Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość gośćCzerwiec27
Hey Kobietki!! MalaMi- hmm moze faktycznue inny model albo zle zszyte diabli ich wiedza. Poeiem Ci, ze u nas z tego co sie orientuje to przy cesarkach nie wpuszczaja mężów nawet na koniec, cesarka to cesarka i traktuja jak operacje, przynajmniej u znajomych mezowie nie mogli wejsc, chyba by nawet nke chcieli hehe. A to Twoj mąż jest chirurgiem?? :) Ewelin-powiem Ci dziwne, zrozumialabym ze musi Cie poinformować ze jest cos takiego ale "musi wypisac recepte" to juz dziwne, pewnie ma hajs od kazdej recepty na to, szkoda ze np na szczepionki przeciwko rakowi szyjki macicy tak nie namawiaja.. Nawet o nich nie mowia.. O refundacji cisza bo szczepionka 1500 w 3turach... U mnie jak u Jagi nic lekarz nie mowil. Ja chodze na nfz wiec jakby musiała Twoja, to inni tez by "musieli".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Sylwia-u mnie chyba bedzie to samo z małym. Maz sie smieje ze cis mu sie wydaje ze bedzie synek mamuni.. Nie wiem na jakiej podstawie ale tak wydedukowal, moze dlatego ze wszystko sue juz wokół małego kreci.. Tego nie, tamtego nie, albo "i tyle dasz za ta bzdure a dziecku kocyk bys kupil" hehe. I pelno takich akcji. Zreszta ja do tej 16.30 jestem kompletnie sama wiec czasem gadam do brzucha a czasem do ryb w akwarium. Smieje sie ze dopóki nke gadam do siebie do lustra to uznaje ze to jeszcze nie choroba psychiczna. Gosc1987 - ja swieta u rodzicow i dziadków a drugi dzień u tesciow. Nic na swieta nie robie, kompletnie. Trudno, jakos dadza rade bez moich ciast, sledzi i salatek. Jaga-te gluty kazdego dnia sa inne. Wczesniej geste zielone, wczorsn woda, dzis pol tak pol tak. Ciezko ogarnąć czemu tsk jest. No nic, najwyzej dzus aptrka jak mi nie odpusci. Inhalator mialam kupic a nie kupilam, trudno zrobie ten zakup po urodzinach chyba, czyli za 2tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc18..- ehhh trzeba bylo to wyrzucic z siebie a nie dusilas w sobie tyle czasu!!! Bo my tu jestesmy jak grupa wsparcia! :) grunt ze juz jest dobrze. 28tc to tez juz coraz blizej, ja to tak licze ze byle do tego 30,potem do 34 a pozniej niech juz wychodzi kiedy chce:) zreszta u mnie z data porodu tez jest ze jeden mówi 23.06 inny 27.06 a bedzie jak Młody zdecyduje. Ja tez Kochana leze i ciesze sie z kazdego kolejnego dnia który spedza we mnie... Zreszta juz nas tu duzo lezacych i polegiwujacych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Przepraszam Was Dziewczyny ze tak na raty odpisuje ale mam problem ze skupieniem jakimkolwiek... Nie wiem czy to katar, czy ciaza+katar na to wplywa. Wczoraj myslalam ze oszaleje z ta hlowa i katarem. Dziś dalej gluty ale wole juz takie schorzenie niz cos natury ciazowej... A propo skupienia, to moj żołądek swiruje... Coraz częściej mi sie zdarza ze jednego dnia nie przysiade..(co jest dzuwne bo zwykle poza ciaza dziennie to z 4raxy) a nadtepnego dnia latam co chwile na "grubsza sprawe". Nie wiem czy jelita mi sie przytykaja czy jak... Ze nagle zastoj a potem eksplozje... :/ a wczoraj chyba mialam zgage na noc, chyba - bo nigdy w zyciu zgagi nie mialam wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dziewczyny z tego co ja wiem to konflikt jest wtedy gdy matka ma grupę krwi ujemna a ojciec i dziecko dodatnia. Sprawdzić jaka krew ma dziecko się nie da, ale można wykonać badanie krwi tzw. odczyn Coombsa który określi czy obecne są przeciwciała i w jakiej ilosci. Jeśli sa na wysokim poziomie, to znaczy że jest konflikt i trzeba wziąć ten zastrzyk. Ciążę takie podobno kończy się w 37 tyg. Ale z tego co wiem to w pierwszej ciąży nie trzeba brać zastrzyku bo organizm nie zdązy wytworzyć tyłu przeciwciał żeby zaszkodzić dziecku. Więc kwestia zastrzyku to indywidualna decyzja. Ja bym chyba zrobiła bo jestem panikara ale mój mąż uznaje tylko twarde fakty. Jak nie trzeba to nie trzeba. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
MalaMi - bardzo dobrze mowi Twoj maz, polać mu!!! :) ja mam wlasnie robiony to badanie na przeciwciala i jest ok. Gdyby bylo cos nie tak to wtedy by byl sens zastrzyków, ale jesli jest ok i gin to monitoruje to ja sie nie martwie. Dla Malucha zrobilabym wszystko, tymbardziej ze prenatalne robie co juz jest kosztem 450+200 i kolejne 200 w kwietniu wiec ten zastrzyk tez bym zrobila. Ale skoro jest ok to po co?! Zreszta ja zyje w przekonaniu ze lekarstwo na raka napewno istnieje tyle ze koncerny sobie nie pozwola na wpuszczenie go na rynek bo by splajtowaly... Za to wymyslaja p*****ly, karmia nas reklamami i licza pieniazki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
MalaMi - z jednej strony fajnie ale z drugiej strony w takim zawodzie to sie biedny naoglada niejednego... Ale jak takie powolanie to najwazniejsze ze robi co czuje ze powinien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Dziewczyny ratujcie. Byłam wczoraj na teście glukozowym. Wypiłam ją bez przeszkód, więc myślałam, że będzie dobrze. Wieczorem odebrałam wyniki. Na czczo 105, po godzinie 169 po 2 godzinach 165 ( dodam , ze miedzy 1 a 2 godz. nie siedziałam tylko pomagałam po pobliskich ciucholandach- kupiłam świetną kurtkę na wiosnę) . Zadzwoniłam do pani dr. kazała stosować dietę a w przyszłą środę mam iść na 2 dni do szpitala na szczegółowe badania, edukację i dostanę glukometr. Ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat diety. Co wolno a co nie. Macie może dostęp do jakiejś konkretnej bazy wiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelin29
My konflikt mamy napewno bo ja mam rh- maz rh+ a syn w pierwszej ciazy urodzil sie z rh + ,gdyby odziedziczył krew po mnie nie bylo by problemu ale po porodzie dostalam zastrzyk z imunoglobina,teraz co trzy miesiace robie badania na przeciwciała i sa ok ,ostatnie robilam w lutym.Ja chodze prywatnie do lekarza moja dr to panikara ona odrazu mi wypisala recepte na wejsciu wpisala w karte ciazy ze powiadomila polecila apteke i w sumie tyle ,a to jest tak ze jesli zdecydujesz sie na ten zastrzyk musisz przed nim zrobic te badania na przeciwciala jesli ich nie stwierdzono mozesz wziasc zastrzyk,a jesli stwierdza nie wolno go brac ciekawe.Maz tez mi mowi wez ale mysze to jeszcze przemyslec skonsultowac z innym dr czy to tylko taki pic na wode,czy on cos daje jesli badania i tak wychodza dobrze.A jak myslicie jesli teraz wyniki mam ok moga sie zmienic od czego to zalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Kawusia - na diecie jest mam nadzieje ze przyszla mama... Trzeba ja wywolac na forum :) z tego co kojarze to ma juz ustalone posiłki, wiec najszybciej Ci pomoze :) pozwolili Ci po glukozie chodzic? Ja jak sie zapisywalam to pielegniarka oswiadczyla mi od raxu ze absolutny zakaz przemieszczania przez te 2h... Hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc18czerwiec no to masz niewesolo:( ale tak jak piszesz kazdy tydzień daje wieksze szanse maluszkowi. Teraz jest tak medycyna rozwinieta ze nawet maluchy po 600g przeżywają. A Twoj ma pewnie juz ponad 1kg, tak ze szykuj powoli wyprawke :) Jaga usmialam sie z zartu Twojego meza o wykrecaniu ciazarowka, dobre! Hehe ale cala prawda;) Gosc1987 my tez wyjezdzamy na swieta i czuje dokladnie to samo, chce jyz zmienic otoczenie, spotkac sie z ludzmi zeby cos sie dzialo, bo ciągłe siedzenie w domu męczy mnie. Jedziemy juz w piatek rano a powrot dopiero we wtorek. Tez nic nie szykuje, troche mi glupio ale u rodziców jest zawsze mnostwo jedzenia i to oni nam pozniejvrozdaja przy wyjezdzie. Zrobie tylko jutro zajączki z ciast drozdzowego :) takie jak reklamuja, tylko z mojego sprawdzonego przepisu, a brzuszki wypelnie jakims nadzieniem :) Dzis jeszcze chcialabym w koncu przesadzic kwiatki, mąż przyniosl ziemię. Aaa dobrze ze ktoras z Was napisala zeby wcześniej na lizko klasc podklad w razie odejscia wód, musze kupic dzieki za rade! Polozna mowila nam w szkole rodzenia ze wody plodowe maja specyficzny slodkawo-mdly zapach i niczym nie da sie go sprac. Piekne słoneczko, milego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ewelin to juz w ogole nie rozumiem tego zastrzyku... To badanie przeciwcial przez cala ciążę jest o ile sie nie myle 3razy. Ktos to wymyslil zeby w razie konfliktu zareagowac, wiec widac tak jest odpowiednio. Ja nie panikuje, wydaje mi sie ze jak przy pierwszym po porodzie mialas zastrzyk to wlasnie po to zeby przy drugim i kolejnym bylo ok! Robiono tak przez wiele lat i bylo dobrze... No ale wiadomo decyzja nalezy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Gość Czerwiec tylko jak ją tu przywołać? Masz pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa przepraszam Sylwia to Twoj mąż taki zartownis ;) Kawusia biedna, moze w necie znajdziesz zasady tej diety. Ja mialam tak jak GoscCzerwiec ze kazali mi na d... siedzieć przez 2h w punkcie pobran, bo jak sie chodzi to glukoza sie spala i wychodza zle wyniki. Jezeli duzo sie ruszalas to czesc spalilas, wychodzi na to ze gdybys byla na miejscu pewnie wyniki bylyby jeszcze wyzsze.. ale dziewczyny daja rade z dieta, gorzej z takim ograniczeniem na święta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Kawusia a moze powtorz te badania? Chociazby prywatnie??? Diabli wiedza jak to chodzenie wplynelo u Ciebie na wyniki, skoro Bezka tez musiala siedzieć.... Moze sprobujmy wywolac ja tak: Xxx MAM NADZIEJE ZE PRZYSZLA- Jak to czytasz odezwij sie! PILNE. Xxx Dziewczyny czasem czytaja na biezaco ale nie pisza, moze akurat Mam nadzieje tez tu jest teraz jako czytelnik:) a jak nie to Kawusia przewertuj forum albo wygoogluj sobie "dieta glukoza mam nadzieje kafeteria" może Ci wyrzuci wujek google jej wypowiedzi hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelin29
Tak trzy razy juz dwa mialam jeszcze w maju jedno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różefi
Cześć dziewczyny :) troszkę mi szwankuje internet albo kafe dlatego jakoś mniej się wykazuje aktywnością na forum :/ wczoraj znów spędziła trochę czasu na poszukiwaniach wózks jak tak dalej pójdzie to nie kupie żadnego albo jakiś na odczepnego i nie będę zadowolona. Zdrówko dopisuje i mi i małemu :) nic się na szczęście nie zmienia ,jak lezalam tak leże heh chociaż dziś pewnie zbiore wieczorem bure bo poskladalam ręczniki z suszarki i zmylam kilka naczyn(3 talerze ,5kubkow i miska)- zmeczylam się jak nie wiem ;) Odnośnie porodu to ja chyba nie chce zeby mój przy tym był, on też wolałby być blisko ale nie na sali,więc niech czeka na korytarzu :) U nas święta tegoroczne spedximy u moich rodziców, bo do mojego mamy nieduży ale kawałek i wolę nie ryzykować ,a u moich rodziców to każdy wie że ją mam leżeć więc każdy tego pilnuje :P Gosc18czerwiec wspolczuje kochana ,oby wszystko było dobrze u mnie też już leci 28 tydzień ,też leze, ale każdy dzień przybliża nas do spokojniejszego rozwiązania . dużo niżej niż powinno było początkowo twoje łożysko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninus1101
Hej dziewczyny Kawusia może Czerwiec ma rację z tymi wynikami, jak latałaś po sklepach. Mnie tez kazali grzecznie zakaz chodzenie, bo to świństwo się spała. Mam nadzieję przyszła mama jest na tej diecie, ale coś się ostatnio nie udziela. Wupytaj wujka google on wszytko powie. Z tego co ja wiem to powinnaś jeść mniejsze posiłki Ale co 2-3 godz, najlepiej warzywa, owoce te o niskim indeksie, jak najmniej smazonego, najlepiej to mięso gotowane na parze lub pieczone, ciemny chleb i wieprzowiny unikać. No i odstawić śmietanę, smalec to broń Boże, słoninkę też. Coś o tym troszkę wiem bo moja rodzina cukrzykow, ale poczytaj bo w necie jest o tym dużo. A dawniej też tego badania nie było, moja siostra 12 lat temu tego nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Kawusia wspolczuje dietki ale do czerwca juz blisko. Na pewno musisz wyeliminowac z diety cukru proste. Herbate slodzikiem zero słodyczy i z owoców chyba tylko jablka. Z tego co pamietam mam nadzieje pisala ze musiala wyprobowac kilka rodzai chleba bo na kazdego cukrzyka inaczej dziala. Ale ona to juz wszystko ukladala jak miala glukometr. Bezzka wiec rozumiesz moja radość ze wreszcie sie człowiek wyrwie z domu do ludzi chociaz na te kilka dni;-) Gosc czerwiec27 ja mowie do kota i nawet mnie zwierzatko slucha;-) O tych zastrzykach to nie mam pojecia ja na szczescie mam plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Znow zaciecie... A u mnie znowu uroki ciazy... Poszlam sie kąpać i powiem Wam ze juz glupi prysznic to problem.. Myslalam ze kregoslup mi z bolu strzeli przy plukaniu glowy... Bo zawsze plukam ze schylam głowę w przód... Myslalam ze zwariuje, widac musze zmienic technike :/ malo tego zrobil mi sie guzek pod pacha!!!! Myslalam ze przy goleniu sie zacielam ale nie... Poczytalam na necie i ponoc to normalne ze robia sie tzn "zrosty" albo ze pod pacha sie robi jakis dodatkowy gruczol mlekowy czy jakos tak... Ktoras z Was cos takiego ma??? Powiem Wam ze mogliby pisać ksiazke na podstawie obserwacji wszystkich moich ciazowych objawow i dolegliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćant
Kawusia jest kilka gotowych jadlospisow takich przykładowych w necie, główne zasady to oczywiście wykluczenie słodyczy i cukru, ograniczenie owoców, nic smazonego, jedynie grillowane, pieczone i gotowane. Trzeba również zamienić wegowodany tymi razowymi i pelnoziarnistymi, np. jeśli ziemniaki to w lupinach pieczone, makaron razowy, chleb również. Należy wykluczyć również produkty mleczne, jesli mleko to chude, ser również itp. Przypuszczam, że dokładne Twoje predyspozycje żywieniowe ustalą podczas badań. Mi po pierwszym badaniu glukoza wyszło ponad 150, po dwóch tygodniach diety powtorzylam badanie i wyszło ponad 160, także mi ta dieta nie pomogła i zobaczymy co lekarz powie na jutrzejszej wizycie. Pani w laboratorium pocieszyla mnie tym, ze przyczyną złego wyniku może być uciskanie przez dziecko trzustki, czego wynikiem jest złe wydzielanie się insuliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poddaje się ... Produkuje posty i nic się nie dodaje - albo tnie się net,albo kafe :( Po skrócie u nas ok i ja się czuje dobrze i mały też, rozkładanie za wózkiem jest z każdym razem cięższe ,już mi się żaden nie podoba :P Święta spedzamy u moich rodziców,mamy do nich rzut beretem a do rodziców mojego niestety kawałek (okolo godziny autem) i wolę się nie tluc po tych zacnych drogach bo mnie łono boli ;) Jeżeli chodzi o poród to chyba wolę żeby mój był blisko ale nie na sali,on z reszta też wolałby na to wszystko nie patrzeć ,więc niech czeka cierpliwie na korytarzu :) Pogoda jest piękna tak bym chciała pójść na dluuugi spacer - pocieszam się że w wakacje z małym się naspaceruje ;) Nie wiem czy sam pisalam ale za 1,5 tygodnia zaczyna się na pobliskich prywatnych stawach sezon wędkarski i strasznie żałuje że mnie to ominie, jak że spacerami - wydobrzeje to sobie nie odpuszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zwariuje z tym internetem ... Kawusi4 sprawdź w googlach dieta cukrzycowa dla ciężarnych ,są jadlospisy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja tak Was dzisiaj podczytuję :) Kawusia mi też po glukozie kazali siedzieć na tyłku i się nie ruszać nigdzie. Współczuję diety na święta :( MałaMi zazdroszczę mężowi zawodu :D Ja zawsze mówię, że jestem niespełnionym chirurgiem. Uwielbiam takie rzeczy i do tej pory żałuję, że poszłam w inną stronę. Ale jak człowiek ma 18 lat to jeszcze nie wie co chce robić w życiu. Pochwalę się, że wczoraj się wybrałam na zakupy. Weszłam do ciucholandu, kupiłam sobie bluzkę taką na teraz. Ceny niestety u nas w cichach nie są takie fajne jak u niektórych z Was. Za bluzkę zapłaciłam 26 zł ale przyda mi się bardzo. Szukałam spodni ciążowych ale nic nie znalazłam w ciuchu, więc poszłam do sklepu z takimi ubraniami i kupiłam w końcu spodnie. Już absolutnie nie miałam w czym chodzić. Tak to przynajmniej na święta będę wyglądała jak człowiek, a nie jak dresiara :D Niestety wizyta w dwóch sklepach si odbiła na mnie, bo mnie boli teraz dół brzucha i pachwiny. Jak za dużo jestem na nogach to tak mam :/ Tak więc dzisiaj kanapuję. Zrobiłam dzisiaj testowe babeczki cytrynowe, wyszły niezłe więc na święta też zrobię. Niestety ze mnie jest taki cukiernik, że musiałam prosić o pomoc znanego na całym świecie dr. Oetker'a :D Skubany zna się na rzeczy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćCzerwiec27 mi się też zrobił taki guzek, ale u mnie to podrażnienie po goleniu i liczę na to, że zniknie góra za 2-3 dni. Co do prysznica to ja mam inny problem... Nie mieszczę się wchodząc :D Zaczepiam o drzwiczki albo brzuchem albo tyłkiem - mogę sobie wybrać :D Dobrze, że druga łazienka niedługo będzie zrobiona. Tam będę miała wannę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - Twoj kot reaguje chociaż... Na mnie ryby tez w sumie, jak mnie widza to plywaja przy szybie bo wiedza ze zaraz bedzie żarcie, ale Mały to jak chce, czasem slucha a czasem ma w nosie... Zwykle go prosze zeby nie cisnal mi na pecherz, albo troche pokopal jak dlugo milczy, albo znowu zeby sie uspokoil jak kopie i boli :) Rozefi - najwazniejszs zs jest jak bylo i nie gorzej :)) wypoczywaj ile wlezie... a z wozkiem to lepiej szybko sie zdecydowax bo inaczej ogladanie jak zaglafanie do studni bez dna... Ja dzis jade o ten elmo, oby byl ok to bede miala zakup z glowy. :) a Ty Kochana ten 28tc jutro czy dzis zaczynasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Justekkkk ja mufiny cytrynowe robilam z przepisu na ciasto na babke cytrynowa jest banalna i wyrasta, przepis z kisieli cytrynowych. No i smak pycha:) na to wystarczy polewa z bialej czekolady i starta skorka z cytryny i jest mniami :))) No ja nie wiem moze to zrost a moze wezel chlonny przez przeziebienie... Szczerze mowiac jakbym sie dzis w ubrania nie ubierala to bym nie zaueazyla. W koszuli ciazowej nic nie czuje a jsk zakladalam stanik to zauwazylam to cos... No nic pozyjemy zobaczymy... Wiesz 26 za bluzke jeśli Ci sie podoba to nie tragedia, za tyle w sklepie to za zwykly t shirt by wolali... O ile nie wiecej... Odpoczywaj teraz!! Mi po krotkim chodzeniu lub siedzeniu jest od razu zle, ciagnie mnie, boli, cisnie, pelen dyskomfort...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Rozefi z Twoim internetem jest ok to kafe sie tnie przy kazdej nowej stronie musimy sie do tego przyzwyczaic:-( Fajnie ze u Ciebie wszystko dobrze i u malego tez;-) Ja do pieczenia mam dwie lewe rece maz ma upiec jakies ciasto zeby tak nie jechac w gosci z pustymi rekami;-) Justek usmialam sie z tego prysznica;-) Powiem Ci ze ja majac do wyboru wanne i prysznic to wybieram prysznic bo z wanny ciezko mi sie wygramolic;-) Gosc czerwiec27 moze jednak wybierz sie do apteki zebys do swiat sie wykurowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - szczerze watpie w "ozdrowienie", ciesze sie ze chociaz ten kaszel straszny sie skończył. A do apteki wejde jak bedziemy wracać po tym ogladaniu/zakupie wózka. Sprobuje ten prenalen, może cos pomoze... Ogolnie to nawet jeść mi sie srednio chce przez te gluty, a mi rzadko sie zdaza zeby jesc mi sie nie chcialo... U Ciebie mąż spec w ciastach.. Ja swojemu nawet nie proponuje, szkoda zeby rodzicom psa wykonczyl zatruciem :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×