Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

U mnie dzisiaj tez cd walki z migrena., na szczęście już tylko ćmi... głową zaczęła mnie bolec wieczorem... Ale ja w ciazy nie biorę żadnych leków... Mimo, że umieram czasami z bólu... Staram się wtedy przespać, odrobinę pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja w porównaniu do Was biorę sporo witamin ale z zaleceń lekarza. Gusia ja biorę wit.D w dawce 2000 j.m., poza tym kwas DHA, kw.foliowy, magnez, wit. B6 no i jod ze względu na tarczycę. A na ból głowy można brać paracetamol (Apap itp.), raz mi się zdarzyło gdy nie mogłam już wytrzymać. Trzeba będzie sie wybrać do Pepco w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Różefi ja mam to samo. Czekam na wizyte 21 cala w stresie czy wszystko ok. Dzis w nocy znow chwycił mnie ten ucisk jajnika i mialam twarde wybrzuszenie po prawej stronie ponizej pepka. Zaczelam sie przyglądać i oczywoscie placz do meza bo wydaje mi sie ze ostatnio z rana wogole nic mi brzuch nie wystaje a zazwyczaj mialam juz takie lekkie wybrzuszenie na dole. Mdlosci juz ustapily prawie calkowicie i bol piersi tak samo wiec tez mam strasznego stracha. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Różefi to klucie to pewnie malec rośnie... Mysle ze nie masz co sie martwic, w koncu teraz maluchy rooosna w kosmicznym tempie. Co do piersi to ciesz sie ze nue bola triche spokoju masz:) ja ciagle mam wrażliwe od prawie poczatku... Stanik juz dawno z A zmieniłam na B a i ten jakis przyciasny... Tyle ze pod biustem dalej 70... No i nie wiem jak u Was ale u mnie od juz kilku miesiecy non stop stercza sutki... Dosc uciazliwe... Masakra z tym jakas, a w pracy dziewczyny mnie "pocieszyly" ze tak juz zostanie... Z witamin ja biore dopelherz mama i tam prócz witamin jest kwas foliowy i kwasy DHA. Oprócz tego biorę kwas foliowy bo wxzesnuejszy gin mi zalecił ze nie przedawkuje a nadwyżkę organizm wydali... Duphaston bralam w 5-7tyg...zapobiegawczo mi przepisal gin ze względu na wczesniejsze plamienia. No i staram sie jesc ryby bo ponoc jest to dosc istotne... Co do leków to tez jedynie puszka coli.. Ale tez niewiele daje i tylko 2razy próbowałam... Kawe mam bez kofeiny dla ciezarowek, a apapow i nic takiego nie biore bo juz po samej coli mam wyrzuty sumienia... A na ewentualne przeziębienie jak maz cos przywleka albo w pracy kichaja to pije non stop wode z miodem i cytryna ewentualnie chleb z czosnkiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ,pocieszajace jest to co piszecie ;) ppczytalam w internetach i troszkę się uspokoilam,ale tylko troszkę...dookoła tyle się słyszy ze komuś cos,ze mimo wszystko nie da się żyć w ciąży bez stresu,mam tylko nadzieje ze doktorską chociaż spojrzy przez USG dla uspokojenis . ,w moim otoczeniu jest całkiem sporo ciężarówek teraz ,fajnie ze będzie tyle maluszkow na lato. Jeszcze raz dziękuje i miłego dnia :) Ja jestem z rocznika 89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny ja na chwile gościnnie; -) jestem w ciąży ci jak wy termin mam na 10 czerwca. To moja czwarta ciąża z czego druga z której będzie dzidzia. Syn na 14 miesiecy. I tu moje pytanie czy czujecie juz ruchy? Bo ja jak na drugą ciążę to mam problem z ich rozpoznaniem. Może przez to ze cięcie było i skóra inaczej reaguje? Stresa mam jak cholera a wizyta dopiero we wtorek. Jak są tu jakieś doświadczone mamy to proszę o rade:-) z góry dziękuję i spokojnych ciąż zycze:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Różefi zobaczysz bedzie dobrze... Kazda z nas sie tu napewno stresuje bo nie da sie inaczej... Ale z drugiej strony chyba ten najgorszy okres juz minal... Ja wizyte mam 12.01 ale raczej obejdzie się bez usg, zwykle badanie plus dowiem sie jak wyszla krew, mocz i toxoplazmoza. Bo u mnie wyniki badan ida prosto do lekarza... Wczoraj dzwonilam do kliniki gdzie robilam prenatalne+szczegółowa analize krwi. Na wyniki krwi czekalam 2tyg. i dowiedziałam sie w sumie tylko tyle ze wszystko jest w porządku wiec nie musze po nie specjalniw jechac tylko przy drugich prena odbiore. Mimo wszystko chyba i tak ciekawosc nie pozwoli mi tyle czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Ja jestem z 86. Nie martwcie się wagą. Pierwszą ciążę rozpoczęłam z 54 kg przy wzroście 172 cm. Skonczylam na 71 kg. W drugiej skoczyłam z 59 do 79, w trzeciej od 61 do 82. Teraz zaczęłam z 65. No i pewnie z 20 podskoczy. Chciałabym wrócić do tych max. 65. W pepco ubranka są niedrogie, ale słabej jakości. Spierają się lub rozciągają, kolory blakną. Lepsze są w textil market, jesli macie w swojej okolicy, a pewnie i w Lidlu cos będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Kawusia - u mnie kolezanki chwala pepco :) ja nie wuem bo doswuadczenia nie mam:) lidl wiadomo tam ubrania pierwsza klasa i ceny niskie... Kilka razy pizame kupilam sobie... Tyle ze na dziecięce to chyba trzebaby wysylac jakiegoś pakerooo... Nie wiem jak u Was ale u nas to baby potrafia sie szarpac w sklepie o buty i ciuchy jak zwierzęta-kurtki i dziecięce ubrania, buty to niczym ich konik... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Piersiami sir nie przejmujcie. W 1ciazy bolaly mnie od początku i w 4 miesiącu ustapil bol juz do konca ciazy nie bolały. Teraz w ciąży piersi bola dopiero od miesiąca i rosną tez początkowo mnie to niepokoilo ale kazda ciąża inaczej :-) takze Glowa do góry i się nie stresujcie :-)ja z zalecenia biore tylko dha i kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
No to się muszę przejść i wypróbować znów ubrania z Pepco, przy starszych bardzo się zawiodłam i przy najmłodszym nawet nie kupowałam tam nic. Ja przy 4 to z tymi wyprawkami podchodzę trochę z dystansem. Wiem juz co u mnie się sprawdza a co nie. Np. z przewijają nie będę korzystać, wanienka im mniejsza tym lepsza, karuzela tez chyba będzie zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córcia ma kilka ubranek z pepco i w sumie ich jakość jest różna, zależy od materiału. Niektóre naprawdę super się noszą i piorą. Ale generalnie wg mnie za ta cene nie są najgorsze. Z Lidla tez polecam. Fajna jakość w korzystnej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie np karuzela sprawdzila się super! Mamy taką z wyświetlaczem na suficie. Córcie jak kładlam do spania fajnie przy niej usypiala. Jednym z lepszych zakupow był też zakup niani ta akurat z monitorem oddechu. Córcia tylko pierwsze 2tyg spala z nami w pokoju. A później juz w swoim pokoju na drugim końcu mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdążyłam juz nawet skonsultować się z położna ciocią :) jestem spokojna i mam się nie niepokoic - wiem wiem będzie ciężko. Ciuchy z pepco nie są złe, natomiast polecam hm ,rzeczy bardzo dobre gatunkowo a teraz są spoko wyprzedaże(online tez). Moja gin poleca brać witaminy, biorę Natal 2 i dodatkowo jeszcze kwas foliowy. Jaga wczesniej byłam niania i mój podopieczny miał zamontowana elektroniczna monitorujaca oddech, super sprawa,człowiek naprawdę o wiele spokojniejszy jest :) tez zamierzam kupić jak maluch bedzie. Jeżeli chodzi o inne rzeczy póki co nic nie kupuje ,bo raz ze wcześnie dwa ,ze siostra sporo rzeczy mi wypozyczy(sama jeszcze planuje mieć kolejne pociechy kiedy odchowa dwie corcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Ooo podpisuje sie podbpowyzszym. Elektroniczna niania jest super. Ciuchy z pepco raczej unikam. No chyba ze jakies geterki na lato dla ziewcYbki. Szybko sie niszczą. H&rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Macie może letnie dzieci? Zastanawiam się czy gondola w lecie jest potrzebna, czy np. wystarczy większa spacerówka, którą można rozłożyć na płasko np. typu x lander x a .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Jaga a jaka masz nianie? Model , firma? Ja raczej bede myslala o zakupie z tego samego powodu ze lozeczko w innym pokoju... Ciuch to ciuch, przy malych dzieciakach to szybciej wyrośnie jak zniszczy :) pozniej wiadomo, wiecej eksploatuje :) pozyjemy zobaczymy:) Ja bardzo lubie lazic po szmateksach i często gesto sa ciuszki z metkami wiec przypuszczam ze oprocz sieciowek bede latac na łowy :) tyle ze wiadomo niektórych rzeczy w zyciu w ciuchu nie kupie typu buty, bielizna, posciel... Ale na siebie to coz, uwielbiam szperanie zwłaszcza ze nawet obszerne zakupy nie szarpia budzetu :) W kazdym razie dziecięce wszelakie zakupy wszystkiego to mysle ze najszybciej pod koniec kwietnia a najprawdopodobniej w maju... Czesc z pozyczenia a reszte sie dokupi :) nie ma co wariowac bo pozniej sie okazuje ze polowa rzeczy zbedna... I pomyśleć ze nas nasze mamy wychowaly bez problemu a latwo nie miały... Sama wizja pieluch tetrowych, zadnych sprzetow pomocniczych typu wyparzacze, podgrzewacze butelek itp... I te smoczki naciągane na butelke... Pamietam jak siostra byla mala.. Kosmos... Teraz zdecydowanie życie jest wiele łatwiejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
My nic niestety nie dostaniemy od rodziny wszystko bedziemy musieli sami kupic a to chyba bedzie troche kosztowalo. O niektorych rzeczach nawet nie mialam pojecia. Zakupy bedziemy robic wiosną ale liste chyba wczesniej zrobie bo mozna sie pogubic w tym wszystkim;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Ja musze liczyc sama ma siebie z zakupem ciuchów tylko. Wozek obiecała mi tesciowa mam tylko wybrac jaki chce itd.:) stac nas żeby samodzielnie wszystko kupic ale ona tak sie cieszy na 1 wnuka ze zapowiedziała ze kupi:) Lozeczko wanienke chce nam dac kuzynka. Tak naprawde to gdyby trafila mi sie dzieczynka to podejrzewam ze nawet ubranek nie musialabym kupowac bo w rodzinie jest kilka panieniek wiec dostalabym w spadku ale ze sie trafil chlopaczek no to musze sie zaopatrzyć sama:) Co do ciuchow z pepco to moze i jakosc nie jest szalowa ale tak naprawde male dzieci rosna tak szybko ze nawet nie zdazy sie to sprac przynajmniej z tego co slyszalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Witajcie, mój rocznik to 1985 więc już taka młoda nie jestem, słyszałam nawet jak ktoś mi powiedział że muszę się spieszyć z drugim dzieckiem jeżeli planujemy drugie bo lata lecą... Co do ubranek to nic jeszcze nie mam, nawet o tym nie myślałam ale będzie trzeba zacząć powoli robić listę ;) Chociaż parę rzeczy mamy mieć od znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM3
Widzę dziewczyny,że już myślicie o zakupach.We mnie już też powoli rodzą się takie myśli, choć jeszcze nic nie kupuję.Mimo że jak pisałam mam dwie córi-10 i 7 lat,to rzeczy po nich absolutnie żadnych.Nie sądziłam,że będę oczekiwać na 3 dziecko i dlatego wszystko,ale to dosłownie wszystko wydałam.Dziewczyny,jak Wy i Wasi lekarze zapatrujecie się na branie witamin w ciąży?Pamiętam,że przy poprzednich razach brałam Maternę,ale teraz mój gin nic mi nie każe,nie wiem,czy to dobrze... Następną wizytę mam 12 stycznia,będzie to już skończony 19 tydzień i być może będę mieć usg połówkowe.Myślę,że będę już znać płeć.Sporo osób mi mówi,że przydałby się synuś,ale ja nie mam oczekiwań co do płci,byleby zdrowe maleństwo było.Imię od początku mamy dla dziewczynki-córki wybrały,a nam się podoba i ładnie się zgrywa z nazwiskiem-Helenka,a dla chłopca było bardzo ciężko,w końcu mąż postanowił,że Krzyś. Moje dziewczynki już się kłócą o to dziecko,np.której koleżanki będę wcześniej je mogły oglądać.Mówię Wam,ile mamy z tym śmiechu.Teraz są bardzo nastawione na pomaganie i opiekowanie się maluchem.Zobaczymy,jak to będzie w czerwcu,haha.Mój termin to 7 czerwca,gdybyście chciały do statystyk.Kawusiu,ale Ty masz rodzinkę od strony męża,te historie z butami i uperfumowanym księżulkiem,normalnie gorzką komedię można by nakręcić.Pozdrawiam,Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
A ból głowy też często mnie męczy, najczęściej jak zacznę coś szybko robić, wtedy się kładę i trochę ustępuje. Mdłości tylko sporadycznie ale jeszcze są, może się skończą za niedługo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma się co przesadnie nakręcać. Wiele rzeczy moim zdaniem jest zbędnych. No chyba ze śpi sie na pieniądzach to dlaczego nie ;-) to bedzoe czerwiec wiec juz na szczęście kombinezony grube czapy etc odpadają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Nas bardziej niz koszty przeraza ogrom tego wszystkiego co jest potrzebne to nasze pierwsze dziecko planowane wiec finansowo jestesmy przygotowani. Zazdroszcze Wam wsparcia rodziny. U mnie tesciowa moze laskawie przyjedzie zobaczyc dziecko ale pewnie nic nie kupi chyba ze najtansze spiochy a później wypomni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daffo
Cześć wszystkim :) Mam termin na 18 czerwca. To moja druga ciąża, syneczek ma 16nmiesięcy. Pozdrawiam i do napisania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to generalnie mam sporo ubranek amerykanskich firm i dla mnie są najlepsze, h&m tez bardzo lubię i kupuję ale to już trochę wyższa półka cenowa. W szmateksach też lubię sobie pogrzebać i całkiem fajne ubranka można upolować, nowe markowe z metkami...a i bez metek jak nowe można kupić za grosze.Z racji tego, że mam sporo ubranek nie muszę ich często prać a co za tym idzie mniej się zużywają. Kawusia ja bym jednak wolała w gondoli wozić noworodka... gośćCzerwiec27 ja mam nianię Angel Care z Monitorem oddechu http://www.ceneo.pl/17496875 Tylko widzę, że jej cena nieźle poszła w górę. Pamiętam, że zapłaciliśmy za nią na pewno ponad 400 zł i jeszcze gratis dostaliśmy kosz na pieluszki http://www.ceneo.pl/11426812 Ale nie żałujemy, jak pisałam jeden z lepszych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TPM3 mi też lekarze nie kazali brać witamin. Jeszcze ze studiów z wykładu pamiętam jak prowadząca mówiła o tym, że przy braniu witamin rodzą się duże dzieci...może i rzeczywiście coś w tym jest... Ja też mam małą pomocnicę :) w sumie będzie miedzy dzieciakami 5 lat różnicy ale uważam, że teraz naprawdę jest odpowiedni moment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin na 22 lipiec :) zycze wam powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja od poczatku ciazy biore femibion dla kobiet w ciazy ma w skladzie kwas foliowy i inne niezbedne witaminy tak mi lekarz zalecil. Jak bede w sobote na wizycie to zapytam jaki maja wpływ na wagę urodzeniowa dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja od poczatku ciazy biore femibion dla kobiet w ciazy ma w skladzie kwas foliowy i inne niezbedne witaminy tak mi lekarz zalecil. Jak bede w sobote na wizycie to zapytam jaki maja wpływ na wagę urodzeniowa dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×