Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość gość 1987
Oj chyba ja tez poczulam te skurcze Alvareza, niby wiem ze to nic zlego ale i tak sie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila gratulacje synka a napisz jakie masz smaki i to twoj pierwszy bobasek ile masz latek musisz sie dopisac do tabelci bo cie nie ma no fajnie czekamy na dorcie co u niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM3
Dziewczyny,ale dużo napisałyście,mam niemal książkę do czytania.Widzę,że się dzieje-kolejne USG połówkowe,przygody z rodzinką celebrująca ciąże,nowe dziewczyny,egzaminy na prawko ... Ja nie zaglądałam,bo byłam strasznie zaabsorbowana przygotowaniami mieszkania po dziadku do przeprowadzki(pisałam Wam,że zanim zamieszkamy w nowym domku,czeka nas kilka miesięcy właśnie tam) i w ogóle życie codzienne mnie mnie na maksa wciągnęło .Z małą,myślę,że wszytko ok,tzn.nic się nie dzieje w moim odczuciu złego od badania połówkowego,a jak malutka dalej rośnie,dowiem się na kolejnym badaniu dopiero 23 lutego.Jeśli chodzi o ruchy,to ja czuję je intensywnie i nawet mam wrażenie,że dużo mocniej niż w dwóch poprzednich ciążach.Helenka upodobała sobie zwłaszcza godzinę 23.Generalnie źle teraz sypiam,a Wy? Witam nowe dziewczyny,wszystkim życzę zdrowia,powodzenia na wszelkich egzaminach(ja swój na prawko wspominam jako jeden z trudniejszych do zdania w życiu),dobrych układów z teściowymi itd.Grypie się nie dajmy,też się boję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaftanik i śpiochy miałam 1 kpl... tragedia. Kaftanik się zawija i w ogóle wygląda tak... zamierzchle ;) na początek pajace są najlepsze. U mnie w szpitalu daja... znaczy mycie dziecka jest w samej wodzie, dostępne są pieluchy tetrowe (żeby na nich dziecko klasc) i ubranka dla dzieci no ale jak już dadzą dziecko to ja przebieram w swoje, dają tez maść witaminową, a dla kobiet są podkłady na łóżko i podpaski "narty" zwykłych juz nie, wodę trzeba mieć swoją, ale w razie potrzeby nikt przegotowanej w kubku nie odmówi. Pieluchy dla dziecka trzeba mieć swoje. Miałam chyba linomag na sutki, bo dostałam w próbkach od koleżanki, ale mi się nie przydały. Wiec chyba nie ma co na zapas kupowac.... Ja podczas odpoczynku czasem puszczam muzykę klasyczną, już kiedyś się na ten temat rozpisywalam. Warto poczytać na ten temat. Usypialam tez przy "kolysankach klasycznych". Nie jestem wielbicielka tej muzyki, ale też mi nie przeszkadza, a nawet niektóre w koncu polubilam. Efekty słuchania są obiecujące wiec... czemu nie... Mila no w końcu chłopiec! bo na forum górują dziewczynki :) super, gratulacje. Cudownie miec synka, to wiem z doświadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc 1987. - a masz magnez jakis? Ja dzus nawet w miare... Biorę ta magnelle, tyle ze zwykle bralam ja kolo 15, teraz zaczelam wczesniej brac i chyba jest lepiej, dzień spokojniejszy... Czytalam w czym jest magnez.. M.i.n banany, pestki dyni, kakao prawdziwe, wiec chyba czas zaczac jesc/pic.. 200mg magnezu mam w tych tab. A w dopelherz 90mg... Staram sie o tych skurczach nie myslec.... -Tpm- no to super Asia ze jest wszystko ok :) to na usg poczekamy razem, tyle ze ja dzien później... Dajesz rade z ta przeprowadzka jakos i ogarnianiem? -Sylwia - ja tak jak gość 1987 chetnie bym dziecku puszczala ale wiem ze moja zlosc sie bedzie na malym odbijala i chyba lepiej jak sobie daruje... A z tym szpitalem to u nas ani tetry ani tych podkładów i jak to mowisz "nart" tez nie daja... Nawet pojecia nie mam ile takich rzeczy musze miec zeby nie bylo za mało ani znowu za duzo... U nas raczej nie uświadczy sie za wiele... Kolezanka po cesarce lezala tydz. Zaplamilo jej sue prześcieradło krwia, poszla poprosiła grzecznie o zmiane to sie dowiedziała ze innego nie dostanie bo na jej osobe jest przeznaczone 1na caly pobyt.. Prosba o przegotowaną wodę tez byla uciążliwa... Ogolnie zalezy na jaka polozna czy pielęgniarkę sue trafi... -Milla - to u Ciebie chyba dzis impreze z radosci zrobia... Twoi rodzice tez sa az tak wkreceni i wpatrzeni w malucha???? -Powiem Wam ze boje sie ze cos wczoraj złapałam w osrodku... Albo od doktora albo od kogos chorego... Chodzę i pochrzakuje..no i co chwile smarkam... Ehhh :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM3
Właśnie nie wytrzymałam i wysłałam córki do sklepu po czekoladowe trufle sztuk 6.Miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Mam nadzieje ze przyszła mama- ja kupiłam body z długim rekawem, z krótkim, pajacyki, spiochy, polspiochy, spodenki, getry, ogrodniczki, bluzeczki z długim rekawkiem, kaftaniki, dresiki, skarpetusie, sweterki, czapeczki i buciki. Musze dokupić sukieneczki ale to bliżej lata. Myślałam ubierać dziecku body, jakies spiochy lub pajacyk, czapeczke i skarpetusie. Nawet Rożka nie kupiłam bo stwierdziłem ze nie bede dziecka przestrzegać w czerwcu. Na wyjście najwyżej jakaś kurteczki lekka jeśli bedzie chłodniejsze lub bedzie padało. -justyna1986 dziękuj***ardzo. U mnie bedzie dziewczynka o imieniu Mia. Heh taka wymarzona :) trzymam kciuki żebyś w sobotę dowiedziała sie płci :) wracaj szybko do zdrowia. :) -Jaga2016 Natalka bardzo ładne imie. :) mam bratowa o tym imieniu i fajna z niej dziewczyna. :) nastawienie jak u mnie. Nie wyobrażam sobie zeby z królewny wyszedł krolewicz he he he :) -mila0256 gratulacje synka! :) niech rośnie zdrow! :) -andzia30czerwiec ja sie czuje normalnie. Nie miałam mdłości żadnych a tym bardziej wymiotów. Miałam dużo wypryskow ale juz zeszły. Wcale nie bierze mnie na słodkie a raczej na kapustę he he podobno wyladnialam na twarzy :) czyli objawy jak na chłopca. W moim przypadku nic sie nie sprawdza bo mam wszystko na odwrót :) Tez jestem za uaktualnieniem tabelki. Połowy dziewczyn zupełnie nie znam bo przestały sie całkowicie udzielać. U nas w szpitalu jest wszystko. Łącznie z ciuszkami dla malucha i pampersami. Ale wiadomo ze miłe widziane swoje :) nawet mamy jedzenie z cateringu. Do wyboru z 2 śniadan, obiadów, kolacji po jednym. Wiadomo pizame i szczoteczke do zębów trzeba mieć swoje ale wszystko po za tym jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
TPM fajnie ze sie odezwalas;-) jedz na zdrowie nie ma co sobie żałować. Gosc czerwiec27 ja biore femibion i tam jest magnez;-) Banany jem i gorzka czekolade tez to najlepsze źródło magnezu;-) W moim szpitalu tez nic nie dostane a jeszcze musze zostawić pieluszki i nie wiem co jeszcze dla szpitala. Wszystko trzeba miec swoje a duzo tego wszystkiego, w razie czego maz bedzie dowozil i dokupywal. Podejrzewam ze sa rzeczy o których jeszcze nie mam pojecia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi rodzice nie potrafia okazywać emocji radości i smutku wiecznie powazni . Jak im mowilam tez byli powazni . U teściow kazdy mysli ze dziewczynka bo wola dziewczynke ale jednak Wojtuś jest. Wczesniej w komentarzu pisałam dane do tabelki 21 l . 1 ciaza . 1 cykl. data porodu 3,07.2016 . Synuś Wszystkim dziekuje :-) Nasze chlopaki beda mieli duzo panienek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na poczatku miałam bardzo parcie na kwasne ogorki kapusta , do sledzi wgl mnie nie ciagnie , owoce pomarancze mandarynki banany jablka gruszki , od slodyczy mnie odpycha mieso teraz zaczelam jesc wczesniej nie mialam ochoty przed ciaza czesto jadlam serki mleko jajka a teraz mnie nie ciagnie i wgl jej malo a czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Gosc 1987 jak to musisz w szpitalu zostawic pieluchy??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 1987
No tak jest w naszym szpitalu ze trzeba zostawic pieluszki dla szpitala, które maja byc dla matek ktore ich nie maja. Taka polityka szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gracjana to w jakim szpitalu daja całą wyprawke? :) u mnie tez nic nie będzie, chyba ogromna torbe trzeba będzie zatachac. Nawet jak sa wozeczki dla niemowląt to jest tylko materacyk a nie ma zadnej kolderki nawet, ja nie wiem, moze rozek wezmiemy zeby spalo w nim, przecież nie będziemy brac pościeli. Ja zjadlam duza porcje lodow czekoladowych z lidla mniam :) ostatnio strasznie ciagnie mnie do słodkiego a jeszcze niedawno nie moglam patrzec. Jutro tlusty czwartek będą pączusie mmm uwielbiam te malutkie :) az sie boje mojego apetytu, wszystko mi strasznie smakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaaawno mnie tu nie było bo sesje miałam;/ Dziewczyny jak piszecie o ubrankach to zdradzcie jakie rozmiary kupujecie? Bo ja na razie 56 - 62 - nie za małe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Propo spania ti ja tak mysle a może lepszy ten spoworek dla malucha??? Ale to dziewczyny ci jyz maja maluchy moze cos doradza... W sumie ja niw bardzo wiem po co ten różek ma byc... Ehhhh Gosc1987 - no to niezle z tymi pieluchami, chociaz w sumie ja nue wiem jak u nas jest... Ty masz fundowac za przeproszeniem patologii pieluchy a one lataja po mopsach i kase tylko przechlac patrza... Wszystko wszystkim... Ale ja tego nie ogarniam.... Robia z obywateli jakas fundacje.. Przeciez logicznym jest ze jak jakas kobieta nie wiem zapomni o pieluchach albo porod ja zaskoczy to zawsze jest rodzina albo można od kogoś z sali pozyczyc, odkupic... Watpie ze ktoś by nie uzyczyl czy nie odsprzedal... A tu widze na pasożytów mamy dawac... Wiadomo sa ludzie potrzebujacy ale w tym kraju przegina sie juz pałe w druga stronę... -Mila-moze do Twoich rodzicow jeszcze to nie dociera ze beda dziadkami albo po prostu czekają na rozwiazanie i wtedy beda sie cieszyc bo wtedy bedzie ta najodpowiedniejsza pora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi babcia kupiła na 62 i dwie pary spiochow na 74 troche na wyrost ale nie liczy sie jakie licza sie checi i gest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem :-) I.... dziewczynka!!!! Wszystko super i 45min patrzenia na bobasa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Szok:O Normalnie zdenerwowalam sie tymi pieluchami. I w zyciu bym sie na to nie zgodzila i nic nie zostawila. A mnie to za przeproszeniem kto ma do cholery kupic? Nasz dochod jest za duzy na jakakolwiek pomoc z opieki itp. ale zeby rozdawac to niestety troche za malo zarabiamy. I powiedzmy ze kupie paczke a zuzyje tylko 1/4 to dlaczego mam reszte oddawac. Gdyby lezala ze mna jakas dzieczyna co widze ze nie ma to nie ma problemu. Wtedy dam ile bedzie potrzebowac ale w imie czego mam zostawiac to czego nie zuzylo moje dziecko. Chociaz w sztukach maz miałby mi przynosic to bym nie zostawila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
No tak jest niestety nie dosc ze wszystko trzeba miec swoje to jeszcze o innych myslec. Moim zdaniem to szpital powinien miec awaryjne pieluchy a nie zerowac na matkach, takie dziadostwo ze szkoda gadac. Gratuluje coreczki;-) Ja sie wlasnie zastanawiam jaki rozmiar ubranek kupic ale chyba trzeba troche 56i reszte 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Mam nadzieje. .. bratowa w zeszłym roku rodzila w tym samym szpitalu w ktorym ja bede rodzic i mowila ze pielegniarki potrafily przyjsc i same sobie wziac pieluche z paczki bo ktos w sali obok nie ma. Wiec trzebaby tak jak mowisz na sztuki miec. I jeszcze 3 tetrowe pieluchy trzeba zostawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Dorcia - gratki cory!!!! Mam nadzieje - nie ukrywam, mnie tez to szarpnelo... Niepowazne podejście... Smiech na sali... Jak 2os maja najnizsze krajowe to gow...sie im należy a co to jest 2najnizsze jak jeszcze maja dziecko... A patologia wiecznie dostaje kase, albo robią na czarno i kombinuja a mops placi... Nierobom! A na becikowe daja jakies obostrzenia ze jak przekroczy sie jakis tam próg to juz sie nie dostanie... A tu jeszcze pieluchy... Pieluchy, zapomogi, becikowe jedno i drugie i rodzinne, teraz jeszcze 500, pokombinuja to i z naszych podatkow alimenty maja... Nic tylko rznac glupa i wszystko pod ryj podsuna... Dla kazdej rodziny normalnej taka wyprawka to jest niezly wydatek i jeszcze pieluchy co swojemu dziecku za wlasne pieniądze kupilas masz zostawic... Dla jakiejs kretaczki... Zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - to może jeszcze kosmetyczke i zestaw upominkow i dla patologicznych mamusiek z pół litra wódki zeby mogły od razu świętować.... Wiesz ja uwazam ze ok, przyjść poprosic w imieniu kobiety bo nie miala bo na szybko akcja czy cos i rodzina dowiezie... Ale na chama zmuszac do zostawiania.. I jeszcze brac bez zgody... No ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGaaa123
Czesc dziewczyny ☺jestem tu nowa, również jak Wy mam termin na czerwiec , 24 czerwiec. Jest to moja pierwsza ciąża też zupełnie nie wiem jakie ciuszki kupować i w jakiej ilosci. Płci jeszcze nie znamy, w poniedziałek mamy usg polowkowe wiec mam nadzieje ze bedzie wszystko ok i moze sie okaze kto tam w brzuszku mieszka. U nas tez co jakis przez te pogody pojawią się katar. Ogólnie czuje ruchy dzidziusia czasem mniej czasem więcej, a czasem muszę się nieźle wsłuchać a to już 20 tydz. Dziewczyny czy to normalne? Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila dzieki ze mi napisałas o smakach mam podobne ale nie chce sie nastawiac najawzniejsze zeby było zdrowe dorcia ale super ciesze sie ze juz wiesz fajnie jak juz sie wie co nam siedzi w brzuszku pomalu trzeba myslec nad imionami ja narazie nie kupowałam nic poczekam po usg polowkowym zaczne zakupki buzki trzymajcie sie pomału mi katarek przechodzi jutro bedzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Ja dtosowalam na brodawki juz kilka mies przed porodem medela i kompletnie nie pomogla. Poczatki karmienia to droga przez mękę pot lży i krew ale dalam rade. Teraz stosuje sie do rady mamy i hartuję brodawki szorstka gąbką pod prysznicem. Poczatki karmienia wspominam gorzej niż sam poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kazdy mowil ze bedzie dziewczynka bo kwasne bo duzo wymiotuje a tu maly siurek jest :-) Juz nie wierze w te przesady moj Wojtus wszystko podwarzył w mojej osobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec27 az sie poplakalam ze smiechu jak przeczytalam Twoje posty;-) Ale oczywiście zgadzam sie z Toba my wszystko same musimy kupic a taka patologia bez honoru wszystko dostanie za darmo. Ale to pol litra to Ci sie udalo;-) Caly czas sie smieje, maz na mnie podejrzanie patrzy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Nie mogę Was doczytać do konca tak się dzis rozpisalysce i co chwile cos mnie odrywa :-) Zgadzam sie ze najlepsze spich i body rozpinane na dole. Kaftaników tez nie kupie bo sie zawijają i ściągają - kompletnie nie praktyczne. GosciuCzerwiec dziękuję dzis pierwszy raz od 2 tyg czuje sie o niebo lepiej. Ale wczoraj i dzis caly czas leze. Wczoraj gin powiedzial żebym nie czekala do kolejnej wizyty tylko mam przyjechać bo musi to sprawdzić wiec wczoraj zabrałam sir z corka do moich rodziców i w piatek jadę z nimi na wizytę bo mam 120km do niego. Ciekawe co powie ale widzę ze leżenie baaaardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dużo przybyło nowości! Mila ja mam bardzo podobne smaki i jeden chłopiec na bank jest w brzuchu :) Nie wiem tylko co siedzi po drugiej stronie brzuszka. Powiem Wam, że już ze trzy dni się męczę z nowym bólem. Najpierw bolały mnie pachwiny, a teraz już kollejny dzień boli mnie... tyłek. Takie uczucie jakbym za długo pojeździła na rowerze z niewygodnym siodełkiem. Tyle, że boli prawie cały czas. Obawiam się, że to może być ból spojenia łonowego :( Za tydzień wizyta, postaram się wytrzymać i więcej odpoczywać. Ehh nikt nie mówił, że będzie łatwo ale też nie przypuszczałam, że w ciąży non stop coś kobiecie dolega. Niby ciąża nie choroba, a ja się cały czas czuję jakbym była chora. Głowa, zgaga, wzdęcia, zaparcia, ból pachwin i teraz tyłka. Możnaby wymieniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscczerwiec27 testy mam zdane , wiec zaczynam od placu, najgorsze ze tylu gapiów patrzy na ten trudny początek ,nic to następnym razem muszę zdać ;) Tez jestem za tym żeby zaktualizować tabelke ,bo w sumie fajnie kiedy będą w niej udzielajace się ciężarówki :) Strasznie się objadlam mam tak zapchany brzuch,ze tylko sen mnie chyba uratuje ;) Także dobrej nocy mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×