Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość gość
Mam nadzieje przyszła mama jeśli odczuwasz ból w tym miejscu to idź do lekarza od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK...CYKL...KTÓRA CIĄŻA...DATA PORODU...PŁEĆ Polinna .................. 26 /1 /1 /01.06.2016/ K 1...........................30/5/1/01.06. 2016/ Jaga........................33/1/ 2/04.06.2016/ justynkaa1986 ....... 29 /2 /2 /08.06.2016/ gracjana090515 ..... 23 /5 /1 /11.06.2016/ nusia88. ...................27/4/1/11.06.2016/ Dorcia436 ................26/1/2/11.06.2016/ MadeleineP...............23/3/1/13.06.2015/córeczka ZeberkaSz ...............26 / 1 /1 / 15.06.2016/ Gusia1910................23/-/2/16.06.2016/ sylwiaczerwiec29.... 34/2/2/17.06.2016/ mam nadz.ze prz. mama/26/1/1/18.06.16/synek agora.........................25/3/1/20.06.2016/ pisklaki.....................27/2/1/20.06.2016/ justek007.................28/36/1/21.06.2016/ Różefi...................... 26/1 /1/23.06 .2016/ bezzka......................31/3/1/1/25.06.2016/ Ewcia8505................30/../1/25.06.2016/ Zetkaaa ...................19/4/1/26.06.2016/ Unicorn.....................27/2/1/26.06.2016/ kawusia4..................29/1/4/28.06.2016/ Alex95.......................20/ 1/1/30.06.2016/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata1991 nie pomogę ja śpię zwykle na boku (zresztą spanie na lewym boku jest zalecane)...ale pewnie bym się bała spać na brzuchu...zwlaszcza, że brzuszek mam spory.. Ja to mam olbrzymią ochotę na słodkie...ale może dlatego, że przed ciążą jadłam bardzo mało słodyczy... Dzisiaj byłam na wizycie, przytyłam 2 kg w ciągu 3 tygodni!!Dostałam skierowanie na usg ale 2d, które będę miała dopiero 27.01. Myślę, że wcześniej wybiorę się prywatnie na 4d z mężem i córcią. Mam nadzieje przyszła mama tak jak dziewczyny piszą ja bym się na Twoim miejscu wybrała do lekarza rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata1991
A to dobrze, bo już myślałam że jest ze mną cos nie tak. Narzeczony ciągle mi mówi "nie śpij na brzuchu". Ale jak ja inaczej nie zasnę. Staram się już odzwyczaic, ale czasami robię to nieświadomie. Jutro mam wizytę u lekarza, już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę naszego szkraba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Witajicie :-) u mnie tez juz ridzinka poczula pod dlonmi kopniaczki :-) mdlosci zero, ale robi mi sie czasem słabo zastanawiam się dlaczego. Brzuch tez czasem sie robi taki asynetryczny. I często sie napina. Dzis bole jak na miesiączkę do południa . Ale póki nie ma krwawienia nie panikuje. W czwartek zaczynam 19tc. Okres siateczny minal jak z bicza strzelil. No i kg po obzarstie do przodu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Ale sławnie że mnie na leżąco/siedząco nic nie boli tylko jak wstaje to czuje ten nacisk na jajnik. W dodatku mam wrażenie ze zaczęło przechodzić. Dzwoniłam do mojego lekarza. Mówi że jeżeli nie boli, nie odczuwam żadnych skurczy itd. tylko ten nacisk na jajnik wszystko w porządku. Prawdopodobnie moja dzidzia opanowała prawa stronę mojej macicy i przyjęła dość wypięta pozycję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawusia dzieki jaga fajnie ze uaktualniłas tabelcie no to narazie nie mamy pewnych co płci lepiej poczekac do 22 tygodnia juz raczej wtedy bedzie dobrze widac mi zostało 3 tygodnie wiec poczekam a ktoras z was ma 2 corcie napiszcie jakie miałyscie objawy przy 1 i 2 ciazy z corciami czy sie rozniły czy nie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi85
Witajcie, ja od 2 dni zaczęłam odczuwać ruchy dziecka ale nie jako kopniaki tylko takie lekkie muśnięcia w brzuchu, zastanawiam się tylko czy to możliwe przy 16 tygodniu ciąży, może mi się tylko wydawało i pomyliłam z np. wzdęciami? Mdłości myślałam że już miną ale niestety jeszcze są, i wrażliwość na różne zapachy, ech, kiedy to się skończy? Mam nadzieję że mdłości nie będą trzymały całą ciążę, miała któraś tak, czy to możliwe żeby trzymały do rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Kiwi niestety z tymi mdlosciami to możliwe :-\ koleżanka tak miała. Cala ciążę. Plus jedyny taki ze dużo nie przytula ale dziecko bylo klops :-) jednak chyba nie moec tych paskudnych mdlosci i używać. Mi w1 ciazy przeszly dopiero z początkiem 5 miesiąca mdlosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi85
Nikita, napisałaś że dziecko było klops czyli jakie, duże czy jak? Ja na szczęście nie wymiotuję ale często mnie mdli, czy to rano, południe czy wieczór to odczuwam częste mdłości. Czekam jak tylko ustąpią ale nie chcą odpuścić, lekarz mi przepisał Ortanol na żołądek, na początku pomagało, później już nie a nie wiem nawet czy to takie bezpieczne brać leki na żołądek w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Nikita mi tez czasem robi sie słabo ale lekarz powiedział ze to normalny objaw w drugim trymestrze bo zwieksza sie objetosc krwi i organizm ogolnie jest przeciazony.Staram sie unikac dusznych ciasnych miejsc a w marketach od razu na wejsciu sciagam kurtke. Zazdroszcze ze juz czujecie ruchy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata1991
Jestem w 2 trymestrze i też myślałam ze mdłości miną, niestety. Ruchów jeszcze nie odczuwam w 16 tygodniu. A może nie potrafię ich zidentyfikować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytajcie dziewczyny uwaznie bo napisała ktoras z was ze nie moze miec 25cm dziecko w 19 tygodniu a moze miec w Tydzien 18 Dzięki połączeniu między uchem a mózgiem, słuch dziecka jest już niemal w pełni rozwinięty. Maluch uwielbia słuchać szumu krwi, przepływającej przez pępowinę i bicia serca mamy. Jest to więc dobry czas, by zrelaksować go muzyką przypominającą te odgłosy, nadawaną z odtwarzacza. Powstają niektóre gruczoły trawienne, a jelito grube wędruje do tylnej części brzucha. Dziecko mierzy już 25 cm, a waży ok. 160 gramów. Pierwsze ruchy dziecka to moment, na który wszystkie mamy czekają z niecierpliwością. W tym tygodniu maluch może już próbować komunikować się ze światem zewnętrznym. W tym tygodniu mamy, które są już w kolejnej ciąży, wyczują ruchy dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej tam! Pisałyście wcześniej coś o zachciankach. Ja też na początku ciaży jadłam ciągle nabiał, potem miałam fazę na pomarańcze :) A teraz zasmakowałam w kanapkach z serkiem topionym ze szczypiorem na wierzchu :P Dziś usiadłam sobie na kanapie z dość podkulonymi nogami i chyba się to nie spodobało moim maleństwom bo zaczeły się strasznie wiercić. To było coś co chyba miało znaczyć "Matka zmień pozycję bo nam ciasno" :D Teraz też czuję takie delikatne łaskotanie, chyba się ruszają. Wizytę mam w czwartek. Jak będą współpracowały to może już poznam płeć :) Pochwalę się, że dziś robiłam badania i wszystko wysżło ok (tylko tsh ciut skoczyło). Wszyscy mnie ostrzegali, że hemoglobina mi będzie spadac, ale póki co z każdym badaniem wychodzi wyższa. Nikita, ja w ciągu ostatnich kilku dni też miewam zawroty głowy. Podobno to normalne na tym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niela7
Dobry wieczôr ; a ja dziś zjadłam 8 małych plasterków salami ... I teraz się martwię. ( 16- ty tydzień zaczynam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata1991
A na kiedy masz termin Niela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niela7
26/27.06.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata1991
To tak jak ja... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) po wizycie... wszystko w porządku. To była dość krótka kontrolna wizyta. Było szybkie usg i badanie ginekologiczne do tego analiza zrobionych badań. Prosiłam żeby podejrzal przy okazji kto tam siedzi, ale nie zrobił tego, za trzy tyg mam usg połowkowe i wtedy dokładnie się poprzygladamy. ... także kolejna wizyta 25. 01 My sylwestra spędziliśmy u znajomych, w towarzystwie jeszcze jedne ciężarnej i karmiącej, także tylko mężowie korzystali ;) było sympatycznie 10 osób dorosłych plus 4 dzieci. Impreza do 2. Mi po tak ciężko spędzonych pierwszych tygodniach kompletnie nie przeszkadzają juz żadne zapachy. No i waga po tym wszystkim poszła do góry. .. becie jestem za zero, bo od początku ciąży najpierw zeszło 2 no a teraz wróciło... brzuch juz widać. .. Lekarz do książeczki wpisał 18 tydz a wpisuje te skończone wiec wylicza wg tych pierwszych usg. To wychodzi ze to juz 5 miesiąc! Agata pytałam swojego lekarza w poprzedniej ciazy o spanie na brzuchu i mówił ze dziecko jest bezpieczne. Teraz też dalej śpię na brzuchu ale musze juz zawijam nogę, bo czuję dyskomfort przygniatnego brzucha. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja tez mam na 27 czerwca ale jak powiedział lekarz tylko okolo 5%kobiet rodzi w terminie;-) wlasnie zjadlam kanapki z samym ogorkiem tak mnie naszlo mieso moze dla mnie nie istniec. Maz we mnie czasem wmusi bo słyszał ze bede miala anemie jak nie bede jesc miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też muszę się zmuszać żeby zjeść mięso. Zdarza się, że mąż mi przypomina że powinnam trochę zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probuje tytaj cos napisac ale ciagle nie dodaje mi moich postów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie śpię na brzuchu, inaczej nie umiem. Nie wiem co będzie, jak mi brzuszek zacznie szybciej rosnąć, bo na razie jest niewielki. Nie będę spać..? ; p co do zawrotów głowy/omdleń, to ja oczywiście omal nie padłam w I święto, u teściów -_- klasyk by Alex, czyli "schylę się szybko i jeszcze szybciej wstanę". ciągle zapominam, że nie wolno. Ale brzuch urośnie, to z kolei nie dam rady szybko się pochylać i prostować, więc przestanę pewnie. ; p Jak tam w Nowym Roku? ; D u mnie ziiiimno, siedzę pod kocem, jak tlyko się da. PS A co do mięsa - ja bez mięsa nie umiem żyć, ale od zawsze jem tylko drób, czasem wołowina w Macu (ale czy to mięso, podobno nie xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
A ja mam ochotę na mortadelę:) . Byłam dzis nawet w lidlu i na szczęście znalazłam taką na ponad 30 zl. za kg. a skład byle jaki. Na szczęście rozsądek wziął górę, opanowałam się i poszłam dalej. Niesamowicie smakuje mi sałatka grecka a poza tym to wszystko po trochu na zmianę. Moja mama opowiadała, ze jak była ze mną w ciąży to jadła tylko surowy makaron. No i co wyszło... Wiecznie mam jakies niedobory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
A tak poza tym wybrałam się z mężem po zakupy. Nałożyłam szare spodnie dresowe, czarną kurtkę Reeboka i pytam go, czy wyglądam jakbym z joggingu wracała a on do mnie, że prędzej od krów jakbym szła. Masakra. Tyle myślenia mnie kosztowało co by w taki mróz nałożyć, żeby wyglądać normalnie i nie zmarznąć a tu cios. Chyba muszę iść po jakąś ciążowa odzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
O udalo się dodac post wiec może juz bedzie ok:) Chetnie do Was dołączę :) aktualnie jestem w trakcie 16tyg:) uzupelniajac Wasza tabelke:wiek 28,ale za kilka miesiecy29:/,2-3cykl(pogubilam sie w tym, bo tylko 1 okres po odstawieniu tabletek mialam normalny a pozniej sie wszystko rozjechalo:)termin jak w nicku27.06:) Na prenatalnych w 13tyg dowiedzialam sie ze na 80% chlopczyk ale pod koniec lutego na drugich to potwierdza albo i nie:) Z dolegliwosci chyba mialam wszystko oprocz wymiotow, na szczescie odchodza po jakims czasie zastepowane innymi... Teraz mam problem z krwawieniem dziąseł... :(oby tez przeszlo.. Z zachcianek to jem i mieszam wszystko oprocz... Mięsa.. Nie moge na nie patrzec :/ Co do ubran ciazowych hm.. Nie wiem jak u Was, ze mnie by po prostu zjechaly... Ja chodze w leginsach z wysokim stanem i w pasie nie ma gumy, sa idealne, nie przeswituja i nie uciskaja:)po pierwszej sprawdzonej sztuce kupilam dwa inne kolory:) co do rajstop polecam ciazowe z marylin dostępne w rossman:) a i oplaca sie zalozyc karte rossne bo juz mozna wiele rzeczy ze znizka kupic i daja prezenty:) w swieta dostałam przy zakupach zel do hig. Intym. Dla ciezarnych z AA. A wczoraj odebralam za grosz olejek na rozstepy:) fajna sprawa:) Ja jeszcze pracuje ale tylko kilka dni... A u Was jak? :) Mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko mojemu dolaczeniu do Was :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec27 ja tez niedawno dolaczylam i mam taki sam termin porodu;-) na razie kupilam dzinsy ciazowe z materialem na brzuszek a po domu chodze w luznych dresach moze sie rozejrze teraz za leginsami skoro takie wygodne;-) Przytylam juz 4 kg, brzuszek rosnie i w spodnie sprzed ciazy juz nie wchodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się i dziś :) Szymon wolne od przedszkola, siedzimy razem. Zaraz wybieramy się z jeszcze dwójką jego kolegów do kina. Zaraz kawka się wspomoge, bo coś mi się dziś ciężko wstało (ostatecznie o 10!!! I to tylko ze wzg na wyrzuty sumienia żeby śniadanie dziecku zrobic). Lekarz mi odradza basen.... chyba ze mam swój prywatny ;) byłam niedawno i było mi tak dobrze tam... szkoda mi... przed ciążą chodziliśmy regularnie, teraz chłopaki sami chodzą. .. i nie mogę oglądać postępów syna w pływaniu. .. :( 25 może poznamy plec... im dłużej jestem w niepewności tym bardziej pragne córeczki. Mam cudownego synka, prawdziwego synka mamusi :) i bardzo chciałam pierwszego synka... trzeciego dziecka nie planuje dlatego marzy mi się dziewczynka do kompletu rodziny.... niestety czuje, ze zostanie to tylko niespelnionym marzeniem... to głupie, ale tak mocno wypieram to z głowy, że imię wybrane mam tylko dla dziewczynki. .. Wstydzę się o tym mówić głośno, bo wiadomo, że najważniejsze jest zdrowie dziecka, bo i tak się kocha bezgranicznie bez względu na plec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćant
Hej dziewczyny ! Gratuluję rosnących i zdrowych maluszków. Mój (prawdopodobnie) chlopczyk również pięknie rośnie. Nie mogę uwierzyć, że już za tydzień będziemy na półmetku. Pomału zaczynam kupować ciuszki dla brzdaca, ale jeszcze takie uniwersalne, co by dziewczynka w razie czego też mogła nosić. Wy już także robicie zapasy ? Co do mnie to przeokropnie boli mnie kość ogonowa. Ma ktoś taki problem? Jeśli tak to jak sobie z tym radzicie? Na sylwestra pojechaliśmy w góry, troszkę polazilismy i nie mogłam na tyłku usiąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×