Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Bardzo sucha skóra twarzy.

Polecane posty

Znalazłam bardzo skuteczny krem nawilżający – Extra nawilżający krem SPF AVA Laboratorium – moim zdaniem to jeden z lepszych nawilżających kosmetyków na polskim rynku. Przynajmniej na mnie świetnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2020 o 18:25, Kamilla36 napisał:

Na pewno odpowiedni preparat to połowa sukcesu, a sumienność i determinacja są drugą połową. Jeśli chodzi o odpowiedni preparat, to polecam krem Octenicare, który działa łagodząco i wspiera regenerację skóry. Stosowany jest na różne dolegliwości w tym nawet na blizny pooperacyjne. Polecam - u mnie szybko przyniósł oczekiwane skutki.

Ja również stosowałam ten preparat i z efektów, jakie udało mi się osiągnąć stosując go, jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie polecam krem avene cleanance hydra, uzywam z polecenia dermatolog, nie zapycha, nawilza a nie natluszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ja miałam strasznie przesuszoną twarz to pod krem nawilżający dawałam sobie jeszcze żel aloesowy i naprawdę zdawało to egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo zadowolona z efektu jakie przyniosło u mnie suplementowanie kapsułek z wiesiołkem oeparol. Bardzo to pomogło, skóra jest gładsza, bardziej nawilżona, na pewno lepiej zniesie te chłodniejsze miesiące roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twarz działa rewelacyjnie Masło Shea Dzikie Drzewko, to najlepsze zamiast kremu na suchą skórę. Bardzo mi pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam od niedawna kosmetyków z kwasami, bardzo dobrze mi działają na głębszy relaks, odświeżenie. Mam wrażenie cały czas takiego peelingu. Marka Lynia z e-naturalne.pl/, to akurat całkiem nowe rozwiązanie przy tworzeniu kosmetyków naturalnych, dlatego zostawiam namiary. W tym sklepie wiele rzeczy brałam do robienia nawet własnych preparatów witaminowych. Można teraz wszystko ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2016 o 15:16, Gość gość napisał:

Witam, od jakiegoś czasu duży problem sprawia mi bardzo sucha skóra twarzy. Pielęgnacja i nawilżanie to mój poranny i wieczorny rytuał, wiec wydaje mi się ze dbam o cerę w dobry sposób, ponieważ nigdy nie miałam aż takich problemów, aż do teraz. Skóra na twarzy mi się strasznie łuszczy, szczególnie w strefie T, mam uczucie ściągniętej skóry i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Dodam że ogólnie mój typ skóry należy do przesuszajacych się m.in. ze względu na niedoczynność tarczycy ale nigdy nie miałam z nią takiego problemu. Bardzo proszę o pomoc.

Większość poleca kremy z olejami, ale przy mocno przesuszonej i łuszczącej się skórze one tylko pogłębiają problem - najpierw spróbuj odbudować warstwę hydrolipidową skóry czymś mocno nawilżającym, ale bez olejów - info od dermatologa. Ja znalazłam serum do twarzy z miąższem dynii i kwasem hialuronowym bez olejów i kładę go pod krem (krem ma już olej w składzie). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2018 o 02:49, Gość duniecmarta2 napisał:

Też mam suchą skórę, po prostu trzeba znaleźć dobry krem, co wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Poza tym używam maseczek, lubię te z eveline rewitalizujące, które wygładzają i odżywiają skórę, są ich różne rodzaje.

Również możesz suplementować witaminy biorąc dla przykładu Merz Special w drazetkach. Polecam bo bardzo korzystnie wpływa na skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponowaławogóle stosowanie żelu aloseowego, tylko z duzą zawartością w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do suchej twarzy uzywam serum Good skin. Bardzo fajnie nawilża i nawadnia cerę. Oczywiście musisz się dobrze nawadniać dużo pić.nawadniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może to reakcja alergiczna? Często niewłaściwe kosmetyki powodują podrażnienia, przesuszenia, swędzenie skóry. Także dobór odpowiednich kosmetyków będzie bardzo ważny. Jest teraz wiele marek, które oferują kosmetyki dla alergików. Chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Warto też trochę poczytać. Tu na przykład  https://www.kobieta.pl/artykul/pielegnacja-skory-alergicznej-podejmij-wyzwanie ciekawy art o pielęgnacji skóry alergicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.03.2021 o 09:42, monikat napisał:

Na twarz działa rewelacyjnie Masło Shea Dzikie Drzewko, to najlepsze zamiast kremu na suchą skórę. Bardzo mi pomógł

Kurczę, u mnie się nie sprawdzają za bardzo masła i olejki, bo mnie akurat zapychają. Ekstra daje radę Blue Macha od Bielendy, ja używam tego żeli-kremu - nawilża, ale nie pozostawia tego "tłustego" połysku 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naa stan skory wplywa tez picie wody, pij duzo, oprocz sotoswania kremow. Moze niekoniecznie potrzebujesz nawilzajacych, tylko odzywczych.
podobno nawilzajace tez czasem wysuszaja skore, bo woda zamiast sie wchlonac, zostaje na skorze, wysycha i tym samym jeszcze bardziej wysusza. Dobrze jest przekonac się do robienia swoich kosmetyków bo zwykle mają lepszy skład.
ja mam tez skore sucha i stosuje wlasnie odzywcze kremy i dwa razy w tygodniu maseczki. Musze przyznac, ze teraz juz mi sie tak nie wysusza.

https://danlab.pl/nasze-produkty/szklo-laboratoryjne-i-drobny-asortyment-laboratoryjny/drobne-instrumenty-laboratoryjne/pipety-i-akcesoria-do-pipet/

Polecam to miejsce. Można znaleźć tutaj sprzet do domowego laboratorium. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama mam taką skórę i powiem Wam, ze pielęgnacja nie jest taka prosta. Polecam na pewno

zdrową dietę
picie dużych ilości wody
stosowanie codziennie kremu z filtrem do twarzy
jak rownież delikatne zabiegi oczyszczające ( takie jak wodorowe oczyszczanie twarzy)

Jeśli ktoś jest z Krakowa, polecam instytut Bielendy  https://instytut.bielenda.pl/oferta/dermatolog-krakow  Na miejscu powinni dobrać odpowiednie zabiegi dla skóry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonała jest ta linia z Bielendy Blue Matcha, lekkie, delikatne , nawilżające kosmetyki do twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2016 o 15:16, Gość gość napisał:

Witam, od jakiegoś czasu duży problem sprawia mi bardzo sucha skóra twarzy. Pielęgnacja i nawilżanie to mój poranny i wieczorny rytuał, wiec wydaje mi się ze dbam o cerę w dobry sposób, ponieważ nigdy nie miałam aż takich problemów, aż do teraz. Skóra na twarzy mi się strasznie łuszczy, szczególnie w strefie T, mam uczucie ściągniętej skóry i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Dodam że ogólnie mój typ skóry należy do przesuszajacych się m.in. ze względu na niedoczynność tarczycy ale nigdy nie miałam z nią takiego problemu. Bardzo proszę o pomoc.

Mam podobne problemy ze skórą, a na brodzie ciągle jesienią i zimą robił mi suchy plac, na który praktycznie nic nie pomagało. Przerobiłam całe mnóstwo kosmetyków, dbałam o nawodnienie organizmu, zdrowe jedzenie... było trochę lepiej. Gdy zaczynała się jesień od razu mocniej zaczęłam dbać o skórę i znowu szukałam kolejnych kosmetyków. W ten sposób natchnęłam się na biofermenty. Nic mi to wtedy kompletnie nie mówiło. Okazało się, że wpierają mikrobiom skóry i ją "naprawiają". Kupiłam serum i krem naprawczo-odmładzający Shelee do suchej skóry. Po pierwszym razie było już lepiej, skóra nie była ściągnięta, była lepiej nawilżona, ukojona. Po kilku dniach stosowania rano i wieczorem różnica była znaczna, suchy plac zaczynał znikać. Teraz, po dłuższym stosowaniu, nie mam już kłopotów ze skórą. Jest dużo ładniejsza, nie jest już tak wrażliwa jak kiedyś. Jest dobrze odżywiona, nie piecze, nie swędzi.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×