Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość11111

ZŁY WYNIK TESTU PAPPA

Polecane posty

Gość gość11111

Witam, w 12 tyg ciąży robilam USG prenatalne i test pappa. USG wyszło świetnie, wszystko widoczne itd., byliśmy z mężem bardzo zadowoleni. Aż do soboty kiedy zadzwonili i prosili abyśmy przyjechali po odbiór wyników i konsultacje. Nogi nam się ugiely. Wynik testu, ryzyko trisomii 21, 1:225 . Pojechała z wynikami do mojej ginekolog prowadzącej, powiedziała że jest to małe ryzyko, zrobiła swoje USG a ma bardzo dobry sprzęt i też wszystko ok. Kośc nosową obecna, przeziernosc karku 1,50 mm. Powiedziała że jej zdaniem jest ok ale tylko amniopunkcje daje 100% pewności. Jesteśmy tak skolowani że nie wiemy co robić. Zaznaczyła lekarzowi że cały grudzień byłam przeziebiona a zaraz po badaniach prentalanych miałam podejrzenie zapalenia płuc. Miałam podwyższone CRP i leukocytoze, stwierdziła że może test został sfałszowany infekcja. Proszę o jakąś porade, dziękuje. Oprócz tego dodam,ze przewlekle choruje na padaczke i zazywam leki (lamotrygine i lavetyracetam). Tak jak zaznaczylam, caly grudzien chorowalam a 2 dni po badaniach podejrzewali u mnie zapalenie pluc. Badania crp wykazały 10,54 mg/l, glukoza 101,18 mg/dl, wbc 16,41. Czy to mogło miec wpływ na wyniki testu PAPPA. N usg genetycznym: nt-1,5mm kosc nosowa-obecna przepływ na zastawce trójdzielnej-prawidłowy wiek-24 lata skonczone, rocznikowo 25. Usg wyszlo wzorowo trisomia 21: ryzyko skorygowane 1:4955 natomi8ast test PAPPA: wolne hcg: 2,428 MoM PAPP-A: 0,398 MoM ryzyko skorygowane trisomi 21- 1:225 Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem wszystko jest ok. Ryzyko jest małe a parametry dziecka dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie moge Ci napisać ze na 100 procent jest ok bo tego nikt Ci nie zagwarantuje na tym etapie. Jesli chcesz miec pewność a nie chcesz robic amnio to po,ecam test nifty. Poczytaj o nim w necie. Koszt ok. 2.500 robi sie go z krwi. Wyklucza lub potwierdza wady praktycznie w 100%. Głowa do góry, byłabym dobrej myśli. Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam 1:29 usg ok dziecko piekne ,zdrowe ma juz 17 miesiecy przy twoim wyniku i dobrym usg nie panikowalabym .Amniopunkcj. moze wywolac poronienie chodz bardzo rzadko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc11111
Dziekuje za rade. Wiadomo decyzja nalezy do nas, choc jest ona bardzo trudna. Zasiali nam w glowach niezly zamet i strach. Pytajac kilki lekarzy nikt nie jest w stanie odpowiedziec na pytanie czy i ewentualnie co wplywa na wynik testu Pappa. Moim zdaniem na pewno cos wplywa, to sa wyniki z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co sie orientuję to test pappa moze dawac czasem wyniki falszywie pozytywne. Czyli wszystko z dzieciem jest ok a wynik wskazuje ze cos moze byc na rzeczy. Tak nas informowal lekarz i dlatego jak usg wyszlo ok nie zdecydowalismy sie na test pappa. Czy to dobrze to sie okaze. Ale mam nadzieje ze wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Powiem Wam dziewczyny, ze dla mnie to jest tak trudna sytuacja. Zabralo mi to radosc z ciazy. Cokolwiek robie to jednak mysle co mam robic i czy wszystko jest z malenstwem dobrze. To nie sprawiedliwe, ze ludzie ktorzy pragna dziecka i troche sie o nie starali zawsze maja pod gorke a tacy ktorzy nie chca dziec****ija, pala, cpaja i niczym sie nie przejmuja nie biora zadnych witamin ani nie robia zadnych badan i wszystko jest ok. Zyje nadzieja i pelnia wiary, ze wszystko bedzie dobrze z moim dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja miałam 1:10 NA TEŚCIE PAPPA, usg genetyczne w porządku- od tego momentu zaczął się koszmar- tak się bałam- wynik amniopunkcji-kariotyp prawidłowy. więc najprawdopodobniej u Ciebie wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Trudna decyzja do podjecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam test pappa 1:18 i dziecko urodziło się zdrowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Ale robilas amniopunkcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko ale co by wynik zmienil? przy trisomii 21 usunelabys? jesli tak zrob dodatkowe badania jesli nie nie zadreczaj sie tym skoro przyjmiesz dziecko takie jakie bedze wiesz na forum nikt ci nie zagwarantuje ze wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jesteś zdecydowana urodzić to nie rób amnio. Moja koleżanka zrobiła, niestety poroniła. Niby nie od tego , aaa wiadomo . Dzisiaj ma zdrową córkę. Robiła amnio bo w rodzinie ma dwóch kuzynów z zd :(. Moim zdaniem TY bądź dobrej myśli :) Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Mam 24 lata i ten wynik powalil mnie z nog :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Chyba nie bede robic amniopunkcji. Boje sie poronienia a tez nie zdecyduje sie usunac. 20 tydz to juz polowa ciazy. Potem trzeba umiec z tym zyc. Zdajemy sie z mezem na poprawne usg. Nie wiem czy podejmujemy dobra decyzje mam nadzieje ze tak. Lekarz wyliczyl nam 0,5% ryzyka na chore dziecko, a ryzyko poronienia wyliczyli od 0,5%-1%. Takze nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
test nifty, tylko kase zabulić trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Radzisz zrobic test Nifty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla spokoju zrób test Nifty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
A jakie jest Twoje zdanie na temat amniopunkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tmialam 1:160 zrobiłam test nifty Z dzieckiem wszystko ok Teraz syn ma rok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1980
Miałam bardzo podobna sytuację, w 12 tygodniu USG super, brak soft markerów (czyli obecna kość nosowa, przezierność 1,5 i brak fali alfa), po samym USG ze wzgl. na wiek (35lat) rysyko zespołu Downa 1:2000, po teście PAPPA ryzyko wzrosło do 1:100!!! Byłam przerażona i załamana, na szczęście mam mądrego ginekologa, który na spokojnie mi wyjaśnił, że to są tylko testy oparte na statystyce i że w swojej karierze miał ok. 40 pacjentek w takie sytuacji jak moja i KAŻDA urodziła zdrowe dziecko. Ryzyko powikłań po amniopunkcji to nie tylko ryzyko poronienia ale też zakażeń itp. Przeczytałam cały internet i historii takich jak moja czy Twoja jest tam tysiące i zdecydowana większość dziewczyn ma zdrowe dzieci. Ja dla własnego spokoju zrobiłam Nifty, który wyszedł prawidłowo. Na amniopunkcję zdecydowałabym się w przypadku ryzyka typu 1:10, 1:5 a nie 1:100 lub więcej. USG w 20 tygodniu tylko potwierdziło, że z maluchem wszystko jest ok. Testy biochemiczne są niewiarygodnie. U młodych kobiet 20% wyników jest fałszywie pozytywnych, u kobiet po 35 roku życia prawie 40%. Na wynik wpływa Twoja gospodarka hormonalna, leki, infekcje a nawet płeć dziecka (żeńska płeć płodu często powoduje fałszywie dodatnie wyniki pappa). Ja drugi raz nie zdecydowałabym się na ten test, szczególnie, że powoli się od niego odchodzi. Wiem, że łatwo się mówi ale nie denerwuj się, jestem pewna, że Twoje dziecko jest w pełni zdrowe i wszystko jest w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Oj nie myslalam ze beda takie dylematy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w UK moj wynik to 1;250 i wg mnie wysoki a polozna stwierdzil ze jest ok i nie robiono mi zadnych badn teraz jestem w 24 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1980
Wiem, że się denerwujesz ale w Twoim wypadku ryzyko nie jest bardzo duże. Ogólnie przyjmuje się, że poniżej 1:250 ryzyko zespołu Downa jest małe i nie zaleca się dalszej diagnostyki. Ty jesteś "na granicy" normy. Ja nie ryzykowałabym amniopunkcji, bo tak jak powiedział mój lekarz "jeśli coś się stanie, a dziecko jest zdrowe to nigdy sobie tej decyzji nie wybaczę". Ten test to czysta statystyka, a nie badanie materiału genetycznego dziecka. Jeśli bardzo się denerwujesz to zrób nifty. Infekcje i stany zapalne fałszują wyniki. Możesz też iść raz jeszcze na USG genetyczne do innego lekarza (u nas to koszt 250zł) i skonsultować swój przypadek. Jestem pewna, że wszystko jest dobrze :) Jakby w moim wypadku ryzyko było 1:225 to bym się nie stresowała. Twój wynik oznacza tylko, że w przypadku 225 kobiet z analogicznymi wynikami jednaj urodziło się dziecko z zespołem Downa, statystyka, nic więcej. Statystycznie idąc z psem na spacer każde z nas ma po trzy nogi. Twój stres jest bardziej niebezpieczny niż ten wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Dziękuje dziewczyny za słowa otuchy. Pozostaje mi modlić się o zdrowie dla maluszka i spokój mój oraz męża. Muszę dbać o siebie. Powiem Wam ze wczoraj byłam u koleżanki, mówiła ze ładnie wygladam w ciąży, ze mi służy, ze się cieszy a ja ja, chciałam płakać bo w d***e mam jak ja wygladam najważniejsze jest dla mnie zdrowie naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko Test pappa to są jedynie matematyczne wyliczenia Nie masz powodów do obaw. Mój wynik był 1:14 Amniopunkcje odradzam osobiście. Ogromny stres i dla mnie była bolesna i nieprzyjemna Mój syn urodził się o czasie w pełni zdrów i rozwojem zadziwia lekarzy Ma 17 miesięcy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Zadzwonilam, odmowilam zabieg. Mam nadzieję ze podjelam decyzje najlepsza z możliwych. Wiadomo, ze do porodu jest mnóstwo czasu ale muszę to wytrzymać. Najgorsze jest dla mnie brak zajecia , ponieważ jestem w domu na zwolnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Anniopunkcji balam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Dziewczyny mimo ryzyka zespołu downa , test pappa 1;225 mój syn urodził się zdrowy w 37 tyg ciazy przez cc. Zrezygnowałam z amniopunkcji zrobiłam tylko echo serca płodu i usg połowkowe . Cała ciaze się bałam czy dziecko urodzi się zdrowe. Dzięki Bogu jesteśmy rodzicami zdrowego Jasia. Jeśli chcesz usunąć dziecko z zd to polecam amniopunkcje ale jeśli amniopunkcji wyszła by źle a ty urodziła byś to dziecko to odradzam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super, że wszystko skończyło się dobrze ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×