Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość RZSowa
Mamusie a przestały wam wypadać włosy? Bo u mnie w pierwszej ciąży nie wypadały ale nie pamiętam od kiedy. I teraz z utęsknieniem czekam na ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi włosy wypadają,brzuch nie urósł od ciąży ale mam mega wzdęcia co chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziagośćwmjank
Hej wszystkim ;) właśnie wróciłam z usg i prawdopodobnie będzie synek ;) zobaczymy czy się potwierdzi na usg polówkowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
madzia to tak jak u mnie też chłopak. Zastanawiam sie tylko co ja zrobię z tą całą zachowaną dużą ilością odzieży po córce. Jest tego mnóstwo!!! Myślałam o jakieś wymianie ale nie wiem czy coś takiego funkcjonuje. Wczoraj kupiliśmy z mężem pierwszy ciuszek dla chłopca -kombinezon zimowy - ciekawe czy trafiliśmy z rozmiarem :) Śliczny i był w promocji więc skorzystaliśmy. A i najważniejsze - powiedziałam dziś szefowi o ciąży. Boże jak ja się bałam, wstydziłam - nawet nie wiem jak to określić. Pierwsze jago słowa "o to sie załapiesz na 500+" potem gratulacje. Powiedziałam że czuje się dobrzy i na razie mam zamiar pracować a jak będzie gorzej to wtedy będziemy konkretniej rozmawiać. UFF ulżyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Myślałyście już nad imionami dla pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziagośćwmjank
my już myśleliśmy ;) jak się okaże na 100% chłopiec to szymon ;) a jeśli dziewczynka to ania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Rzosiwa no to dobrze ze juz powiedzialas. I reakcja byla normalna jak widac:) Madziu tylko nie Szymon! Jest wysyp szymonow . Wyobraź sobie co będzie potem w przedszkolu czy na placu zabaw jak co drugi chłopiec to będzie szymon:/ Ale oczywiści to ty decydujesz. Ja jak miałabym mię drugiego chłopaka to chyba nazwalabym Karol. Dziewczynka vedzie chyba lilianks Wczoraj nie za dobrze się czułam. Miałam lkolatanie serca i wysokie ciśnienie. Ale jak serce sie uspokoilo to ciśnienie znowu byli bardzo niskie. Musze w końcu iść z tym.do lekarza. Powiedzcie mi czy wy za te badania zakaźne placilyscie? Ja chodzę prywatnie wiec nie mam ich refundowanych ale pójdę do lekarza rodzinnego żeby dal mi na to skierowanie. Myśli i ze się uda? Czytałam ze te badania kpbieta w ciąży ma refundowane tylko musi byc wypisane skierowanie przez lekarza co ma umowę z nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też chodzę prywatnie więc za wszystkie badania płacę nie miałam ich dużo puki co standardowo co miesiąc mocz i krew ostatnio toksoplazmoza na następną wizytę mam miec to co zwykle plus hiv (nieobowiazkowo) i hcv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Claudiie - myślę, że masz niedoczynność tarczycy. Spokojnie, to można wyrównać tabletkami, obyś tylko szybko dostała, bo w ciąży TSH powinno wynosić ok. 2 czy nawet mniej (z tego, co wiem, bo też miałam wysokie). Prolaktynę masz za wysoką, ona chyba blokuje owulację (ale przecież u Ciebie na pewno była!). Nie wiem, co o tym myśleć. Idź jak najszybciej do lekarza rodzinnego i koniecznie powiedz mu o ciąży, na pewno Ci pomoże. No i myśl pozytywnie - progesteron masz ładny:) Dużo dziewczyn by taki chciało! Jak się czujesz w pierwszych dniach ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka dowiedział sie juz czegos? Miałaś juz wynik testu pappa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziagośćwmjank
Dziewczyny wczoraj byłam u swojej ginekolog i zaleciła mi branie witamin dla kobiet w ciąży ale nie powiedziała jakich :/ Więc zapytałam w aptece i zaproponowali mi PRENATAL DHA . Zapytałam się czy zawiera kwas foliowy to powiedzieli mi że tak a jak później przeczytałam na etykiecie wogóle nie jest wspomniane że te kapsułki zawierają kwas foliowy tylko DHA,EPA í WITAMINE E . Nie wiem czy brać ten kwas foliowy czy jakieś inne tabletki sobie kupić . Na te wydałam ponad 60 zł . Wyniki mam w normie na szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziagośćwmjank
Dziewczyny wczoraj byłam u swojej ginekolog i zaleciła mi branie witamin dla kobiet w ciąży ale nie powiedziała jakich :/ Więc zapytałam w aptece i zaproponowali mi PRENATAL DHA . Zapytałam się czy zawiera kwas foliowy to powiedzieli mi że tak a jak później przeczytałam na etykiecie wogóle nie jest wspomniane że te kapsułki zawierają kwas foliowy tylko DHA,EPA í WITAMINE E . Nie wiem czy brać ten kwas foliowy czy jakieś inne tabletki sobie kupić . :( Na te wydałam ponad 60 zł . Wyniki mam w normie na szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziagośćwmjank
Dziewczyny wczoraj byłam u swojej ginekolog i zaleciła mi branie witamin dla kobiet w ciąży ale nie powiedziała jakich :/ Więc zapytałam w aptece i zaproponowali mi PRENATAL DHA . Zapytałam się czy zawiera kwas foliowy to powiedzieli mi że tak a jak później przeczytałam na etykiecie wogóle nie jest wspomniane że te kapsułki zawierają kwas foliowy tylko DHA,EPA í WITAMINE E . Nie wiem czy brać ten kwas foliowy czy jakieś inne tabletki sobie kupić . :( :( Na te wydałam ponad 60 zł . Wyniki mam w normie na szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Madzia, Muusia ja też myślałam. O Szymonie, Filipie lub Adrianie. Co do badań to np mój rodzinny zawsze mówi ze nie może dać skierowań na badania specjalistyczne np prolaktyna. Muusia no nie ciekawie masz z tymi skokami ciśnienia. Kiedy masz wizytę u gina, w którym tyg jesteś bo nie kojarzę a nie chce mi się przewijać i szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia ja kwas foliowy w pierwszej bralam do konca ciąży i tez prenatal bralam. Witaminy następny razem zamów przez neta bo sporo taniej można kupic. Rzosowa ale te zakaźne w ciąż sa refundowane a prolaktyny tam w tym ne bylo chyba. Uważam ze skoro tak jest to powinnam dostać skierowanie. Niedługo sie przekonam. Jestem w 15 t wc usg. Chyba :)bo jakiś tego nie sledze jak w pierwszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Jutro będę robić i pappa i usg genetyczne. Z nerwów zapomniałam się zapytać ile czeka się na wynik. U nas synek ma być. Jak będzie faktycznie synek to będzie Kacper a jak będzie dziewczynka to Anastazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwie się że nie chcecie
sierpniowe mamusie czemu nie zaglądacie na nasze prywatne forum? Tam jest nas więcej, zobaczycie jak będzie fajnie jak będzie nas jeszcze więcej. Każda jest tam dla każdej miła, ciągłe komplementy sobie piszemy, jakie to piękne jesteśmy, już wszystkie mamy brzuszki, których fotki wstawiamy do galerii, każda czuje już ruchy swojego dzidziusia, oczywiście wszystkie fotki z usg też wstawiamy żeby się chwalić jakie mamy piękne dzieciaczki:) Zapraszamy serdecznie na forum dla sierpniowych mamuś, nie pożałujecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra antyreklama jak dla mnie:D:D Aga z 3-5 dni chyba się czeka. Ja mam juz Kacperka. Wszyscy mi mówili ze kacpry to smyki o lobuzy i troche prawdy w tym jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
cześć dziewczyny troszkę się nie odzywałam bo masakra u mnie ostatnio chodzenie po lekarzach i szpitalach ehh na ciele takiej wysypki dostałam pełno tego a lekarze nie wiedzą co to troszkę zaczyna schodzić na szczęście z dzieckiem wszystko w porządku bo w niedziele w szpitalu byłam bo tam mnie odesłali ehh. Ja jestem z śląskiego :) rzęsowa gratulacje fajnie że synek będzie :) pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka to wspolczuje pobytu w szpitalu. a jakies inne objawy miałaś czy tylko wysypka? Ja juz uciekam spac. By

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj mnie Glowa boli prawa polowa. Pewnie dopiero jutro przejdzie .jeszcze kręgosłup mnie boli od złego spania. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
Mnie też Glowa bolala a na następny dzień wysypka bo strasznie zle się czułam a jutro idę na kontrolę do dermatologa ale na szczęście schodzi powoli . Muusia to odpocznij sobie chodź to trudne jak ma się dziecko ktorym trzeba się zająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziagośćwmjank
Dziewczyny mam problem :( Dzisiaj zauważyłam że mam upławy żołte w duzych ilościach :( Nie wiem co mam myslec :( Nic mnie nie swędzi, nie piecze :/ Byłam w poniedziałek u swojej gin to wszystko było ok a dzisiaj takie coś :( Czy któraś w was tak miała ? Jutro napewno pójdę do swojej gin , choć wizyte mam dopiero 7 marca. Mam nadzieję że mnie przyjmię i powie co i jak bo boję się że to może być jakaś infekcja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziagośćwmjank
Zapomniałam :( moja ginekolog przyjmuje tylko w poniedziałki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Fasolka no właśnie ciężko odpocząć szczególnie ze nie chce drzemki dzis. Może uda misie go w końcu uśpić. Magdzie tio zadzwon do swojej gin i jej o tym powiedz. Nie martw się na pewno cos na to poradz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i chyba dzis nie uśnie ale może po 19 juz bedzie spal. Byle do soboty wieczór bo wtedy mój m wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szelma DE
Magdziagośćwmjank - co do upławow , ważne ze nie maja nieprzyjemnego zapachu ( może oznaczać infekcje, która nie leczona może byc groźna dla maluszka) Ja jestem w 17t ciąży , ostatnio pojawiła sie u mnie w dość dużych ilościach ( to tez w sumie jest pojęcie względne) biała, dość wodnista w swojej konsystencji wydzielina. Jednak puki nie piecze, nie swędzi, no i jak wyżej wspomniałam , nie ma nieprzyjemnego zapachu - jest to czysto fizjologiczny i prawidłowy objaw . Tez mnie ten temat męczył , bo na tyle ta moja wydzielina była wodnista, ze wręcz pomyslałam o sączeniu wód płodowych- można sobie bez problemu w Googlach znaleść artykuł o tym czym sie takie sączenie charakteryzuje . POZDRAWIAM WSZYSTKIE PRZYSZŁE MAMY!!!! Dziś byłam u lekarza. Prawdopodobnie będziemy mieć chłopca <3 wszystko jest puki co dobrze . Za miesiąc badanie połówkowe - my robimy 3D. Zobaczymy, oby dzidziuś dalej rosnąl zdrowo, czego życzę sobie i WAM WSZYSTKIM!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
Dziewczyny dostałam plamień... Poszłam prywatnie do lekarza... dostałam duphaston 3x1 ... leżeć, leżeć i leżeć. Takie mam polecenie. L4 dostałam na 2 tygodnie. 01.03 mam wizytę i wtedy lekarz zobaczy czy to faktycznie ciąża... bo na usg prawie nic nie widać.... I wtedy inne leki mi poprzepisuje :). Jutro będę wiedzieć wynik bety następnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szelma DE
Claudiie90 - w takim razie odpoczywaj, jak lekarz kazał. Więcej zrobić w sumie sie nie da. Trzymam kciuki żeby było Wszystko dobrze !!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×