Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

witam ona2626. to faktycznie masz co robic z takim szkrabem 17 miesiecznym ale fajna roznica wieku bedzie miedzy dziecmi. chociaz na poczatku bedzie napewno ciezko ale pozniej razem beda sie bawic. napisz jak znosilas poprzednia ciaze? jak rodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Ona2626 witamy i Gratulacje :) X Dla tych co są nowe zapraszamy również na forum zamknięte na fb maj06 X Ja powiem wam dziewczyny ze prócz delikatnego kataru i ciągłego bólu dzisel to jest w porządku. Za to mój mąż drugi raz już chory... X Powiem wam ze co chwilę na twarzy jakieś wypryski mi wyskakują i powoli tym się załamuje mówię mojemu ze za chwilę nie będzie miejsca na twarzy:( a jeszcze najgorzej jak siedzę i myślę to tu coś rozdrapie tu wycisne ahh.... X Ubranka będę kupować dopiero w lutym a raczej wyprawkę bo resztę ubranek mam po siostrzenicy albo siostrzencach ale to się okaże dopiero jak będę wiedziała czy mam dziewczynkę w brzuszku czy chłopca. :) Znowu włącza mi się myślenie o bablu czy wszystko jest dobrze. Ruchów jako tako jeszcze nie czuję wieczorem takie dziwne jak by kopanie czy coś ale wydaje mi się ze to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćUK
Witam wszystkie mamy na Maj! Ja tez jestem tu nowa, 17-ty tydzien, to bedzie moj pierwszy dzidius. Mieszkam w Londynie, wiec niestety na L4 isc nie moge :( I zamierzam pracowac do konca Marca. A czy sa tu jakies mamy z UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilaIda
A ja dziś leżę cały dzień Brzuch a właściwie macica twardnieje wzięłam no spe ktora naprawdę pomaga. A bierze ktoś no spe ❓ ogólnie samopoczucie zle w poniedziałek do lekarza a tak się boję żeby wszystko było ok przez to twardnienie brzucha. W pierwszej ciąży też tak miałam ale później .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadowice87
Cześć nowym dziewczyną :) mi te bóle na szczęście ustały ale w środę naprawdę byłam przerażona bo siedziałam u koleżanki i jak miałam wstać i jechać to tak mnie kuł brzuch że wyprostować się nie mogłam, :( doczołgałam się do domu i pod prysznic i powoli popuszczało, teraz się oszczędzam bardziej, prządki tylko powolutku i nic na siłę najwyżej na święta nie będzie w 100% wysprzątane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jak dobrze, że już piątek, bo mam naprawdę DOŚĆ. W pracy jakiś Sajgon, nie ogarniam już jak się nazywam... Tak się w sumie chciałam wyżalić, bo ciągle w pracy, a nawet już nie mogę się skoncentrować na tym, co mam zrobić, bo jestem zmęczona :( x O sprzątaniu nawet nie myślę, ale ja się niespecjalnie przejmuję porządkami - dbam o jako-tako ogarnięty dom (z podłogi jeść nie można!) i w święta jest tak samo. Firanek nie mam, okien myć nie będziemy, jeśli mam na coś przeznaczyć siły, to wolę na gotowanie świątecznych przysmaków albo na przygotowanie ozdób choinkowych :) Planuję zrobić masę solną, wyciąć z niej kształty foremkami do pierniczków i potem pomalować farbami, może nawet jutro to zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona2626
Pierwszy poród zaczął się odejściem wód o godz 15 a zakończył cesarka o 00:15 z powodu nadciśnienia i brak postępu w porodzie. także wiem co to poród naturalny i poprzez cc, co do samej ciąży to w 32 tyg leżałam w szpitalu z powodu zagrożenia przedwczesnym porodem, dostawałam sterydy na płuca. Mam nadzieje że sytuacja się nie powtórzy. w tej ciąży 17 tc mam brzuch taki jak w pierwszej w 24 tyg, jestem przerażona jest mi ciężko a tu kilkadziesiąt razy dziennie słyszę "mama mama i widzę rączki wystające ku górze" i jak tu jej wytłumaczyć ze nie mogę tyle nosić córki Dziewczyny na poprzednim forum robiłysmy z dziewczynami taką listę obecnych i daty planowanych porodów, co Wy na to aby i tutaj taką zrobić. Według mnie to świetny pomysł szczególnie w miesiącu narodzin patrzyłysmy która następna i czekałam z niecierpliwością na relacje ;) potem do owej listy dodawane było czy chłopczyk czy dziewczynka i jakie imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona2626 my już mamy taką tabelkę :) tylko kurcze nie pamiętam na której str, może któraś pamięta?(u mnie w ciąży jakoś ciężko z pamięcią :() Ale niedługo by zdało się zrobić nową jak już wszystkie będą wiedziały pleć :) Ja pierwszą córeczkę rodziłam 7 godz także bardzo spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Na 18!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilaIda
Ja dziś już znacznie lepiej brzuszek nie boli wiec się cieszę Teraz śniadanie i czekam na siostrę będzie mylą okna bo sama się boję Acha wydaje mi się że lepiej nie kupujcie zbyt dużo rzeczy dla dziecka bo zobaczycie będziecie mieć dużo gości i każdy cos podaruje. Spokojnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dark_paradise
Cześć Dziewczyny! Witam wszystkie nowe mamuśki:) x Milalda super, że czujesz się lepiej! Dobrze, że siostra pomoże Ci z oknami. Dla mnie to bzdura brać się za nie samemu w ciąży, dlatego totalnie odpuszczam i mam gdzieś że są totalnie uwalone. Jestem po przedwczesnym porodzie i nie mam zamiaru jakkolwiek ryzykowac. x Ona2626 - a w którym tygodniu urodziłaś? Ja trafiłam do szpitala z powodu nadciśnienia i białka w moczu (gestoza) na początku 33tc, a urodziłam pod koniec 34tc równiez przez cc (tyle ze akcja była nagła i nie wiem nawet co to skurcze). Jakie masz teraz ciśnienie? Ja monitoruję i póki co, na szczęscie, cały czas jest niskie. Też mam większy brzuch niż w 1szej ciąży. Nie chciałabym żeby urósł za wielki, ale grunt zeby dzieciątko w środku miało się dobrze! Również mam w domu córeczkę:) 23-miesięczną:) a w brzuchu rośnie druga księżniczka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Hej dziewczyny! Cicho tu jakoś, czyżby życie przeniosło się na FB? U mnie wciąż słabo... bóle brzucha, skurcze i mdłości... przyznam Wam szczerze że myślę teraz, że gdybym wiedziała co mnie bedzie czekać to nie zdecydowała bym się jeszcze na dziecko... i nie wiem jak będzie z kolejnym. Ale to maleństwo chciałabym już mieć przy sobie. Czasem kiedy myślę o naszych wspólnych przyszłych chwilach to aż mam łzy w oczach. Jeszcze troszkę ♡ Xxx Witam wszystkie nowe mamcie! Xxx Muszę zaktualizować się w tabelce. Napisałam że przewiduje chłopca a chyba jednak pojawi się dziewczynka. Poczekam do kolejnego usg z zakupami i nastawianiem się. Teraz mam wizyty 04 i 05.01 Pierwsza to kontrolna u ginekologa a druga to usg połówkowe. Na samą myśl o dłuższym przebywaniu w aucie robi mi się słabo... Xxx Głodna wciąż jestem. Zachcianki większe niż w 1 trymestrze. Xxx Dziewczyny zdecydowaliśmy się na ślub przed porodem. Z początku było mówione, że po ale jakoś mnie to męczyło. Teraz przynajmniej mam wymówkę by nie robić wesela xD Zawsze chciałam jedynie małego przyjęcia... Ale w czym problem. Otóż mam już 97cm w biuście! I chyba 78 w talii. W nic się nie zamieszczę o.O A gdzie tu dalej mówić o tym, by normalnie oddychać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Naomincia- współczuję tych dolegliwości. Ja mam bóle głowy, pleców i wieczne przeziębienie. Gratuluję ślubu. Ja też kiedyś myślałam o przyjęciu ale zdecydowaliśmy się na klasyczne wesele i była to najlepsza impreza w moim życiu do tej pory :-) A nie lubię być w centrum zainteresowania i nie bardzo lubię tańczyć ale było bosko :-) Co do zachcianek to ja nie mam jakichś wielkich. Jestem wegetarianka a mam smak na ekstra zdrową i pożywna konserwę sniadaniową :-) Ale apetyt mam spory. Przytylam sporo i chyba gromadzi mi się woda bo dostałam strasznego cellulitu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naomincia, współczuję dolegliwości :( Ja w takim razie mam jak dotąd dużo farta, bo naprawdę żyję sobie normalnie i praktycznie ciąża mija mi niezauważenie. Choć ostatnio zgaga często mnie odwiedza, już noszę Rennie zawsze w torebce, bo nie mogę czasem wytrzymać. Za to na razie tak dobrze się czuję, że myślę, żeby od razu po urodzeniu robić drugiego ;) Ale to jeszcze długa droga, więc pożyjemy, zobaczymy. x Za to gratuluję ślubu. Ja ślubu nie mam, nie miałam. Nie chciałam nigdy wesela, więc nawet jakbym brała ślub to bez dużej imprezy, to nawet dla mnie nie wchodzi w grę. Ale na razie nie ma co gdybać, bo my nie planujemy :) x Po weekendzie trochę odpoczęłam, ale byłam już taka przemęczona po poprzednim tygodniu, że mimo iż spałam długo, to i wczoraj, i dzisiaj zasnęłam też w ciągu dnia, dziś to chyba na 3 godziny (!!), w sumie nie wiem nawet kiedy, robiłam coś, na chwilę miałam odpocząć i bęc... Także w nocy to chyba nie pośpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ogólnie widzę, że moje odżywianie jest fatalne. Jem nieregularnie, jem rzeczy okropnie niezdrowe a chipsy i cole pochłaniała bym bez przerwy. Po prostu beznadzieja-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naomincia gratuluje slubu! widzę, że nie próżnujecie i planujecie:) ja na Twoim miejscu tez zdecydowałabym się na ślub przed porodem. Po porodzie, z malutkim dzieckiem trudno imprezowac... x Ja juz przestałam miec mdłości i szybko się zapomina jak to dokuczało. Co prawda wieczorami jeszcze czuje sie srednio i tez miewam zgage, ale da sie zyc:) Mozna brac Rennie w ciazy? myslalam, ze nie... x Dziś mam połówkowe:) nie moge sie doczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwatpiona szczesliwa
Dark od razu daj znac co i jak koniecznie. Ja dopiero w czwartek mam polowkowe juz tez nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikigon
dziewczyny, w którym tygodniu macie połówkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Dark i jak, i jak? Ja mam dopiero w styczniu:c już mi się tęskni do mojej kruszynki z monitora;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćona 35
Ja też w styczniu dopiero będę miała połówkowe, a będzie to 22t i 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! dopiero wróciłam:) wszystko w porządku:) moja córeczka wciąż jest dziewczynką:) waży już 370g:) ja +4 kg. Wszystkie wymiary odpowiednie do wieku ciązy, szyjka w porządku, generalnie wszystko super. Wstepnie rozmawiałam juz o cc (mam wskazanie) i ma być ok. 10 dni przed terminem. Jestem mega szcześliwa, że wszystko jest dobrze!!! i suuuper było zobaczyć moja malutka córeczke na usg:):):):):) Ja połówkowe miałam dokł.w 20t4d. Pozdrawiam Was wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilaIda
Ja też po wizycie u lekarza Dziewczyny mnie często boli brzuch po bokach i na środku zaraz za spojeniem łonowym Dowiedziałam się że w moim przypadku to więzadła i rosnaca macica Z szyjka ok brak rozwarcia Mam brać Duphaston i się relaksować. piszę to gdyby ktoś miał podobny problem Ja połówkowe 29 stycznia to będzie 20 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patty_maj
Aż miło się czyta że u was dziewczyny wszystko dobrze idzie ;) ją dla dziecka jeszcze nic nie mam, ciągle jakieś ciazowe dolegliwości i dziś kolejne bo ledwo mogę chodzić przez ból pleców... Jutro wizyta i odbiore wyniki oby wszsko było dobrze. Ja połówkowe dopiero w styczniu chyba ... Aż nie mogę się doczekać żeby zobaczyć maleństwo. A co myślicieli o USG 3D\4D? Ktoras planuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo polecam takie usg, w pierwszej ciąży miałam jakoś koło 20 tc, i lekarz wszystko dokładnie pomierzył, posprawdzał i do tego jeszcze tak fajnie widać. Wtedy szłam do innego gin bo mój nie miał takiego sprzętu ale teraz juz ma i będę miała takie badanie po świętach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×