Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do wierzących.

Polecane posty

Up - a co stworzyło ewolucję? Siły, materię, przestrzeń? Jeżeli uważasz że nic to Twoim Bogiem są te rzeczy. Bóg pozwala na zło i cierpienie bo jest to konsekwencją tego że dał nam wolną wolę, zło i cierpienie są konsekwencją naszych działań i działań innych ludzi, gdyby nie było konsekwencji nie wiedzieliśmy co jest dobre a co jest złe. "Po owocach ich poznacie" Zaraz ktoś wyskoczy z niezawinionym cierpieniem, nie jestem teologiem ale ono też czemuś służy tylko tu na ziemi nie zawsze potrafimy zrozumieć jego sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CO WY???? Mnie stworzył WIELKI KOTAS mojego ojca :D A was jakaś "bogini"? Pewnie w bikini. W czasach kiedy nie było jeszcze bikini :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od suszy: Modelko zbieram się powoli za tę lekturę, bo już o niej słyszałam. Generalnie interesuję się tematyką objawień jednak bardziej o tematyce eschatologicznej, teologicznej niż nt katastrof. O suszy samo mu się nasuwa obserwując co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do cierpienia: Bóg nigdy nie pozwoli nam doświadczyć cierpienia którego nie dali rady byśmy udźwignąć. Bardzo cierpiący ludzie są tak naprawdę ludźmi bardzo silnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Up - a co stworzyło ewolucję? Siły, materię, przestrzeń? Jeżeli uważasz że nic to Twoim Bogiem są te rzeczy. Jeśli nie wiesz co zapoczątkowało ewolucję to marnie zabierasz się za dyskusje ze mną ;) Energia-materia mała wskazówka. Już pisałam, że bóg dla mnie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam ochoty się z Tobą kłócić na ten temat, zarówno ja jak i Ty w coś wierzymy tylko ja w Boga a Ty w coś czego nawet nie rozumiesz i pewnie nigdy nie studiowałes tego. Nauka też rozwija się jedynie na podstawie naszych empirycznych doświadczeń, więc ufasz że Twoje zmysły Cie nie oszukują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
addictedxxxx dziś Cyt.: "Na nic nie pozwala - bóg - bo nie istnieje." -o- odp. sobie na poniższe pytania: 1. - czy chciałbyś wierzyć w fałszywego boga ? i się w ten sposób się mylić i służyć mu swoim życiem aby po śmierci końcu doznać szoku jak bardzo się myliłeś ale już nic nie będziesz mógł zrobić oprócz żałowania przez wieczność? 2. - czy chciałbyś pracować 7 dni w tygodniu? 3. - czy chciałbyś aby Cię Twoje dzieci nie szanowały ? 4. - czy chciałbyś aby ktoś Cię zabił? 5. - czy chciałbyś aby Twoja ukochana połówka Cię zdradzała? 6. - czy chciałbyś być na każdym kroku okradany? 7. - albo okłamywany? 8. - czy dobrze się czujesz wśród zawistnych, zazdrosnych i źle życzących Ci ludzi? 9. - i czy chciałbyś aby ludzie nie okazywali sobie miłości i nie mieć przyjemności z jej odczuwania? -o- - jeśli na wszystkie pytania odp. sobie - tak - tzn. że długa droga przed Tobą do szczęścia tutaj na ziemi i do szczęścia w wieczności - ponieważ właśnie tego wszystkiego zakazuje Bóg :) - jaki jest z tego wniosek? - Bóg Cię kocha i zależy mu nie tylko na Twoim szczęściu ale również na szczęściu innych dookoła Ciebie ludzi - te zakazy są po to abyś Ty mógł dać szczęście innym i inni mogli dać szczęście Tobie amen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałabym wierzyć ale wiele osób podobnych tobie wmawia jego istnienie, jak tu nie ogłupieć? :) - ponieważ właśnie tego wszystkiego zakazuje Bóg usmiech.gif - jaki jest z tego wniosek? Nie bóg lecz wyznanie i jego przedstawiciele. - Bóg Cię kocha i zależy mu nie tylko na Twoim szczęściu ale również na szczęściu innych dookoła Ciebie ludzi Niestety, argument obalam, gdyby zależało mu na szczęściu nie dopuściłby do stworzenia krzywdy. A tak musiał wykreować jego zarodek ponieważ jak sami głosicie wszystko pochodzi od boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe czy jakbyście starali się o dziecko 10-15 lat i nie byłoby innego wyjścia, czy nie zdecydowalibyście się na In Vitro.. wszyscy sa madrzy póki nie trafi na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawiązuję do tego, co ktoś napisał że susza to kara za In Vitro..co więc mają zrobić tacy ludzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś nawiązuję do tego, co ktoś napisał że susza to kara za In Vitro..co więc mają zrobić tacy ludzie? Modlić się o potomka :) Ktoś bardzo głupi musiał to napisać, biblia mówi, że bóg nie kara, najwyżej poucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" biblia mówi, że bóg nie kara, najwyżej poucza " To Biblia mówi??? W dodatku nie gramatycznie??? To ta Biblia jest gorszym nieukiem niż ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś " biblia mówi, że bóg nie kara, najwyżej poucza " To Biblia mówi??? W dodatku nie gramatycznie??? To ta Biblia jest gorszym nieukiem niż ty usmiech.gif Hahahaha no nieźle, ale się uśmiałam :D Personifikacja? Tajniki języka? Przepraszam, brak wiedzy ze szkoły podstawowej. To tak bardzo boli, prawda? :( Biblia, czyli książka. Zwyczaj językowy głosi, że to ja mam racje. Inne przykłady: fragment informuje, lektura opowiada. Dyskutujemy dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
addictedxxxx dziś Piszesz: "Nie chciałabym wierzyć ale wiele osób podobnych tobie wmawia jego istnienie, jak tu nie ogłupieć? usmiech.gif" -o- - fakt ;) - oczywiście nie chcę Ci wmawiać jego istnienia :) - ponieważ mnie również nikt nie przekonał o Jego Istnieniu dopóki się nie pomodliłam w mojej desperacji kiedy nikt inny mi już nie mógł pomóc przez wiele lat w pewnym konflikcie i On mi pomógł - po jednej modlitwie pt.:"J/ezu jeśli jesteś to mi pomóż bo wszystko inne zawiodło" - i wówczas już nie mogłam sobie wmawiać, że Go nie ma :) - więc oczywiście masz rację ponieważ wówczas się naprawdę można uwierzyć kiedy On da nam dowód Swojej Obecności - z tym, że tu chcę Ci pokazać, że Bóg = miłość = szczęście - w zależności dot. tylko Jego zakazów :) - taki jest Kochany :) 😍 🌻 Cyt.: "- ponieważ właśnie tego wszystkiego zakazuje Bóg usmiech.gif - jaki jest z tego wniosek? Nie bóg lecz wyznanie i jego przedstawiciele." -o- - wszystkie te 10 przykazań zawartych w Piśmie św. przekazał B/óg Mojżeszowi (i to dwukrotnie bo niestety ludzie nie chcieli się tak od razu do nich stosować... cóż człowiek to brzmi dumnie ;) ) - i one zostały przekazane przez wyznanie c/hrześcijańskie i jego przedstawicieli i to do dziś - więc sami wierzący sobie ich nie wymyśli ;) 🌻 Cyt.: "- Bóg Cię kocha i zależy mu nie tylko na Twoim szczęściu ale również na szczęściu innych dookoła Ciebie ludzi Niestety, argument obalam, gdyby zależało mu na szczęściu nie dopuściłby do stworzenia krzywdy. A tak musiał wykreować jego zarodek ponieważ jak sami głosicie wszystko pochodzi od boga." -o- - nasz Stwórca w Swojej Wielkiej miłości dał nam wolną wolę - aniołom również - ponieważ Bóg nie chce mieć niewolników ale wolnych ludzi i to takich, którzy Go kochają za to co On dla nich Stworzył - właściwie tylko tego oczekuje od nas Bóg - odpowiedzi miłością na Jego Miłość - i to samo było z aniołami - ale taki jeden Lucyfer sobie ubzdurał, że on może być jak Bóg i w dodatku pozazdrościł miłości do stworzeń ludzkich i się sprzeciwił Woli Bożej z pychy, że jest taki najwspanialszy - bo Lucyfer był najbardziej obdarowany w talenty aniołem - i to właśnie sprzeciwienie się Woli Bożej to jest właśnie grzech - którym zaraził pierwszych rodziców Adama i Ewę i konsekwencją ich nieposłuszeństwa jest to, że ich ziemscy potomkowie również mając "poznanie dobrego i złego" muszą cierpieć i śmierć i narodziny w bólu - to był wybór upadłego anioła i ludzi a nie Boga, który nas Stworzył z miłości i do miłości wiecznej - bez grzechu pierworodnego nie umieralibyśmy i nie doznawalibyśmy cierpień - bo do tego właśnie Stworzył nas Bóg - do życia w miłości przez wieczność czyli do raju na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- wszystkie te 10 przykazań zawartych w Piśmie św. przekazał B/óg Mojżeszowi (i to dwukrotnie bo niestety ludzie nie chcieli się tak od razu do nich stosować... cóż człowiek to brzmi dumnie oczko.gif ) - i one zostały przekazane przez wyznanie c/hrześcijańskie i jego przedstawicieli i to do dziś - więc sami wierzący sobie ich nie wymyśli oczko.gif Nie tylko jedna wiara kieruje się tymi zasadami. Większość, lecz każda ma swoją własną opowieść na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka to jeszcze 'wiara 'kieruje się zapisanymi 10 przykazaniami ? czekam na listę tych' wiar '

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:06 módlcie się do patrona od najcięższych beznadziejnych spraw. Dowiedzcie się więcej o skuteczności wykrywania przyczyn problemów z płodnoscią przez specjalistów naprotechnologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dyskutujemy dalej? " Chętnie. Chyba że jesteś tą starą modelką bez sensu - wówczas nie chętnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aje w Koranie 1. „Nie ma boga, jak tylko Bóg!” (47:19) 2. „Panie mój! Uczyń to miasto bezpiecznym i uchowaj mnie i moich synów od tego, abyśmy mieli czcić bałwany!” (14:35) 3. „Nie przysięgajcie na Boga, że jesteście pobożni i bogobojni i że czynicie pokój między ludźmi.” (2:224) 4. „O wy, którzy wierzycie! Kiedy zostanie ogłoszone wezwanie do modlitwy – w Dniu Zgromadzenia – śpieszcie gorliwie wspominać Boga i pozostawcie wszelki handel!” (62:9) 5. „...i dla rodziców – dobroć! A jeśli jedno z nich lub oboje osiągną przy tobie starość, to nie mów im: «precz!» i nie popychaj ich, lecz mów do nich słowami pełnymi szacunku!” (17:23) 6. „...Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi.” (5:32) 7. „I nie zbliżajcie się do cudzołóstwa! Zaprawdę, jest to czyn szpetny i jakże to zła droga.” (17:32) 8. „Złodziejowi i złodziejce obcinajcie ręce w zapłatę za to, co oni popełnili.” (5:38) 9. „Nie ukrywajcie świadectwa! Ktokolwiek je ukrywa – to, zaprawdę, jego serce jest grzeszne!” (2:283) 10. „I nie wytężaj swoich oczu na to, co daliśmy w używanie niektórym spośród nich – kwiat życia na tym świecie – by doświadczyć ich.” (20:131).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego Bóg pozwala na to całe zło? Dlaczego niektórzy całe życie mają pod górkę? Przecież podobno jest miłosierny? boga sie spytaj a nie wierzacych.....dlaczego ateisci maja ciagle problem do wierzacych,dlaczego wierzacy nie zakladaja glupich postow czepiajacych sie ateistow...dziecko odejdz od komputera i idz na podworko sie pobaw.......co do twojegop madrego pytania to : wyobraz sobie masz dziecko i widzisz ze sie stacza co zrobisz???? z milosci bedziesz go karac a nie kolejna flaszke kupwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te prawa koranu nie są 10 przykazaniami(tym bardziej żepowstały po prawach samego Boga) - owszem maję z nimi jakiś związek , ale raczej bardziej przypominają stary kodeks Hamurabiego także...false next please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego Bóg pozwala na to całe zło? Dlaczego niektórzy całe życie mają pod górkę? Przecież podobno jest miłosierny? boga sie spytaj a nie wierzacych..... Pytam was, przedstawicieli tego boga :) Jak z nim porozmawiać? dlaczego ateisci maja ciagle problem do wierzacych,dlaczego wierzacy nie zakladaja glupich postow czepiajacych sie ateistow...dziecko odejdz od komputera i idz na podworko sie pobaw....... Nie jestem dzieckiem to raz a dwa nikt sie nie czepia, dyskutujemy jedynie. Nie podoba się to wyjazd. co do twojegop madrego pytania to : wyobraz sobie masz dziecko i widzisz ze sie stacza co zrobisz???? z milosci bedziesz go karac a nie kolejna flaszke kupwac Bóg z miłości zesłał choroby, śmierć, głód, przemoc? Bo nas kocha? Aha, czyli jak nie pójdę do kościoła to raka dostane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyt.: "Nie tylko jedna wiara kieruje się tymi zasadami. Większość, lecz każda ma swoją własną opowieść na ten temat usmiech.gif" -o- - owszem c/chrześcijańskich odłamów jest sporo - ponieważ "człowiek to brzmi dumnie ;) " i każdy sobie rzepkę skrobie uważając, że jest najmądrzejszy i musi koniecznie coś ulepszyć co od 2 tys. lat jest dobre - np. protestanci mogą mieć kobiety pastorów i nie uznają świętych i S/akramentów św i NMP itd. - ale wszystkie wyznania c/hrześcijańskie są jednością - w sensie, że wierzą w tego samego Boga ale nie wszystkie posiadają Ducha św. w tej samej, że tak powiem ilości - np. c/hrześcijanie katoliccy są najbardziej szykanowani przez niewierzących ponieważ faktycznie w czasie Mszy św. dokonuje się przeistoczenie i obecny jest w E/ucharystii św. sam J/ezus - tak samo się dzieje jak wówczas kiedy J/ezus chodził po ziemi i nauczał - również Go szykanowano i nie wierzono w Niego publicznie - dopiero Jego męczeńska śmierć i zmartwychwstanie pozwoliło ludziom tak naprawdę uwierzyć i zrozumieć sens Jego słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te prawa koranu nie są 10 przykazaniami(tym bardziej żepowstały po prawach samego Boga) - owszem maję z nimi jakiś związek , ale raczej bardziej przypominają stary kodeks Hamurabiego także...false next please Zacytuję samą siebie "Nie tylko jedna wiara kieruje się tymi zasadami. Większość, lecz każda ma swoją własną opowieść na ten temat usmiech.gif" Napisałam, że kierują się podobnymi zasadami a nie 10 przykazaniami, rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Piszesz: "jaka to jeszcze 'wiara 'kieruje się zapisanymi 10 przykazaniami ? czekam na listę tych' wiar ' " -o- - wszystkie te, w których Pismo św. jest podstawą ich wiary - listy wszystkich odłamów chrześcijańskich nie znam - przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj stara modelka bez związku -> ty nie jesteś bez związku. Ty jesteś bez sensu!!! Twoim problemem nie jest starość - twoim problemem jest głupota!! Zapraszam do nie-dyskusji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×