Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do wierzących.

Polecane posty

Myślę, że najlepszą odpowiedź na pytanie; dlaczego znajdziemy w krzyżu Jezusa. Bóg nie oszczędził nawet własnego Syna. I tak naprawdę Jezus przeszedł przez to całe cierpienie, które dotyka nas dzisiaj: odrzucenie, poczucie opuszczenia przez Boga, zdrada aż w końcu największe cierpienie i śmierć, która była znakiem hańby dla wszystkich. Z tą tylko różnicą, że On był zupełnie niewinny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto ci kaze isc do kosciola,,,,,ludzie maja wieksze problemy niz interesowac sie jakims robakiem,,,,,,wyobraz sobie wszechswiat i nasza malenka planete i ty z twoimi "wielkimi " problemamai do wierzacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę cytowała nadal: Zjawiskiem towarzyszącym rozwojowi cywilizacji, było pojawienie się wierzeń religijnych, świątyń i kultu w postaci ofiar. Pojawili się też ludzie, specjalizujący się w pośredniczeniu między bogami a ludźmi: kapłani, wróżbici i prorocy. Zaczęły się też rozwijać ludzkie wyobrażenia na temat bogów, np. w postaci mitów. Wiara w bogów pojawiła się wraz z początkiem człowieczeństwa, jednak początki wiary w bogów i kultu bogów są dla nas nieuchwytne, ponieważ trudno wskazać moment, kiedy ludzie zaczęli być istotami religijnymi. Egipcjanie znali nawet koncepcję sądu pośmiertnego nad zmarłymi. Znane? Oko za oko... Podobne? Ludzie zrodzeni z ziemi.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś a kto ci kaze isc do kosciola,,,,,ludzie maja wieksze problemy niz interesowac sie jakims robakiem,,,,,,wyobraz sobie wszechswiat i nasza malenka planete i ty z twoimi "wielkimi " problemamai do wierzacych Powtórzę się - to ty masz jakiś problem a nie ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty zalozylas temat nie ja......ja nie mam problemow jestem gleboko wierzeca i sie tego nie wstydze ,moge wyjsc na ulice i krzyknac na cale gardlo jak bardzo kocham boga i wdzieczna jestem za kazdy kolejny dzien zycia,zycie to dar powinnismy sie cieszyc ze mozemy zyc ...........zreszta zyj sobie w przkonaniu ze powstalismy od bakterii,gow/no mnie to obchodzi ,zakanczam dyskusje z toba nic niewarty smieciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poziom tego cafe świadczy jednak na niekorzyść wielu tutaj piszących ktoś pisze pare zdań,albo jedno rozbudowane ...a taki lewacki adwersarz kopiuje ten post i wrzuca jakieś głupawy parowyrazowy prostacki przeważnie komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyt.: "Bóg z miłości zesłał choroby, śmierć, głód, przemoc? Bo nas kocha? -o- - choroby są konsekwencją grzechu - głównie braku umiaru... - czyli naszej wolnej woli - jeśli chodzi o dzieci od urodzenia chorujące na ciężkie choroby to one przyszły z miłości na świat aby zbawić grzeszników swoimi cierpieniami - mogą one za życia tego nie akceptować ale one w ten sposób automatycznie zbawiają siebie i innych - przed narodzeniem są pytane przez Boga czy chcą właśnie przyjść na świat i cierpieć za innych i przychodzą z miłości na ziemię - źródło: ostrzeżenie.net - "Błogosławieni ubodzy w duchu albowiem do nich należy królestwo niebieskie" - źródło: Pismo św. - śmierć jest konsekwencją grzechu pierwszych rodziców i naszego poznania "dobra i zła" aby właśnie ludzie źli nie żyli wiecznie a dobrzy przeszli do raju - naszego naturalnego dziedzictwa przy Stworzeniu człowieka - głód jest konsekwencją grzechu innych ludzi - np. ile Europa wyrzuca jedzenia a Afryka cierpi głód itd. - z tym, że rządzący nie są zainteresowani tak naprawdę dobrem swoich obywateli gdyby tak było ludziom na ziemi lżej by się żyło - od wieków bogaty uciskał i wyzyskiwał biednych i to jest do dziś - bez Bożej miłości w sercach ludzi właśnie tak dzieje :( - to są zasady ludzkie - Bóg nakazał miłować słabszych tak jak i on nas umiłował - no ale jak zawsze ludziom to co dobre idzie słabo :( - przemoc również jest konsekwencją braku miłości Boga i innych ludzi - bez miłości w sercach ludzi - sami z siebie jesteśmy słabi na podszepty szatana i a przemoc to jest jedno z nich niestety :( 🌻 Cyt.: "Aha, czyli jak nie pójdę do kościoła to raka dostane? " -o- - nie dostaniesz raka jak nie pójdziesz do kościoła - ale gdzie staniesz w prawdzie ze sobą jak nie na S/powiedzi św.? - skąd weźmiesz siły do wytrwania w dobrym? - i ochronę i pokój serca i radość życia jak nie właśnie z S/akramentów św. ? - sama to doświadczam na sobie i każdemu polecam :) - świat daje ułudę a Bóg daje prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co można ci więcej powiedzieć ponad głupawy parowyrazowy prostacki przeważnie komentarz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś "Dyskutujemy dalej? " Chętnie. Chyba że jesteś tą starą modelką bez sensu - wówczas nie chętnie usmiech.gif -o- gość dziś oj stara modelka bez związku -> ty nie jesteś bez związku. Ty jesteś bez sensu!!! Twoim problemem nie jest starość - twoim problemem jest głupota!! Zapraszam do nie-dyskusji smiech.gif -o- gość dziś a kto ci kaze isc do kosciola,,,,,ludzie maja wieksze problemy niz interesowac sie jakims robakiem,,,,,,wyobraz sobie wszechswiat i nasza malenka planete i ty z twoimi "wielkimi " problemamai do wierzacych 🌻 Przekazuję Ci: Miłość 😍 Pokój 😍 Dobro 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na hu/j mi twoje: Miłość serduszko.gif Pokój serduszko.gif Dobro serduszko.gif? \Jak ja bym wolał; - pojeść - porochać - i radia posłuchać Zapewnisz mi to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bye. Trzym sie 🖐️ :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś ty zalozylas temat nie ja......ja nie mam problemow jestem gleboko wierzeca i sie tego nie wstydze ,moge wyjsc na ulice i krzyknac na cale gardlo jak bardzo kocham boga i wdzieczna jestem za kazdy kolejny dzien zycia,zycie to dar powinnismy sie cieszyc ze mozemy zyc ...........zreszta zyj sobie w przkonaniu ze powstalismy od bakterii,gow/no mnie to obchodzi ,zakanczam dyskusje z toba nic niewarty smieciu Słucham? Hehe to nie ja założyłam temat. Twój bóg będzie z Ciebie dumny ;) Ogień w piekiełku wita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to sie nie różnimy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj stara modelka bez związku Ja tobie też dziękuję, miło porozmawiać z kimś kto potrafi obronić swoje stanowisko ale co ważne trzymać się zasad, z którymi się utożsamia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłość serduszko.gif Pokój serduszko.gif Dobro serduszko.gif x Ani miłość, ani pokój, ani dobro, tylko fałsz i autopromocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma czegos takiego jak pieklo,pieklo to my mamy tutaj.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My tu mamy raj - dopóki nie dobiorą się do nas stare artystki i kościoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
reinkarnacja wyjaśnia wszystko,informacje o tym zostały wycięte przez biskupów kk dawno temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
reinkarnacja jest zwykłą buddyjska bzdurą dla naiwnych propagowaną przez ylity masońskie ...dawniej tłumaczono to tak , że jak zasłuzyłeś na życie tygrysa albo słonia - to wcielisz się w tę postać - niestety ... słoni i tygrysów ubyło ostatnio w dość sporych ilościach , a ludzi przybyło i dalej przybywa ...a więc pozostaje reinkarnacja ...w mrówkę, w pchłę albo w trawkę np. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedno zastanawia...jak łatwo wierzy się w reinkarnację (jakieś sto wcieleń niewiadomo po co i na co), a jak trudno w życie wieczne po śmierci, gdzie nadal będą tą samą osobą, z moimi uczuciami, moimi przyjaźniami itp., tyle, że doskonalszą. A może odgórnie odrzucamy wszystko, co kojarzy się z kk? Jak chory pies, który gryzie rękę człowieka chcącego mu pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i znow ta k///u//rva stara modelka spamuje,taka swieta ,niech sie pomodli o rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedne jest to katolstwo, na każdym rogu czyha straszliwy grzech a jak wiadomo, przecież seks oralny to gorzej niż kradzież. Jak to dobrze, że katole mają kościółek, czarnych i rydzyjo, którzy trzymają ich za mordę, coby sobie tymi grzechami krzywdy nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zlegalizujmy aborcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj dzieciaki,nie wcielasz się w zwierzęta,nie chce mi się was uświadamiać ,odpowiadam na główne pytanie a resztę mam w d***e,sami sobie szukajcie prawdy ,od tego macie mózgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dlaczego Bóg pozwala na to całe zło? Dlaczego niektórzy całe życie mają pod górkę? Przecież podobno jest miłosierny? boga sie spytaj a nie wierzacych.....dlaczego ateisci maja ciagle problem do wierzacych,dlaczego wierzacy nie zakladaja glupich postow czepiajacych sie ateistow...dziecko odejdz od komputera i idz na podworko sie pobaw.......co do twojegop madrego pytania to : wyobraz sobie masz dziecko i widzisz ze sie stacza co zrobisz???? z milosci bedziesz go karac a nie kolejna flaszke kupwac xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Tu założycielka tematu. Nie jestem ateistą a raczej osobą wątpiącą. Nie wykluczam istnienia Boga, po prostu próbuje zrozumieć pare kwestii. I nie pomagasz mi swoimi komentarzami. Najlepiej atakować nie znajac do końca sprawy. :-o Nic o mnie nie wiesz więc nie uznawaj z góry moich postów za głupie. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx gość dziś a kto ci kaze isc do kosciola,,,,,ludzie maja wieksze problemy niz interesowac sie jakims robakiem,,,,,,wyobraz sobie wszechswiat i nasza malenka planete i ty z twoimi "wielkimi " problemamai do wierzacych xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Nikt cie nie zmusza do tego żeby interesować się moją skromną osobą. I nie obchodzi mnie,że uznałaś addictedxxxx za mnie-autorkę tego tematu. Myślisz, że nazywanie kogoś ''robakiem'',lub ,,śmieciem'' jest chrześcijańską postawą? Mnie uczono inaczej.. Pycha to też grzech i naprawdę miłość do Boga to chyba nie wszystko. Co z tego,że wierzysz i kochasz Boga skoro nie miłujesz drugiego człowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jeśli w ogóle istnieje Bóg, to przy tworzeniu świata nie miał zbyt dużo do roboty" - Stephen Hawking

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W POLSCE Za duzo ludzi chodzi do kosciola . Przeciwieństwem mądrości jest głupota, która zawsze jest czymś moralnie nagannym. Rzecz jasna, nie należy jej mylić z umysłowym upośledzeniem, z niskim ilorazem inteligencji ani z brakiem wykształcenia. Głupota jest to niewrażliwość na to, co najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polak to ciemniak i hipokryta bez limitu w jakiejkolwiek skali,do kościoła chodzi tylko dla innych nie dla siebie i ze strachu bo mu bozia nie wybaczy i do nieba nie pójdzie,90% tego ciemnego narodu nigdy boga w sercu nie mialo i nie ma,ale pozuja na takich że mają jak żaden naród na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×