Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3latek ma biegunke od paru dni czy to niebezpieczne

Polecane posty

Gość gość

Syn w niedzielę wymiotowal cały dzień, teraz już czwarty dzień ma biegunkę. Podaję mu cały czas lacidofil i elektrolity przeciw odwodnieniu a poprawy nie widać...zaczynam się już martwić czy to nie jest niebezpieczne dla takiego malucha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co na to lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbym była już u lekarza to nie zadawalabym pytania tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to idź do lekarza zamiast zadawać tutaj pytania. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak uzupełniasz elektrolity to jest na pewno ok nie dawaj mu mleka i wszystkiego co z nim związane daj banany, marchwiankę, albo Kubusia marchwiowo bananowego w ostateczności odgazowana colę, powinno zadziałać polecam też enterol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i warto byłoby zabdać ta kupę, dac do laboratorium, a tam zrobią badanko, co go zainfekowało jeśli to wirus, to spokojnie czekaj i podawaj mu co napisałam wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od niedzieli małe dziecko ma biegunkę... A ty się pytasz na forum :-o. Dlaczego nie pójdziesz do lekarza???? To jest małe dziecko, a ty skrajnie nieodpowiedzialna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarz na oko i tak nie powie od czego zachorowanie zbada tylko czy nie odwodnione bez przesady ze wszystkim tak latacie non stop? trzeba trochę czasem samemu zadziałać jeśli widać, ze dziecko słabnie, nie sika lub za rzadko sika, pokłada się non stop, nic nie je to i owszem, lekarz ale czasem można coś gorszego w poczekalni złapać niż się ma samej też możesz zbadać czy nie odwodniony, ale przy podaży elektrolitów mała szansa na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie latam z byle czym. Ale piąty dzień jest niepokojący, bo to małe dziecko. Jak na oko? Posłucha chociażby pracy jelit, a o badaniu palpacyjnym słyszała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co jej da słuchanie jelit? moja już słuchała synowi, w rezultacie wysłała nas do szpitala, bo jakiś niespokojny tyle wysłuchała co wiedziała, mogła chociaż pomyśleć i da skierowanie na zbadanie kału 3 dni w szpitalu, kłucie i upał, ot tak cudownie się znała a w szpitalu wyhodowali adenowirusa, rzeczywiście zabójczy a jak jelita nie pracują to jest problem z trzustką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja dwulatka ostatnio miała jelitówkę . Pierwszy dzień mdłości i gorączka a potem zaczęła się biegunka(ok 3 wodniste kupy dziennie). Trwało to 6 dni. Brała enterol i dużo piła plus odpowiednia dieta. Lekarka powiedziała żeby dać smectę jak nie minie po kilku dniach. Nie musiałam bo samo przeszło po 6 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 latek to nie takie male dziecko.Biegunka bez innych objawow to nie powod do latania do lekarza. Jesli autorka podaje elektrolity to z pewnoscia sie nic zlego dziecku nie stanie. Jednak biegunka utrzymujaca sie ponad tydzien powinna byc skontrolowana przez lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na wizycie sprawdzła tylko czy nie jest odwodniona i słuchała jelit. Stwierdziła zwiększoną perystaltykę ale to akurat normalne przy biegunce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 dni dziecko ma sraczkę...matka pyta o rade na forum, zamiast lekarza... a potem słyszymy w tvn24 że "matka przywiozła na sor chore dziecko, na przyjecie czekali godzinę, niestety dziecko zmarło" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zesraj się biegunka biegunce nierówna jak dziecko normalnie się bawi, je i pije to nie ma powodów na ostry dyżur gnac od razu, ale jak dziecko leży 4 dni to każdy normalny chyba wie, ze coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra, pasuje, bo dyskusja donikąd. Nigdy nie namawialabym matki, żeby bagatelizowala problem. Nie jestem histeryczka, wychowałam troje dzieci.Ale raczej wyznaję zasadę -lepiej chuchac na zimne niż coś olać, bo syn sąsiadki tak miał i nic mu nie było. Wasze dzieci, wasz problem, tylko potem płacz i pretensje do lekarza, że nie udało się uratować dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry, ale u tak małego dziecka 5 dzień sraczki to jednak jest trochę niepokojące. Gratuluję mamuśkom tutaj piszącym "że ktoś z bzdurą chce latać do lekarza" nie wiedząc jaka jest przyczyna. 5 dni na biegunkę infekcyjną to trochę sporo jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w rotawirusie sraczka może trwac 2 tygodnie, nie tylko 4 dni ja tez nie bagatelizuję niczego, ale jak dziecko jest normalne to nie paniki warto najpierw samemu zastosować środki przeciw biegunce i jak nie dadzą rady udac się. do lekarza i jest jeszcze coś takiego, ze przy jelitówce trzeba pozwolić się "wysrać do końca", bo wydalamy w ten sposób wirusa hamując sraczkę wstrzymujemy i może on przy najbliższej okazji uderzyć po raz drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne,ze jesli dziecko goraczkuje 5dni,wymiotuje i ma biegunke,nie ma na co czekac. NAtomiast jesli przy biegunce nie ma wyzej wymienionych objawow,a trwa dluzej niz 7dni przy stosowaniu lekow nalezy zglosic sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś jasne,ze jesli dziecko goraczkuje 5dni,wymiotuje i ma biegunke,nie ma na co czekac. NAtomiast jesli przy biegunce nie ma wyzej wymienionych objawow,a trwa dluzej niz 7dni przy stosowaniu lekow nalezy zglosic sie do lekarza xxxxxxxxxxxx przy tych objawach ja na 2 dzień wezwałam do domu lekarza, ale sama biegunka na mnie wrażenia nie zrobiła, o ile wiadomo, dziecko wyglądało i zachowywała się w miarę normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wkradl mi sie blad. Zamiast 5dni mialo byc 2. Post z 14.53 gosc 14.58 wlasnie,trzeba rozroznic czy biegunka zagraza zdrowiu dziecka czy mozna poczekac z wizyta u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ty jesteś ekspertka w odroznianiu, prawda? :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wy jesteście obrzydliwe, nic tylko badacie g****a własnych dzieci, wstrętne kupomatki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Dzwoniłam do lekarza rodzinnego wczoraj, powiedziała mi to co sama wiedziałam czyli dawać lacidofil. I tyle. I po co miałabym tam lecieć... Gdyby ta biegunka pojawiła się tak z nikad to może bardziej by mnie martwila, ale od tygodnia panuje u nas taki wirus- cała rodzina choruje. Syn zachowuje się normalnie, nie narzeka ze coś go boli, normalnie je i pije. Dziękuję za normalne i sensowne odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak biegunka jest powyżej 3 dni podaję nifuroksazyd w zawiesinie. Jest bardzo dobry. Znajomych córka 3,5 roku miała niedawno 4 dni biegunkę, jadła, piła, bez temp, a w nocy im zemdlała i trafiła na 5 dni do szpitala. Na pewno zawiozłabym jakoś dziecko do lekarza, żeby lekarz obejrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarz obejrzy, a od omdlenia nie uratuje jak dziecko normalnie się zachowuje to żadna siła go do szpitala nie wciśnie, nawet szpital nie przyjmie ważne, żeby monitorować nawodnienie i sprawdzać, można samemu stan skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek przy ostatniej biegunce dostawał orsalit plus smektyn. Saszetki nawadniają i skracają biegunkę. U nas bardzo pomogły. Biegunka miała łagodniejszy przebieg i trwała krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty Autorko to jesteś p/o/j/e/b/ana! To nahoojaaa zakładasz topic, czy to niebezpieczne? Po czym dzwoni do lekarza...no chora baba na łeb!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×