Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Ogłaszam wielki powrót mdłości :( Już się cieszyłam że przeszły, miałam kilka dni spokoju... Dziś popołudniu wróciły ze zdwojoną siłą. Ehhh a jutro czeka mnie dość długa trasa na to usg. Na pewno się odezwę jak wrócę wieczorkiem i dam znać jak się miewają współlokatorzy z mojego brzucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gracjanka, powinnaś już móc się zalogować i pisać na kwietniówkach :) Zobacz czy masz jakiegoś maila powitalnego tym razem z linkiem do akceptacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia8505
U mnie pierwsze prenatalne kosztuje 150 zł ,200,250 zależy gdzie ale tam za 150 naprawdę bardzo dobry lekarz robi,miałam robic u niego,ale mam tak fajnego ginekologa że dostałam skierowanie na badania prenatalne więc mam za darmo :) :) ;) Większośc***acjentkom tak daje,wystraszyłam się mówię mam coś z płodem nie tak że mam za darmo skierowanie on że absolutnie że to specjalnie dla picu tak napisane że tak pisze pacjentkom żeby miały za darmo :) I dobrze za te pieniążki kupie coś dla dzidzi :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM dziewczyny nie wiem jak jest w polsce ale u mnie dostałam skieowanie po 12 tygodniu na badania genetyczne czy dziecko nie ma jakis wad chorob to jest nieobowiazkowe i o dziwo u mnie to jest bezpłatne bez wzgledu na ubezpieczenie wiec sie ciesze a tak za badania jak mam to płace 40 euro z ubezpieczeniem a potem mi wracaja wieksza czesc z lekarzem tak samo chyba ze mam 100 procent ale to trzeba dokupic ubezpieczenie do tego co mam a od 6 miesiaca jestem 100 ubezpieczona bez wzgledu na ubezpieczenie wiec jest troche inaczej jak sie czujecie ja dzis wymiotowałam zolcia raz mi lepiej raz mi gorzej juz sama nie wiem kiedy to sie skonczy miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Oj kusicie dziewczyny tym usg 4d. Ja mam usg co 2 tyg. Ze względu na dużego krwiaka w poprzedniej ciąży i początkowe krwawienia w tej. Pani dr sprawdza czy nic sie nie odkleja, nie odwarstwia. Jednak sprzęt ma dość standardowy. Najwcześniej na takim poznalam pleć w 16 Tc. U mnie to byloby chyba w połowie stycznia. Niby niedługo a jednak...Teraz Maluchy zaczną szybko rosnąć. A może usunąć z tabelki termin testowania a w te miejsce wpisać pleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia jestem za :-) będziemy wiedzieć ile mamy chłopców i dziewczynek :-) A termin test zbędny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisklaki
Też dostałam skierowanie na usg genetyczne od mojej ginekolog i namiary na 2 placowki, gdzie moge je wykonac bezplatnie. Lekarka powiedziala, ze nie wie czy mi sie uda dostac, bo koncowka roku to juz moga miec ograniczone miejsca tylko dla powaznych i zasadnych przypadkow. Zadzwonilam i na poczatku krotka ankieta ~o wiek, schorzenia w rodzinie, jak przebiega ciąża, która to ciąża i ocenili mnie, ze dla takich kryteriow nie ma juz miejsca. Wiec zapisalam sie prywatnie ~ u mnie koszt 300 zl. To juz jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Zaraz postaram się zmodyfikować tabelkę. Która mama zna już płeć proszę o info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK...CYKL...KTÓRA CIĄŻA...DATA PORODU...PŁEĆ Polinna .................. 26 /1 /1 /01.06.2016/ K 1...........................30/5/1/01.06. 2016/ Jaga........................33/1/ 2/04.06.2016/ justynkaa1986 ....... 29 /2 /2 /08.06.2016/ gracjana090515 ..... 23 /5 /1 /11.06.2016/ nusia88. ...................27/4/1/11.06.2016/ Dorcia436 ................26/1/2/11.06.2016/ MadeleineP...............23/3/1/13.06.2015/córeczka ZeberkaSz ...............26 / 1 /1 / 15.06.2016/ Gusia1910................23/-/2/16.06.2016/ sylwiaczerwiec29.... 34/2/2/17.06.2016/ mam nadz.ze prz. mama/26/1/1/18.06.16/ agora.........................25/3/1/20.06.2016/ pisklaki.....................27/2/1/20.06.2016/ justek007.................28/36/1/21.06.2016/ Różefi...................... 26/1 /1/23.06 .2016/ bezzka......................31/3/1/1/25.06.2016/ Ewcia8505................30/../1/25.06.2016/ Zetkaaa ...................19/4/1/26.06.2016/ Unicorn.....................27/2/1/26.06.2016/ kawusia4..................29/1/4/28.06.2016/ Alex95.......................20/ 1/1/30.06.2016/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że wszystko w porządku u Was i juz nie takich maluszków -7cm!!! Wow! Dziewczyny - usg genetyczne (przynajmniej w Polsce) każda będzie mieć u swojego lekarza - bez względu na wiek. Jest robione miedzy 11 a 13 i 6dniem ciązy.To jest takie pierwsze ważne usg. A usg prenatalne to lekarze wysyłają ze względu na wiek i jesli coś na usg genetycznym coś nie tak wyjdzie. Te prenatalne to połączenie usg genetycznego + testy z krwi po prostu. Drugim ważnym usg będzie połówkowe w 20tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa co do usg 4D to chcemy zrobić z przyszłym tatusiem - taki nasz prezent świąteczny, pamiątka świetna ;) tylko nie wiem czy przed świetami czy po świetach bp ponoć najlepiej robić miedzy 16 a 20tyg - wszystko podobno widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MadeleineP gratuluję córeczki :) To super, że z dzieciaczkami wszystko ok i pięknie rosną :) Ja w sumie może i bym chciała wiedzieć kto u mnie siedzi ale jakoś wyjątkowo strasznie mi się nie pali ;) dziwne, bo w poprzedniej ciąży 'mało jajka nie zniosłam' ;) Z kolei rodzina i znajomi za każdym razem się dopytują czy coś wiadomo ;/ Pewnie dopiero dowiem się czegoś więcej na usg połówkowym :) U mnie dzisiaj 13 tydzień 6 dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Cześć dziewczyny! Rózefi bardzo sie cieszę ze wszystko super po wizycie!! :) MadelineP gratuluje ci córeczki! Bardzo sie cieszę ze wszystko u was dobrze! Oby tak dalej! :) skoro ty masz termin na 12.06 to moze ja w poniedziałek tez poznam płeć??? Justek007 daj znać jak tam dziś po wizycie! Dorcia436 kochana tobie tez gratuluje córki! :) Megulkaa kochana nadal nic. Za chwile spróbuje zarejestrować sie z konta na poczcie wp to napisze do Pauli. Może tym razem sie uda? Oby bo tez chce wiedzieć co tak u was słychać..? Justynka1986 mi na wizycie doktorka zaproponowala takie badanie które w 100% potwierdza choroby genetyczne, zespół downa, ale to badanie robi sie do 13 tyg ciazy i kosztuje 2000zl. Tak 2000zl. Tylko tyle ze jeśli wyjdzie pozytywne np. Ze dziecko jest chore na zespół downa to państwo zgadza sie na legalna aborcje jeżeli rodzice nie bedą chcieli aby takie dziecko sie urodziło. Chyba ze rodzice sie zdecydują ze wystarczy im 90% badanie to jest wykonywane genetyczne i koszt 300zl. Ja nie decydowalam sie na to badanie za 2000zl bo i tak bym swojego dziecka nie usunęła.... Jaga2016 kochana piękna tabelka :) podziwiam cie ze nie chcesz jeszcze znać płci. Ja to bym chętnie juz ja poznała :) Dziewczyny kochane. U mnie dzisiaj 12 tyd. 5 dzien. W poniedziałek wizyta u ginekologa. Za chwile zbieram sie zrobic badania. Mam ich troszkę i zapłacę 160zl bo pani była tak miła i mi przez telefon ceny podała. Ja wczoraj miałam fizycznie gorszy dzien. Ze stresu cały dzien kuła mnie kolka i bolało podbrzusze. Na szczescie dzisiejszy dzien bedzie lepszy bo juz babcia wyszła ze szpitala i z tego powodu mam mniej bieganiny. Życzę wam miłego dnia! Do spisania pózniej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Z racji, że tak dobze się czuje wróciłam na pole towarzyskie :) przedwczoraj była u mnie (prawie cały dzien) koleżanka, bo robiliśmy paczki na Mikołaja do przedszkola, a wczoraj cały dzień spędziłam u rodziców i siostry... stąd moja nieobecność na forum. Dziś czekaja mnie dość dokładne porządki w domu, bo spotykamy się z ludźmi, którzy chcą kupić nasze mieszkanie, zeby dogadac szczegoly,wiec wiecie...chce żeby wszystko dobrze wypadło. ... Dziewczyny... tyle zmian przede mną. .. drugie dziecko, nowy dom, urządzenie tego domu, wyprowadza z tego MOJEGO... zaczyna to do mnie docierać, jak sobie pomyślę, że zostały nam tu jakieś 2 miesiące w tym domu.... Ja usg mam w najbliższą środę... zabiorę ze sobą meza, niech tez to poczuje. Przy Szymonie chodził ze mną na każdą wizytę, teraz jeszcze nie był. .. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcia436
U mnie lekarz nie mógł mi zrobić tych badań bo ma za słaby sprzet i musiałam sie specjalnie zapisywać w innym gabinecie prywatnie za 200zł ale dobrze ze też u niego. Oczywiscie bez krwi (appap)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Megulkaa kochana jest weszło :) za chwile coś do was napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. . Otoz 5 dni przed owulacja i w sam jej dzien . kilka dni po owulacji czulam bol lewego jajnika( klucie) choc podkreslam ze na @ pobolewa mnie zawsze tylko prawy. Lewy boli pierwszy raz . do tego tez doszlo lekkie klucie, ciagniecie w podbrzuszu, boli mnie dol plecow, no i jestem z rana bardzo glodna musze zjesc sniadanie od razu jak wstane , podkreslam ze nie jadalam sniadan rano, nie za czesto przynajmniej i brodawki piersi staly sie bardzo duze i okragle. Piersi dwlikatnie wrazliwe na dotyk. Z gory dziekuje za wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. . Otoz wspolzylam z moim narzeczonym 5 dni przed owulacja i w sam jej dzien . kilka dni po owulacji czulam bol lewego jajnika( klucie) choc podkreslam ze na @ pobolewa mnie zawsze tylko prawy. Lewy boli pierwszy raz . do tego tez doszlo lekkie klucie, ciagniecie w podbrzuszu, boli mnie dol plecow, no i jestem z rana bardzo glodna musze zjesc sniadanie od razu jak wstane , podkreslam ze nie jadalam sniadan rano, nie za czesto przynajmniej i brodawki piersi staly sie bardzo duze i okragle. Piersi dwlikatnie wrazliwe na dotyk. Z gory dziekuje za wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Sylwia mmmmmm paczki. ... Uwielbiam domowej roboty takie cieplutkie. Ale mi smaka zrobilas!!! To usg do 13 tyg to w 97% dokladnie potwierdza ze wszystko ok. 3% pozostaje niepewności. To dodatkowe badanie to nawet w granicach 4tys zl kosztuje wiec 2 to nie tak zle. Ale ja tez bym nie potrafiła usunąć chorego dziecka. Widziałam jak macha rączkami, jak się wierci ....nie nie potrafiłabym tego zrobić. Ale każdy ma inne podejście :-) Mamy dzieci 1,5 roku- 2 lata jak sobie radzicie z dzwiganiem szkrabów? Ja jestem caly sama wiec o 17 mam juz wszystkiego dość :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z i gdybyś zadała pytanie to łatwiej byloby się ustosunkować :) Domyslaam się, że pytasz czy jesteś w ciąży - odpowiedź jest jedna - my tego nie wiemy, zrób test, on rozwiąże wszelkie Twoje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na test musze czekac az do 13.12.2015 takze to jeszcze prawie dwa tyg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to nic więcej nie podpowiem. Takie objawy, gdy starałam się w pierwszym cyklu to wydawało mi się, że mam typowe objawy - osłabienie, metaliczny posmak, ogólne rozdrażnienie, ból piersi itd, a okazało się, że w ciąży nie byłam. A w cyklu, w którym udało mi się zajść to na początku nie miałam żadnych dolegliwości. Więc takie objawy przed potwierdzeniem, mogą być mylące, często wywołane psychiką. Zaczekaj na test, wtedy wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Nikitka mój synek w styczniu będzie miał dwa latka. Jest dość wysoki i wazy 14,5 kg. Puki wszystko bylo dobrze to podnosiłam go, nie żeby ponosić, ale np. posadzić na sedes, który akurat wtedy zaczął preferować, albo żeby go umyć czy posadzić wyżej. Szybko zaczęłam krwawić (6tc) i się przestraszyłam. Teraz sporadycznie podniosę, żeby pomoc wejść do wózka. W domu nie noszę. Mąż go wsadza i wyciąga z wanny, wkłada do łóżeczka. Przyzwyczaił sie do nocnika no i do tego, ze go nie podnoszę. Musiał trochę usamodzielnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcia436
Moja w kwietniu 2 lata skończy a waży troszkę ponad 13kg i jak ją dłużej trzymam na rękach to zaczyna mnie brzuch boleć więc podnoszę tylko jak muszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różefi
Witajcie :) Dzięki MadelineP :) Dziewczyny jeżeli dobrze rozumiem (a jako że to moja pierwsza ciąża i się nie orientuje) to pierwsze badanie prenatalne (11-13tc) ma za zadanie określenia wieku ciąży,zmierzenie i sprawdzenie przeziernosci karkowej i obecności kości nosowej,czyli wszystko to należy się nam na NFZ , wczoraj rozmawialam z koleżanką która cala ciążę (jest w 37tc) chodziła na wizyty prywatnie dlatego za każde badanie płaciła a to niemałe pieniądze... Gdyby moja gin wczoraj powiedziała,ze vos jest nie tak jak powinno to z pewnością pieniędzy bym nie żałowała na badania ale tak to wydaje mi się to bez sensu. Kawusi4 jak dla mnie kolumna testu tez jest tu niepotrzebna ale powiem szczerze ,ze chyba nie prędko się zdecyduje na to żeby lekarz zdradził mi płeć ;) USG 4d jest mega kuszace nie wiem gdzie w moich stronach można takie wykonać ale jak się zdecyduje to internety przewertuje :P Sylwia29czerwiec trzeba utrzymywać kontakty i zacieśniać więzy rodzinne żeby było komu brzdaca podrzucac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny fajnie wymysliłyscie z ta tabelka ze płec zamiast daty testowania teraz tylko czekac na kolejne wpisiki chłopczyk czy dziewczynka ja pewnie sie dowiem w styczniu wszystko zalezy od dzidziusia czy pokaze ;)))))) a jak sie ogoln ie czujecie kto ma na dniach wizyte pisac jak bedziecie po jak tam maluszki ja czekam do srody dam znac trzymajcie sie ciepło i dbajcie o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia29czerwiec
Nikita pAczki nie pĄczki na Mikołaja hi hi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) No i jestem już po usg. Wygląda na to, że wszystko w porządku :) Jeden maluszek jest ciut mniejszy ale lekarz twierdzi,że to normalne przy dwujajowych bliźniętach, że się różnią od siebie. Posłuchałam serduszek, zobaczyłam jak się kręcą - takie były rozbrykane, że ciężko było je zmierzyć i zrobić zdjęcie :D Na określenie płci tak jak przewidywałam jest dużo za wcześnie. Za tydzień też mam wizytę, ale idę tylko po przedłużenie L4. Pozdrawiam ja i moje dwie fasolinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×