Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Oczyszczanie skóry głowy

Polecane posty

Gość gość

Słyszałam, że większość szamponów drogeryjnych nie nadaje się do mycia skóry głowy? Czym myć, żeby i włosy były czyste i skóra głowy też??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMMK
Czytalam artykul zeby oczyscic skore glowy trzeba ja myc specjalnym szamponem pilingujacym lub nakladac maseczke na skore glowy-na ok.20 minut tez pilingujaca.W Rossman sprzedaja takie saszetki Dermaglin-cena okolo 6 zl.Dostepny jest tez szampon złuszczajacy do skory glowy w internecie firmy Bioetika Bagno di Essenza II, 250 ml-koszt ok.20 zlotych.Po tym szamponie nic nie boli,nie swedzi skora glowy a wrecz przestaje swedziec.Czytalam,ze wlosy gorzej rosna itd,bo skora glowy i mieszki zalepiaja sie od niektorych szmponow,zanieczyszczen i srodkow do utrwalania fryzur oraz od wszelkich silikonowych nablyszczaczy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie chodzi o szampony z silikonami. Rzeczywiście zostawiają na skórze i włosach oblepiająca warstwę. Natomiast są szampony oczyszczające, np. barwa, szampon familijny. Szampony oczyszczające warto stosować raz na kilka myć, a do częstego stosowania delikatne, czyli bez sls (a z delikatniejszmy detergentem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do peelingu to możesz sobie zrobić taki, jaki stosuje się na twarzy. Bardzo delikatnie masuj skórę głowy, żeby nie wyrywać włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie większość drogeryjnych kosmetyków myje włosy, ale niestety szkodzi skórze głowy. Najlepiej iść do trychologa, tam zrobią badanie skóry głowy specjalną kamerką, mogą też zrobić zabieg oczyszczający skórę głowy. No i można dobrać właściwe kosmetyki, które zadbają o naszą skórę głowy (ona jest najważniejsza, bo w zależności od tego, jak dbamy o skórę głowy dziś - takie włosy wyrosną nam tam za 3 lata). Polecam doskonałą trycholog Elwirę Maj z Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię raz na jakiś czas oczyszczanie skóry głowy u trychologa (salon Miraflores). No i przy okazji kupuje sobie tam doskonałe kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze, nawet nie wiedziałam, że jest taka usługa jak oczyszczanie skóry głowy. A miraflores jest w jakim mieście? W Warszawie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hue hue, wystarczy sobie kupic peeling do oczyszczania skóry głowy Gestil Care ok. 40 zł, nie trzeba po trychologach biegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam skórę skłonną do podraznien i znajoma mi poleciła Seboradin Sensitive - , faktycznie jest świetny, skóra mojej głowy juz mnie nie swędzi i nie jest podrażniona, jak macie taki problem jak ja to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochana najlepiej zrobisz udając się na konsultacje do trychologa, który po przeprowadzeniu badania skóry głowy i włosów pomoże ci dopasować właściwą pielęgnację oraz leczenie, osobiście polecam Panią trycholog z Miraflores 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tara

Zdrowe i ładne włosy wyrastają ze zdrowej skóry głowy i o to trzeba na samym początku zadbać. Myślę, że powinnaś udać się na badanie włosów. Ja takie zrobiłam u trycholog Magdaleny Parzyszek w Warszawie i jestem zadowolona. Podaje stronę, gdzie dowiesz się więcej zbadajwlosy.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbvn

Możesz mieć tak jak ja nadreaktywną skórę głowy. Ja coś takiego miałam i na wiele różnych czynników reagowałam łupieżem. Na stres, na zmianę miejsca zamieszkania, czyli wodę, na nową odżywkę. Trycholog przepisała mi takie specjalne preparaty i od kiedy je stosuje, jest dużo lepiej. Łupież miałam tylko raz, ale to dosłownie początek, a później ustąpiło. Możesz o tych preparatach poczytać na stronie wawerclinic.pl/uslugi-kosmetyczne/nubea-preparaty-trychologiczne/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam na takim zabiegu w Miraflores i jestem bardzo zadowolona, moje włosy od razu odbiły od nasady jakby dostały drugie życie 🙂 polecam wszystkim posiadaczkom cienkich, plączących się włosów 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie bardzo kosmetyki naturalne, z delikatnymi detergentami bez sls i mikroplastiku.

Na uwagę zasłuje firma h2bio, te produkty są dostępne na allegro jak wpiszesz h2bio to powinno wyskoczyć.
Moje włosy są cienkie a skóra głowy wrażliwa, więszkość szamponów z drogerii powodowała u mnie swędzenie i podrażnienie. 
Szampony H2biO to moje wybawienie. Nie podrażniły mino codziennego stosowania. Dodatkowo te produkty sa bardzo wydajne i mają pieknę delikatny zapach. Godne polecenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam świetny i niemal w pełni naturalny szamponik do włosów przetłuszczających się od Bielendy z serii Botanic Spa Rituals. Dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy :). Kozieradka z tatarakiem to bardzo dobrze połączenie na skórze głowy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam przetestować produkty Pilomx a w tym szampon oczyszczający i peeling. Oczywiście inne kosmetyki również zasługują na uznanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2022 o 16:14, Dorota 1112 napisał:

Polecam przetestować produkty Pilomx a w tym szampon oczyszczający i peeling. Oczywiście inne kosmetyki również zasługują na uznanie 🙂

Są super. Nic sie od tego czasu nie zmieniło. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×