek
Naomincia super! Cieszę się z Tobą :) Co do wagi u mnie też 4 +. W pierwszym trymestrze 3 kg przytyłam, i w czwartym miesiącu na razie 1 kg. Ja tam się tym nie martwię, bo na razie tyję książkowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpaulina
Noamincia,gratuluje :) Od poczatku czulam,ze bedzie drugi syn i bardz o tego chcialam szczerze powiedziawszy. Planuje pracowac do 7 miesiaca,bo szykuje mi sie maly awans i musze sie postarac. Ale czuje se bardO dobrze i mam nadzieje,ze tak zostanie. W pierwszej ciazy pracowalam do konca 8 miesiaca i wrocilam do pracy po niecalym roku. Ciezko bylo na poczatku, bo tesknilam za synem,ale dobrze,ze moja tesciowa to zlota kobieta :) czasem mam dni,ze najchetniej poszlabym na zwolnienie i calymi dniami spala.. Dziewczyny, tez jestescie takie nerwowe? Bo ja strasznie sie irytuje :) i to takimi p*****lami,ktore dotychczas mi nie przeszkadzały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Naomincia ulala to ślub będzie:D !!! gratuluję:)! może z pierścionkiem na dłoni, Twoja zazdrość zelżeje;) a jak tam pierścionek - trafił w gust?:) mój brat w zeszłym roku kupił swojej (już) żonie za mały;p i musieli czekać na wymianę ponad miesiąc. x gośćpaulina witaj:) nie szalej za bardzo z porządkami i pracą! mam nadzieję, że szybko awansujesz! x U mnie leci 19tc a z ******* słabo. Czasem poczuję motylki w brzuchu, ale rzadko i słabo:( wolałabym już konkretne kopniaczki! bo zaczynam się martwić lenistwem mojego Maluszka. W 20tc poprzedniej ciąży ruchy czułam już przez brzuch, a tu się nie zanosi, co dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Dziękuję Wam:) Dark co do pierścionka to jest idealny, dokładnie taki jak chciałam:) A jeśli idzie o zazdrość... oj mogłaby zmaleć bo już mnie męczy. Ja jestem w tym 17 tygodniu i czekam na ruchy z utęsknieniem... Wczoraj przyszła żona mojego przyszłego szwagra :D, położna zleciła smarowanie skutków Maltanem od 6.miesiąca:) Któraś coś Słyszała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 86MalaCzarna86
Maść_krem nazywa się dokładnie Alantan i smaruję się skutki żeby nie pekaly i były nawilzone. Podczas karmienia też można stosować. Mi podczas karmienia tak popekaly że przez miesiąc niesamowity ból i płakałam jak mała karmiłam. Dopiero położna poleciła te maść i wszystko się ładnie zagoilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×