Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Alkohol

Polecane posty

Gość gość

Czy wybaczyliście rodzicowi, który jest alkoholikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy czy mimo uzależnienia był dobrym rodzicem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytam, czy wybaczyłaś/eś. O rzeczywistą sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Mam kuzyna którego ojciec był okropnym pijakiem przez co kuzym miał okropne dzieciństwo nierzadko bywało że sam nie miał co jeść a na dodatek umarła jego jedyna bratnia dusza matka gdy był nastolatkiem i niestety kuzyn też wpadł w to uzależnienie i ja jego za to nie winię. Na to pytanie chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi chociaż wiem że to jest okropne uzależnienie z którego niewielu wychodzi i skłaniałabym się do tego żeby jednak wybaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"skłaniałabym się do tego żeby jednak wybaczyć". Ja nie umiem. Staram się pomóc, ale nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzebujesz czasu żeby na to spojrzeć bez emocji. Kiedyś w liceum chodziłam z koleżanką która się b.dobrze uczyła była pilna pracowita taka co to nigdy z rzadnej lekcji się nie zerwała, po liceum co prawda nie poszła na studia własciwie to nie wiem dla czego ale pamiętam że pracowała w banku wiem bo brałam pożyczkę i ją tam kiedyś spotkałam później długo ją nie widziałam własciwie nie wiem dlaczego z jakiego powodu ale ona się rozpiła ale tak straszne że spadła na samo dno poprostu stała się zwykłym menelem w głowie mi się nie miesci bo pamietam ją prymuskę a teraz ona tak się stoczyło i teraz innaczej patrze na alkoholizm i wiem że każdego to może spotkac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie czy wybaczenie jest możliwe. Odnoszę wrażenie, że upływ czasu nic nie zmienia. Może nawet pogarsza, bo więcej złych rzeczy sobie przypominam, a w dalszej kolejności uświadamiam sobie ich skutki dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i jeszcze te święta. Jak połamać się opłatkiem z ojcem alkoholikiem i złożyć szczere życzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też mrozi na samą myśl o opłatku. Nie mogę patrzeć jak je, wali sete przy sniadaniu, potem winiak i dostaje "humorku". Tylko mamy mi żal, dlatego to znoszę, dla niej, by nie była z nim sama, choć marze o samotnych swietach, tylko ja i Bóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×