Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

11 miesieczne dziecko jadłospis, czy może jeść już dorosłe posiłki

Polecane posty

Gość gość

Chcialabym jakos bardziej urozmaicic dziecku dietę, ale nie mam już pomyslow. Nie wiem czy moge juz mu dawać wszystko to co my jemy. Jego jadlospis wyglada tak: 210mm gotowana kasza jaglana albo orkiszowa albo kukurydziana albo platki owsiane i do tego owoce (teraz nie ma zbyt duzego wyboru i codziennie dostaje jablko, nieraz daje mu mrozone borówki albo domowy mus z malin i jeżyn. obiad to gesta zupa warzywna plus nieraz mieso z krolika albo pstrąga z kaszą. Nieraz gotuje mu warzywa na parze. podwieczorek to jogurt naturalny albo chleb z dzemem albo jajecznica z chlebem albo makaronem. na noc 250mm z kaszka jaglana. Co o tym myslicie? Mi sie wydaje ze ma malo urozmaicona diete. Mieso czerwone niezbyt zdrowe a kurczak i indyk to wiadomo ze nafaszerowane antybiotykami :( Warzyw teraz tez malo... Nie mam pojecia co jeszcze zdrowego moglabym mu zaproponować. Macie jakies pomysly?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam podobnie, rano mleko, na drugie kromeczka, ze szynka lub białym serem, syty obiad, potem kaszka z owocami, lub jogutr naturalny, albo wiejski z owocami, lub serek homogenizowany jakis eco kupuje, jajacznica z pomodorkami na parze, tez podaje, kupuje tez słoiczki dla dzieci tam sa nalesniki w musie bardzo dobre a tak to tez mi brak pomysłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezly ma jadlospis. Mozesz mû na obiad dac warzywa plus mieso plus kasza albi ziemniaki albi makaron. Ewentualbie surowka.Od kurczaka czy indyka raz w tygodniu nic mû sie nie stanie. Wprowadz tez wolowine ze wzgledu na zelazo. Wieprzowina NP schab czy cielecina tez jest OK. Na podwieczorek owoc w postzci NP musu i jogurt. Mozesz tez dac ciasteczko owsiane. Na kolacje dobra jest zupa przecierowa, dodatkowa porcja warzyw, pô zupie butla z kasza 150 ml powinno byc OK. Super, ze starasz sie podawac warzywa lub owoce do kazdego posilki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czasem jak nie wiedziałam co juz mam wyczarować to miałam taka liste i sobie cos czsem wybieralam. O to co jadla moja córka jako jeden posiłek lub przekaske. -budyń -kisiel -tost z bułeczki pszennej z dobrym zoltym serem i kukurydza, w tosterze robiłam i robię do dzis - placuszki- troche maki caly jogurt naturalny 2 jajka 2 lyzeczki cukru brzozowego i kladlam lyzka na patelni bez tłuszczu lub odrobinkę dosłownie. Posypywalam cukrem pudrem można dać z dżemem -ugotowane warzywa np brokul w różyczki, kalafior, male marchewczki z maslem -naleśniki z twarogiem - ser biały wymieszany z cukrem brzozowym i jagodami( hit lata), mogą byc rozmrozone - kasza jaglana bez mleka gotowana z jabłkami Nie pamiętam więcej ale moze cos wykorzystasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki, pomidorow teraz nie chce podawac bo wiadomo ze bardzo pryskane...a co do obiadow to co jeszcze mozna dawac oprocz warzyw z miesem? myslalam zeby moze ugotowac mu kopytka albo kluski leniwe...co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomidory obieraj ze skórki, jabłka tez pryskane i tez trzeba obrac, moja je nie raz papryke ugotowana bez skórki, spagetti, takich macznych zeczy jeszcze nie daje, tylko makaron i czasem kupne nalesniki, bo boje sie ze przypale lub podam surowe,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to nieraz mieso kub ryba? Mieso lub rybe powinno dziecko dostawac codziennie. Moje ma 13 miesiecy. Gdy bylo w wieku Twojego jadlo juz praktycznie wszystko. Nie daje tylko produktow "oczywistych", takich jak orzechy, slodycze, chipsy itd, smazonego w panierce itp. Duzo podaje warzyw i owocow. Co drugi dzien zjada cale jajko- jaje znica lub gotowane na twardo, ktore woli nawet. Mam spisane dania na kazdy posilek (ok 5-6 na jeden) i zawsze cos z tego podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, z miesa daje indyka(wiadomo ze duzo zdrowszy od kurczaka) i wieprzowine- poledwice lub schab. No i ryby oczywiscie- losos lub mirune

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a udostepnisz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz moge ci wkleic co je moje dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poprosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hah nafaszerowane antybiotykami albo pryskane-a ziemniaki skąd masz? A reszte warzyw? A kasze skąd? Makaron sama robisz? A wiesz ile w kaszy kukurydzianej GOMO? Najbardziej modyfikowany syf! Popadasz w skrajność twierdząc ze teraz wszystko na większej ilości nawozów-wcale tak to nie wyglada ponieważ ziemia juz jest tak nafaszerowana tym i wody gruntowe pod nia ze czesto rolnicy bie musza dodatkowo pryskać a w takie mrozy jedynie ogrzewać szklarnie/folie bo na polu juz nikt nie sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ma niemowlaka 11 miesięcy. Z innych potraw podaje: pierogi z np. jagodami ( hit), placki z kapusty i ziemniaków. Na deser np. jabłko pieczone. Ciasteczka amarantusowe z bananem można dodać np. do jogurtu. Nie ma teraz za bardzo owoców, to dodaje niektóre mrożone, np. jagody albo suszone śliwki, żurawinę lub morelę. Polecam też awokado. Je też dużo potraw takich jakich przygotuje dla mnie i męża typu: naleśniki ze szpinakiem, serem białym, placki ziemniaczane tylko pieczone a nie smażone z jakąś pastą, tarta z kaszą jaglaną, papryka pieczona z ryżem, cukinią, knedle nadziewane np. wołowiną, pieczony kurczak, warzywne frytki ( kroję w paski: seler, marchew, por i posypuję np. bazylią i wkładam do piekarnika). Jak nie mam pomysłów co zrobić to często korzystam ze stron wegetariańskich i tam np. odkryłam przepisy na dania z soczewicy, ciecierzycy, amarantusa ( mąka, kasza), groch czarny, ciemny makaron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i zapomniałam dodać ze jest metoda na pestycydy-poszukaj w necie jak myć owoce i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6.00 mm 8.00 kanapka z wedlina lub serem i pomidorem/ jajecznica/ kaszka mleczna/owsianka/kasza manna/zacierki/parowka z szynki i pomidor 11.00 indyk/kurczak/pulpety z sosem koperkowym, serowym, pomidorowym/ ryba z warzywami/zupa mięsno-warzywna z kaszą/gulasz z kasza lub makaronem pelnoziarnistym 14.00 jajecznica/frytki warzywne/kanapka z wędlina lub serem/makaron z sosem serowym, pomidorowym/pierogi z serem lub owocami/jogurt naturalny i owoc/jajko na twardo lub jajecznica/naleśnik z serem lub musem owocowym 17.00 kaszka błyskawiczna/jaglana/gryczana/orkiszowa/kukurydziana/platki ryżowe z owocami i mlekiem lub bez/ budyn 19.00 mm Te rzeczy zazwyczaj podaje dziecku. Nie wszystko najzdrowsze, ale staram sie wybierac dobre produkty, a i uwazam, ze jak zje budyn raz na miesiac lub parowke to nie bedzie tragedii. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do mięsa to dziecko powinno jadać mniej więcej 3 razy mięsny posiłek, 2 razy rybka, 1 mączno-warzywny posiłek, 1 czyste warzywa (np. porządna gęsta zupa). Nie musi być codziennie mięsa. To mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie, jeszcze pieczone jablko i placki ziemniaczane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
baaardzo Wam dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super pomysl z tymi frytkami warzywnymi:) a i mam pytanie jak robicie sos serowy do sphagetti? i jakie wedliny podajecie i jakie parówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podawałam jeszcze sera żółtego, ale sos do makaronu robię najczęściej brokułowy z jogurtem, lub beszamel ( robiłam z mm). Co do wędliny to podaję w małych ilościach. Sama od czasu do czasu piekę dla dorosłych i wtedy wiadomo marynata, sól, pieprz itd. A dla dziecka odcinam kawałek mięsa ( nawet ze schaba) bez żadnej soli, pieprzu, czasami trochę bazyli lub inne zioła i piekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dawałam, nieraz jadł w okolicach roczku obiad razem z nami. Co do mięsa i wędlin nie zgadzam się z którąś tam opinią powyżej, że codziennie koniecznie. Wcale nie, nawet dzieci na diecie wegetariańskiej rosną zdrowo, a widać że autorka dba o zdrowe żywienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
c.d. Na pewno maluch ma mieć inną dietę niż dorosły, więcej produktów mlecznych, nie należy też obciążać wątroby nadmiarem surowych warzyw, owoców i pełnych zbóż (chociaż w rozsądnych ilościach są wskazane). Za to zatyka mnie jak czytam żeby orzechów nie dawać- wymienione obok chipsów, niby dlaczego? Bakalie są zdrowe, oczywiście zależy czy dziecko umie gryźć, w jakiej formie są podane, ale u mojego jeśli kaszkę już ruszył to tylko z mielonymi orzechami, miodem i kakao. Zakładam że dziecko bez alergii bo o tym autorka nie pisze. Jadał pieczone ryby, praktycznie wszystkie nasze zupy, makarony i ryż z sosami. Większość obiadów mamy bezmięsną, ew. zupa na rosole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
c.d. W ciągu dnia- naleśniki z dżemem, albo serem, szynką i pomidorem, albo z rozciapanym bananem, owoce, bakalie- lubił pestki, orzechy, chipsy z suszonych jabłek, domowe muesli owsiane z mlekiem, z warzywami był bardzo wybredny i jadał głównie marchewkę, pietruszkę, fasolkę, brokuły i kalafiora- więc to był jego główny dodatek do obiadu. Jajecznica, jajko na miękko, kanapki z różnymi serami, pastą jajeczną, rybną, twarogową, z pasztetem warzywnym, z miodem (takie lubił bo inne rzeczy mu spadały jak łapał a to mógł samodzielnie), różne kasze- jak się dało, to z podduszanymi warzywami, makaron z mlekiem, lubił też nasze pierogi (zwykle ruskie albo ze szpinakiem), od czasu do czasu robiliśmy leniwe, na słodko. Tyle że mój na roczek miał 10 zębów i bardzo lubił gryźć, i sprawnie to robił, wiadomo że niektórym dzieciom trzeba jeszcze gęste papki serwować, ew. z dodatkiem ryżu czy grubiej pokrojonych gotowanych warzyw. Zależy też co jadacie na co dzień, jak macie na talerzu pikantne sosy, zupę na kostkach, czy rybę panierowaną smażoną na głębokim tłuszczu, to nieodpowiednie, oczywiście- chociaż to nieodpowiednie i dla dorosłego. Ale jak pisałam, mój w tym wieku większość naszych obiadów jadał. Nie używam gotowców ani półproduktów, nie używam glutaminianu sodu, potrawy smażone na oleju na palcach mogę policzyć, a doprawiam głównie ziolami, ja jedyna z rodziny lubię bardziej posolone i dosalam na talerzu już. Nie uważam że dziecko ma się bez dodatku soli i cukru wychowywać, wszystko dla ludzi. Nie mówię że jestem super eko mamą, i pierogi z białej mąki, czy właśnie te ruskie albo placki ziemniaczane też bywają w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z produktami mlecznymi to bym uwazała akurat i nie przesadzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezu jak macie dobrze. Moja ma 11 mies i nie nic. Czasem zje cos ze sloika i jogurt i kaszki je a tak to tylko mleko pije z piersi. Buzki mi nie chce otworzyc gdy jej przykladam jedzonko. Nawet chrupek kukurydzianych nie jada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze czas odstawic od piersi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I czym ja ja nakarmie jak ona nic nie je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbowałaś robić coś na bazie swojego mleka? Chodzi o to, żeby dziecko przyzwyczajało się do innego smaku. Pije z butelki? Jeżeli tak to próbuj swoje mleko zagęścić jakąś kaszą np. kukurydzianą. Kup najlepiej 2-3, bo dziecku może jedna kasza nie smakować a druga już całkiem, całkiem. Możesz ten na początku do swoje mleka dodawać owoce i miksować. Na początek dobre są jagody, gruszki. Inny sposób to ugotować, posadzić dziecko przed jedzeniem i zwyczajnie czekać na reakcję. U mnie po tygodniu dziecko zaczęło samo rękami jeść a potem już poszło. Są dzieci, które lubią jeść z innymi. Spróbuj dawać przy wspólnym stole. I jeszcze jedno dziecko mając 11 miesięcy powinno już trochę posiłków zjadać. Sprawdziłabym czy nie ma przypadkiem anemii, bo wtedy dzieci nie są chętne do jedzenia. Musisz powoli rezygnować z częstych karmień piersią. Najpierw zmniejsz o jedno karmienie najlepiej którejś w dzień. Zajmij dziecko czymś żeby zapomniało o piersi a połóż niedaleko miskę z przygotowaną np. kaszą. Jak dziecko upomni się o jedzenie próbuj dawać posiłek nie pierś. U koleżanki zadziałał inny sposób. Jak rozszerzasz dietę to u niektórych dzieci nie wolno robić tego na głodniaka. Czyli nakarm piersią, odczekaj około 1-1,5 h i zaproponuj kilka łyżek np, jabłka. Chwal dziecko bo już w tym wieku bardzo dużo rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posilki dla doroslych? dla doroslych kobiet sperma to dobry posilek aczkolwiek dla dziecka bym jej nie polecal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o orzechy, to wiadoko, ze bardzo zdrowe, ale mialam na mysli, ze to silny alergen i boje sie podac rocznemu dziecku, no a chipsy to wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×