Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jakie potrawy jecie w Wigilie?

Polecane posty

Gość gość

Jakie potrawy jecie w Wigilie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ją przygotuje karpia skażonego kapustę z grochem barszcz z uszkami śledzie pod pierzynka i piernik. Tak się zastanawia co by tu jeszcze mała skomplikowanego i smacznego. Wigilia tylko my troje i babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- zupa z suszonych owoców - ziemniaki w mundurkach, smażona ryba, sałatka śledziowa - kapusta z grochem - pierogi - krokiety - łazanki - kutia - kasza z sosem grzybowym - sernik - makowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś bardzo prosto jest zrobić łazanki - polecam, smaczne :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- kompot z suszu - barszcz - tłuczone ziemniaki - groch z kapustą - krokiety - ryba po grecku - łazanki z makiem - marchew z groszkiem w zasmażce (wiem, mało wigilijne ale ja uwielbiam :) ) - sernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 09.15: Chcesz otruć gości czy domowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś do 09.15: Chcesz otruć gości czy domowników? xx xx Hahaha, jeszcze raz przeczytałam wypowiedź i myśle, kurde o co Ci chodzi, więc jeszcze raz czytam poowoli i ... hahaha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barszcz z uszkami, pierogi ruskie i z kapustą, jarskie gołąbki z sosem, sałatka, piernik i szarlotka, kutia, kompot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- zupa grzybowa z uszkami z farszem z grzybów -karp smażony na maśle, - sos grzybowy z kaszą, - kapusta kiszona gotowana z grzybami (to do ryby), - kompot z suszu -żurek postny grzybowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie jem z klasycznyc wigilijnych potraw bo ich nie znosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" gość dziś Nic nie jem z klasycznyc wigilijnych potraw bo ich nie znosze " xxx nie dziwie sie, jak w domu podaje sie kompot z suszu z grochem jako zupę- na samą myśl mi nie jest dobrze. Dlatego my mamy same najlepsze rzeczy, ale trzeba je umiec przyrządzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzyby -NIE ciacha kluchowate w zadnym wypadku! Fasola - NIE Karp -nigdy niemila won i jest niesmaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiszony czerwony barszcz z uszkami z suszonymi grzybami Dorsz - nie lubie karpia Sa jeszcze pierogi z kap.i grzyb.,kluski z makiem, makowiec - ale ja juz nie mam na to miejsca. No wiec jem barszcz z usz.+rybe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz czerwony,karp smazony i karp w smietanie,ryba po grecku,sledzie w oleju,ziemniaki,slaatka jarzynowa,pierogi z kapusta i grzybami,chleb,lazanki. W tym roku bedzie tez kompot z suszu. W tamtym robilam rybe faszerowana w galarecie ale w tym sobie odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karp smażony, szczupak faszerowany grzybami, ryba po grecku barszcz swojski z uszkami kutia ryba w galarecie sałatka śledziowa z jabłkami i cytryną sałatka śledziowa z czerwoną fasolą, śmietaną i czosnkiem ciasta: sernik, makowiec, rafaello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwie się że niektórzy nie kultywują tradycji i jedzą normalnie. U nas na Pomorzu je się ryby pod różną postacią, pierogi, salatke jarzynowa i salatki sledziowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-karp smażony -wędzona makrela w galarecie -pierogi z grzybami -pierogi z jagodami dla dziecka -barszcz czerwony z uszkami z wędzonym łososiem -barszcz grzybowy -duszone grzybki -salatka z buraczków -salatka warzywna - śledzie w śmietanie -śledzie w occie z oliwą -ziemniaczki na slodko: -sernik -drożdżowe z makiem -kremówki - chatka puchatka-takie ciasto z sera i herbatników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- Zupa rybna z grzankami - barszcz czerwony z uszkami - pstrąg pieczony - pierogi z kapustą i grzybami - kutia - sałatka jarzynowa - makowiec - kompot z suszu - śledzie w śmietanie - karp w galarecie - strucla jabłkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makrela wedzona w gslareci???? Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.uszka z barszczem 2 kapusta z grochem 3.pierogi z kapustą 4.ryba smazona 5.ryba marynowana taka ulepszona wersja greckiej 6.kapusta z grzybami (nic innego jak reszta farszu po pierogach) 7.kasza gryczana 8.kluski z makiem 9.kutia 10.śledzie (zapewne ze 3 rodzaje jakaś sałatka śledziowa, koreczki i śledzie w śmietanie) 11.pierożki (takie pieczone z pieczarkami) 12.susz z owoców u mnie zawsze licząc wszystkie rodzaje ryb, śledzi jeszcze chleb itp wychodzi prawie 20 dań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas są zawsze - barszcz z uszkami - żurek postny z grzybami i tłuczonymi ziemniakami - gołąbki jarskie plus dwa sosy; pomidorowy i pieczarkowy - pierogi z kapustą i grzybami lub łazanki z kapustą i pieczarkami, wymiennie - karp i jeszcze jedna ryba, np dorsz - chałka z miodem - kompot z suszonych owoców - makowiec - gotowany groch I to chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, w końcu widzę u kogoś żurek na grzybach z ziemniakami- skąd jesteś? Bo do tej pory poza swoim domem rodzinnym nigdzie się z tym nie spotkałam, a sąsiedzi też nie jadają... u nas: - żurek grzybowy z ziemniakami - barszcz kiszony z uszkami grzybowymi - pierogi z kapustą i grzybami - karp smażony z cebulką, podawany z chlebem - kluski z makiem i rodzynkami, na mleku - kompot z suszonych owoców, koniecznie z wędzonymi śliwkami Wszystkie potrawy typu śledzie, sałatki- są na dni świąteczne. Ciasta na deser, długo po kolacji, więc tego nie liczę. Poza tym spotkałam się u rodziny z: - śledziami w pomidorach z rodzynkami - kisielem z suszonych owoców - rybą po grecku (karp) - kapustą z grochem - zupą grzybową - zupą rybną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie nie jada się karpia, bo jakoś nie smakuje. Zawsze jest smażona inna ryba, ale nie ma reguły, że zawsze konkretny gatunek. Pierogi z kapustą i grzybami. Barszcz czerwony z uszkami. Barszcz grzybowy z ziemniakami. Śledzie. Kluski z makiem i bakaliami. Kompot że śliwek suszonych. Ciasta ze 3 rozne: zawsze tylko sernik i szarlotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz z uszkami, sałatka jarzynowa, sałatka wędzona z ryżem, Krokiety z kapusta i grzybami, krokiety z serem i pieczarkami, ryba po grecku, różne rodzaje śledzi, kutia, smażone pierogi z kapusta, bigos, sernik, makowiec. Coś tam się pewno jeszcze znajdzie za późno na myślenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku: - zupa grzybowa - śledzie cytrynowe - śledzie w oleju na ostro - pierogi z soczewicą - łosoś pieczony w całości plus surówka z kiszonej kapusty - piernik staropolski - makowiec Nie jest to jakiś stały zestaw, bo i u mnie w domu stały nie był, każda moich z babć robiła inne dania (u jednej stałym elementem była właśnie grzybowa, u drugiej barszcz, u jednej pierogi z soczewicą, u drugiej gołąbki z kaszą gryczaną etc...), w rodzinie męża było podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skażony karp wygrał ranking

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz instant z kupionymi i mrozonymi uszkami, mrozone pierogo z k&g, karp smazony na masle, paluszki rybne, krokiety z k&g, sos pieczarkowy, salatka z selerem konserwowym i papryka, salatka jazynowa, sledz w smietanie, moczka, makowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×