Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość kawusia4
Dobrze, że ja mam termin na koniec czerwca to będę bogatsza o Wasze doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mala Mi - dzięki za infoooo:))) to bede szukac tych złotych :) moze w pepco albo w ross beda:) Mila- nie no wymieklam... Po co Ci to teraz pokazuja jak do porodu ponad 2miechy masz... A dwa tak.. Reke pod dziecko czyli masz sie smarowac ta kupa malucha czy jak? Hahaha padlam:) Kawusia-to my tu na Twoje rady czekamy!!! Bo co jak co Ty o dzieciach wiesz najwiecej!!! Aaa wlasnie... Pytanie, bedziesz wiedziala, bo ja slyszalam rozne rozbiezne info na temat siurka... Niby niektorzy przez rok kaza nic nie robic i nie myc malucha tam przez rok! (szok) a inni kaza sciagac skorke do miejsca oporu i myc... I teraz pytanie co robic??? Jak z Twoimi chlopakami to wygladalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
Ja mam syna i odciagamy. Opinia wielu lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Co do przewijania - ja mim ze chodziłam do szkoły rodzenia to jednak na swoim dziecku sie balam pierwszego razu woec w szpitalu poprosiłam polozna żeby mi pokazała i bylo juz ok :-) zawsze można je poprosić o pomoc od tego sa. Ja trafiłam na cudowne polozne. Tobie życzę tak samo. Co do sudocremu - mi pediatra kazala gruba warstwę caly czas nakładać dziecku, polozna ze szkoły rodzenia nie a polozna srodowiskowa tak. Opinie sa podzielone. Smarowalam po kazdej kupce i nigdy odparzen nie bylo ani żadnych krostek itd. Teraz juz dawno odstawiony sudocrem i nie bylo problemu z pupa. Posmaruje jak sie delikatnie zaczerwieni żeby uniknąć odarzen. Takze kochana sama zobaczysz jak to będzie. Maluchy zweryfikują co dla nich lepsze :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Gosciuczerwiec niestety budynk w ktorym mieszkamy jest ich. Maja kilka nieruchomości i pomieszkują raz tu raz tam jak im sie odwidzi. Takie niespokojne dusze. Teściowie razem nie mieszkają ale się nie kloca poprostu tak soe nauczyli ze każdy ma swoje życie i to tolerują. Ponoc sie kochaja. Troche zagmatwane to wszystko. Wolałabym żeby zajęli sie wzajemnie sobą i żyli razem itd a nie naszym życiem. Justek moja ma naprawde wladczy charakter wszyscy to debile idioci i kretyni co robią inaczej niż ona. Potrafila nawet na spacerze wspólnym po tym jak corka sie urodziła powiedziec jakimś obcym kobietom "co za glupia kretynska matka ze tak grubo/cienko dzis ubrala dziecko". Jak sie domyślasz nie chodzę z nią juz na spacery :-) ze tez żadna jej w mordę nie przywalila :D u mnie jest naprawde z nią ciężko. Najgorsze jak zaczela mi gadać na moich rodziców jakies p*****ly wyssane z palca. Chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwiec ją kupowałam w aptece. W Rossmannie chyba też widziałam. Kawusia, kto jak kto, ale żadna z nas nie ma takiego doświadczenia jak Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi położna środowiskowa zwróciła uwagę że sudocrem może powodować odparzenia jak go za dużo nałoże bo jest mocnym kremem. A przewijac nie podnosząc za nóżki bo stawy bioderkowe można przestawic, zawsze ręka pod pupę. Ale ile w tym prawdy.... dobrze że takie maluchy trzymają z reguły nóżki szeroko bo jak nie to dochodzi jeszcze kwestia podwujnego pieluchowania :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscczerwiec27 no i tu jest pytanie jak to uczynic zeby wsadzic tam reke i sie nie ubrudzic a przy tym potem oczyscic malemu dupcie. Ja tez stwierdzilam ze to co wiem to wiem ale w koncu w szpitalu i potem do domu przychodzi polozna i jak mam watpliwosci moge ja o wszystko zapytac ona w koncu jest od tego zeby mi pomoc wytlumaczyc i pokazac na czym co polega a napewno bedzie musiala uwaznie pokazywac co i jak robic bo moj powiedzial ze mi bedzie pilnie pomagal a jemu trzeba wszystko dokladnie tlumaczyc zeby dobrze dotarlo .Mnie juz glowa boli od zlotych rad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafciu
Zwierzogród (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://ma0.pl/r/s8Szwierzogrod Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu... Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj znow sie troche oburzyla bo na misku pokazywala jak sie dziecko przebiera a u mnie w rodzinie ostatnio bynajmniej jedno w roku dziecko sie rodzi x Mila, Ty odróżniasz znacznie słowa "bynajmniej" od "przynajmniej"? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćant
Uff widzę, że nie tylko ja zaczynam panikować. Mnie tak wzięło po tym jak leżałam teraz w szpitalu i się naoglądałam tych maluchów i rodzących. Po powrocie wzięłam się za kompletowanie torby do szpitala. Kurcze a ja zamowilam te nożyczki, których nie polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja tez pewnie bede sie bala pierwszy raz przewinac,ubrac itd. mam nadzieję ze trafię na ludzką polozna i mi pomoze. Powoli do mnie dociera ze coraz blizej do porodu ale jeszcze nie panikuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninus1101
Hej dziewczyny Ja miałam mieć dzisiaj USG ale mi odwałano bo lekarza nie było więc zostaje mi czekać jeszcze tydzień. W tym tyg idę na badania mocz morfologia . Jej widziałam dzisiaj synka tej mojej szwagierki i aż się przeraziłam jak ja się taką moją maliznotą zajmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Nikita-znalam jedno takie malzenstwo.. Dziadkow kolezanki, mieszkali w 2domach!!!pietrowkach obok siebie! I tez ponoc w dobrych kontaktach, dziadek u siebie mial jakas babe ktora dupczyl... A babcia to tolerowala i ani jedno nie myslalo o rozwodzie. Kasy jak lodu... I chyba od niej ludzie dostaja takiego pierd/olca... Szczerze to jak to widzialam to cieszylam sie ze mam normalnych dziadkow którzy zawsze sie kochali, mimo ze kasa nie s/rali... I nigdy w zyciu bym sie nie zamienila... W milosc Twoich tesci nie uwierze, przypuszczam ze Ty tez sie na to nie łapiesz... Inaczej nie byliby tak zgorzkniali wobec innych ludzi! Bo jak ludzie sie kochaja to nie pluja jadem w innych a tymbardziej w synowa ktora jest czescia rodziny... Mala Mi - poszukam tych nozyczek:) a w temacie aptek... To Wam Kochane polecam apteke internetowa olmed! Kupuje tam leki od początku ciazy, witaminy 8zl taniej a Aspargin 2zl na opakowaniu!!! Powyzej 100zl wysylaja za darmo tyle ze odbior na poczcie... Nie mowiac o lekach typu gripex, rutinoscorbin.. To jak doja stacjonarne to szkoda slow.. Wiec ja raz na jakis czas uzupelniam apteczke, zamawia ze mna kolezanka wiec 100zl zawsze dobijamy.. Dorcia - ja sudokremu sama nie lubie... Wtdaje mi sie ze za tłusty jest i sie nie wchlania.. Moja siostra uzywala sama ale mnie nigdy nie przekonywal... A moze ktoras z Was uzywala serii Penaten????? Ja pamietam ten krem z czasow jak moja siostra byla mala a ja mialam 4latka :)) i mama uzywala, zastanawiam sie czy wlasnie w ta serie nie zainwestowac, skoro od lat na rynku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Hej dziewczyny:) Ja sie powoli zaczynam martwic. Waga znów poszla w dol i w pasie juz 2 miesiac nic mi nie przybylo:( Ja wiem ze dieta cukrzycowa ale przez te 2 miesiace to to przeciez chociaz waga dziecka i wod powinna mi przybyc. Moj strach to chyba tez efekt usg w przyszłym tygodniu. Boje sie ze mi lekarz przekaze jakies zle wieści. A jesli ta dieta lub skokami cukru ktore mialam przed wykryciem cukrzycy skrzywdzilam dziecko. Albo lekarz wykryje cos czego nie wykryl wczesniej? Stres mnie chyba zezre do poniedzialku. Wogole mam dola bo nie wiem czy na to usg nie bede musiała jechac sama:( Maz ma przeniesienie lokalu w pracy i w poniedziałek maja wielkie otwarcie nowego wiec nie wiadomo czy szef laskawie zwolni go 2 godziny. W takim przypadku bede musiała sie tłuc 60 km roznymi busami i tramwajami:( Otwarcie mialo byc w piatek ale szef przeniosl na poniedzialek. Mówie do mojego zeby postawil sprawe jasno i posciemnial ze specjalnie tak badania poustawialismy pod to otwarcie bo mialo być w piatek itd...zobaczymy co załatwi beze mnie. A z innej beczki to zaszalam wczoraj:) W h&m jest wyprzedaż. Zamowilam sobie tam sukienke ktora juz dawno wpadla mi w oko. Kiecka z przesylka 40zl. Piekna olowkowa obcisla sukieneczka na okres "po ciazy" w..... rozmiarze "sprzed ciazy":) Jak urodze to bede sie modlic zeby sie w nia wbic i nie wygladac jak baleron:) Musze poczytac jak po porodzie uzyskac w miarę przyzwoita figure:) A wy macie jakies rady jak nie doprowadzic do tego zeby po porodzie nie zostal flaczek lub co gorsza zwisajaca skora?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc-nie ma co sie czepiac o pisownie... Kazda z nas jest z innego regionu i sa pewne roznice jezykowe i tyle.. Nie ma tu zadnego "asa" i nie widze zeby w tekstach byly słowa typu-"ktury, mósze, morze, mąrz", zreszta nawet jakby byly... To o co sie czepiac, troche luzuuuu :) Goscant-to zobaczysz jak z tymi nozyczkami, najwyzej wywalisz i polecisz po inne:) nie ma tragedii, sklep sie ucieszy:) gorzej jakbys kupila wózek a dziewczyny pisaly ze tym modelem dziecku kregoslup zlamiesz :) Ninus-ajjjj no to brzydko Ci zrobili z ta wizyta :/ no ale nic nie poradzisz... Tydzien zleci szybko:) dasz rade! Ja juz odliczam do prena:) Dziewczynyyyy propo naszego problemu przewijania, ubierania, kąpieli itp... Uwagaaaa pomoge nam.... WSZYSTKO JEST NA YOU TUBE!!! :) haha serio mowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mam nadzieje... A moze spakuj meza i jedz do jakiegos lekarza prywatnie ktory ma usg... Jak masz kolejny tydzien sie martwic to po co Ci to... Zreszta tak zawsze bedziesz miala dwie opinie gdyby cos bylo nie tak, a nie opierala sie na jednej.. Prywatnie pewnie wizyta 100wiec bez tragedii... A bedziesz wiedziala co i jak a wizyte ktora masz umowiona u swojego lekarza zadzwon i przesun tak zebys z mezem mogla jechac... Nie ma sensu zebys na tym etapie ciazy jechala sama taki kawal i z przesiadkami... Dla mnie 15min tramwajem jest juz problemem bo duszno a dwa ze na dworze goraco... Nie wlecz sie sama!!! I pomysl o tej wizycie bo po co Ci tydzien stresu jeszcze... A co do wód to ja czytalam ze one chyba wlasne w 29tc przestaja przybywac i juz tylko dziecko rosnie... Dieta na Twoja wage napewno wplywa! A Kochana jak przed ciaza mialas, bo czasem jak kobieta ma "wiecej cialka" to zwyczajnie mniej tyje w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Gosc czerwiec to ma byc usg genetyczne i taki naprawde kompetenty lekarz z certyfikatem wykonujący je jest tylko w poniedziałki. Wizyte umowilismy najpozniej jak sie dalo bo na 16 wlasnie po to zeby mąż nie musial brac dnia wolnego tylko zeby te 2 godziny sie mogl zwolnic. O tym usg już myslalam u nas w okolicy ale tez wartosciowi lekarze sa tak oblegani ze umówiliby mnie ale na przyszly tydzien wiec wyszloby na to samo. Ruchy malego czuje caly czas wiec to mnie troche uspokaja ale jednak ogromnie sie boje co tam na tym genetycznym moze wyjsc. Przed ciaza wazylam 62kg. przy 156cm. Niby duzo ale nie bylo widac i rozmiar nosilam 36 -38. W ciazy schudlam do 59 a teraz waze 60.3kg. 3kg przybralam przed dieta a odkad na diecie jestem to waga idzie w dol lub stoi. A jem 9 posilkow dziennie, kazdy z kanapka lub innymi weglowodanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny jak sie czujecie tak rzadko zagladam nie ma na nic czasu mam nadzieje przyszła mama nie martw sie mysle ze bedzie dobrze niektore kobietki tyja tylko 4 ,5 kg na cała ciaze a ty masz diete napewno z malenstwem wszystko dobrze jescze jest czas 2 miesiace do porodu ja to bym chciała mało przytyc a moja waga startowa 64 i orzytyłam juz 10kg przy wzroscie 164 wiec nie naleze do szczupłych 40 to u mnie norma dziewczyny ja tez juz mysle jak to z tym porodem bedzie boje sie znow zeby wszystko było ok z malenstwem i ze mna kurcze do mojego szpitala mam 8 km niby nie duzo ale jak sa korki to i 40 minut jazdya wy jak pewnie juz spakowane ja zzaczynam zakupy w nastepnym tygodniu jak sie bede czuc dobrze mysle do konca kwietnia byc gotowa maz robi łozko pietrowe do corki pokoju malowanie przed mebelkami dla malutkiej pare zmian a wy juz mavie gotowe pokoje i wszystko pod łozeczko u mnie na szczescie badania sa super a wizyta juz za 3 dni miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mam nadzieje - Kochana powiem Ci jak mi kolezanka... Jak wczesniej na genetycznych mialas wszystko ok... Pewmie to te co u mnie prenatalne 13tc,23tc czy cos w tych okolicach... To teraz tez bedzie ok.. Nie martw sie na zapas, maly sie rusa, kopie, wszystko jest ok! Musi!!! Rozwijal sie prawidlowo wiec napewno jest dobrze! Sama widzisz ze to Twoja dieta zaburzyla wage... Ze zaszkodzilas maluchowi wczesnuej tez sie nie martw! Widocznie badanie na cukrzyce jest robione wtedy kiedy trzeba i kiedy jest odpowiedni moment... Kazda z nas miala go niedawno! Zadna nie miala np w poloeie ciazy... A gdyby wczesniejsze jedzenie mialo zaszkodzic tp na logike badania bylyby wczesniej... I nie zadreczaj sie! Ja od poczatku 6.5kg...28tc...i gdyby ktos widzial co jem, w jakich ilosciach to tez by stwierdzil ze cos ze mna jest nie tak bo przy tym trybie jedzenia poeinnam juz z 10kg miec albo lepiej... Bo żre jak swinia!!! Bedzie dobrze zobaczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Justynka ja sie czuje w miare, tyle ze leze wiekszosc czasu przez szyjke... Torby nie mam spakowanej bo ani do torby ani torby, ale dzis siadam zamawiac tak postanowilam... Ja porodem sie nie martwie, bardziej tym co jak bede sama w domu a sie zaxznie???? Chyba na pogotowie no bo co innego???? Maz ma ok 20min do domu z pracy... Ale chyba pogotowoe to najlepsza opcja? A mezowi tylko zeby przyjechał do szpitala... No i torbe z tym do porodu i pare ubranek a reszte zeby dowiozl na innej kupce jak juz bedzie po... Jak Wy to widzicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Mam nadzieję nie zamrtwiaj sie mi lekarz tlumaczyl ze najwiecej przybieraja na wadze te szczuple. Ja przed ciaza mialam niedowage i teraz od początku ciazy przytylam juz 8 kg i sie martwilam ze za duzo ale lekarz stwierdził ze organizm wie co robi i te dodatkowe kg byly potrzebne. Ty pewnie duzo do konca ciazy nie przytyjesz bo jeszcze do tego masz dietke wiec sie nie martw po porodzie szybciej wejdziesz w nowa sukienke :-) Ja pisze z telefonu i czasem słownik przekreca wyrazy a nie wszystko zauwaze wiec z góry przepraszam bo komuś tu przeszkadzaja błędy :-) I pogoda sie popsula wyszlam rano na taras ale tak wieje ze nie daje spokojnie posiedzieć i musiałam przenieść sie do domu. Gosc czerwiec dzisiaj tez ptaszydlo darlo dzioba? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja tez sie nad tym zastanawiam ale ja jestem w gorszej sytuacji bo do szpitala 45 km. I tez nie wiem czy jakby co wzywać pogotowie czy czekac na meza i jechac z mężem? Nie wiem tez jak to wszystko na izbie wyglada przyjma mnie tam od razu czy moze każą czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - oczywiscie ze darlo jape!! Najpierw obudzilo mnie a za chwilę malucha. Musze na noc nawiewnik zamknac w oknie... U mnie tez brzydko ale musze wstac.. Ogarnac sie, zjesc cos, podejść na poczte po paczke z lekami a potem szał na allegro z wyprawka... A po poludniu rodzice maja wpasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Czesc dziewczyny! Gosciuczerwoec Db ze piszesz o tej internetowej aptece :-) przyda mi sie. Co do teściów to oni przed znajomymi itd sa kochający mi na szyje sie rzucaj, caluja wyciskaja zawsze w obecności innych pytaj jak sie czuje .a sam na sam to zupełnie inni ludzie. Taka obłuda ze aż wymiotować sie chce. Szkoda gadać. Mam nadzieje właśnie jaka miałaś wagę startowa? Bo jak czewiec pisze jak miałaś więcej cialka to nic złego jak chudniesz. Maluch i tak zawsze wyssie z matki to co najlepsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Gosciuczerwiec wszystkiego najlepszego! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ta moja pamiec. Nikita mi przypomniala :-) Gosc czerwiec wszystkiego najlepszego, spokojnej koncowki ciazy,lekkiego porodu,zdrowego bobasa i wszystkiego czego sama sobie zyczysz :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Nikita-dziekiiii! :* A z ta apteka naprawdę warto... Kokezanka no syrop prawoslazowy to nie wiem czy 2zl kosztowal... Glupi rutinoscorbin 3zl roznicy bo akurat mama kupowala w stacjonarnej... No i wysylke maka szybka:) teraz triche nie wyliczylam i asparginu mi zabraklo to tez wiem ile w stacjonarnej a ile na necie... Za 75tab dalam mniej niż maz w aptece za50..ale musicie sobie popatrzec. Później Wam podlinkuje allegro ludzi u których zamawiam... Bo juz z tefo co eidzialam np fartuch dla ojca za 4.90..a w sklepie u mnue 14.90...woec szok, grzechotka 4.90 a w tesco ta sama 7.90...to z przesylka i tak jest taniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - dziekiiii :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×