Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam niedzielnie. U mnie tez przeplatanka wiec posiedze z Wami na kafe. Ca - Wczoraj mialam sprzatanie. Goscie beda dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Zuziu 🌻 moje goszczenie się nie doszło do skutku więc niedziela upływa leniwie. Chociaż nie do końca leniwie bo zrobiłem dzisiaj ciasto, częściowo obiad i bigos na jutro. Teraz zabieram się za oberżyny bo zbliża sie czas kolacji I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) A ja sobie pracowałam:) Ciekawe jak Saam przyrządził bakłażana. Pewnie mu wiadome, że to afrodyzjak i chciał uzyskać obopólne gorące uniesienia:P jednak upieram się, że trzeba te warzywko popić lampką dobrego winka;) Ja dodaję bakłażana do warzyw na patelnie bo już straciłam nadzieję, że jest jakiś skuteczny naturalny afrodyzjak :( znaczy się wiem, że jest ale nie da się go zjeść, zwłaszcza u wieloletnich par;):D o Dobrej nocy wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczor z domu :-) Przyjechalismy o 20;00 ale ,ze zostalam obdarowana ogorkami to ,prawie do tej pory zajmowalam sie nimi :-) Jestem zmeczona goscina i podroza i ide zaraz do lozka . Saam ,most teraz nie jest taki rozklekotany :-) ,kiedys i owszem ,ale nawet fajne bylo jechanie po nim ,tak hop,hop,hop :-) .W planach jest przebudowa tego mostu ,ale niektorzy sie burza ,wola taki jaki jest teraz . Dobrej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celinko :) oberżyna została nafaszerowana warzywami. Nie wiem czy jej to dobrze zrobiło bo prawde mówiąc to jestem zawiedziony smakiem. Ale chęci rzeczywiście po tym posiłku miałem duże ;) zresztą tak saamo jak przed :p ale moje chęci jeszcze niczego nie zapewniają. Została mi jeszcze jedna obdarżyna, zrobię ją jutro w panierce. I Danusiu :) fajnie że udawało Ci się wrócić do nas po tym moście.Mieszkańcy pewnie nie chcą prawdziwego mostu i dobrej drogi z uwagi na większe zainteresowanie terenem, wzmożony ruch i brak spokoju. I oczywiście na utratę oryginalności. I Dobranoc :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry z kolejki! :) Podobno era kolejek minęła waraz z niesłusznym ustrojem. A ja jestem dwudziesty w kolejce. W kolejce niestety wolno się posuwającej. Nic dziwnego skoro zdecydowana większość kolejkowiczów to mężczyźni. Nawet nie ma na kim oka wieszać. I Udanego poniedziałku wszystkim życzę :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) o Dziś upał i fajnie bo już myślałam, że to już koniec większego ciepełka że strony aury. Czekam na przesyłkę z oliwką do maszyny do szycia bo zamówiłam. Mam trochę szycia i przeróbek bo moda się zmieniła, figura też:D o Daa :) zakisiłaś czy konserwowałaś? te ogóraski:)a w ogóle przywiozłaś je z nad morza czy to miejscowe? o Saam :) coś mi się wydaje, że gdybyś nadział tę oberżynkę konkretnym mięskiem to by jej to najlepiej zrobiło :D Ja kroję w kawałki i dodaję do innych, o których pisałam, bądź do gulaszu i te kawałki robią się i smakują jak grzyby. Nawet kolor mają jak grzyby w gotowej już potrawie. W tym roku jeszcze nie kupowałam tego niby proseksownego specjału;) Kurcze, to co to za kolejka? do fryzjera męskiego?:D znowu zarosłeś jak dzik?:D o miłego dnia wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za oknem widzę sporo słońca. Pewnie jest to na rękę a raczej na czułki tym które są bohaterami dnia. Mamy dzisiaj Dzień Pszczoły. Ostatnio dużo padało a to nie jest aura sprzyjająca zapylaniu. Zbieraczki miodu mogą oblecieć dzisiaj teren i zaliczyć sporo kwiatków. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Celinko 🌻 wolałbym się saam na łyso ogolić niż stać w tak długiej kolejce do fryzjera :D ja w sprawie auta koczuję w urzędzie. Za długo go trzymam i trzeba odnowić dokumenty. Jeszcze sześć osób z przodu 😭 I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Ho ,ho ,zeszlismy sie prawie o jednakowej porze :-) .Chodze dzisiaj jakby nieprzytomna ,nawet musialam sie na chwile polozyc na boku :-) .Dzisiaj w Tv pokazywali kolejke wczasowiczow wypoczywajacych w gorach ,ale Saama tam nie widzialam :-) i tez pomyslalam ,ze moze wybral sie do fryzjera ,ale watpie aby jego fryzjer/ka mial takie wziecie :-) Cal ,ogorki mam znad samiusienkiego morza ,no prawie :-) i je kisilam :-) .Wlasnie musze pojsc do piwnicy po jedna zakretke na cztery gwinty i wymienic w jednym sloiku .Nie chcialo mi sie bawic ze sloikami 1 litrowymi i powkladalam je w wieksze ,nawet jeden mam 5-cio litrowy .U mnie sie chmurzy ,ale jest cieplo ,a u mlodszego brata na wsi normalnie marzlam bo tam choc jest ladnie ,ale wieje . Dobrego popoludnia Wam zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Danusiu 🌻 widzę że znasz się na gwintach. Może przy okazji wytlumaczysz mi o co chodzi gdy ktoś wchodzi na zatłoczony korytarz w którym czekam i mówi : "jasny gwint"? I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz gwinty wymienione :-) Saam ,pewnie ,znam sie na gwintach :D .Ten ktos powiedzial 'o kurka ':D ,albo 'holender ' :D.Dosc szybko ta kolejka ubywa ,pewnie juz wyszedles stamtad :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) a ja w TV widziałam moje ulubione miejscowości nadmorskie w których potopiły się dzieci:-o Musieli te ojcowie wejść dość daleko z tymi dziećmi w morze bo przecież przy samym brzegu by się to nie chyba stało? a była wywieszona flaga czerwona!. W kaszubskim jeziorze też wczoraj utonął mężczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam poniedzialkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poniedzialkowo - spadaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Gosc - To Ty spadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) I Cześć Zuziu 🌻 I Prawie 3 godziny to wcale nie jest mało. Zwłaszcza że trzeba za to wyczekiwanie jeszcze zostawić pieniądze. A po dwóch tygodniach znowu wrócić. I Czytałem wczoraj o tych tragediach na sąsiednich plażach. Niestety w niektórych ludziach widok morza usypia czujność i strach przed żywiołem. Była duża fala, była czerwona flaga. Szkoda dzieci i szkoda rodziców bo trauma pewnie do końca życia. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawie cały dzień spędziłem w mieście,dopiero przed chwilą wróciłem do domu. Zmęczenie daje się we znaki. Ale trzy sprawy są załatwione, chociaż prawdę mówiąc żadna z nich tak naprawdę do końca załatwiona nie jest. Do każdej trzeba będzie wrócić. Za to zakupy duże zrobione i lodówka nie świeci pustkami. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pieklam ciasto :-p :-).Zadzwonili przejezdni goscie ,jutro beda na kawie ,no i trzeba bylo szybko cos wymyslec :-),upieklam jogurtowca z truskawkami . Zycze dobrej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast bajki kilka ciekawostek o miododajkach I Rodzina pszczela składa się w 2/3 z pszczół ulowych (młodych) i w 1/3 z pszczół lotnych. Zbieraczki nektaru muszą wykonać aż 20 000 lotów aby zebrać 1 litr słodkiego surowca, z którego powstanie 150 g dojrzałego miodu. Pszczoła lotna wylatuje 7-15 razy dziennie. Przerwy między lotami wynoszą ok. 5 min. Czas trwania lotu to ok. 25-45 min. Pszczoła podczas lotu zużywa 2 mg cukru/1 km. Żeby napełnić wole miodowe (50-60 mm3) pszczoła odwiedza 15-100 kwiatków. Dla wyprodukowania 1 kg miodu pszczoła musi zebrać ok. 3 kg nektaru (60 000 napełnień wola) i przy średniej długości lotu 800 m musi pokonać trasę 40 000 km. (jedno okrążenie kuli ziemskiej). Są dwa rodzaje tańca pszczelego - jeden dotyczy pożytku znajdującego się w odległości do 100 m, a drugi powyżej tej odległości. Pszczoła poza tzw. kompasem zewnętrznym posiada także wewnętrzny, który pokazuje jak daleko w określonym czasie zawędrowało słońce. Gdy słońce jest za chmurą, za punkt orientacyjny służy kawałek niebieskiego nieba. Pszczoła posiada "zegar czasowy", który mówi jej o jakiej porze dana roślina "mioduje". Robotnica waży 0,1 g, wracająca z nektarem jest cięższa o połowę, a z pyłkiem o 1/3 więcej. Ciężar jednej pszczoły niewypełnionej miodem wynosi około 0,1 g, czyli na 1 kg przypada 10000 pszczół. Rój silny to 3 kilogramy pszczół i więcej, średni to około 2 kg, słaby do 1 kg. W jednym kilogramie mieści się 8 500 pszczół wypełnionych miodem. Jeden ładunek pyłku to efekt odwiedzin ok. 100 kwiatów. 20 ładunków wypełnia jedną komórkę plastra. I Dobranoc :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miło po pracy popatrzeć na plażową mode, poplywać nie bojąc się wysokiej fali. Pracowałam bowiem jak pszczółka ale przyznam się, że jadam jak królowa pszczela:D bo akurat zażywam suplement mleczko pszczele. W roju pszczół takim mleczkiem karmione są maleńkie pszczółki ale tylko trzy dni a te które zostaną królowymi o wiele dłużej:)Ma ono wiele witamin, enzymów i energii i powoduje, że tylko królowa może składać jajeczka i żyć kilka lat. Gdy tymczasem robotnice żyją ok 30 dni. I wszystko fajnie tylko trutnia brak😭M jest w pracy:D o dobrej nocy i snów słodkich jak miód;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Dziś dobry dzień na zajrzenie tu bo obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ludności Tubylczej na Świecie. Możemy na potrzeby topiku nieco je inaczej zinterpretować i streścić hasłem: Tubylcy topikowi wcześniejsi i obecni z całego świata łączmy się:D:D Ja już połączenia dokonałam skrobiąc te kilka zdań. A że wypłacinka wpłynęła trzeba zrobić przelewy i lecieć zarabiać następną;) pozdrawiam i życzę pomyślnego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry! :) I cześć Celinko 🌻 Tubylcem w miejscu zamieszkania nie jestem bo przeprowadziłem się tu będąc już doroslym człowiekieym. Czy dojrzałym w każdej sferze to sprawa dyskusyjna. Ale czas szybko leci i coraz rzadziej myślę o rodzinnych stronach. Tak wiec chyba poprzez zasiedzenie staję się tutejszym tubylcem. Zasiedzielismy się tez na naszych topikach kafeteryjnych i zapewne dla zakładających jesteśmy tubylcami. Nawiasem mówiąc w nocy zauważyłem że zblizamy się do okrągłego numeru postu. I Udanego dnia życzę wszystkim :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Ja ,choc mieszkam tu gdzie mieszkam :-) juz kilka dziesiatek lat ,to tez nie czuje sie i nie chce byc tubylczynia ,never ! :-) Ja chce do domu 😭 :D .Zawsze powtarzam ,ze kiedys tam powroce i pociagne ,nawet na sile :D Ulana .Oczywiscie w rodzinnym domu juz nikt z mojej rodziny nie mieszka ,ale chce wrocic w tamte strony ,do mojego Gdanska :-) .Tu gdzie mieszkam wciaz czuje sie jak na wygnaniu :-).Jest tu ładnie ,ale tam w Gdansku i pod :-)mam praktycznie cala moja rodzine .Poswiecilam sie dla Ulana ,zrezygnowalam z wymarzonej pracy 😭 w aptece ,bo on nie chcial zostawic swoich starszych rodzicow .Ok ,ale tu w okolicy mieszka jego siostra i brat i mialby sie kto nimi zajac na starosc ,i tak bylo .Chyba troche sie nakrecilam :-) Swojskiego miodzia smakowalam u brata ktory zaczal zabawe :-) z pszczolami i poki co ma trzy ule z ktorych juz zebral kilka sloikow zlocistego miodu ,bardzo dobrego . Pouzalalam sie i wystarczy :-) ....Moje ogorki malosolne juz dzis bedziemy smakowac i troche zaluje ,ze zrobilam je w duzych sloikach ,bo chcac zatrzymac proces fermentacji trzeba by je schowac do lodowki ,a nie zmieszcza sie .Przeczytalam ,ze niektorzy do wody po malosolnych wrzucaja nastepna partie ogorkow i sa niby dobre ,a mnie sie zdaje ,ze chyba juz nie beda takie saame .Robil z Was juz ktos tak ? ....Wracajac do miejsca zamieszkania ,moge sobie mowic ,ze powroce do rodzinnych stron (jak w piosence ),ale zdaje sobie sprawe ,ze wiele rzeczy moze sie wydarzyc po drodze i nie bedzie mi dane spelnienie tych marzen :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Daa:)i Saam:) co do dojrzałości w wieku pełnoletnim w owych czasach można by dużo mówić. Nie bez winy jest ustrój który panował wówczas i dbał by ludzie nie byli ogólnie mówiąc zbyt saamodzielni. Teraz media skutecznie przyspieszają dojrzewanie młodych, czasem aż za bardzo:D Ja mieszkam dokładnie w miejscu urodzenia. o Daa:) ja też to słyszałam ale sąsiadka, która podrzucała mi ogórki zaprzecza i mówi, że to nie jest dobry sposób bo testowała i taką wodę najlepiej wypić co czyni sąsiad a zawsze kisić na świeżo. I twierdzi też by zatrzymać proces kiszenia należy słoiki zapasteryzować. Tyle Ci powiem i już muszę się szykować do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,ja nie miewam kaca i tej wody nie bede pila ,no chyba ,ze pomoglaby sie wy......c :-) .Nie mam tych sloikow az tak duzo i nie bede ich pasteryzowac na goraco ,bede miala kiszone :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) sąsiad jest całkowitym abstynentem. Wodę po ogórkach traktuje jako lek na niektóre swoje dolegliwości. Ale jakie ma tego nie wiem:D A na kaca faktycznie taka woda jest dobra, czyli można wywnioskować, że uzupełnia elektrolity i inne utracone pierwiastki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam popoludniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty tu czego ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×