Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Bigosik robiłem kilka dni temu.I tylko ze słodkiej kapusty bo też nie lubię kwaśnych. Natomiast wczoraj wykorzystałem swojego kabaczka i zrobiłem leczo z jego udziałem. Zaraz ruszam sprawdzić jak smakuje. A swoją drogą to trudno mi uwierzyć że cukinia i kabaczek to to samo warzywo. Jedni twierdzą że różnią się one tylko kolorem a inne że tylko stadium rozwoju. Mnie wydaje się że to dwa różne warzywa. Trzeba będzie zgłębić temat. I Witam popołudniowo I cześć Danusiu 🌻 I hej Zuziu 🌻 I U mnie po południu też niebo płacze chociaż nie wiem czy jest ku temu powód. Mam nadzieję że topikowy solenizant lub solenizantka nie będą miały powodów do płaczu. Nie domyślając się o kogo chodzi życzę wszystkiego najlepszego 🌻 Czyżby była wśród nas Tekla? Że Ezechiel albo Magnus to nie przypuszczam :D I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z zakupów, ale mała została z mamą w szpitalu. Podobno dużo ludzi dzisiaj a lekarz przyjmuje do 18 więc spokojnie muszą czekać. Przywiozłam spory zapas Pepsi i 7up a także wody mineralnej. Niby nie miałam nic takiego kupować, ale ciężko mi było przejść koło tego obojętnie :D Tylko nie myślcie proszę że te słodkości to dla mnie :D To M jest smakoszem pepsi i 7 up a dla siebie kupiłam tylko wodę mineralną :D Kupiłam też kawałek schabu, już pocięłam na porcje, wyszło mi 12 sztuk, będzie na jakiś czas :D Umachałam się tymi zgrzewkami, że nie mam już siły kończyć tych ziemniaków ...a niech poczekają do przyszłego tygodnia. Daa, do tej pory kopałam sukcesywnie a i teraz bym jeszcze poczekała, ale ponieważ nie mam skąd kupić nawozu,(obornika) a kompostu jest mało, to chcę wysiać poplon, by przynajmniej z tego był jakiś nawóz na przyszłe plony, czyli biomasa. Poplon też musi mieć czas by wyrosnąć, by go przed zimą przykopać, lub przyorać, dlatego trzeba się spieszyć by go wysiać. Saam, myślę że to raczej niemożliwe byś nie wiedział kto to usycha za Tobą z tęsknoty i tak czule do Ciebie pisze :D Nie sądzę by to jednak była żonkila, a obecne koleżanki topikowe są dużo odważniejsze i o swoich uczuciach potrafią pisać wprost :D Calinessa, wierz mi że ta część działki która teraz jest pod uprawą, to jedynie 1/10( a może mniej ) całości, która kiedyś była uprawiana. Teraz w większości to też mam trawkę posianą i w dużej części jest też sad. Dziś to dwie chusteczki do nosa :D Naprawdę nie ma tego dużo, tyle że czasem czegoś jest nadmiar i jest kłopot. Zresztą zawsze sieję czy sadzę więcej by było dla młodych i zawsze mam nadzieję że sami poproszą a zawsze to ja muszę prosić by wzięli :D W przyszłym roku już tak nie będzie, zrobię ich w bambuko :D Jak poczują że wszystko muszą kupić, i jak smakuje to kupione a jak smakowało własne, to sami przyjdą po rozum do głowy:D No, dobra, dziś tak piszę a jak przyjdzie nowy rok, to znów mi serce zmięknie i znów nasieję na sadzę by było dla wszystkich :D Idę teraz do kuchni, muszę coś z tym ogórkami zrobić...eh... Na ra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ,hej ,hej :-) Wrocilismy o 19:30 .Zawsze duzo czasu spedzam w sklepie medycznym ,bo starszej pani ,ktora ten sklep prowadzi ciagle laptop niedomaga ,a ma od niedawna nowy ,przy starym tez tak bylo . Bylam tez w Lidlu gdzie zakupilam 2 nieduze kabaczki i jutro znow je usmaze ,bardzo nam smakuja . Saam ,tak ,cukinia i kabaczek to to samo warzywo ,z tym ,ze kabaczek to dorosla cukinia ,ktory posiada gniazda nasienne . Cal ,gdy bedziesz jechala przez Piłe ,to pomachaj :-).Przez moje miasto tez pojedziesz ?Jesli tak ,to zapraszam na kawe ,lub zielona herbate i ciasto ,niekoniecznie muffinki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczorek:) o Daa:) dzięki za info. Rzeczywiście cukinia to kabaczek. Do dziś byłam przekonana, że to jednak dwa inne lecz podobne warzywa . Myślę, że będę jechała przez Twoje miasto. Na bilecie mam po Pile Białogard. Więc jeśli między nimi jest Twoje miasto to będę machała. Miejsca mam przy oknie, wagon nr16. Ale jestem podjarana tym wyjazdem:classic_cool: Ciekawe czy te piękne zapowiedzi pogody na przyszły tydzień dla Pomorza są prawdziwe bo już zaczynam odrzucać ciepłe rzeczy z zabieranego asortymentu. A może tylko chcą tą prognozą napędzić turystów nad morzem?:D Daa:) kurcze, gdybym jechała autem i bez M to wstąpiła bym do Ciebie i zjadła Ci wszystkie muffinki. Nie jestem aż taka rygorystyczna gdy jest szczególna okazja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniejestztopiku
DobranocSaam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,ten pociag bedzie robil jakies zakrety skoro jedzie i przez Pile i Bialogard ,dziwne ,obys przez dwa dni nie jechala :-) Cieply ciuszek konieczny ,bo ponoc ma byc cieplo ,ale w pomorskiem i zachodniopomorskiem to temperatura ma nie przekraczac ok 22 stopni . Wpadajcie do mnie koniecznie :-) ...Cal ,nawet mozesz przyprowadzic B :D,urobie go :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdawnyztopiku
Dobranoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej nocy tajemniczy Gosciu :-) Spokojnej nocy Mili 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) no nie wiem, pociąg ma jechać 7 godzin, jest pospieszny. Muszę spojrzeć na mape. Wiesz, M z grzeczności udałby urobionego ale on jest cięęężko urabialny albo urabialny na chwilę:D o Dobrej nocy wszystkim filtrującym:) i dziwnie czającej się Gościówie;) ...jednak ten pociąg nie jedzie przez Twoje miasto Daa, szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój pociąg chętnie by przejechał przez wszystkie znane mi stacje. Jeszcze chętniej przez nieznane i nieodkryte. Jednak wiem że mogę sobie o tym tylko pomarzyć. Więc marzę marzę marzę.... Ic ja jeszcze tak do końca nie wierzę czy cukinia i kabaczek to jest to samo. Nie miałem czasu zajrzeć do fachowej literatury. Mój kabaczek nigdy nie był cukinią, przynajmniej tego nie zauważyłem. I https://naforum.zapodaj.net/bd7aff1b1cf0.jpg.html I A co z patisonem? Czy to jest rozgnieciony kabaczek czy raczej rozprasowana cukinia ? :D I dobrej nocy wszystkim życzę :) I dobranoc Gośćniejestztopiku :) I dobranoc Gośćdawnyztopiku :) I dobranoc Topikowe Koleżanki :) I kolorowych pociągowych ...... I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) o Wpiszę się jeszcze bo od jutra laptopa nie będzie. Sorry, że jeszcze truję o wyjeździe ale tym teraz żyję i dzisiaj wielkie pakowanie. Ale jak na razie to jest wielki chaos😭 Trzeba z rozsądkem zdecydować jakie rzeczy zabrać a i porządek w domu po tym chaosie zostawić i niczego nie zapomnieć. W sumie nigdzie wieczorowo na imprezy wychodzić nie będę więc odpowiednie na te okazje stroje odpadają. Pozostają więc wygodne sportowe, plażowe i w razie chłodu. U mnie letnia pogoda, w aucie się nagrzało jak w piekarniku bo słońce w czystym błękicie. o Saam:) ale kabana wychodowałeś!!:)a jak go głaszczesz...przed zjedzeniem by mu nie było przykro:D Ale widać, że mu czegoś w glebie brakuje bo ma tendencje jak moje ogórki. Powinny być proste i owalne a z tego kształtu jakie miały w maleńkości zaczynają się wybrzuszać:D Ale kabaczka to chociaż dużo i jest co zjeść. Nieważne jakiego kształtu. Nawet ładne fotki robi ten Twój Hua...coś tam;)pewnie to na dzisiejsze Święto Fotografii:) o Ferdzi zostaw te gary i zacznij rekreację. Może wyskocz z małą gdzieś na basen póki pogoda sprzyja:) o Daa:)odebrałaś te wyniki? pewnie dobre bo nic nie piszesz... o Miłego piątku wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Dzisiaj to i ja moge pochwalic pogode ,jest slonecznie i cieplo ,poki co . Cal ,co do pakowania ciuszkow na wyjazd ,to wiem ,ze zawsze zabierze sie ich za duzo :-),ale jak to mowia 'od przybytku glowa nie boli ' Dzisiaj w nocy znow nie spalam ,nad ranem troche przymknely mi sie oczy ,ale od 5:30 juz mnie 'cos' bralo i wstalam .Siadlam przed telewizorem i dlugo dochodzilam :-).Potem ugotowalam warzywa na salatke i tak jak mam zapasy ,tak tym razem nie mialam groszku ,a glowe bym dala ,ze mam ,no jak to ,ja nie mam ? :D Musialam wiec specjalnie po groszek pojsc do sklepu .Ale zeby wyjsc do ludzi musialam najpierw umyc łepek ,podczernic oko ,ubrac sie elegancko :D i dopiero moglam wyjsc na swiat :D.Troche to trwalo :-).Idac ze sklepu wstapilam do sasiadki i tam mi smignelo ze 40 minut :-).potem szybko kroilam ,przyprawialam itp .itd. .Teraz przygotowalam ziemniaki do gotowania i kabaczka ,a raczej cukinie ,bo maly/a do smazenia .Ot co robilam do tej pory .Bardziej intymnych spraw nie zdradze :D. Wynikow jeszcze nie znam ,bo musze isc do przychodni po poludniu .Oczywiscie jak to zwykle bywa gdy sie wreszcie dodzwonilam ,to juz numerkow nie bylo ,ale pojde ,przyjmnie mnie :-).W sumie lekarz mi niepotrzebny ,tylko chce zobaczyc te wyniki ,a u nas gdy lekarz daje skierowanie na badania ,to wyniki wedruja do kartoteki .Kiedys sie je samemu odbieralo .Moglabym poprosic sekretarke o wglad do kartoteki ,ale skoro lekarz prosil abym przyszla do niego ,to nie moge go zawiesc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam przedweekendowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dzień dobry .... chociaż słońce już stosunkowo nisko. :) I cześć Celinko 🌻 I hej Danusiu 🌻 I witaj Zuziu 🌻 I U mnie też się wypogodziło. Ale trawa jeszcze mokra więc sianokosy zrobię jutro. Z tego co wiem to ładna pogoda na Pomorzu Środkowym ma być tylko w sobote. Potem znowu kilka chlodniejszych dni . Od czwartku znów ma być prawdziwe lato. Ale nie wiem jak długo. Idę na podwórko spędzić trochę czasu na wreszcie cieplym, świeżym powietrzu. A przy okazji coś pożytecznego zrobić. Szykuje się piękny zachód słońca. I udanego piątkowego wieczoru wszystkim życzę :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DobranocSaam:) ~dobrej nocy: Daa ~ Zuzanna Amelia ~gośćdawnyztopiku ~ calinessa1 ~Ferdżi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mamy znow pozny wieczor i tak wkolo :-) Wyszlam z przychodni tak w-k-u-r-z-o-n-a (czujecie to ,tak mowia mlodzi ),ze gdy zaraz pojechalismy do Biedry ,to ze zlosci wrzucalam do koszyka takie rzeczy ,ktorych innymi razy bym nie kupila .Nie chce mi sie nawet o tym mowic ,ale powiem w skrocie ,ze lekarz widzac moje wyniki ,szczegolnie chodzi o lipidogram ,powiedzial ,ze mam trzymac diete :D .Przeciez ja praktycznie cale dorosle zycie jestem na diecie .Ci lekarze ,oczywiscie nie wszyscy ,ale wiekszosc jest niedouczona ,tzn .zatrzymali sie na wiedzy sprzed wielu ,wielu lat ,eh.Zaraz sa chetni zapisywac statyny ,w pupke niech sobie je wsadza :-),przepraszam ,ale ta ich niewiedza mnie poraza . Inne wyniki tez nie za bardzo ,ale poki co chyba bede zyla :-) Zdenerwowana jestem ,przepraszam . Gosciu tajemniczy ,dobrej nocy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) o Ja już spakowana, wszystko w domu ogarnięte, czyściutko, nawet śmieci wyniesione. Rano syn odwiezie nas na dworzec i ...witaj morze:);):D kawał świata zobaczę bo będzie dzień. Doba na kwaterze nam się zaczyna o 14 więc przyjedziemy w saam raz:) Dzięki Saam za namiary pogodowe. Jak będzie to będzie, żeby tylko mało padało. Moze gdzieś tam tor mojego pociągu przetnie Twoją drogę do pracy?;) Daa:) może w takim razie Ty wpadniesz do mnie?:D...żartuję...wiem, że dopiero byłaś w podróży nad morze. Gościa pozdrawiam wakacyjnie:)Wynika , że są dwa goście, jeden dawny a drugi niefacet i obydwa tajemnicze;) No nic, pożegnam się z Wami wszystkimi, bawcie się tu dobrze. Jak dobrze pójdzie to czasem machnę ;) o Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez pole wymagane :-) Cal ,zycze przede wszystkim wspanialej pogody ,spokojnej podrozy i szybkiego powrotu do nas :-)👄 Dobrej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saammarino
Widzę że Gość rozpisuje się. Jeszcze kilka dni i dogoni Ferdzi w objętości posta ;) i Celince życzymy bezpiecznej podróży, dobrej pogody i wspaniałego odpoczynku :) pomimo śledzenia wypowiedzi nie wyłapałem gdzie dokładnie zacumujesz. Tory kolejowe przecinam w jednym miejscu więc może mi się uda popatrzeć na Celinkę z góry l Danusiu :) w nastepnym tygodniu będziemy parą dyżurną na topikowym niebie. Chyba że Ferdzi będzie miąła więcej czasu i inni będą się też udzielać to będziemy latać kluczem. i dobranoc Gość :) i dobrej nocy wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Południowe sobotnie dzień dobry! :) I miało być dzisiaj upalnie a u mnie tylko 22 stopnie. Słońce też schowane za chmurami które przykrywają praktycznie całe niebo. Co prawda nie wyglądają na deszczowe ale mam obawy że w dalszym ciągu dnia w takie się przerodzą. Lepiej żeby nie bo mam dużo roboty na podwórku. Po dokończeniu kawy mam zamiar wyskoczyć na trawniki i na grządki aby porobić tam porządki. I chyba obecnie jest sezon na kukurydzę bo zauważyłem jej spore ilosci w sklepach. Zakupiłem wczoraj dwie kolby i będą jak znalazł na dzisiejszy obiad. A że na samych warzywach nie umiem przeżyć więc trzeba ubić do tego jakieś schabik. I Udanego weekendu wego popołudnia wszystkim życzę :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mamy dużo trójek w kalendarzowych informacjach. Mamy 233 dzień w roku a do jego końca pozostaje 133 dni. Do końca kalendarzowego lata 32 dni. Jutro zaczniemy trzecią dekadę sierpnia. Dzień trwa 14 godz. 23 min i jest krótszy od najdłuższego o 2 godz. i 23 min oraz dłuższy od najkrótszego o 6 godz. i 41 min. Panujący znak zodiaku to Lew Imieniny obchodzą: Bernard, Eliasz, Filibert, Filiberta, Hieronim, Krzysztof, Leowigild, Lucjusz, Łucjusz, Maksym, Małgorzata, Maria, Paweł, Sabin, Samuel, Samuela, Sewer, Sieciech i Świelub. Specjalnie przedstawiłem obszerną listę imieninową co by aby zmieścił się Saamuel. Z tej to okazji zdecyduję się pomimo wczesnej pory na loda. Zacytuję jeszcze święta na dzisiaj: - Dzień Komara -Dzień przepieprzonych z hukiem lat - Dzień wyznawania miłości I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Saam ,rob cos aby nasza Celinka miala wspaniala pogode ,wszak niebawem dotrze w Twoje strony :-).Dmuchaj ,chuchaj ,modl sie ,rob cokolwiek aby bylo slonacznie ,poniewaz jej Malzowin :-) zaraz bedzie chcial uciec stamtad:D.A moze to i byloby z korzyscia dla Cal :D. U mnie jest slonecznie i cieplo ,ponad 25 stopni w cieniu . Saam :-),ten Dzien przepieprzonych z hukiem lat ,to chyba Twoj wymysl :-),ale moze byc ,kazdy z nas gdyby tak zsumowac to przepieprzyl wiele lat . Ide do kuchni ,bo przepieprze mieso i obiadu nie bedzie :-),a Ulan przepieprzy mi garb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pięknie prawie wieczorkiem Dopiero wróciłam z pracy i ledwie żyję. U mnie dziś było bardzo ciepło, ale nie dlatego jestem taka słaba. Wyobraźcie sobie że we czwartek się zatrułam😭 Nawet nie wiem czym, bo kilka produktów mogłoby mi podpaść. W każdym razie było źle. Czułam się tak jakbym miała po raz drugi salmonellę 😭 W piątek zamiast jechać na piękną wycieczkę z małą, a pogoda była jak na zamówienie, to ja leżałam jak Łazarz złożona bólem. Dopiero pod wieczór poczułam się lepiej, ale nie całkiem dobrze. Dziś jeszcze odczuwałam bolesne skurcze i inne dolegliwości, ale już w mniejszych dawkach, więc jakoś przetrzymałam te 12h. Calinessa, już się pewnie rozkoszuje widokiem morza i łapie w płuca, wspaniałe nadmorskie powietrze. Życzę pięknej pogody, dobrego odpoczynku i miłej zabawy z dzieciakami, bo mam nadzieję, że M długo nie zabawi, bo przecież cenzura w czasie urlopu jest niedozwolona :D Daa, to nie wiesz że teraz lekarze wszystkim wpychają leki na cholesterol, jakby to był tlen w kapsułkach. Nie wiem, pewnie mają jakieś profity od firm farmaceutycznych z tego tytułu i dlatego każdemu najchętniej zapisywali by, czy trzeba czy nie. Też unikam tych leków, bo mam z nimi złe wspomnienia i więcej nigdy nie dam się na nie nabrać. Chociaż, teraz tak mówię, ale w poniedziałek mam wizytę u naczyniowca łącznie z badaniem dopplerem i wtedy się przekonam czy specjalista też mi je zaleci. Nie wiem, czy Saam już jest saam, czy jeszcze w duecie, ale skoro saam gotuje bigosik i inne potrawy, to chyba znów jest słomianym wdowcem. Gość, niech się bardziej otworzy i coś o sobie napisze, bo jakoś nie lubię zagadek, zresztą wolę nie zgadywać, bo i tak nie wiem ,who is who. Niestety muszę się pożegnać, bo znów ogarniają mnie słabości. Dobrej spokojnej nocy życzę wszystkim. Postaram się jutro też zaglądnąć. Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ferdzi ,dobrze je jestes :-).Nigdy nie wiadomo co nam moze zaszkodzic .Cala rodzina je to samo i jedna z tych osob moze miec rewolke ,a reszta nie . Ferdzi ,nie bralabym lekow na zbicie cholesterolu ,bo moja 'uroda'jest taka ,ze ten duzy cholesterol wytwarza organizm ,a z pozywienia pochodzi minimalna ilosc .Moja tarczyca tez nie funkcjonuje dobrze mimo brania hormonow ,a to ma powiazanie z dysfunkcja nadnerczy i te wszystkie niernolmalnosci sa od siebie zalezne ,jest to zamkniete kolo ,ale lekarze maja to w nosie i latwo przepisuja tabletki . Wypatruje Cal z rodzinka ,fajnie widac z deptaka :-) Cal ,daj jakos znac ,gdy tamtedy pojdziecie ,poznam Was :-),nie musisz machac ,co najwyzej np.poprawiaj wlosy ,bedzie to znak :-) http://ustka-promenada.webcamera.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniejestfacetem
Sto lat Wszystkiego Najlepszego dla tych zwierzątek :):):) i prezencik dla komara:) Gdzieś nad głową komar brzęczy Brzydkim bzykiem wciąż mnie męczy A więc żal mam do komara Bo ukąsić się mnie stara Proszę ładnie: Mój Komarze Inny obiekt tobie wskażę Byś mógł napić się do woli Dam ci w kubku coca – coli. DziękujęSaam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×