Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Gość Kasia 85
Ola niemowlaki i tak sie nie wierca tak jak my wiec na pewno inaczej odbieraja spanie w spiworku co do kolderki masz racje ze dobrze ja miec bo i tak sie przyda Domi mi tez by sie przydala taka ksiazka dlatego ja zanim cos kupie pytam znajome co im sie przydalo a co bylo zbedne :) np ze gruszki to juz przezytek do czyszczenia noska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Obecnie piszę pracę dyplomową dotyczącą wiedzy młodych rodziców na temat rozwoju mowy dziecka w ciągu pierwszego roku życia (zawiera również pytania o sposób kamienia, układania do snu, oddychania itp). Sama jestem mama 7 miesięcznej córeczki Igi W związku z tym zwracam się do Was, jako do \"młodych rodziców\" z prośbą o uzupełnienie ankiety (poprzez zaznaczenie kolorem w wersji elektronicznej formularza wybranej odpowiedzi). Ankiete wysyłam po wyrażeniu chęci wzięcia w niej udział mój email: e.zawilo@gmail.com Po otrzymaniu wypełnionych przez Was ankiet, prześlę materiały pomocnicze o tematyce prawidłowego rozwoju mowy malucha, jej uwarunkowań oraz zestaw ćwiczeń stymulujących. Czas wypełnienia ok 15 min - ankieta kierowana jest zarówno do mam jaki tatusiów (każdy wypełnia oddzielnie). Pozdrawiam i zachęcam do udziały w badaniach Ewelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Troche mnie nie było. W piątek mam wizyte. Co do kołderki i poduszki dla malucha to jak najbardziej kupuje. Moja starsza córcia na początku spała z nami na łóżku przez pierwsze tygodnie ale potem przeszla do swoje go lozeczka i spala normalnie na plaskiej podusi i ppd kolderka. I tak jak ją ułożyłam do snu tak wstawała ;-) My w sobote jedziemy kupić Łóżeczko,Szafe. Komode z przewijakiem i kilka ubranek. U mnie w rodzinie już nie ma niemowlaków tym bardziej chłopczyków więc całą wyprawke kąpletujemy od nowa :-) Nawet dobrze sie składa bo tyle w tym frajdy :-) Chociaż wszystkie ciuszki zostaly nam po córci ale kuzynka męża jest w 14 tyg ciąży wiec jak bedzie miala dziewuszke to damy jej wszystko bo szkoda bowych ciuszków:-). Kotulinka a co u cb kochana jak tam już oswoiłaś się z myślą o córeczce?? Jak się czujesz przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi22
Też już nie mogę doczekać się zakupów dla dziecka :) teraz czekam na wózek i na szafę i szafkę do pokoiku :) polećcie jakąś fajną książkę o dzieciach :) żeby było w niej wszystko co kupić itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Kiedyś słyszałam o takiej książce ciężarówką przez 9 miesięcy. Niestety muszę Was zasmucić... Tak jak ciąże nie są książkowe tak nie na chyba instrukcji do dzieci :P a tak serio to fajnie coś poczytać bo jakaś porada może się przydać ale ja też bardzo doceniam porady mojej Mamy ( mimo że sporo lat minęło) ponieważ jest duża szansa że moje dziecko będzie takie samo jak ja ( no albo mój mąż - wtedy najlepiej pytać teściowej ). Oczywiście głupot też nie słucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakaś porada z ksiązki się przyda :) szczególnie z jakieś mądrej książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ewelinka to fajnie ze u Ciebie wszystko w porzadku juz zaczynalam sie o Ciebie martwic Kotulina tez troche milczy Co do ksiazki no przydala by sie taka ale ja jak Ola kozystam z rad mamy i tesciowej ktora mam bardzo fajna i kolezanek bo wiekszosc juz ma dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Kasiu to zazdroszcze fajnej teściowej. Moja nie najgorsza choć zawsze faworyzowała dziewczyny szwagra. Szwagier związał się z tą najwredniejszą i teściowa ma teraz za swoje. Dzwoni do mnie się na nią żalić ale dupsko słodzi jej miodem. Obie są siebie warte. Przez szwagierkę relacje całej rodziny się zepsuły. Dziewczyna ma ogólnie z głową. Kiedyś jeszcze w miarę mi się gadało z teściową na ogólne tematy ( dzieci też) obecnie nie mam ochoty wysłuchiwać ciągłych żali na moją beznadziejną szwagierkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ola to wspolczuje u mnie ten plus ze moj jest jedynakiem wiec szwagierki nie ma i nigdy bym nie pomyslala ze trafi mi sie taka fajna tesciowa :) Moze dlatego ze dlugo czekalam na tego jedynego to dostalam w pakiecie dobra tesciowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Trudno... Szwagierki i teściowej się nie wybiera. Za to można ograniczyć kontakt i już :) Domi - mnie tak cały czas boli już od miesiąca, lekarz twierdzi że to od tej rwy, że tam też jest nerw. Ja myślałam że jakieś ścięgno. Nawet mi pokazał, że w tym miejscu jak bolało dzidzia miała nogi i kopała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_94
Domi 22 ja żadnej książki nie polece niestety,ale też boli mnie często w pachwinie tylko ze u mnie to ze względu na ułożenie Filipka:-) mój maluszek akurat ma tam nóżki i je wpycha:-) Kasia dziekuje za pamieć:-) już bede cześciej się odzywała. Co do teściowej to moja jest nie najgorsza ale też nie najlepsza. Ma bardzo rozne podejście do wnukow a ma 3 z czego moja córcia najmłodsza. Moja corcie bardzo czesto odwiedza kupuje jej rozne prezenty a pozostała 2 odwiedza rzadko i potrafi sie zdenerwowac jak do niej przyjadą przez co żona szwagra pewnie ma jakies pretensje ale glośno o nich nie mówi. A mi szkoda dzieciakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Obecnie piszę pracę dyplomową (studia na kierunku logopedia) dotyczącą wiedzy młodych/przyszłych rodziców na temat rozwoju mowy dziecka w ciągu pierwszego roku życia (zawiera również pytania o sposób kamienia, układania do snu, oddychania itp). W związku z tym zwracam się do Was, jako do "młodych rodziców" z prośbą o uzupełnienie ankiety (poprzez zaznaczenie kolorem w wersji elektronicznej formularza wybranej odpowiedzi). Sama też jestem mamą 8 miesięcznej Igi:) Ankiete wysyłam po wyrażeniu chęci wzięcia w niej udział mój email: e.zawilo@gmail.com Po otrzymaniu wypełnionych przez Was ankiet, prześlę materiały pomocnicze o tematyce prawidłowego rozwoju mowy malucha, jej uwarunkowań oraz zestaw ćwiczeń stymulujących. Czas wypełnienia ok 15 min - ankieta kierowana jest zarówno do mam jaki tatusiów (każdy wypełnia oddzielnie). Pozdrawiam i zachęcam do udziały w badaniach Ewelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie wiem czemu mnie boli. Bok po lewej stronie pachwina i udo i nie wiem dlaczego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Domi - mnie do tego jeszcze cała noga i w nocy drętwieje. Jeśli boli kiedy stoisz, siedzisz czy leżysz (zwłaszcza na tym biodrze) dłużej jak godzinę, dwie i zaczyna boleć noga do kolana, biodro niemiłosiernie jakbyś miała jakiś stan zapalny a krocze boli jakby Cię ktoś tam kopnął to masz rwę na 100000%. Zgłoś to przy kolejnej wizycie i się nie stresuj. Niestety to boli coraz bardziej i nie idzie leczyć w ciąży. Ale potem lekarz mówił że minie i będzie powracać tylko raz na jakiś czas. Teraz pomaga częsta zmiana pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie boli przy tym cała noga i tylko boli po jednej stronie po prawej. Cały dzień bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Hej. Domi to niestety masz rwe jak ja :( normalnie bierze się na to zastrzyki leków z grupy diclo... W ciąży nawet plastrów rozgrzewających nie można, chyba że bardzo by Cię bolało udo to się poradź czy możesz plastry Woltaren. Ja rwe kulszową miałam jeszcze przed ciążą najczęściej bolała przy dużych spadkach temperatury na polu jak teraz. W ciąży okazało się że nie tylko rwa kulszowa boli ale jeszcze lekarz mnie uświadomił że rwa jest w udzie od wewnątrz i przechodzi przez miednicę. No i dziecię kopie w nerwy to też wtedy dodatkowo boli. Zastanawia mnie pewna sprawa, u mnie w bloku jest coś takiego jak wózkownia takie pomieszczenie na wózki dla dzieci. Jedna babka sobie wstawiła nowy zamek i tylko ona ma klucze i trzyma tam jakieś rupiecie. Ciekawe czy ona to jakoś opłaca czy to jest darmowe pomieszczenie i mogłabym pójść do spółdzielni że też chcę klucz. Tylko jak wtedy zmusić ją żeby dorobiła mi klucz i zrobiła mi miejsce na wózek... :( czy gra jest warta świeczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w poniedziałek idę do lekarza więc powiem jej o tym, już dziś nie boli tylko trochę podbrzusze i prawy bok pleców. To musisz się zapytać bo jak to pomieszczenie jest dla wszystkich to czemu tylko ona korzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Domi wspolczuje bolu Ola jesli to wozkownia to raczej jedna osoba nie powinna tego przejmowac idz do spoldzielni tam beda wiedziec i jesli ona nic dodatkowo za to nie oplaca to powinna Ci udostepnic miejsce na wozek i klucz bez gadania bo to nie jest wlasnosc prywatna Ja tez bede musiala sobie dorobic kluc ale u mnie raczej nie bede miala problemu bo w naszej wozkowni niektorzy rowery maja bo akurat nie ma tak malych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Dowiedziałam się że muszę zadeklarować czy chce korzystać wtedy do czynszu doliczają jakąś opłatę rzędu kilkanaście zł miesięcznie, dorobić sobie klucz we własnym zakresie i dogadać się z sąsiadką żeby zabrała część rzeczy i zrobiła mi miejsce bo spółdzielnia nic nie może w tej kwestii :( Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ola to troche do kitu bo w takim razie tez zalezy jaka ta sasiadka czy zrobi miejsce czy nie bedzie chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
To głupia baba, skonfliktowana z innymi sąsiadami. Liczyłam po cichu, że może spółdzielnia ją zmusi :( spróbuję z nią pogadać że taka sytuacja że chce tylko trzymać wózek nic więcej. Pytanie tylko co ona tam trzyma, żeby nie było że jakieś tajne / poufne i skarby narodu bo wtedy to mogę zapomnieć że da mi klucz :/ Pozostanie mi kupić łańcuch do roweru i przypinać wózek do rurki od kaloryfera. Zawsze to jakieś rozwiązanie... U mnie dzidzia dziś jakąś ospała, mało się rusza prawie wogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ola pogadaj to nie zaszkodzi a moze i wyjdzie cos z tego Moj maly juz od 2dni mniej *****iwy moze rosnie i mniej miejsca ma oraz zacza spac ponoc juz teraz nasze dzidzie zaczynaja spac moj ma ze dwa moze trzy momenty na dzien ze bardziej aktywny a tak to co najwyzej jakies przesuwanie czuje cze ze dwa kopniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_94
Hej. Ola współczuje sąsiadki wiem coś o tym mam taka samą. U mnie Filipek ma już swoje wyznaczone godziny aktywności. Zawsze kopie między 9-10 potem w południe ale tu z godzinami różnie a wieczorem tak jak rano miedzy 9-10, ale w miedzyczasie też czuć jak sie tam wierci przekreca:-) dziewczyny to już 6 miesiąc jeszcze 3 i bedziemy tuliły nasze maleństwa :-) Js jutro mam wizyte. Ciekawe ile moj szkrabek już waży. Ja to boje sie wejsc na wage bo wiem ze bedzie płacz :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi22
a u mnie się jeszcze nie wierci :( i nie przytyłam może około 1 kg w poniedziałek wizyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Hej. U mnie dziś znów spokój. Jakieś lekkie dwa szturchnięcia o 8 i to tyle :( jutro wizyta to się podpytam bo do tej pory dzidzia miała swoje pory skakania głównie wieczorem. Mam nadzieję że to kwestia tego, że się inaczej ułożyło bo jakieś ruchy tam są... W końcu się doczekałam USG połówkowego. Ponoć to ostatni dzwonek na to badanie - 23 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Domi22 tym że nie tyjesz to się tylko ciesz ;) widocznie dostarczasz sobie i dzidzi dość kalorii :) ja dopiero przytyłam 1 kg a dzidzia rośnie normalnie i na każdym badaniu ma średni wynik - nie jest za duża i za mała. W internecie piszą ze niby grube osoby jak ja czują później pierwsze ruchy dziecka a ja czułam kopniaki już w 19 tygodniu. Także nie ma reguły :D nie czułam ruchów to się denerwowalam że nie wiem co z dzieckiem teraz jak czuje a są spokojne dni to znowu się denerwuje że coś jest nie tak... Uroki ciąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi22
Ja tez jestem grubsza i jestem w 22 tygodniu i nie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi22
właśnie idę w poniedziałek miałam niedawno usg w 20 tyg i wszystko oki serduszko bije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×