Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JustynaMMMM

3 miesieczne dziecko wybudza się z drzemki po 30 minutach, dlaczego?

Polecane posty

Gość JustynaMMMM

Tak jak w temacie - moj 3 miesieczny synek ma 3-4 drzemki w ciagu dnia. Nistety z kazdej wybudza sie jak zzegarkiem w reku po 30 minutach. Nadal jest spiący, czasami uda mi sie go jeszcze uspić a czasami niestety nie - jest wtedy niewyspany i nie jest wstanie wytrzymac kolejnej godziny. Dlaczego tak sie wybudza i czy mozna cos z tym zrobic? W nocy spi bardzo ladnie - od ok 19 do 4 rano. Jedzenie i przysypia tak do ok 6-7. Nie wiem jak moge mu pomoc zeby takze w dzień przesypiał nieprzerwanie chociaz ta godzinke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlej mu wódke do mleka, bedzie spał jak zabity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszczę. Moj ma dwie drzemki 30 min a w nocy budzi się co godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMMMM
Ale budzi sie w dzień wyspany? Ja swojemy kupilam otulacz woombie z nadzieja ze to pomoze ale dalej cos go wybudza. Jesli nie masz takiego otulacza to polecam - w nocy maluszek spi w nim pieknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, moj budzi się wysłany, w humorze. Ale to jest dziwne, bo czasem się wydaje w pełni sil a uda się go jeszcze uspac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka tez tak spi w dzien, zwlaszcza popoludniami wybudza sie po 30 min. W nocy problemu nie ma choc tez dosc duzo sie wierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na gazeta pl jest forum niemowle ii tam jest temat do babybump, poczytaj sobie, ona sie zna i pisze że dziecko sie wybudza po 30 minutach bo ze zmeczenia nie potrafi przejsc do 2 fazy snu, czyli przesypia tylko te pierwsza która trwa 30 minut, rada na to jest taka zeby kalasc dziecko wczesniej spac, czyli skracać czas czuwania, dziecko zmeczone nie śpi dobrze i jego sen jest niepełnowarotściowy ps. nie ma takiego słowa jak "uspać", jest tylko i wyłącznie uśpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMMMM
Rzecz w tym ze ja go kłade spać mniej wiecej juz po godzinie aktywności. Z czego 20 min to samo jedzenie, odbicie i pieluszka. Próbowalam przeciagnac ten czas aktywności do 1,5h lub do 2h i nie przynioslo to skutku. Na pewno nie jest przemeczony....mysle ze to ma zwiazek z przejsciem do 2 fazy snu tak jak piszesz - tylko nie wiem dlaczego nie potrafi w dzień przejsc z 1 do 2 a w nocy nie stanowi to problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sen dzienny różni sie od nocnego, jak skracanie i wydłużanie czasu czuwania nic nie daja, to ja nie wiem co, może babybump pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMMMM
Pani pediatra jedynie skomentowała, ze to najwidoczniej "taki z niego egzemplarz"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze moga nie wiedziec bo nie zajmuja sie snem samym w sobie na studiach, nswet nie wiem czy w polsce ktokolwiek sie snem profesjonalnie zajmuje. Jest milion specjalistów od żywienia i fitnessu a nie ma od snu. Trzeba wypelnic te lukę :) kombinuj dalej z czasami czuwania, zapisuj w zeszycie. Moze trafisz w "magiczne okienko" snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale takie wlasnie sa niemowlaki! Nie wiem czego Ty się spodziewałaś, że dziecko będzie spało ciągiem 20 godzin? skąd ta moda na te wszystkie ideały? I od razu wymyślanie szereg chorób jak dziecko nei zachowuje się tak jak piszą w schemacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMMMM
Ja chce mu wylacznie pomoc bo widze ze te pobudki zle na niego wpływają - jest niewyspany i zmeczony. Cos go wybudza mimo ze maly chce spać wiecej. Nie jest więc to moda na ideały tylko zwykła troska o maleństwo!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn też tak miał.W dzień spał po 15-20 minut i to tylko na rękach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMMMM
Minęło? Pozniej spał dłużej i sie wysypiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj tez tak mial. Drzemki zaczely sie wydluzac gdy zmniejszala sie ich liczba. Jak mial 11 miesiecy przeszedl na 1 drzemke i oba juz trwala 1-1,5h dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma to samo, ale ja nawet nie zamierzam się tym zajmować, bo noce przesypia cale, więc wolę tak niz spanie ciągiem 3 h i pobudki co chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to sprobuj z monitoringiem czasu czuwania, przesuwaj o 15 min w te i wewte i zapisuj, moze znajdziesz ten moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMMMM
Chyba tak zrobie bo probowalam juz prawie wszystkiego. 1. zasypianie przy suszarce - dzieciaczki lubia ten dzwiek i nic innego go nie obudzi, zaden halas itd. 2. staly rytm przed zasypianiem - picie, kołysanka, spowijanie, suszarka, bujanie i zasniecie 3. kupilam otulacz woombie 4. trzymalam na rekach po zasnieciu z nadzieja ze moze wtedy sie nie obudzi - nic z tego 5. odkładalam do wozka gdzie robilam z kocyka "gniazdko" zeby nie czul wolnej przestrzeni 6. odkladalam do lozeczka, do wozka, nie odkladalam - i tak sie przebudzał Niestety synek ma nietolerancje laktozy i zanim zostalo to zdiagnozowane to duzo plakal przy jedzeniu byl wiec czesto bujany. Teraz zasypia wylacznie na rekach, nie potrafi we wozku ani w lozeczku. Potrzebuje widocznie takiej bliskosci. Inaczej nie potrafi sie skoncentrowac na spaniu, wodzi wzrokiem az w koncu sie denerwuje i zaczyna plakac. W nocy zasypia bez problemu. Sprobuje zatem klasc go po godzienie, po godzinie i 10 minutach, po godzinie i 20 minutach, po gozinie i 40 minutach - i zobacze - moze przyniesie to jakis efekt......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMMMM
- probowalam jeszcze lezaczka bujaczka - bujalam do momentu zasniecia i przestawalam lub bujalam cale 30 min i i tak sie wybudzil - probowalam przykladania do buzki pieluszki pachnacej mną.... ...to na pewno ma zwiazek z prjsciem z jednej fazy snu w drugą - ale kompletnie nie wiem jak mu to ułatwic. Myslalam juz ze moze ma to zwiazek ze skokiem rozwojowym 3 miesiaca... Maluszek wlasnie spi ok 15 min odlozony do wozka. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dońka
tak jak czytałabym o swoim 2 miesięcznym synku.... i również nie wiem jak pomóc mu przejść z jednej do drugiej fazy snu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×