Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prawie rozwódka

alimeny a kredyt hipoteczny

Polecane posty

Gość prawie rozwódka

Dobry wieczór, chciałabym zasięgnąć porady. Właśnie rozstaję się z moim partnerem :( z którym mam 1,5 roczną córcię. Przed związkiem z nim kupiłam na kredyt hipoteczny mieszkanie, przez cały okres naszego związku płaciłam sama za nie raty (z własnego wyboru), czy po rozstaniu mogę 1/4 wysokości raty dodać do wysokości alimentów? Czytalam na wielu forach różne opinie, niestety sprzeczne. Niektórzy twierdzą, że tak- skoro dzięki płaceniu rat zapewniam dach nad głową dziecku. Inni, że nie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wydaje mi się, a nie możesz spytać radcy? Oni będą wiedzieć na 100% tu też będzie co osoba to inne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz powiem a właściwie napiszę to tak idź do prawnika zapłać za poradę i będziesz wiedziała na 100%, bo tu wiele osób powie ci tak bądź siak i co komu uwierzysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzZniecierpliwiony
""""" prawie rozwódka dziś Dobry wieczór, chciałabym zasięgnąć porady. Właśnie rozstaję się z moim partnerem smutas.gif z którym mam 1,5 roczną córcię. Przed związkiem z nim kupiłam na kredyt hipoteczny mieszkanie, przez cały okres naszego związku płaciłam sama za nie raty (z własnego wyboru), czy po rozstaniu mogę 1/4 wysokości raty dodać do wysokości alimentów? Czytalam na wielu forach różne opinie, niestety sprzeczne. Niektórzy twierdzą, że tak- skoro dzięki płaceniu rat zapewniam dach nad głową dziecku. Inni, że nie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? """""" Płaci ten kto wziął kredyt. Alimenty są na bieżące potrzeby dziecka. Nie na spłatę kredytu. Zapewnianie dachu nad głową dziecku , to nie medal a obowiązek rodzica , z którym dziecko jest. On może żądać zwrotu nakładów na mieszkanie. A także przejęcia opieki nad dzieckiem. Podam jeszcze taki przykład. Pewna pani po rozwodzie postanowiła iść na studia . Uważała ,że skoro studiuje , ponosi koszty studiowania ...... oczywiście z myślą o dziecku , to z tego powodu powinny być wyższe alimenty na dziecko. Sąd tą argumentację , odrzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sobie kupisz buty, to zażądaj na nie alimentów. Bo przecież buty są ci potrzebne żeby zaprowadzić dziecko do przedszkola.... Dziurawa logika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×