Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

inhalacja mucosolvanem, pomogla waszym dzieciom??

Polecane posty

Gość gość

Synek 3,5 latka od 5 tyg. zmaga sie z gestym katarem splywajacym do gardla i mokrym kaszlem. Syropy, krople do nosa, olbasy, oklepywanie nie dawaly rezultatow. Robilam mu crp, ob, wszystko w normie. Osluchowo czysto, wiec bez antybiotykow, tylko lekko zaczerwienione gardlo przez splywajacy katar. Dzisiaj zakupilam inhalator i mam recepte na mucosolvan. Sprawdzila sie u was inhalacja z mucosolvanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dziecko w tym samym wieku co ty autorko tyle że ja małej robię inhalacje z nebbudu na kaszel i u nas pomaga po każdej inhalacji oklepuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka,dziekuje za odpowiedz nizej. U nas glownym celem jest na razie rozrzedzenie wydzieliny, bo jest baardzo gesta. Kaszel ma, ale mokry. Mam juz dosyc powoli, okres adaptacyjny w przedszkolu byl koszmarem u nas. Pochodzil miesiac, dwa tyg. w domu i wczoraj znowu kaszel i gesty katar, dzisiaj nie poszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam inhalator 2 lata i to był dobry zakup, pomagają inhalacje, my robimy z mucosolwanu, nebbud i berodual, mój ma tez astme i pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli celem m być rozrzedzenie wydzieliny to leki mukolityczne pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też pomaga, a raczej pomagal, bo teraz syn dostal juz wziewy w aerozolu. Wcześniej mial właśnie Mucosolvan, Nebbud i Ventolin doraznie. Ważne zeby po inhalacji dziecko dobrze oklepac aby rozluzniona wydzielina się oderwala. Nam lekarka mowila, ze po oklepaniu może się zdarzyc, ze dziecko zwymiotuje i zeby się nie przejmowac, bo wtedy łatwiej pozbedzie się tej wydzieliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odp. A jak z zabkami.po inhalacjach, kolezanki dzieci maja czarne mleczaki i ona mowi, ze to od inhalacji. Ile w tym prawdy nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po kazdej inhalacji niech dziecko myje zeby lub plucze buzie, od sterydow tak sie moze robic. A mucofluidu probowalas? Moj syn tez juz ktorys tydz ma katar, tzn zatkany nos, nie da sobie psikac niczym... Na razie nie kaszle, wiec robie mu inhalacje z samej soli, mucosolvanu nigdy nie mielismy, ale nebbud czy berodual przy oskrzelach zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sterydy takie jak np Nebbud czy Pulmicort maja wplyw na zeby niestety. U nas mimo dbania o zeby pojawily się plamki ale pomoglo lakowanie. Po Mucosolvanie raczej problemu nie powinno być ale i tak lepiej płukać buzie po inhalacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny : a ja mam pytanie : jak robicie inhalacje mucosolvanem to jakie proporcje, mieszacie to z solą fizjologiczną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mucosolvanu nie trzeba mieszać z solą. Ja daje 3,5 lstce 1 ml. Ale ona dostaje najpierw ventolin, później pulmivort a na końcu mucosolvan. Ma podejrzenie astmy. Musiałam wypisać z przedszkola, no od lipca była 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co Wy wszystkie z tymi sterydami. Autorka chce tylko rozrzedzić wydzielinę. Mucosolvan pomoże ją rozpłynnić, a oklepywanie wydalić. Jeśli już używa się leków sterydowych wziewnie, trzeba koniecznie wypłukać buzię, bo może łatwo dojść do zakażenie grzybicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, na rozrzedzenie pomoze Mucosolvan. I tak jak pisze poprzedniczka ulatwi to usuniecie wydzieliny. Autorko zacznij od Mucosolvanu z solą fizjologiczna i obserwuj efekty. Jeśli będą za slabe to przejdz na sam Mucosolvan. Ale bezpieczniej jest zacząć od polaczenia zeby dziecko ci się "nie zalalo " wydzielina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny , a na mucosolvan potrzebna recepta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jeszcze dopytam : mucosolvan mini też jest na receptę? Ja kupiłam go 2 razy bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mucosolvan w syropie jest bez recepty. Płyn do nebulizacji jest na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie powidzialam, ze jeśli nie sprzeda to cham. Ale np ostatnio mialam sytuacje, ze z wlasnej winy zagapilam się i w sobotę rano okazalo się, ze dziecko przez 2 dni byloby bez leku, ktory przyjmuje na stale od 2 lat. A w weekend recepty u mnie, nawet prywatnie się nie dostanie ( chyba, ze jest to cos co kwalifikuje się na pomoc dorazna ). Więc poszlam do apteki i zapytalam czy jest możliwość kupna bez recepty. Farmaceutka powiedziala, ze może sprzedać ale muszę zapłacić pelna cene, a nie na znizke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze, ze zapytalam czy donieść recepte ( nasz pediatra bez problemu wypisze z data wsteczna ) ale farmaceutka powiedziala, ze nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba44
Nam żona do domu kupiła jakoś ze dwa tygodnie temu aparat Baby Sanity. Działa okej, nie widzę żeby coś tam nawalało. Niestety nasze dzieci często łapią infekcję i to właśnie urządzenie jest z myślą o nich kupowane głównie. Ja raz na razie korzystałem jak mnie gardło zaczęło drapać i pomogło. Ból odszedł praktycznie od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janna33
Wymyśliłam sobie już dość dawno inhalację w domu, ale niedawno kupiłam sprzęt. Długo się zastanawiałam, ale razem z mężem postawiliśmy na Pro Sanity. Po pierwsze to sprzęt polskiej marki, a po drugie – wszechstronny. Można zalać dowolny lek w płynie, inhalacja jest do przeprowadzenia u dorosłych i dzieci, no i ostatnia rzecz, że w zasadzie każdą chorobę można leczyć – nieważne czy to są górne czy dolne drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingajj
Inhalatorów jest teraz wysyp i ciężko się połapać, mi przy wyborze pomógł artykuł na stronie http://inhalacja.pl, oni piszą jak krok po kroku wybrać ten optymalny sprzęt przy konkretnej terapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość davoa
Ja się uczę inhalacji głównie z internetu, bo jak chciałam pediatrę podpytać mojego synka o coś więcej to w zasadzie nie wiedziała nic, poradnik z wiarygodnymi artykułami na którym bazuję jest na inhalacja.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że Baby powinien się sprawdzić, on już jest od 1 miesiąca życia dziecka stosowany i ma pod tym kątem atesty robione więc tym bardziej moje 2 letnie dziecko sobie tutaj z inhalacją radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do inhalacji przekonałąm się dość szybko, w zasadzie przy pierwszej infekcji jakie moje dziecko przechodziło już wiedziałam że aerozol ma faktycznie dużo lepsze działanie niż syropy tabletki i tego typu wynalazki, dużo krócej mi się dziecko męczyło. Co do inhalacji u dzieci to jak to robić i kiedy można piszą na https://inhalacja.pl, dość dobrze prowadzony portal z tekstami poradnikowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inhalujemy się od zeszłego roku przez Pro i widać efekty, rzadziej nas w domu jakieś infekcje męczą, a jeśli już coś się przyplącze to można szybciej do zdrowia wróćić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wyborze inhalatora pomogły mi poradniki ze strony inhalacja.pl, urządzenie jest okej, idealne właśnie przy małym dziecku a potrzebowałam właśnie takiego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuiop
kiedyś uzywaliśmy, ale jak dziecko miało suchy kaszel który w nocy nie dawał spać to lepiej zadziałał budixon neb, 2 razy dziennie robiiśmy inhalację i efekty byy bardzo dobre, w zimie chyba najgorzej z tym kaszlem jest, wolę inhalacje niż kolejne syropy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam Pro i nie narzekam na to jak podaje lek, nie widzę jakiś strat aerozolu, samo urządzenie nie robi dużego hałasu można spokojnie zrobić zabieg też u dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuiop
przy budixonei neb zalecane jet nieużywanie inhalatorów ultradźwiękowych, mam tłokowy i jest ok, inahacja nie jest jakaś problematyczna i trwa koło 15 minut, nic już rozkurczowego czy wspomagajacego nie muszę dodawać na szczęscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy po leku mucosolvan inhalacja zdażyły się zaparcia u dziecka bo akurat moje ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×