Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Odpuścić sobie trzecie dziecko czy nie? Doradźcie

Polecane posty

Gość gość
ale nie wierzę w to, że te dzieci będą super zadbane szczególnie pod względem emocjonalnym i intelektualnym... xxx no jak sama matka by wychowywała to tak, ale jest jeszcze ojciec który pomaga, babcia, pewnie niedługo opiekunka, no i dzieci mają siebie, razem też się inaczej rozwijają. Szczerze to podziwiam autorkę ze w ogole ma chęci na trzecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29 lat i późno zaczęłam?? hahahaha daj spokój, jakbyś napisała, że pierwsze urodziłaś w wieku 39l. a chcesz troje, to by były późno, ale tak to ty młoda doopa jesteś kobito. Ja mam 37l. i się staram o drugie ;) pierwsze urodziłam jak miałam 31l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczekałabym 3, 4 lata i potem zdecydowała czy nadal chcę czy nie. Naprawdę masz jeszcze czas i multum badań na oszacowanie ryzyka np urodzenia dziecka z wadą genetyczną itd. Poczekaj trochę a jak się zdecydujesz za parę lat to weź sobie dobrego lekarza skoro Cię stać i będziesz spokojna :). Na razie zajmij się rozwojem swoich maluchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też marzę o trójce ale chyba nie mam tyle cierpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym zaczekała jeszcze 2 lata, jestes młoda i to nie jest tak że "to ostatni dzownek", mówisz prace masz, pieniądze masz, ale czy znajdziesz czas aby każdemu z 3 dzieciaczków poświecić wystarczająco dużo czasu?? wychowanie dzieci to nie praca do 3 roku zycia, im dziecko starsze tym więcej trzeba mu poświecic, na nauke, na rozmowy, na zainteresowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym sobie odpuściła. Zajmij się tą dwójką, zadbajcie o małżeństwo. Nie wiem dlaczego ilość jest dla ciebie taka ważna. Masz dobrą sytuację, chcesz odpocząć, mąż też, a ty myślisz o trzecim? Ja mam 27 lat i szczerze to tak mi się wygodnie żyje, że nie wyobrażam sobie tego teraz burzyć i nie zamierzam mieć dzieci przed 30-stką. Ważne, aby być szczęśliwą osobą i mieć zadbaną rodzinę a nie żeby robić nieskończoną ilość dzieci tylko dlatego, że dawno temu zrobiło się takie założenie. Ja bym odpuściła. Życie to nie tylko dzieci a mam wrażenie, że ty poza nimi niczym specjalnym się nie zajmujesz i stąd te myśli. Pomyśl trochę o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam.. Jesteście nie do zarabania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radziłabym jednak poczekać. Ja zawsze chciałam mieć jedno, ale w okolicach czterdziestki tak bardzo chce się dziecka, że się aż ludziom w wózki zagląda. Zaczekaj kilka lat, odpocznij (mąż też) i za jakieś 5-7 lat zastanów się, czy chcesz w to znowu wchodzić. Spokojnie, nie pali się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś - myślałam dokładnie jak ty aż nie urodziłam... i wiesz co zmienia się punkt widzenia, oj zmienia... naprawdę na podróże, uprawianie sportów, hobby, pracę - wszystko się da, ale dzieci im później tym gorzej, a jak będziesz miała swoje dziecko to zobaczysz o co w tym wszystkim chodzi i co jest najważniejsze w życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nastepna w necie pyta o rozmnazanie.. ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo że nikt nie podejmie decyzji pod wpływem opinii w necie, ale zapytać żeby poznac luźne opinie innych chyba można nie? Ja kiedyś miałam podobne dylematy ale drugie tak mi dało wycisk że mi się odechciało... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nie odpuszczała. No może na chwilkę :) W sensie, żeby różnica była tym razem ciut większa, niż 1.5 roku. Choćby dwa pełne lata, trzy... Żeby organizm Ci się zregenerował, żebyście oboje ciut odpoczęli. A potem do dzieła! Skoro sama piszesz, że przeszkód żadnych nie ma. Znaczy to, że jesteś fajną, zorganizowaną kobietą, która realizuje się nie tylko w pracy, ale i jako mama. A to jest super fajne! I jeszcze bardzo mądrze piszesz, że wiele rzeczy można zostawić na później (podróżowanie etc.). I tu zaskoczę może niektórych - sama nie mam dzieci! :p Ale znam wiele rodzin, gdzie dzieci jest więcej niż dwoje i wszystkie są zadbane (tak materialnie, jak i emocjonalnie). Zresztą co to za gadanie? Jak się chce, to wszystko można. A duże rodziny są fajne! Mam też w rodzinie trojaczki - i też rodzice musieli się mocno gimnastykować, żeby sprostać temu wyzwaniu, ale sie udało - są super fajną rodzinką! Gdybym tylko miała takie warunki jak autorka - rodziłabym bez zastanowienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście że nie odpuszczać! skro tego pragniesz, dzieci dają ci szczęście i spełnienie to nawet sie nie zastanawiaj, bo z czasem będziesz żałować coraz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym bardzo chciała mieć 3 dziecko, ale po poronieniu w kwietniu tego roku nie mogę ponownie zajść w ciążę :( gdybym wiedziała, że tak ciężko będzie, to może bym się na nie zdecydowała dużo wcześniej - teraz mam 35 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko... Jeśli tylko masz możliwości to pozwól odpocząć organizmowi choć ze 2 latka i jeśli nadal będziesz chciała 3-go dziecka to je urodzisz :) Masz fajniego męża który Cię wspiera, nie miej obaw... Ja też chciałam, zawiriwania życiowe i rozwód, potem z obecnym partnerem nie chciałam na początku a jak się okazało że mając 43 lata jestem w ciąży to oszaleliśmy z radości... Niestety nie udało mi się jej donosić czego strasznie żałuję, teraz minęły prawie 3 lata i już się na dziecko nie zdecyduję... Pozdrawiam i życzę zrealizowania marzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorosla kobieta a pyta sie na forum czy ma sobie zrobic trzecie dziecko... ludzie czy wy nie potraficie sami podjac decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem mamą, ale zastanawiam się czy mając trójkę dzieci nie będziesz w emocjonalny sposób kogoś zaniedbywać. Będziesz wtedy matką trójki dzieci, a domyślam się że każde będzie potrzebowało Twego czasu (także indywidualnie), uwagi, a tego nie da się "odwalić" w godzinkę dziennie. Do tego jesteś żoną, a jeśli tworzycie zdrowy związek, też powinnaś mieć czas na zaangażowanie w intymną relację. Poza tym chcesz dalej pracować. Nie jesteś tytanem, musisz też w tym wszystkim spać, dbać o siebie, być córka, może koleżanką, czy po prostu człowiekiem. Twoja doba ma tylko 24 h. A jeśli masz sobie "bachnąć" dziecko i spychać ****abci, to po co tak naprawdę to robisz? Generalnie zmierzam do tego, że jeśli ja widzę jakieś przeciwwskazania, to chyba jest to czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czas dla dziecka zawsze znajdzie ten, kto tego chce. Bardzo często matki jedynaków też nie spędzają czasu ze swoim dzieckiem, bo nie chcą - siedzą w pracy do wieczora, a z dzieckiem siedzi niania, babcia lub żłobek. A im więcej dzieci, tym więcej czasu one wolą spędzać w swoim towarzystwie, a nie towarzystwie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie! Poza tym im więcej człowiek ma na głowie, tym bardziej potrafi być zorganizowany i znaleźć czas na wszystko. A przy tym nie ma czasu na pierdoły, na bezpodstawne jęczenie i użalanie się. Piszecie (niektóre) jakby troje dzieci to był nie wiadomo jaki wyczyn. A przecież są rodziny, w których jest jeszcze więcej dzieci i jakoś kurde dają radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maz jest juz zmeczony, zniszczysz sobie malzenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche obawiam sie o relacje malzenskie bo z tego co widze autorka ogarnela by i trojkę ale co z tym chlopem? Ja bym na pewno odpuscila na 2-3 lata i wtedy podjela ostateczna decyzje. Na pewno nie chcialabym dziecka po 35 rż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odczekać że dwa lata i się staraj o trzecie. Ja mam 35 lat, drugie chciałabym w wieku do 38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam extra 40 lat dzieci 18 , prawie 14 i mały glut rok i 7 miesięcy. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×