Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość kawusia4
Mam nadzieje ... mój najstarszy miał kiedyś często problemy z uchem. Jak zaczyna się stan zapalny to u nas wystarczało porządnie i często oczyszczać nos, nawet gdy mieliśmy wrażenie, że nic w nim nie ma. A tak naprawdę zalegalo głęboko. Później grzaliśmy ucho butlą z gorącą wodą owinięta ręcznikiem ( żeby nie poparzyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
A i dla dziewczyn pierworodek (bo reszta pewnie ma) oslonki na okna w aucie... Bo jak bedzie upal i slonce palilo a niektóre do domu kawal macie to mysle ze srednio zeby walilo slonce maluchowi w twarz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Ale mi smaka tymi gołąbkami i ciastami zrobiłyście. Trudno...urodzę to nadrobię. U mnie ciężko będzie ze sterylnością przy moich panach, chyba że kiedyś się jakiejś nerwicy nabawię i będę sprzątać i sprzątać. A tak to wiecznie jest coś do prania i do zmywania i sprzątania. Dorcia , mnie się wydaje, że ktg robią od 36 Tc. Miałam juz jedno w ciąży jak mnie z cukrzycą położyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Dorcia ja mam robione juz od 23 tygodnia ktg. Ale to przez skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje... na ucho - kilka kropel soku z cebuli do ucha. Na Szymona zawsze działało, tyle, ze ja stosowałam w pierwszym momencie. Ja kupuje kocyk minky, jestem właśnie na etapie wyboru wzoru. Na allegro można znaleźć dobre ceny. Chciałabym szary w kropki a wnętrze purpurowy róż. .. Miałam kilka próbek tego "specjalnego" płynu do mycia butelek, skoczków itp. Wkurzalo mnie ze się nie pieni, sama nigdy nie kupiłam i teraz tez nie zamierzam. Zabawki i smoczka wyparzalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninus ja też jestem w doopie , bo tak mi fajnie szlo a teraz to lezenie i lipa,a w planach było inaczej,wyprawka miała już być gotowa,torba spakowana a wózek kupiony.wszystko miało być inaczej ale ok jak z małym jest dobrze to resztę się jakoś ogarnie :) Goscczerwiec27 nie mam umówionej konkretnej godziny,na szczęście moja doktorka zawsze przyjmuje pacjentki które prowadzi,zwłaszcza jak ja jestem w takiej a nie innej sytuacji ,że trzeba mnie kontrolować. Od wyjścia ze szpitala mam przychodzić na sprawdzenie co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam ktg tylko na końcówce ciąży, urodziłam w 37/38 Tc wiec to jakoś było od 36... moje koleżanki tez tylko na końcówce ciąży chodziły na ktg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninus1101
Kurde Czerwiec ty o wszystkim pomyslisz, z tą nakładką na sedes to też dobry pomysł . Założyłam kajet i teraz wszytko co ważne notuje, bo niestety pamięć zawodzi. Dzisiaj pojechałam na badania i musiałam się wracać z przychodni bo skierowania zapomniałam. Gdzieś czytałam ze kobietom w ciąży się mózg zmiejsza, później niby wraca do normalnych rozmiarów. Nie wiem czy to kolejny zabobon czy co ale mój mąż się śmiał ze ja jestem żywym przykładem bo u mnie na pewno się skurczyl do ptasiego móżdżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzięki za wsparcie ;) mam nadzieję, że sobie jakoś poradzę. -_- trudno, obojętnie na jakie oceny, byle zaliczyć i z głowy żeby ybło.. Justynka, sto lat - spóźnione, ale szczere ;* wydaje mi się, że butelki można myć normalnie, byle wyparzać. wgl jak to jest ze smoczkami? - na spacer chyba trzeba brać ze dwa, bo maluchy często plują nimi -_- chyba że istnieje coś magicznego do wyparzania smoczków podczas spacerku? pytam, bo ostatnio widziałam TRAGICZNĄ sytuację w autobusie, babka z wózkiem, zajęta ofc smartfonem bardziej niż zawartością wzmiankowanego wózka, w końcu zauważa, że dziecko wypluło smoczek na podłogę. co matka roku robi? nawet zbytnio nie wyciera, wciska dzieciaczkowi smoczek z powrotem do buzi. myślałam, że na zawał zejdę. jak zwykle nie czuję potrzeby zwracania uwagi obcym ludziom, to tutaj byłam bliska tego, z tym że zbyt daleko siedziałam (a miejsce siedzące to cenna zdobycz xD). jejku, tak późno, a ja dopiero kończę z tym referatem nieszczęsnym. ;/ branoc ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już od ponad godziny nie śpię , dziwnie się czuję pobolewa mnie dół brzucha ,biodra i całe nogi mam nadzieję że to objaw zmiany pogody ,a nic innego tym bardziej ,że mojego dziś nie ma w domu. Piję rumianek i nie zamierzam się dziś specjalnie forsować,jedynie krótki spacerek mam w planach ,bo luteina mi się konczy. Mam nadzieję,że u was dziś będzie lepiej niż u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ninus-ojjj ja tez chyba mam mozg obkurczony, coraz czesciej sie zwieszam, zapominam itp :D oslonki na szyby do auta mi wpadly do glowy jak na allegro zamawialam. I wzielam tez pokrowiec na tyl fotela ta taka folie.. Bo maly szybko urosnie a po co mam pozniej latac po sklepach szukac i przeplacac... :) a o tych podkladach na wc to pomyslalam biorac papier bo ja mam wstret do publicznych wc. Alex-dziwna sytuacja ale prawda taka ze coraz więcej ludzi zafascynoeanych tel... Ja rozumiem jak siedze gdzies, jade, leze i sie nudze... Ale potrafia przy piwie na tel siedziec to juz kpina calkiem, albo jak opisalas zamiast zajac sie dzieckiem.. Nigdy nie zrozumie... No ale niektorzy zyja tym ze np. non stop wpieprzaja na fb demotywatory!!! A dziecko moze byc usrane, bo ona musi skomentowac fote na fb... Rozefi-mysle ze Cie od nocnych wariacji boli... Mam tak czasem po przekopanej nocy:) Dzis rekord!!!! Spalam nie 3, nie 4 a az6godz...!!!szok! Co do sterylnosci powiem Wam tak... Bakterie sa wszedzie... Ale czy to zle to nie do konca... Wiec tez nie ma co swirowac, ta chemia i tak czasem gorsza jak brud. A propo mycia... To plyny cuda.. A ogladalam kiedys program i w wodzie jest multum bakterii kalowych, a zmywak lepiej czesto wymieniac bo po kilku dniach to mala bomba biologiczna... A teraz Was zadziwie.. Najwiecej bakterii kołowych znaleziono w... Wodzie swieconej!!! Tej co przy wejsciu ludzie reke mocza.. Az przypomnialy mi sie czasy jak musialam lazic do kosciola siła praktycznie bo mama robila awantury... Ehh.. A co do wc, to powoem Wam ze ja czasem mam jakby zadatki na manie natrectw, strasznie mnie brzydza rurki w busach i tramwajach i siedzenia.. W krotkich spodenkach nie koniecznie usiade bo sie brzydze ze gola noga (udo) dotknie siedzenie na ktorym jechal np jakis menel a traf chcial ze teraz ja siedze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Oj z tym zmniejszonym mózgiem to chyba prawda ja ciagle jestem nieprzytomna i zapominam o najprostszych sprawach,czasami juz mnie to denerwuje. Ja tez nie mam zamiaru kupowac cud plynow, najlepszy wrzatek. Ja dzisiaj moze ze 4 godziny posapalam wiec gosc czerwiec zazdroszczę :-) Rozefi moze ten bol to od pozycji w której spalas ja jak spie za dlugo na jednym boku to ciagnie mnie miednica i udo a czasem i brzuch. Mam nadzieję ze Ci przejdzie. Ale mialam dzisiaj sen ze na porodowce okazalo sie ze mam córeczkę i nie snil mi sie porod tylko ten moment jak lekarz mowi ze dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Czesc dziewczyny! My od rana intensywnie. Za chwile jedziemy kupic córce kolejne juz buty. Od jesieni w sumie to 4 para... Jednej koszt to srednio 150-250 zl . Szok jaka kasa teraz idzie na dziecko ;-) i najlepsze ze juz butów więcej nie zależy bo nozka rośnie. Pewnie sie zamęczę ale wyjścia nie mam. Może mamuska z nami pojedzie to będzie lżej iszybciej wybierzemy. Może uda mi się kupic torbe do szpitala bo na allegro nic mi sie nie podoba. Obolałą dzisiaj jestem strasznie. Miłego dnia babeczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny ból od kręgosłupa do nóg to na pewno na zmianę pogody,taka burza u nas była że hoho, brzuch natomiast to chyba parcie małego główka na szyjkę,bo już jest przekręcony do dołu na szczęście już jest ok. Jak czytam o waszych problemach nocnych to stwierdzam że moje noce są wspaniałe budze się zazwyczaj raz na siku później około 30 minut leże i zasypiam ,spie z 7-8 godzin ,wcześniej tak jak dziś budze się jak mój zbiera się do pracy ,a jeśli chodzi o ruchy małego to mnie nie budzą chociaż ponoć są bardzo mocne tak mówi mój facet- mam bardzo mocny sen ,do czasu kiedy mały się nie urodzi później włączy się tryb czuwania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninus1101
Hej dziewczyny Rozefi to dobrze, że chcoiaz ty masz dobrE spanie bo już się obawiałam, że to że mną jest coś nie tak. Większość z was ma krótki sen, a ja jak położę się 1-2 w nocy to śpię jak zabite do 9 , do WC w ogóle nie wstaje , czasem się budzę jak się przekręcam bo boli mnie wtedy jak cholera, a tak to sen mam ze ho ho. Ale powiem wam ze odkąd siostra mojego męża urodziła to ciągle mi się coś śni, a to że mała karmie, że nie mam pokarmu, że się za wcześnie urodziła, że malutka bardzo i w inkubatorze leży. Masakra budzę się wystraszona i rozmyślam. Nie wiem czy to przez to że już tylko 7 tyg nam zostało czy co . Jeszcze tylko mi się sam poród nie śnił a to by się przydało , przynajiej bym wiedziała na czym stoję he he Nikita jej to buty dla dzieci są takie drogie??? Masakra przecież dziecku szybko stopa rośnie to trzeba co jakiś czas kupować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
mam to samo z butami,koszt 150 czy sandaly,czy zima,a stopa co pol roku wieksza. To buty ze skory,dobre,mozna za pol ceny sztuczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninuś ja też raczej nie narzekam na spanie. Z reguły zasypiam koło 23 i śpię do 7-8 rano. Czasami raz wstanę do łazienki, albo się wybudzę w trakcie przekręcania się. Wczoraj odpoczywałam po migrenie i cały dzień leżałam jak ten wieloryb na łóżku. Dziś z rana za to ogarnęłam kuchnię a zaraz biorę się za prasowanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelin29
Dziewczyny jakie znacie sposoby na skurcze łydek i na zgage? :-[??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ewelin na zgage dziewczyny polecaly mleko z lodówki :P skurcze w lydkach nie wiem... Magnez bierz o ile juz nie bierzesz... Dziewczyny - zazdroszcze Wam tego spania... Ja z dzisiejszych 6h sie cieszylam ze az tyle... Ninus-no niestety na butach dla malucha nie przyoszczedzisz... Ja butow uzywek nie kupie, a chinskich tez nie... Powiem Wam ze raz jak sobie kozaki kupilam.. Fason byl fajny, bo cena jak w ccc.. A ja sie glupia nabralam.. No i chodzilam, baa wygodne i wszystko ok.. Ale... Dlugo radosc nie trwala... Dostalam grzybicy paznokcua duzego... Az dziure mialam i ropa wylazila... Wyleczylam sie preparatem z schola, ale od tamtej pory nawet szans nie ma... Jak juz msm kupic tani but to w markecie bo jakies normy musi przejsc, albo w pepco... Zwykle konczy sie deihmanem lub ccc, pare porzadnych skorzanych i tyle.. Ale do zadnych za/sranych kopciuszkow i pantofelkow nie wchodze nawet.. I w zyciu bym tam dziecku nic na noge nie kupila po tej mojej przyhidzie.. Nie mowiac ze tak wali chinami ze te dziewczyny co tam pracuja to chyba pozniej rak pluc.... Pomogłam mojemu trochę z ogarnieciem mieszkania i przesadzilam... Az mi krwotok z nosa polecial... Mlody skopal mnie za kare no i piekna sobota... Skazana na łóżko na dobre... Tyle ze chociaz ciasto z tego wyszlo i tyle dobrego... Ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoscCzerwiec dzieki za przepis :) tylko wydaje mi sie ze sporo jajek. Mam nadzieję ze bede miala czas wyprobowac :) Na zgage ja pije mleko lekko cieple ale dziewczyny tez polecaja siemie lniane jak ktos lubi. Moja dr mowila ze mozna sprobowac pojadac kisielek. Ja ostatnio nie dosc że jestem mega oslabiona to jeszcze doszedl ból dolnej czesci kregoslupa i kości ogonowej ze ciezko sie ruszac i boli przy kazdym kroku ech ciagle cos :( Wróciliśmy właśnie z zakupow ledwo żyję a tu zaraz szkola rodzenia, dzis o laktacji i karmieniu. Kupilismy fotelik maxi cosi byl od reki dostepny :) czekamy az wozek przyjdzie. Proszek Lovela tez zakupiony, wiec lada dzień biorę sie za pranie ubranek i innych rzeczy dziecięcych bo cala sterta czeka, oby tylko ladna pogoda byla to wystawie na zewnatrz wtedy ladnie pachnie. A wlasnie, jest tez plyn do plukania Lovela czy tez go uzywacie czy sam proszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Bezka - ja zawsze tyle jaj daje :) i wychodzi :) jakies tanie kup i tyle:) Co do loveli to ja tylko proszki, niczym nie plukam tzn tylko woda. W sumie swiadomie to robie bo po co ma byc chemia w ciuszkach... :) To koniecznie przekaz nam ciekawostki ze szkoly:) no to zakup do przodu jestes:))) ja dzis znalazlam i zaklepalam komode-wanienka+przewijak. Tylko maz po niedzieli musi podjechac i odkupic:) zakupy ku koncowi... Mam nadzieju ze do konca kwietnia je zakoncze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Nie wiem, czy pamiętacie mnie jeszcze, bo ostatni raz pisałam chyba w grudniu. Przepraszam, że tak zniknęłam, ale wkrótce po tym jak przeczytałam tutaj o poronieniu jednej z dziewczyn, dowiedziałam się, że poroniła też moja kuzynka, w dodatku moja ciąża też nie przebiegała zbyt pięknie. Rodzina się bała, że może to wszystko źle się skończyć i mąż wręcz zabronił mi czytać forum, żebym się "nie nakręcała". To jak lekarz mi powiedział, że trzeba będzie usunąć ciążę też bardzo się na mnie odbiło. Na całe szczęście mój synek rozwija się dobrze, pomimo wszystkiego. Jednak całą ciążę jestem na lekach na podtrzymanie, napady padaczki bardzo się nasiliły, w lutym wylądowałam na oddziale patologii ciąży z zagrożeniem przedwczesnym porodem. Od tej pory ciągłe skurcze, nic mi nie wolno. Pierwszy termin miałam ustalony na 11.06, ale przez te leki na podtrzymanie najprawdopodobniej dziecko tak urosło, że rodzić będę chyba jeszcze w kwietniu. 3 tygodnie temu wg USG Mały ważył już 3 kg. Ja już będę szczęśliwa, jak Synuś będzie z nami, bo tyle stresu, płaczu i nerwów ile przeszłam w tej ciąży to już za dużo na moją biedną, chorą głowę. Najważniejsze, że w razie czego jest już na tyle duży, że samodzielnie przeżyje, a z serduszkiem nie ma problemów, choć na drugim badaniu prenatalnym lekarz w pierwszej chwili znowu twierdził, że coś jest nie tak. Ehhh, ta znieczulica i olewanie ze strony lekarzy jest masakryczne w tym kraju. Na całe szczęście moja ginekolog jest bardzo dobra i dokładna, w szpitalu też spotkałam się z bardzo dobrymi specjalistami. Przepraszam, że tak zniknęłam. Mam nadzieję, że u Was wszystkich wszystko jest dobrze, bo nie mam szans przeczytać 150 stron ;-) Pozdrawiam Was wszystkie i całuję :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ninus no ja Cie nie pamiętam ale milo ze sie odezwalas :-) I ze z Twoim dzidziusiem wszystko dobrze, na dobrego lekarza naprawdę ciezko trafic. Bezzka napisz jak dowiesz sie czegos ciekawego :-) Ja ugotowalam obiad pralke nastawilam i biore sie za prasowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zgagę mi bardzo pomaga zimny kefir. Zgada znika niemal od razu. Dzisiaj uprasowałam kolejną partię ubranek, tym razem już takich większych. Teraz już grzecznie leżę i odpoczywam bo kręgosłup daje mi o sobie znać. Wczoraj po raz pierwszy dokuczały mi żebra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninus moja nocna pobudka na siku to norma od zawsze ,a nie efekt ciąży :) sny podobnie jak ty mam różne ostatnio śniło mi się że starałam się karmić mojego synka ale miałam bardzo mało i do tego bardzo dziwny pokarm ,a maluch miał bujną czuprynke ;) Goscczerwiec27 w doopsko jeszcze powinnaś nabrać ,kto to widział aż tak się forsowac!!! Nusia wspolczuje przejść, mam nadzieję,że już tylko samo dobre przed tobą. Swoją drogą to bardzo dziwne że dziecko tak "dojrzalo" że termin przesunął się o tyle czasu ... Nie znam się na tym ale to chyba nie jest oczywiste ,leżały że mną w szpitalu kobiety na podtrzymaniu ciąż i żadna takiego efektu nie miała - spokojnie donosiły minimum do 36 tc. Godc1987 Ty kochana to chyba mialas leżeć a nie tyle rzeczy ogarniać,o tym prasowaniu to już nawet nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
No niestety ale obuwie kosztuje. Akurat na nim nie będę oszczędzać. Nozka malucha sie jeszcze kształtuje wiec obuwie musi byc porządne. Ja osobiście polecam Bartka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
I oczywiście pomylilam nicki miala byc niusia a ja napisalam ninus, ta moja glowa :-) Rozefi staram sie lezec ale ile mozna przecież to mozna zwariować. Troszke sie pokrece a reszte dnia wyleguje :-) A Ty jak znosisz lezenie? Ja z tych nudow wzielam sie za czytanie romansidla bo na niczym ambitniejszym nie moge sie skupic. To fakt na butach nie ma co oszczędzać, dobrze ze nasze maleństwa jeszcze nie potrzebuja bucikow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wreszcie lezakowanie.. czuje sie jsk bezsilna staruszka ktorą rwie w kregoslupie ;p Przypomnialo mi sie ze lekarz na zgage polecal Rennie, mozna brac go w ciąży, sama musze kupic, bo na mleko nie zawsze mam ochotę. Wróciliśmy ze szkoly rodzenia, w drodze powrotnej 3 opak. lodow Carte dor z Biedry, sa w promocji a taaakie pyszne ze zaciagnelam męża. Przy kasie smiesznie wygladalo: kobieta w ciąży i 3 duze lody heh i to cale akupy ;) Jesli chodzi o dzisiejsze zajecia to troche mnie przerazilo karmienie piersią tzn.ze nie jest takie proste jak mi sie wydawalo. Ile moze pojawic się problemow w trakcie laktacji, jak moze bolec piers. Generalnie w razie problemów mozna zwrocic sie o pomoc w szpitalu albo do dorady laktacyjnego. A gdyby byla potrzeba wspomagania karmienia lub dopajania woda w czasie upalow to polozna zaleca butelki ktore imituja nasza brodawke np. Medela Calma (ale jest dosc droga) albo Chicco natural feeling (ja taka kupie). A podczas karmienia generalnie nalezy jesc wszystko z głową, unikac tylko tego po czym sami zle sie czujemy czy co nas uczula. A dziecko i tak zareaguje jesli po czyms zle sie poczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie bede uzywac wymyslnych plynow tylko dobrze wyparze :) a buty no to jest wydatek ale ja upolowalam w coccodrillo malemu trampki za 30 zl :D ogolnie to kupuje z nike bo sa wygodne :) no ale tak ponizej 100zl to ciezko dobre znalezc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różefi
Buciki dla dzieci są bardzo drogie ale nie ma co oszczędzać , emel robi genialne ale to już naprawdę wysoki koszt. Gosc1987 przyznam szczerze ,że od środowej wizyty sobie troszkę pofolgowalam zaliczylam spacerki, a nawet coś tam delikatnie pokrecilam się po domu ,mam nadzieję że to się jakoś specjalnie nie odbije. Większość dnia i tak spędzam w łóżku bo mimo wszystko mam leżeć zobaczymy co będzie na wizycie 20.04 Bezzka najlepsze zakupy ever :) też mam ostatnio chcice na lody mmmm Zazarlam przed 15 pół paczki hitów aż mi mdlo do tej pory ,a teraz tak mnie naszlo i już nastawiam fasolkę po bretońsku i tu pojawia się moje pytanie- zabielacie śmietaną czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×