Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość kawusia4
TPM, Mamo Jasia co u Was słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscczerwiec27 wszystkiego najlepszego :* Mało się udzielam ,bo mam problemy z internetem :/ ale po wizycie przydaloby się napisać ;) Tak więc wszystko jest dobrze z szyjka to znaczy dzięki lezeniu i pessarowi jest 2,5 mm dłuższa niż miesiąc temu (na chwilę obecną ma 27,5 mm) , mały rośnie waży już około 1200g :) ładnie się rusza no i ciągle pani doktor podtrzymuje,że według USG moja ciąża jest młodsza o 1do 2 tygodni więc pomiary się zgadzają ,chociaż ciężko się połapać w liczeniu tygodni ,bo oficjalnie właśnie kończy się 30 tydzień ,a wg USG to 29 . w nagrodę za dobre sprawowanie i wyniki zasłużyłam na spacer i lody :D Odnośnie liczenia ruchów to moja gin dała mi taką tabelkę a z tyłu była instrukcja - liczy się od godziny 9 pierwsze 10 ruchów i do końca dnia już spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita ją mam 159 cm wzrostu. W pierwszej ciąży tylam tak samo. Mam kartę ciąży i sobie porównuje. Tydzien po porodzie miałam 14 kg na minusie. Też karmilam piersia i dwa razy dziennie chodzilam na spacery. Ale mimo to nadprogramowe kilogramy zrzucalam 4 m-ce. Wkurzam się bo czulam się wtedy okropnie. Krępowało mnie to strasznie. Mój mąż krzyczy na mnie że zbczegos tego dzieciaka wykarmić muszę :D Mówi też że nie jem tyle co w pierwszej ciąży a i ruchu mam trochę więcej bo za mała muszę latać. A mimo to waga prawie identyczna jak w pierwszej. No cóż, nic nie zrobię. Muszę to wziąć na klatę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny melduję, że u mnie w miarę ok. Mam starszą w domu a tym samym mam ogromne zaległości na forum wiec nawet nie wiem o czym pisać. Wreszcie też zabrałam się za pranie i prasowanie ubranek bo stwierdziłam, że czas najwyższy....A mam tego multum, że spokojnie mogłabym sześcioraczki przebierać :(ost słyszę o przedwczesnych porodach po 30 tyg więc wolę być przygotowana. Zwłaszcza, że pojutrze zacznie nam lecieć 33 tydzień! A kilka dni temu miałam już dwie dziwne akcje...Zamówiłam też niezbędne rzeczy dla Malutkiej. Zostały tylko pampersy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o wagę to mam już 11 kg na plus ,no cóż mało się ruszam, sporo wsuwam (chociaż po świętach apetyt mi nie specjalnie dopisuje) to nie ma się co dziwić ,ale o ile teraz nadrabiam to później mam nadzieję zrzucić kg i podreperować formę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś ogarnęłam listę wyprawkową. Większość mam. Z takich "większych" zakupów muszę kupić lezaczek-bujaczek i przewijak na łóżeczko. A tak to tylko takie drobiazgi jak apteczne zakupy, pampersy, chusteczki, sól fizjologiczna, smoczek, Fride itp. Teraz w końcu jade do mamy i wyciągnę lezakujace u niej ciuszki. I teraz dopiero zaczynam pranie i prasowanie. Pusta komoda czeka tylko nanswiezutkie pranie :) Teraz sobie jeszcze tak pomyślałam że musze wszystkich uprzedzić żeby nie kupowali żadnych pluszaków. No wścieklizny można dostać. Pierwsza córka dostała tego dwa wory. A śpi z jednym. Resztę wyprałam i spakowałam próżniowo bo oszaleć można. A u nas i mąż i ja alergicy :/ Takie rozmowy trzeba odbyć przed porodem bo później to nie ma okazji. Tak samo jak z odwiedzinami. Jak urodziłam pierwsza córkę to 2 godziny po wyjściu ze szpitala miałam już gości. Teściów i męża siostrę z chłopakiem. Byłam wściekła. Rozumiem że teście chcieli zobaczyć wnuczkę. No ale chłopak szwagierka to dla mnie obcy koleś. Ją ledwo się ruszalam, cycki nabrzmiałe, mleko leci, ten brzuch. Czulam się strasznie skrępowana. I jeszcze trzeba było ich obsłużyć :/ Już zaznaczyła mężowi że owszem mogą przyjechać, ale po pierwsze nie wszyscy na raz, po drugie nie na 2 godziny i po trzecie nie w dzień wyjścia ze szpitala. Nie zdążyłam się wtedy nawet rozpakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GośćCzerwiec27 Kochana 100lat!! a nawet i 200! Zdrówka i jak najlżejszego porodu! Ja już 10 kg na plusie, 98 cm w brzuchu! ważę 56 kg :) na razie mam tylko sporą piłeczkę z przodu... brzuch też mam bardzo wysoko, męczę się straszliwie ...ale obawiam się, że jeszcze przed porodem zacznę puchnąć jak w poprzedniej ciąży. Ja po wyjsciu ze szpitala straciłam może ze 4 kg serio...a brzuch miałam jak w 6 miesiącu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninus1101
Justek to gratuluję zakupów fajnie że masz już to za sobą. Ja w końcu tak jak planowałam wczoraj wyciągnełam mojego męża obczaić te wózki no i powiem wam ze poszło sprawnie i szybko, wybraliśmy teraz tylko musimy wybrać kolor pojechać i zamówić. Tylko teraz tak myślę czy to nie za szybko, bo postawie ten wózek w pokoju małej i co będę tak chodzić tam i zaglądać do pustego wózka . No nie wiem właśnie, bo co wywozic do rodziców później znowu przywozic kurczę no nie mam pojęcia. Dziewczyny a po co liczenie ruchów dziecka , co to sprawdza lekarze zalecaja, jak to się liczy, bo moja doktorska nic nie mówiła chyba że mi za tydzień powie bo mam wtedy wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Dziekiiii dziewczyny!!!! :)) Rodzice byli, puściłam im to ptaszysko na dyktafonie i stwierdzili ze to kos!!! Ja pitole :D Przywieźli mi tiki taki i ciasto, wiec sobie wyobrazcie jak sie obzarlam :) :) Co do wagi to spokojnie zleci sama albo cwiczenia i tyle:) Ja bym na tych dietach umarla z glodu... Zreszta ja do diety w ciazy dla malucha nym sie zmusila... Ale takie normalne diety bez ciazy to nie dla mnie, szybciek bede cwiczyc godzine dziennie niz zarcia sobie odmowie :D dlatego jak szlo mi w biedra to wyciagalam steper i na nim ćwiczyłam :) Co do poloznej, to szczerze wole swoj swiety spokoj, zacisze domowe, obsluge dzieciatka z ksiazki doczytam albo net... Reszte w szpitalu... Nie chcialabym zeby mi jakas baba d/upe zawracala :) Tez sie pochwale zakupami! A co! Uszczuplilam majatek o prawie 300zl.. Zakupilam staniki do karmienia za 2z przesylka-30zl, katarek do odkurzacza ze szczotka do czyszczenia i mozliwoscia Ściągania glutow jednoczesnie u dwoch maluchow-46zl, no i zakupy porodowo tetrowe...na 200zl u Super_Dudek na allegro:) 2pierwsze paczki juz wyslali... Dudek przypuszczam ze jak spakuje te 23pozycje ktore zamowilam to tez szybko wysle(to ten koles co koszule do karmienia bralam) puszcze Wam link:) wg mnie ceny ma bardzo korzystne... Zostana mi poscielowo-materacykowe zakupy i kosmetyki dla Malucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelin29
Hej dziewczyny jakie znacie sposoby na skurcze łydek,masakra najczęściej przychodza na wieczor w nocy niekiedy plakac sie chce takie to nieprzyjemne ,biore 3x2 aspargin i smaruje lioton 1000 tak mi dr polecila ale to nic nie daje :-[ pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?order=p&us_id=38292614 to ten sprzedawca:))) o jakosci rzeczy bede mogla Wam napisac jak dojdzie... Ale sane tetry czy flanelki to juz ceny bardzo konkurencyjne dla stacjonarnych.. :) zamiast ceratki do przrwijania kupilam przewijak turystyczny, wydaje sie duzo trwalszy:) a cena prawie jak ceratki w pepco:) Co do ruchow, to mi liczyc nie kazal gin... Ale jak kaze, to poprosze zeby mi darowal bo moja matematyka nie jest az tak zaawansowana... :) wystarczy ze ja reke na brzuchu poloze a młody juz reaguje... Żywe sreberko:) az mama sie smiala ze ja taka nie bylam bo popis przy dziadkach robil elegancki... To prwnie te ich tiki taki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ewelin-wydaje mi sie ze musisz cwiczyc nogi.. Stopa machac gora dol... Ja na szczęście nie mam tego problemu... Moze sok z pomidorow pij i prawdziwe kakao... Ja spie na rogalu i nawet w pozycji na boku nogi mam zarzucone na rogala wiec wyzej... Mysle ze to pomaga, przed ciazem mialam czasem skurcze w lydkach, teraz nic... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mala Mi-moze zakup ten katarek bo to szybsze pozbycie glutow, a z tego co dziewczyny pisaly to polecaja bardziej jak fride:) Ninus-ja wozek wywiozlam. U tesciowej stoi... Nie chodze i nie zagladam.. Juz wystarczy ze zaglądam w pustego bujaka hahaha... Wywiez a jak będzie potrzebny mąż przywiezie, no chyba ze rodzicow macie daleko... Ja jeszczs pokoju na tip top pod malego nie mam zrobionego musimy jedna szafke usunac, mala szafe dostawic a wyniesc wieszak no i zlikwidowac akwarium.. Wiec wozek narazie tam wjazdu nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamaJasia2016
Cześć dziewczyny, czytam Was i jestem na bieżąco. GoscCzerwiec27-najserdeczniejsze zyczenia, duzo zdrowka, no i wiadomo leciutkiego porodu. Ja dzisiaj wizytowałam, moj synus gigant wazy juz 1600g i tak słodko ciamkał buzka (chyba byl glodny). Pessar szyjkę trzyma, a brzuch u lekarza mięciutki. A w domu to szaleje stawia sie prawie przy kazdym wstaniu z lozka i podczas lezenia wieczorem to zdarzają sie takie serie co 5 min skurcz, tez tak macie? Musze sie zabrac za zakupy, bo Wy juz obkupione jestescie, a ja w czarnej d... Acha kupiłam dzisiaj torbe do szpitala,zawsze cos. Bo sytuacja u mnie niepewna. Miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co do wagi mojej to jestem w szoku bo tylko 7 kg na plusie w tym miesiacu tylko 1 kg bylo u gina zobaczymy na koniec kwietnia... Mala Mi ja wlasnie nie chce takich niepotrzebnych wizyt i w domu i w szpitalu i juz to zaznaczam bo to pierwsze dziecko krepujaca sytuacja wywalic przy wszystkich cycki albo isc z dupa cala czerwona choć z drugiej to normalne ale nie komfortowe ale nie kazdy to potrafi zrozumiec a jak raz zauwaze pielgrzymke to pojde do pielegniarek i powiem zeby powiedziala ze mam odpoczywac i nie wolno przebywac dluzej niz 15 minut jakos trzeba sobie w zyciu radzic Ja tez musze dokupic sporo rzeczy chociaz te do szpitala bo jak na poczatku babcie szalaly tak ja stalam w miejscu to czas ruszyc do przodu ... Nie wiem czy w tym miesiacu czy w maju jedziemy z moja mama wybrac lozeczko i cala reszte do niego a z wozkiem duzy znak zapytania bo juz jest cisza na ten temat i nie wiem co planuja rodzice mojego M Mnie czesto ten skurcz lapie jak dluzej stoje ale po kilku minutach przechodzi zas plecy juz co raz czesciej sie odzywaja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelin29 u mnie też ostatnio zaczęły pojawiać się skurcze łydek....jednej nocy miałam dwa razy w jednej nodze i raz w drugiej. Przez 3 dni miałam po tym zakwasy, nie mogłam chodzić...Dodam, że też łykam Mg 3x dziennie, dodatkowo zaczęłam pić prawdziwe kakao. Wizyta dopiero za 2 tyg bo tak to bym podpytała gina... Ja moje Maleństwo widziałam ostatnio 24 stycznia!!! :( Strasznie jestem ciekawa ile już waży. Aktywna jest bardzo więc ruchów nawet nie liczę i tak jak u Czerwca jak tylko przyłożę rękę to od razu dostaję kuksańca :) Zapowiada się, że będziemy mieli dwa żywioły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na szczęście w szpitalu nie ma odwiedzin :) Może wchodzić tylko jedna i ta sama osoba. Mąż lub partner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
MalaMi doskonale Cie rozumiem z tymi odwiedzinami. Jak my wróciliśmy to czekali na nas teściową i szwagierka z mężem. Jechaliśmy 120km mala sie mocno rozplakala wiec my od razu do sypialni na karmienie a oni w kolko wchodzili i d**e nam zawracali. Chcieliśmy mala nakarmić i przewinąć w spokoju ale się nie dalo. Tak samo gazy puszczalam mimowolnie po porodzie jakos zwieracze mi poszly i dla mnie to bylo mega krępujące. Teść jedynie wszedł dal noworodkowi CZEKOLADE i wyszedł. Po prawie miesiącu zajrzal drugi raz. Generalnie to byl obrażony ze w wielu 26lat mam dziecko taka gowniara itd :D Jaga 46 kg to Ty straszna drobinka bylas no i nadal jesteś. Ja jednak mam z Was najwięcej na wadze bo 61 kg a tym samym huz 9 kg na plus. Pewnie z 5-6 kg jeszcze dojdzie. U mnie na pewno duży wpływ maja gigantyczne zaparcia. Choc dzis i w poniedziałek ostro mnie przeczyscilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
MamaJasia - dzieki:))) gratki dużego malenstwa!!! Rany jak rosna! :))) Ktory Ty teraz tydzien masz??? Jaga-powiem Ci ze ja dziekuje bogom, szatanom, kamieniom i wdzystkiemu ze maluch jest takim *****iwcem... Wole cierpiec z bolu kopniakow niz psychicznie meczyc sie czy z dzieckiem ok... Czasem jak dlugo jest cisza, to go zaczepiam i pytam"teee mały spisz? "i reka mu pukam... Oczywiscie czasem zaluje tych zaczepek :D bo pozniej uspic go nie moge:) Co do ciala.. Dziewczyny ja nie mam problemu... Powiem Wam szczerze ze u mnie chyba krępacja umarla... Zreszta nigdy nie mialam jej jakos za wiele... Cialo to tylko cialo... Maz czasem na mnie wyzywal ze rolety nie spuszczone a ja sciagam koszulke.. Na co ja ze nawet jak ktos zobaczy to co!? Kawalek cycka? Nie oslepnie a mnie nie ubedzie... A ciaza, coz jesli to bedzie ktos z rodziny czy znajomi to mi nie zalezy ze zobacza cycka czy jak ide jak kaczka z podkladem przy d***e... To biologia i tyle.. Jakos nie mam z tym spiny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Oj gosciuczereiec najpierw zobaczysz jak będziesz się czuć po porodzie ;-) oby udalo się ominąć wszelkie większe niedogodności. Dziewczyny apropos pologu- polecam tantum rosa do stosowania w pologu. Te 10 saszetek bylo akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Wy to macie jakies niedowagi Laski!!! :) ja początkowa wage mialam 62kg przy 173cm... I wszyscy zawsze uwazali ze jestem chuda... Nie wiem moze mam kosci ciezkie bo ubrania S czasem XS, zwykle rozmiar 36, to Wy chyba po 32rozmiary mialyscie:P no i teraz mam 6.5na plus czyli 68.5kg.. A Wy tu ledwo 60dociagacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Aaaa i po porodzie trzeba pic bardzo dużo. Pamięta ze woda z dziobkiem byla jak zbawienie bo nieraz podczas karmienia suszylo okrutnie a rak brak do odkrecania wody. Na sam poród i po nim polecam tez nawilżająca pomadkę. Niby bzdurka a naprawde bez tego byloby ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćczerwiec 100 latek i dużo, dużo zdrówka dla Was!!!! Oj z tymi odwiedzinami po porodzie - powinni tego zabronić przez pierwsze 2 tyg. :-P ja też miałam gości zaraz po powrocie do domu a nawet nie bardzo mogłam się wyprostować po cc. A jak usłyszałam słowa szfagierki jak mówi do siostrzenicy męża "chodź zobacz jak ciocia karmi dzidziusia cycem" to nie wiedziałam czy utrzymam nerwy na wodzy ... :-/ nie dość że sama jeszcze nie umiałam dobrze przystawić dziecka do piersi i mnie to stresowalo to jeszcze widowisko sobie zrobili. Też chciałabym już wszystko przygotować na tip top ale wymieniamy meble w sypialni i za jakieś 2 tyg dopiero przyjadą i nie mam gdzie chować nowych rzeczy :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Nikita - pewnie masz racje... Wiesz Kochana... Ja z tesciami mam spoko kontakt, wiec nawet jakby sie zjawili zaraz po porodzie to tak jakby rodzice moi przyszli... Ale u Ciebie w ogole sie nie dziwie... Bo wiesz ze oni sa jacy sa... Podli, chamscy, uszczypliwi... Nie dziwie sie ze sie zle czulas, zreszta wiadomo ze wizyta raczej dobrych intencji nie miala w ich wypadku... Ja wiem ze u mnie gdy y sie tak zjawili to zeby mi pomoc.. A nie obejrzec dziecko, rzucić uszczypliwosci i wkurzyc na dzien dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Nikita - tantum rosa wlasnie!!! Dobra mysl:)) z ta woda tez chyba najlepoej zgrzewke malych kupic... Bo duze za ciezkie no a te dzioby przy butelkach tez zdecydowanie dobry patent:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja tam żadnych odwiedzin zaraz po powrocie ze szpitala nie przewiduje. W razie czego zastosuje sposob Nikity po prostu nie otworze :-) Gosc czerwiec ja przy wzroscie 172 wazylam 52 kg :-) Teraz juz 60. Mama Jasia dobrze ze u Ciebie ok. Ja tez mam skurcze jak podnosze sie z lozka albo siadam itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Dorcia-dzieki :* powiem Ci ze w takich chwilach chyba najlepsza jest chamska bezposrednia odpowiedz i tyle... Ja po takim tekscie bym powiedziala ze nie zycze sobie no to moja prywatnosc a jak chce to niech da sama swoja piers swojemu dziecku i pokazuje bo ja nie jestem dla niej eksponatem... Ludzie to sa kuzwa beznadziejni... Ja pierdykam... Nie wierzę ze tacy sie rodza... Chyb na gruszach i wierzbach w Czarnobylu wyrastają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita właśnie za drobna :( Liczę, że po ciąży zostanie mi te 3/4 kg na plusie....Ale u mnie to genetyczne...mogę jeść ile wlezie a przytyć nie mogę... .ciąża stanowi oczywiście wyjatek ;) gośćCzerwiec27 dokładnie , ja odkąd pamiętam mam niedowagę ;) Ale też noszę S i XS a mam 163 cm. Zawsze sobie zartuję, że mój brat mi wzrost zabrał....a ma 195 ;) A Ty to dopiero laska wysoka, jeszcze w tych obcasach :D Ja generalnie biegam w płaskich butach bo tak mi wygodniej nad czym mój mąż bardzo ale to bardzo ubolewa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - to jak ja lazilam w 36to Ty w czym chodzilas? :) chucherkoooo :)) ja wiem ze roznie masa wyglada u roznych osob, ale skoro 10kg miedzy nami roznicy to ja nie wiem... Jakbys przezroczysta byla jak czytam Twoja wage, zdajac sobie sprawe z Twojego wzrostu... No chyba ze ja mam jakies stalowe ciezkie kosci hehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×