Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jadłospis 2,5 latka do oceny

Polecane posty

Gość gość

wczoraj śniadanie kanapka z masłem i wędliną II śniadanie serek Bieluch Przekąska : jabłko obiad : rosół z makaronem II danie : kotlety mielone z burakami i ziemniakami kolacja : kromka chleba z masłem + jajko na miękko przedwczoraj sniadanie jajecznica z szynką i kromka chleba II śniadanie Owoc przekąska paluszki obiad zupa dyniowa II danie racuchy kolacja kanapka z dżemem domowej roboty i z serem białym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marzy mi się żeby mój tak jadł... Serio. Nie wiem czemu on nie lubi jeść. Na wiele rzeczy spojrzeć nawet nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jejku jak zazdroszcze ze ci to zjada, moja polowe odrzuca i wlasciwie bzujemy gl na papkowatych a ma 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek tez mniej więcej rozkład posiłków ma podobny, ale zjada porcje jak wróbla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko sie cieszyc. Moj to ilosciowo je sporo ale ciagle to samo. Kanapki nie tknie. Jajko tylko w formie omleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka w wieku Twojego syna wczoraj zjadła: Śniadanie-kawałek kiełbasy (swojskiej roboty mojego meza) kawałek chleba razowego i troche pomidora do picia herbata. Drugie śniadanie-pol banana i kiwi Zupa-krem z dyni z groszkiem ptysiowym Drugie danie-racuchy z jablkami :D Kolacja-kanapka z masłem, sałata, szynka, serem żółtym i plasterkami ogórka zielonego, 1 rzodkiewka i 1 pasek papryki czerwonej i herbata do picia. Miedzy posiłkami pije wodę. A i zjadła kilka ciastek bo byliśmy u ciotki a tam cały stołki ze słodkościami... Dzis zjadła: Śniadanie-owsianka z morelami na mleku swojskim a do picia herbata Drugie śniadanie-granat i kabanos drobiowy Zupa-krupnik (teraz spi a jak wstanie: Drugie danie-grillowana piers z kurczaka w ziołach i kalafior z bułka tarta na maśle Kolacja-nie wiem co zechce ;) Miała nietolerancje pokarmowa mleka i teraz znowu wprowadzam wdlug zaleceń gastroenterologa i dlatego tam mało typowego nabiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agatka to co Ty uważasz to mało kogo obchodzi. Ty nawet swojemu dziwckubobiadu nie robisz bo w pracy "ambitnie" siedzisz i mama Ci dziecko karmi - a pewnie zawsze mówi, ze "ładnie wszystko zjadla", nawet jak obiad za Twoją córkę (w pampersie!) kończył osiedlowy Burek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam ze Agatke należy ignorować i nie odpisywać jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całkiem nieźle je Twój maluch. Mój syn w podobnym wieku je sporo, ale jajek, sałaty, ogórka, rzodkiewki nie tknie za nic. Uwielbia za to nabiał, mięso i kasze oraz makarony, owoce, gotowane warzywa, a z surowych pomidory i paprykę. Co ciekawe, nie lubi słodyczy, choć nigdy mu specjalnie nie zabraniałam. Za nic nie przekupisz go ciastkiem czy żelkiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mójtteż ma 2.5 roku i je podobnie; Śniadanie to zazwyczaaj kaszka, 2 kanapki jajko , parówki dwie , warzywa różne serek wiejski itp II śniadanie owoce banan jabłko kiwi mandarynki ew maślane rogalik bułka z serem obiad zupa zawsze na mięsie je wszystkie lubi bardzo gęste do tego kompot II danie mięsko ryba smażone gotowana warzywa do tego różne kasze ziemniaki itp podwieczorek owoce/serek/jajko itp kolacja prawie zawsze kaszka pije dużo w międzyczasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszcze ,ze wasze dzieci jedza pieczywo... moj za nic,czasem skubnie bułkę,kiedy ja jem,czy chleb ciemny ze slonecznikiem,ale to kęs,dwa... na sniadanie kasza na kolacje kasza manna na mleku 3% wogule teraz nie chce jesc,zje z łyżeczki i koniec,usta zacisnie i nic...choc wiem,ze głodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie -ok, ale... w jednym dniu i rosół, a na drugie danie mielony kotlet - wszystko na bazie mięsa, w drugim dniu zupa dyniowa i racuchy - jakoś mi się to nie komponuje dobrze. Jednak jak już wcześniej napisałam, ogólnie ok, i super, że nie zmuszasz dziecka do picia mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka w podobnym wieku dzisiaj zjadła, śniadanie - kaszę jaglaną gotowaną na wodzie z dodatkiem odrobiny masła i jabłka nieco dosmaczone miodem. II śniadanie kanapka z chleba razowego z masłem, pomidorem i drobno pokrojoną cebulką. Obiad - zupa ogórkowa z ryżem, ziemniaki, duszona kaczka, surówka z kiszonej kapusty. Podwieczorek - orzechy, pestki dyni i słonecznika, jak głodne kanapka z własnoręcznie wykonanym smalczykiem. Kolacja - zapiekanka - makaron, brokuły, sos śmietanowo -serowy [sama robię sos] Przez cały dzień dziecko chrupie marchewkę, seler, pieczone buraki, podgryza liście kapusty, kawałki owoców. Mleko -sporadycznie podaję w potrawach. Żadnych zupek śniadaniowych nie gotuję na bazie mleka, córka nienawidzi mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn jest bardzo wysoki i szczuply i ma np zalecenie by wlasnie jesc duzo miesa. Wiec zupy na miesie i z miesem i potem drugie danie. Wedlin nie jada wiec tylko to jest zrodlem bialka.wiec mnie nie dziwi menu powyzej. Straczkow tez nie zje tyle by bialka duzo dostarczyc. Za mlekiem i nabialem nie przepada.zje troche jogurtu lub serka wiejskiego. Na kolacje staram sie dac mu kasze na mleku. Czasami jak jest przeglodzony troche to zje nawet cala porcje. A czasami tknac nie chce. Pieczywa tez nie jada wiec jedyne zrodlo wegli to kasza z owocami. W zupie kasze juz mu przeszkadzaja chociaz czasami przemyce. Jeszcze te omlety przejda wiec tez bialko i pozywne zoltko. Lubi bardzo warzywa i owoce. Przegryza sobie rozne suszone:rodzynki,goji,migdaly,zurawine. Ale nie zabraniam mu innych przekasek. Trafi sie i lizak i czekoladka. Dzis w sklepie zazyczyl sobie paluszkow to kupilam. Tez zauwazylam ze np.sam sobie nodyfikuje troche menu. W okresach intensywnego wzrostu domaga sie duzo miesa. A wiec zje zupe np.z calym udkiem z kurczaka albo plastrem schabu jak do zbicia na schabowego,potem np.jakies mieso z obiadu. A na kolacje nie chce nic tylko parowke lub kabanosa. A za kilka dni przestawia sie tylko na owoce i warzywa. Jak sie przeje owocami to ma chec np. Na drozdzowki,kasze itp. Ma takie fazy po kilka dni powiedzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa krem z dyni (marchew, por, seler, pietruszka, ziemniaki, dynia, cebula, czosnek, olej lniany) i na drugie racuchy (maka z pełnego przemiału z dodatkiem razowej, mleko [od znajomej ze wsi], jabłka, drożdże, cukier, masło klarowane, sol) wiec co sie w tym nie komponuje? A co sie z czym komponuje ze tak zapytam? Jakie sa normy i ramy kompozycji? Dziecku smakuje, je warzywa i owoce w tym zatem czego chcieć wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa krem z dyni (marchew, por, seler, pietruszka, ziemniaki, dynia, cebula, czosnek, olej lniany) i na drugie racuchy (maka z pełnego przemiału z dodatkiem razowej, mleko [od znajomej ze wsi], jabłka, drożdże, cukier, masło klarowane, sol) wiec co sie w tym nie komponuje? A co sie z czym komponuje ze tak zapytam? Jakie sa normy i ramy kompozycji? Dziecku smakuje, je warzywa i owoce w tym zatem czego chcieć wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka . dziękuję za wpisy Agatko ta wędlina to polędwica którą robi mój kolega bez fosforanów i innej chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×