Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Ile czasu trwa budowa domu?

Polecane posty

Gość gość

Zakładając, że mam pieniądze od razu na całość ile czasu zajmie od momentu kiedy znajdę sobie wymarzoną działkę do czasu kiedy będę mógł się wprowadzić? Pytam, bo żeby sfinansować całkowicie dom będę musiał sprzedać mieszkanie, w którym mieszkam, a gdzieś trzeba mieszkać, więc do kosztów budowy domu dochodzi koszt wynajmu mieszkania "tymczasowego". Plan jest taki. Znaleźć i wynająć mieszkanie -> przeprowadzić się tam -> dopieścić obecne mieszkanie przed sprzedażą -> sprzedać -> i dopiero wtedy z gotówką kupować grunt i budować. Wiadomo, że część tych etapów będzie się zazębiać, ale chciałbym mieć rozeznanie czasowe ile to może zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Około roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie no szybciej niż rok. Zależy czy w surowym stanie i jaki jest projekt. A głównie zależy to od tego ile masz kasy :) Są firmy specjalizujące się w budowach domków. Sam domek np 150 m2 postawią w 2 miesiące. Z tym że potem kanalizacja elektryka ogrzewanie tynkowanie w środku całe ocieplenie i elewacja, okna i tytsiąc innych rzeczy potrwa kolejne pół roku. Jak nie masz 150 tysięcy na sam mały domek to daj sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
150tyś to min. kosztuje stan surowy, instalacje i wykończeniówka drugie tyle, a działka... w sumie trzeba mieć sporo kasy żeby od ręki zacząć i skończyć szybko. Myślę, że do roku na pewno się wyrobisz, czasami lepiej mieć margines czasowy, bo nawet na pozwolenie trzeba czasem poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jaki to ma być dom albo raczej jaki typ. Ja mieszkam w prefabrykowanym i wybudowali go w 3,5 miesiąca więc naprawdę szybko (jak coś to polecam Atrakcyjne Domy www.atrakcyjne-domy.pl). Niektórzy jak słyszą że zajęło to tak krótko to pytają czy w takim razie jest solidny i czy nie ‘przewróci się’ przy pierwszej lepszej wichurze więc tak jest solidny. Jaki byłby biznes w budowaniu czegoś nietrwałego i kto chciałby się do takiego czegoś wprowadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko zależy od tego jaka ekipa będzie go budowała. Niestety ale widzę po znajomych że czasem można trafić po prostu na lenie które się obijają albo z innych powodów nie dotrzymują terminów. Ja miałam akurat to szczęście że wszystko było na czas i bez żadnych niespodzianek po drodze (wynajęłam Ribet www.ribet.pl). A jeżeli chodzi o prefabrykowane to jakoś bym się nie zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od różnych czynników. Z własnego doświadczenia wiem że oczywiście oprócz finansów to najważniejsza jest tu ekipa budowlana. My z mężem trafiliśmy najpierw na obiboków i musieliśmy zmienić na inną. Ważne żeby zwrócić m.in. uwagę na to czy posługują się sprzętami które wszystko przyspieszają jak przykładowo wciągarki (u nas używali tych stąd www.wciagniki.eu). W każdym razie zawsze planując dom nie ma co się nastawiać że będzie ukończony w terminie tylko założyć rezerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko zależy od tego jakich materiałów sie używa i jakie ma sie srodki finansowe na budowę domu tak naprawdę. Jest coś, na czym na pewno nie należy oszczędzać, a mianowicie kanalizacja. Ja troche oszczędzałem i teraz muszę regularnie korzystać z pomocy http://www.firmakanex.pl/, która czyści kanalizację. Mamy za małe spadki w rurach i dlatego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteśmy umówieni z firmą http://zdg.com.pl/ na odbiór domu za dwa miesiace. Prawie codziennie któreś z nas jest i sprawdza jak idą prace, jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od wielu czynników, w moim przypadku budowa trwała...4 miesiące :D korzystaliśmy z materiałów prefabrykowanych od Uciechowskiego, które charakteryzują się szybkim i łatwym montażem, oprócz tego mieliśmy solidną ekipę budowlaną i pogoda sprzyjała ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesławaM
Jak masz pieniądze to budowa domu idzie bardzo szybko. Wystarczy zatrudnić kilka firm i momentalnie dom wybudowany. My z mężem siedzieliśmy kilka dobrych lat zagranicą pieniądze odłożone i dom powstał w niecały rok. Poczytaj sobie też o budowie domów np tutaj https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ krok po kroku jak wybudować swoje wymarzone miejsce na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip32
Dokładnie do budowy domu trzeba podejść na spokojnie i zadbać również o dobrą ekipę budowlaną i dobór materiałów. Jeżeli chodzi o drugi aspekt to na pewno może Wam pomóc Bricoman https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane gdzie sam kupowałem większość materiałów do budowy domu i późniejszego wykończenia. Mają produkty dobrej jakości i co ważne w rozsądnych cenach, a problemów z czasem realizacji i dostawą nie było żadnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydrukuj se w 3D za 130 tysi to ci w 3 tugodnie posklejają potem trzeba elektryka on ci w tydzoen zrobi i po krzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przyłącza energetyczne to jeśli zatrudnisz niedpowiednią firmę, to naprawę może to sen z powiek znieść. Ogólnie bardzo polecam w tym temacie zatrudnienie profesjonalistów, nie ma co polegać na jakiś osobach, które jednak nie zrobią nam solidnie zlecenia. Polecam za swojej strony http://it-energy.pl/ bardzo zarówno pod względem cen, jak i jakości. Wszystko zrobione na tip top, naprawdę bardzo dobrze się sprawują no i są terminowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WojtekKK

Czas budowy zależy od wielu czynników. Mnie np. wystawienie domu i wykończenie zajęło 3 lata. Bardzo pomocny na pewno okazał mi się własny agregat, zainwestowałem w kruzera, który świetnie zniósł trudny budowy i służy mi do teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie do pytania firmę dekarską to ja polecam jak najbardziej ich https://www.solidnydekarz.pl/. Kilka razy już miałam okazję ich zatrudniać, raz przy budowie dachu i ogólnie zaprojektowaniu go, a koleny przy małym remoncie u znajomego. W obu przypadkach sprawdzili się znakomicie, szybko i naprawdę bazboleśnie jeśli chodzi o portfel. Nie ma tragedii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATEO

U nas budowa domu trwała dwa lata ale sami wiemy ile kosztuję to nerwów. Często korzystaliśmy z usług firmy  https://www.ramirent.pl, która dostarczała nam maszyny budowlane i inne urządzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D W

Wszystkim którym zależy na czasie, a jednocześnie wysokiej jakości polecam sprawdzenie oferty firmy Gamebodom, która ma w swojej ofercie domy prefabrykowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartex

Warto wiedzieć gdzie można wynająć sprzęt budowlany i nie zapłacić za niego miliona monet.Firma Ramirent oferuję wynajem takich maszyn i urządzeń jak : podnośniki,  agregaty prądotwórcze, agregaty spawalnicze w tym spawarki,  drabiny, frezarki, kosze zsypowe, ładowarki, maszyny oświetleniowe i wiele innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borsk

u nas była taka sytuacja, że mielismy projekt, ale potrzebowalismy kogos, kto go nam realnie wyceni no i oczywiscie pomoże wdrożyć. obdzwanialismy pare firm, i najlepiej wypadła "New-house". Polecam, bo znają sie an swojej pracy dzięki czemu odciązają klienta z wielu zmartwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nedika

To zależy od wielu czynników, sama papierologia trwa naprawdę sporo. Później poszukiwanie najtańszych/najlepszych jakościowo materiałów budowlanych - my akurat jesteśmy po znalezieniu cementowni, zamówiliśmy beton na fundamenty z Cembet, wiele osób polecało nam właśnie ich, więc jeśli ktoś z Was szuka takiej firmy z okolic Krakowa, to polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam świetne doświadczenia z wypożyczeniem od nich https://szalbud.pl/rusztowania-ramowe/ sprzętu, mówię o rusztowaniach. Generalnie wypożyczeniem, bo przy jednorazowej inwestycji nie opłacało nam się kupować nowych. Uważam, że spisali się świetnie i mogę śmiało polecić. Jak dla mnie ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

My budowaliśmy dom 2 lata i powiem wam, że najgorsze są te szczegóły po zamknięciu domu w stanie surowym.  Bardzo długo zastanawialiśmy się jaki piec wybrać do domu i wybraliśmy kocioł 5 klasy i jesteśmy z niego zadowoleni bo ogrzewa spokojnie dwa piętra domu 120 metrów.  Nasz piec kupiliśmy z firmy KOTŁY GRZEWCZE DRAGON z Pleszewa ( firma znajduję się na osiedlowej 26 ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaa

Jeśli tylko są pieniądze to udowa idzie na prawdę szybko i sprawnie. Nam się udało wybudować i wykończyć dom do stanu mieszkalnego w 4 lata. Choć dużo robiliśmy też własnymi siłami. Na pewno przydał nam się bardzo własny agregat. Mąż zamówił z kruzera i sprzęt służy nam do dziś- a warto mieć takie zabezpieczenie pod ręką na wypadek awarii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Któraś już wspominała o szalunkach, no bez nich nie można się obejść przy budowie domu. Ja mam sprawdzoną miejscówkę, mówię o tej https://szalbud.pl/szalunki-scienne/. Bardzo dobrze jakościowo wypadają, można im zaufać także pod względem jakości no i cen. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas generalnym wykonawcą była firma Espiro Property. Mogę ich z czystym sumieniem polecić! To solidna firma, która przestrzega terminów i zapisów umowy.  Nasz dom budowali w systemie "pod klucz", naprawdę wszystkim się zajęli od A do Z, w zasadzie prawie nie musieliśmy bywać na budowie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na czasie, to dobrym rozwiązaniem są domy z keramzytu. Więcej informacji na ich temat znajdziesz na przykład na stronie krosbud.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×