Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niedoswiadczona mama

Jaki materac do łóżeczka?

Polecane posty

Gość niedoswiadczona mama

Witam i proszę o pomoc doświadczone mamy w wyborze materaca do łóżeczka. Mam do wyboru dwa materace. Pierwszy polskiej firmy MarPol Gryka- pianka-kokos lux, grubość 11cm; a drugi z Feretti (który poleciła mi ekspedientka w sklepie) Silver Activ Lux, nie wiem dokładnie jaka grubość ale zauważyłam, że jest delikatnie grubszy od pozostałych materacy, jednak też nie najgrubszy, jest tam kokos i jakaś pianka (nie latex). Obydwa mają ściągane pokrowce. I teraz pytanie który lepszy? Czy ten z Feretti faktycznie bedzie lepszy, czy płacę tylko za markę (cena 179) czy ten z MarPolu który jest dużo tańszy (niecałe 100) i zapłacę za jakość a nie za metkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pomożecie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam kokos-pianka-lateks i sprawdza się bardzo dobrze, jak wybierałam materac dla dziecka, to oczytałam się, że gryka pleśnieje, nie wiem ile w tym prawdy, ale nie brałam pod uwagę tego rodzaju materacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy materac kokosowy będzie odpowiedni? Bo znalazłam taki w sklepie www.bjas-design.pl w dobrej cenie i zastanawiam się nad zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy z pianki lateksowej, Sensitive ms 11. Super jest, nie wiem czy kojarzysz ale ma też tą opcję wyjmowania wkładów do zamrażalnika, to ogranicza rozwój roztoczy, ma też sciągany pokrowiec z opcją prania w 60 stopniach. Dobrą cyrkulację powietrza i wzmocnione krawędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quebona
Polecam materac aerosleep. Nie zdecydowałabym się na inny niż piankowy. I nie zapominaj stosować na materac dodatkowe zabezpieczenia, najlepiej w formie ochraniaczy:) Dziecko nie ma styczności z alergenami, jego komfort snu jest o niebo wyższy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiemy, że wybór materace dla dziecka może być bardzo trudny. Mając to na uwadze, stworzyliśmy materace dedykowane specjalnie dla najmłodszych PlantPur Baby. Są to ekologiczne materace roślinne, które dopasowują się do kształtu ciała dziecka, gwarantując mu zdrowy i bezpieczny sen. Zachęcam do zainteresowania się naszymi materacami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my tez mamy od nich materac ale wybralismy ten model Fikuśny Sen, też dla alergików, niezwykle sprężysty, bezpieczny dla niemowlaka . Nam pasuje http://materacyk.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobaczcie też ewentualnie na https://materacnawymiar.pl mają też materace dla dzieci i pomocnych doradców. Można przed zakupem o wszystko zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslawawq
najlepiej zapytać doradce w sklepie, zobacz sobie ofertę sklepu comforteo, na pewno coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannamalicka
najważniejszy jest komfort naszych dzieci, więc trzeba pomyśleć nad czymś dobrym jakościowo, spełniającym standardy zdrowotne, firma meble-marzenie zadbała o to w moim przypadku i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też problem był z wyborem odpowiedniego matracyka do łóżeczka, wiele godzin spędzonych w sklepach, przeszukiwanie internetu. W końcu wybraliśmy z Fiki Miki materac Sensitive, firma solidna, mają b.dobre opinie no i co wazne materac ma ściągany pokrowiec. Łatwiej utrzymać w czystości http://materacyk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariaS
Ja mam piankowy materac - dla mnie takie są najwygodniejsze. Moje dzieci też śpią na takich. Do tego właśnie, jak tam już wyżej dziewczyny pisały, ochraniacze koniecznie bo alergenów jest dużo, a ciężko materac prać. No i ja do prania tych ochraniaczy używam proszku do prania Clovin II, który zamawiam na stronie Alsos.pl. Może nie jest najtańszy, ale dezynfekuje i usuwa wszystkie bakterie i wirusy, uważam, że nie ma co na dzieciach oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ElaPtak
No masz rację Ela, nie ma co oszczędzać na dzieciakach... Zdrowie najważniejsze. Weszłam na tą stronę co pisałaś i w sumie ten proszek nie jest taki drogi wcale, 55 zł za 5 kg to do przeżycia. A i jakieś inne tańsze specyfiki na roztocza widziałam. Próbowałaś może czegoś innego wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariaS
Nie próbowałam, ale widziałam tam jeszcze jakiś tańszy proszek, który też miał niezłe opinię. W każdym razie ja z tego Clovin jestem zadowolona i w sumie nie myślałam nawet nad zmianą, bo jak mi coś pasuje, to po co? Mogę z czystym sercem polecić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ElaPtak
W takim razie zamawiam :) Jak mówisz, że warto, to muszę sprawdzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariaS
Daj znać koniecznie jak się sprawdzi u Ciebie i czy będziesz testowała coś nowego - może ja też kupię coś z Twojej rekomendacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna

Ja kupiłam Materac kołysanka z oferty sklepu senvita.pl i jestem bardzo zadowolona. Jest to materac z kokosem. Ma zdejmowany pokrowiec dzięki czemu łatwo utrzymać go w czystości. Chyba nie kupiłabym materaca z gryką, bo słyszałam dużo historii o różnych żyjątkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe sa materace lateksowe, mamy akurat model Latek Antyalergic Covers z Fiki Miki. Sprzedają go w pudełku, to już duży plus jak dla mnie. Mam pewnośc, że jest czysty. Nie chłonie wilgoci, zapachów, ma włąściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Do tego ma ściągany pokrowiec, który piore w pralce. Zapobiega osadzaniu się roztoczy i bakterii. Dla mnie najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×