Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gaba92

36 tydz ciazy jakie powinny być wymiary dziecka?

Polecane posty

Gość Gaba92

Hej usmiech.gif obecnie jestem w 36+1 tyg ciazy. Mieszkam w UK i dzis mialam wizyte u poloznej, podczas mierzenia brzucha okazalo sie ze brzuszek jest o 4 cm za maly i wyslali mnie na usg. Po usg ustalili kolejne na za 2 tyg zeby sprawdzic czy mala rosnie. Wyniki takie jak ponizej: Bpd 83 mm Ofd 113 mm Hc 309,7 mm Ac 297 mm Fl 70 mm Waga 2415 g Co o nich sadzicie? Wszystko ok? Martwie sie ze jest za mala jak na ten tydz ciazy smutas.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w internecie poszukaj sobie norm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaba92
Znalazłam normy na internecie... :( I z tego co widzę, moja córcia ma zbyt niskie wymiary co do swojego wieku, wymiar dwuciemieniowy jest w ogóle poniżej normy :( Dlatego chciałam zapytać jeszcze tutaj czy może któraś z mam miała podobny problem i później dzidzia nadrobiła? Boję się też że waga te 2415 to za mało :( W ogóle spać przez te wyniki nie mogę... A wizytę u lekarza mam jutro więc zanim skonsultuję wyniki z lekarzem chyba zwariuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie! Oczywiście, że dziecko może nadrobić, na to nie ma reguły:) Nie denerwuj się na zapas, włącz sobie muzykę, zrób hertabtę i wypoczywaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez z uk i nie masz sie co martwic na zapas oni wiedza co robia moze masz po prostu malutkie dziecko moze sami tez jestescie drobni. Porownaj sobie wyniki z tymi ostatnimi. Jak cos sie dzieje niedobrego to oni naprawde sie tym zajma. Ja mialam w 32 tyg przeciwnie maly byl za duzy- za duzo wod glowa do gory, mielismy rozmowe o cesarce pozniej scan co 2 tyg i teraz sie juz unormowalo mlodego przekrecili i czekamy az sie pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i wlasnie porownalam sobie podane wyniki z moimi i nie jest tak zle obok masz taki przedzial i twoje raczej na pewno sie w nim mieszcza tylko waga malutka U mnie to wyglada tak Bpd93 Ofd 113 Hc 330 Ac30 Fl68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaba92
Mieszczą się ale są bliżej niższych norm :( A Bpd w ogóle ponizej dlatego mnie to martwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jeśli są w niższych granicach norm to dalej się mieszczą w normach więc nie jest źle. A poza tym pewnie trochę to też zależy od sprzętu czy lekarza, który robi pomiar. Zawsze jest jakaś granica błędu. Jak byłam na wizycie w 38 tyg ciąży u swojego gina to lekarz określił wagę płodu na 3600 i skierował mnie od razu do szpitala bo miałam nieprawidłowe przepływy i mówił, ze mała brzuszek też ma jakiś duży jak na ten wiek ciąży . Urodziłam jeszcze tego samego dnia i mała ważyła 3210 i wszystko z nią było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas byla hipotrofia. Ale to w 38 tyg dziecko urodzilo sie z waga 2400 po odpuchnieciu 2250... U Cb wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też była hipotrofia. Syn urodził się dwa dni przed terminem 2440g a dwa tygodnie wcześniej na usg miał 2500g. Urodził się zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×