Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wyjeżdżam do Anglii. co warto wiedzieć?

Polecane posty

Gość gość
Ja się wyprowadziłam 200 km od mamy i tu tez byłam ze wszystkim sama. Ale mąż dużo pomagał przy dzieciach, to nie było tak żle. Tam też nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w Polsce sama nie jesteś? Mieszkałam w Polsce. Kazdy z********a i rodzina widzi się na święta. Przyjaciele? Najwięcej ich jak cos chca. Ja sie czuje w uk jak u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto znać angielski. JAk będziesz płynnie mówić po angielsku wsystko będzie prostsze niż w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Socjal tam właśnie obcinają o porzadne mieszkanie komunalne trudno -chyba że w "czarnej" dzilnicy ale wiadomo co to znaczy . Jak nie znacie dobrze english to prace podrzędne tylko .Szkoły -poziom niższy niz u nas synek bedzie bity przez kolorowych na 100% chyba że porządna okolica .Służba zdrowia -najgorsza w zachodniej Europie syf na tle Niemiec czy Danii chyba że jesteście bogaci . Miasta też często przygnębiające , zaniedbane brudne , duże obszary opanowane przez patologię -proporcjonalnie więcej niż w Polsce ,w dużych miastach rozpleniony bandytyzm .To jest prawda o ktorej często nie powiedzą ci co tam siedzą -nie mają do czego wracać wiec siedzą ale tylko tyle aby przeżyć . Te kupna domów po 5 latach w UK włóż między bajki -chyba że to zagrzybione rudery w slumsach bo nawet rdzenni Angole po 20 latach pracy mieszkają na wynajmie . Jedno na plus -przy stałej robocie stać was będzie na codzienne sprawunki bez zaciskania pasa wycieczkę na kanary czy auto ale tylko dlatego że samochody tam rekordowo tanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ci co o tym nie mówią nie siedzą w slumsach po prostu jak ty, przykro, że tak trafiłaś, domy ludzie kupuja nawet po krótszym pobycie i w róznych miejscach, przynajmniej moi znajomi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga898
Anglia jest przereklamowana a kiedy ulegamy wypadkowi to mamy problem z odzyskaniem odszkodowania wiem bo zna to z autopsji dopiero firma http://ekoclaim.co.uk/ pomogła mi odzyskać moje pieniążki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto sie dowiedziec kto może nam pomóc w odszkodowaniu jeśli ulegniemy wypadkowi w moim przypadku pomogła mi firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym zapas z apteki zrobila. Slyszalam ze tam tylko paracetamol można kupic w aptece. Ale tylko słyszałam. Ze ibupromu nawet nie ma czy innych np leków do inchalatora- corka chora akurat berodual i nebbud dawałam 3 dni i nie poszli w oskrzela. Samym syropem i inchalacjami wyleczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://ekoclaim.co.uk - Skontaktuj się z nimi. Sporo powiedzą ci na temat ubezpieczeń i ogólnie zabezpieczenia swojej przyszłośći w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://ekoclaim.co.uk - Myślę, żę powinna się z tym zapoznać. Wyjazd do Anglii to wyzwanie. Dlatego przyda się kontakt z firmą orientującą się w odszkodowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samochody w uk tanie?chyba stare,wieloletnie.Bo nowsze to kupa forsy,czesto na kredyt sie bierze. Bylas w tym uk?brednie piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli przydarzył Ci się wypadek w Anglii i należy Ci się odszkodowanie, pomożemy Ci w jego uzyskaniu. Firma EKO Claim to doświadczeni ludzie, którzy stoją po Twoje stronie! Nikt nie spodziewa się wypadku. Z reguły nie myślimy o takich rzeczach, dopóki nie stanie się coś niedobrego. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy wypadek przydarzył się podczas pobytu za granicą – w pracy lub wyjeździe. Procedura starania się o odszkodowanie w Anglii jest skomplikowana i różni się od przepisów panujących w Polsce. Dlatego warto zwrócić się o profesjonalną pomoc, by zwiększyć prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania i nie zostać przytłoczonym mnóstwem formalności. EKO Claim to znana na brytyjskim rynku, polska firma, zajmująca się pomocą w uzyskiwaniu odszkodowań wypadkowych w UK. Towarzyszymy naszym klientom podczas całego procesu odszkodowawczego, biorąc czynny udział na każdym etapie postępowania. Oferujemy pośrednictwo w rozmowach pomiędzy Tobą, a prawnikiem, fachowe wsparcie merytoryczne i tłumaczenie niezbędnych dokumentów. Dlaczego warto zgłosić się do EKO Claim? Pośredniczymy w rozmowach pomiędzy prawnikiem a klientem; Tłumaczymy wszystkie dokumenty niezbędne do przeprowadzenia postępowania; Bierzemy czynny udział w procesie złożonego roszczenia; Zapewniamy wsparcie merytoryczne, pomoc oraz porady podczas całego przebiegu sprawy. Polecam ekoclaim.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my wyjechalismy z mezem 7lat temu z mala coreczka, teraz mamy tez synka, jakos dalismy rade ale nie bylo latwo, duze znaczenie mial fakt,ze oboje znalismy bardzo dobrze angielski, ja skonczylam tu studia-pielegniarstwo, mialam stypendium (kazdy dostawal kilak stow co miesiac) do tego pracowalam i ja i maz, wymienialismy sie opieka nad dziecmi, czesem bylam tak zmeczona, ze plakalam, teraz jest lepiej, pracuje w szpitalu, zarabiam ok, maz tez, w zeszle wakacje kupilismy domek w ladnej okolicy, nadal duzo pracujemy, tesknimy za rodzina, mimo, ze czesto latamy, niestety bez jezyka nie polecam tu przyjezdzac, zycze szczescia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 lat temu a dzis to duza roznica na minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa... wszyscy kupiliscie domy tutaj, a ludzie w Polsce mysla ze to za gotowke. Dlaczego nie napiszecie, ze macie dom w kredycie na 25 - 30 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ekoclaim.uk x Ale ta firma, to musi być nędzne g****o, reklamuj się natrętnie, nikt o zdrowych zmysłach nie ubezpieczy się w tej naciągającej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co pieprzycie, ze nie widzicie się z rodziną, ja samolotem krócej lecę z angli do rodziny jak w kraju, gdzie musiałam 8 godzin jechać, bo mieszkaliśmy na drugim końcu polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak mieszkaliśmy razem to ciągle się kłóciliśmy, a teraz jest sielanka bo widzimy się 2 razy do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ibupromu nie ma???? W kazdym sklepie jest ! Tylko z tym paracetamolem prawda czesto go przepisuja jako zloty srodek, ale nie ukrywajmy ze Polacy to lekomani jak sie oglada reklamy to mamy lekarstwa-suplementy na wszytko tylko szkoda ze nikt nie czyta skladu i idac do apteki prosi np ibuprom i nurofen;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno na początek warto zastanowić się nad podróżą tam. Ja bym stawiała oczywiście na samolot i poszukała wcześniej jakiś fajnych biletów. Zobacz sobie na http://www.eloty.pl/anglia/londyn/ tam na głownej stronie masz bardzo prostą wyszukiwarkę lotów więc zaplanuj dobrze podróż wybierz przewoźnika itp :) a cała reszta to tak jak pisali poprzednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci cos. Mieszkalam w Londynie ponad rok i to co bylo na mnie najgorsze to szukanie i wynajecie mieszkanie. Bardzo duza ilosc osob prywatnych i agencji chce Cie oszukac, wyciagnac od Ciebie pieniadze. Pamietam sytuacje mojej kolezanki, ktora w Polsce przez internet znalazla pokoj w Londynie, zaplacila za niego przelewem, przyjechala do Londynu - i pokoju nie ma. Zero kontaktu z osoba wynajmujaca :( Tak samo jest z agencjami, trzeba patrzec co sie podpisuje bo mozna zle skonczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×