Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość Radosna33
Muusia_co do koldry to ja z puchu mam szyte z kolder po babci na zamowienie. A takie zwykle kupuje w jysk. I jestem bardzo zadowolona. Z lidla jeszcze nie testowalam, ale mam z niemieckiego Aldi (cos jak lidl) i uzywamy jej raczej okazyjnie, dla gosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne to jozko z szufladami ale bym się bala ze spadnie. My kupiliśmy to większe łóżeczko i z niego można zrobić lóżko ale może dla malej zostawimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Muuusia my przymocowalismy taka deske jak przy ten lozku dla mniejszych dzieci i nie mam stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
U nas mniej wiecej tak. A to fotka akurat z neta. To lozko jak ma 2 materace to moze sie rozkladac na takie duze 160x200 (opcja jak mam nalot gosci na noc). Na codzien syn spi na jednym materacu plus taka deska z boku. Ale wiadomo ma juz 5 lat a twoj synek chyba mlodszy. http://zapodaj.net/ae3ea855150f6.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
Hej. Ja mam hemoglobinę 10,5, w poprzednich ciążach też mi leciała, a mimo to czułam się dobrze. Moment po porodzie wszystko wracało do normy, a dzieci zdrowe i bez anemii do tej pory. Chyba najbardziej pomagał mi tardyferol plus dieta (generalnie zdrowo, częściej buraki, pietruszka, herbata z pokrzywy, algi takie tam. :)). U nas dzieci śpią już w swoim pokoju, bobas będzie w osobnym, w razie czego ja też mogę w nim spać. Zobaczymy jak będzie. Póki co Święta za pasem, gdzie je spędzicie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamarta ja juz pisałam ze niedziele na pewno u rodzicow. To teraz doradźcie co teściowi na imieniny? Tak do 60 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Mamarta_ja jeszcze nie wiem co i jak na święta. Obie rodziny mamy na miejscu, więc się pewnie wszystko rozegra między u kogo śniadanie, a u kogo obiad. Jeszcze nie wymyśliłam jakie placki zrobię i w co się ubiorę (w nic sensownego się nie mieszczę, a szkoda kasy na jeden raz wydawać) Muusia_czym się teść interesuje? u nas to zazwyczaj w zainteresowania idziemy, cos do roweru, cos na narty, ostatnio było etui na telefon, bo sobie nowy sprawił. Dla mojego taty zazwyczaj w ciuchy idę, jakaś koszula lub polówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeździ rowerem głównie na działkę. No i dzialka sie zajmuje. Tel ma taki zwykly nid smartfon. Nie mam pojmy co kupic. Tez myślałam o koszuli albo polowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Muuusia_no i zawsze książki zostają jeśli czyta. To zawsze mam dla wujka sprawdzone. Może jakaś o ogrodnictwie? A może jakąś sadzonkę jakiegoś drzewka/ krzaczka czy coś w tym stylu? Niedopisanym przypominam o tabelce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wiem co kupie! Wpadłam na to pod prysznicem:D Porządną maszynkę do golenia z wymiennymi wkladami bo on takich jednorazowej uzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna z tym krzaczkiem/drzewkiem tez fajny pomysl Książki raczej odpadają Bardzo lubi jeszcze oglądać sport a szczególnie siatkówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Hejka, oj dawno tu nie pisałam. Muusia z pewnością kupiłaś już maszynkę bo chciałam napisać ze w przypadku mojego taty to się taki prezent nigdy nie sprawdzał. Nie wiem z czego to wynika czy z zamiłowania do jednorazówek czy z niewiedzy jakie nożyki kupić gdy się skończyły. Zawsze po takim prezencie mój tata i tak wracał do jednorazówek. Kołdry polecam z jyuska. Duży wybór i jakość ok. Też sobie nie wyobrażam jak to będzie z tym spaniem. Do jakiegoś roku mały będzie z nami w sypialni w łóżeczku. A później chyba pozamieniamy sie pokojami ( my do salonu, córka do sypialni a mały dostanie pokój po siostrze). Też jestem przeciwna spaniu z dziećmi. Bardzo rzadko córka z nami śpi, najczęściej jak jest chora i chce ją mieć przy sobie. Nigdy sie nie wysypiam . Ona w swoim łóżku ma 70 cm szerokości i nigdy nie spadła, u nas 160 i jak śpi to kreci sie w tym łóżku jak wskazówka od zegara. U mnie środek 20 tc. Mały sie bardzo kreci. Zaczelam w końcu brać to żelazo co mi go przepisał. Ogólnie jest chyba ok, oprócz stawów bo te dziś strasznie bolą. Chyba będzie deszcz, taka ze mnie meteopatka. W 24tc będę lecieć samolotem. Chyba nie ma przeciwskazań?! Bo napisałam smsa ginowi ale mi nie odpisał jeszcze. A bilet już kupiony. Temat imion już tu kiedyś był. Zwracacie sie już po imieniu do waszych lokatorów? Bo to chyba taki czas ze maluszki już słyszą dźwięki z zewnatrz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa potem na prezent bedzie nożyki dostawał tak jak mój tata:D Mój ma łóżeczko szerokie na 80 a tak uderza o szczebelki ze bankowo by spal. Do pewnego czasu jak dziecko spi z rodzicami to chyba nic złego tzn jak od czasu do czasu sie u nich znajdzie. Mój dxis po 5 przeszedł. Zaraz jadę na to obciążenie glukoza żebym.tylko cytryny nie zapomniala. Czasoumilacz juz spakowalam wczoraj i bede sobie kolorować mandale bo w domu nie ma kiedy za bardzo A najlepsze ze teściu imieniny ma dzis! A bylam przekonana ze wczoraj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. przed ciąża ważyłam 80 kg przy wzroście 164, teraz jestem w 19 tygodniu ciąży, ważne 84,5 kg. uważacie ze to jakoś strasznie dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Myślę że nie. Gdzieś czytałam że na tym etapie to powinno być ok 4 kg na plusie i to normalne. A ja się zastanawiam w drugą stronę. 18 tydzień się zaczął a waga ani drgnie. Tak jak było 65 przed ciążą tak 65 jest nadal. Lekarka nic nie mówi więc chyba ok jest. Gościu ty też najlepiej zapytaj lekarza. Dziewczyny a jak to u Was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby to tylko 4 kg ale jeszcze jakies 20 tygodni przede mną. strach sie bać ile mi przybędzie. a serio dbam teraz o dietę w sensie żeby zdrowo było. a waga rośnie i ja wiem, że rośnie bo maluszek rośnie ale przecież on 4 kg nie waży! ale właśnie przez takie jak Ty :) ;) wpadłam dziś w gorszy nastrój. mój mąż mówi :że przez te hormony to juz całkiem się nam pomieszało. jedna lamentuje, że przytyła a druga że nie. i skoro lekarze nie krzyczą, że coś jest nie tak to trzeba się cieszyć a nie zamartwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
dawno mnie tu nie pisałam u mnie waga na razie 64kg a jak u was dzieci z wami spią? tzn moja od urodzenia to w kołysce spała potem w łóżeczku a teraz już dluży czas z nami w łóżweczku spać nie chce ale musze ją [przyzwyczajać i zastanawiam się czy łóżka jej nie kupić jak tam u was samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 na plusie i waze 52 jak ktos ma za dużo na wadze przed ciaza bmi za wysokie to wiadomo ze nie powinien za duzo przytyć bo przeciez można nabawić sie min cukrzycy c. Fasolka jakie lóżko masz na oku? Ja dzis robiłam.pirzadek w małym pokoju tzn Kacperka bo do tej pory to skladowisko bylo głównie ale juz jest git tylko okna tam.nie umylam. Zaraz chyba sprawdzę sobie wyniki tej glukozy i moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam o planecie dziecko! Ja zaraz bede sie rejestrować bo bedzie u mnie w miescie w pn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Hej dziewczyny, u mnie 62kg czyli jakieś 3,5kg do przodu.długo waga stała w miejscu i nie było też widać a teraz ostro ruszyło. Brzusio widoczny, piersi też urosły. Niestety jestem niska i robię się już taka krągła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ja się wypowiadać na temat wagi nie będę bo przytyłam za dużo. Takie jest moje zdanie. Chociaż te "nowe" kilogramy widać bardziej na wadze niż na mnie. Brzuch mam już spory aczkolwiek w pracy nadal nie wszyscy wiedzą o ciąży co niektórzy mogą się domyślać jak przypadkiem zapomnę wciągnąć brzuch. Bo nadal to robię choć z dnia na dzień staje sie to trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
Łóżko takie widziałam super z myszka mini :) bo juz powoli core muszę przyzwyczajać bo w takim łóżeczku ze szczebelkami nie chce spać. Rzesowa nie powinno się wciągać brzucha w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
Miało być rzsowa przepraszam za przekręcenie nicka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa ja juz nie mogę wciagnac brzucha. My wczoraj poszliśmy na kolacje wzielam sobie spaghetti carbonare i tak się najadlam ze potem w żadnej pozycji nie bylo mi wygodnie. A wczesnej pojadlam po obiedzie imieninowy. U teściowe ciast to bylam bardzo objedzona. Do tej restauracji przyszedl wczoraj tez mój gin. Głupio mi bylo może ne potrzebnie, bo nie bylo mnie u niego dawno bo poszlam do tej co tesciowa mi ja polecila ale juz do niej nie ode tylko do swojego i kiwnelam mu Glowa to powiedzial mi dzień dobry. . Tzn ze mnie pamięta chociaż okulary zmieniłam i strasznie się wystrzyhlam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
Dziewczyny, nie przejmujcie się tak tą wagą. Przede wszystkim ważniejsza jest waga i zdrowie dziecka, nasza na drugim planie. :) Te z nas, które miały wyższe BMI przed ciążą powinny przybrać mniej, chudzielce mogą przybrać nawet 16 kg. Do 12-14 tygodnia nie ma w zasadzie żadnych wymagań - jedne panie przybierają ok. 2kg, inne chudną, jeszcze innym waga stoi. Przyjmuje się, że od 14 tygodnia waga powinna rosnąć o,4 kg na tydzień. Ale wiadomo, żadna nie przybiera tak równiutko. Największy przyrost obserwuje się między 20-34 tygodniem. Swoją masą ciała nie należy aż tak się przejmować, chyba że popadamy w jakieś skrajności-np. bardzo szybki przyrost może świadczyć nie tylko o zbyt kalorycznej diecie, ale też np. o obrzękach. Zbyt powolny może świadczyć o niedoborowej diecie. O ile dzieciątko weźmie sobie to co mu potrzebne z zapasów mamy, to mama będzie wtedy stratna (co może się objawić nawet dopiero po porodzie np. wypadaniem włosów, osłabieniem itp. itd.). Dlatego warto jeść zdrowo, dla dwojga. W drugim trymestrze zapotrzebowanie na kcal rośnie o ok. 300 kcal, jeśli ktoś chce można sobie wyliczyć zapotrzebowanie, a potem sprawdzić, czy pokrywa się z tym co jemy. Wiadomo, zbyt wysoka waga wiąże się z zaparciami, bólem kręgosłupa, żylakami, cukrzycą, nadciśnieniem, niedowaga może sprzyjać poronieniu, niskiej urodzeniowej masie ciała, późniejszym problemom z anemią, ogólnym rozwojem dziecka. Także trzeba pilnować wagi, ale bez przesady. :) Myślę, że 4 kg w 20 tygodniu to jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×