Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak odzyskać pieniądze od pracodawcy?

Polecane posty

Gość gość

Może tutaj wpadnie ktoś na genialny pomysł.jakiś czas temu odeszłam z pracy na podstawie art 55&1 kodeksu pracy:pracodawca przestał płacić .Sprawa miała finał w sądzie,mam wyrok,potem byl komornik i nic:( nasza wspaniala inspekcja nawet mi nie podpowiedziala,że jest coś takiego jak fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych.teraz już za późno:(skierowałam sprawę do sądu karnego.facet dostał wyrok wzawieszeniu.Skierowałam sprawę do sądu gospodarczego ale kazali płacić straszne pieniądze za przeprowadzenie sprawy.teraz mam inną pracę,zarabiam dużo lepiej ale nie chcę temu nieuczciwemu pracodawcy podarować tych pieniędzy które jest mi winny.Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do firmy windykacyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Skierowałam sprawę do sądu gospodarczego ale kazali płacić straszne pieniądze za przeprowadzenie sprawy" - jakie straszne pieniądze? To ile on Ci zalega, kilkadziesiąt tysięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie da rady,oni wedle prawa naszego kochanego nie mogą widnykować wyroków sądu pracy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie zalega dwie wypłaty,ekwiwalent za kilkanaście dni urlopu i trzymiesięczną odprawę a zlożenie wniosku do sądu gospodarczego to tysziąc zl za złożenie wniosku na dobry początek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
facet ma na siebie firmę ale lokal,gdzie prowadzi działalność nie należy do niego,zalega z zusem.jak odejdzie na emeryture to mogę go ścigać przez sąd cywilny,bo z emerytury da radę cokolwiek zabierać ale teraz jak firma nie ma żadnego dochodu to jest porażka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest maleńki hotelik z restauracja i cukiernią.Nie mają konta w banku,nie mają na siebie samochodu,bo już im zabrali.Nie mają adresu stałego meldunku i zero dochodu a jednak funkcjonują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się już ciągnie ponad 5 lat,za 4 lata straci ważność wyrok sądu pracy i znowu złożę pozew do sadu pracy,będzie wyrok na kolejne 10 lat.Polskie prawo tak wspaniale broni pracowników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
próbowałam z adwokatem ale i ten ręce bezradnie rozkłada.mąż mowi abym dała spokój ale ja nie mogę się pogodzić z taką niesprawiedliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może macie jakieś ciekawe pomysły zgodne z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adwokat rozkłada ręce... zmień adwokata... Hotelik z restauracją - na kogo jest lokal? Co to za firma, spółka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest jeden właściciel.ma wyroki w zawieszeniu za niepłacenie zus,całe mnóstwo wyroków z sadu cywilnego o zapłatę za zaległe faktury a dalej firma funkcjonuje,zatrudnia pracowników.do tej pory miałam dwóch adwokatów od siebie z miasteczka,ci z pobliskich miast za uslugę żądają więcej nisz mi facet winny jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyjdzie mi czekać aż facet na emeryturę pójdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może jednak zasięgnij opinii innego adwokata. Ja dzięki pomocy prawników z kancelarii www.adwokatwysocki.pl wywalczyłam odszkodowanie za błąd lekarski a inni adwokaci nie chcieli się tej sprawy podjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie każdy komornik jest tak samo skuteczny, ja na szczęście trafiłam do dobrego http://www.tarnow-komornik.pl/ i odzyskałam dług, zazwyczaj to właśnie komornik jest najskuteczniejszy w takich sprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×