Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MamaMloda39

TSH w ciąży. Objawy nadczynnosci, niedoczynnosci

Polecane posty

Witam czy ktoś moze wypowiedziec w tym temacie? Jakie sa objawy nadczynności/niedoczynnosci tarczycy? Wiem że badania te nie sa rutynowo przeprowadzane u ciężarnych. W pierwszej ciąży nie mialam w tym kierunku badań. Teraz na moja prośbę lekarz zapisał w skierowaniu dodatkowo badanie tsh . Dodam iż wykonywane dotychczas USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości z góry dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przy nieleczonej niedoczynnosci w ciazy czulam sie paskudnie. Nie moglam normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto,taka niby mądra jesteś , a nie wiesz co robić! Po pierwsze zrób TSH, ft3,ft4 idź do endokrynologa! Przy niedoczynności tyjesz,przy nadczynności chudniesz! Objawy podobne, tzn uderzenia gorąca na przemian z uczuciem zimna,zimne dłonie,stopy, kołatanie serca,sucha skóra, problemy ze spaniem,koncentracją, wypadają włosy, senność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopada szybkie zmęczenie, brak sił,ogólny zły stan zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od niepamiętnych czasow czuje sporadycznie kolatanie serca, ewidentnie było widać jego prace przez ubranie ale nigdy nie przywiązywalan do tego większej wagi. W pierwszej ciąży nie czulam niczego nadzwycZajnego mimo wszystko mialam malowodzie i córka urodziła sie mała bo zaledwie 2700. Ale zdrowa 10/10 bez zastrzeżeń rozwojowych. Przytylam wtedy tylko 15 kg. Teraz natomiast waga rosla jak szalona do mniej więcej 20 tygodnia. Na plusie jestem już 11 kg. Ale poza tym czuje się dobrze, serce nie daje juz o sobie znać. Do głowy by mi nie przyszły problemu z tarczyca gdyBy nie jeden temat tutaj ze tarczyca była ale "utajona " wiem juz ze może mieć to negatywne skutki w intelektualnym rozwoju dziecka.. trochę sie boję, w środę idę na badanie glukozy oraz krwi w kierunku toksoplazmozy,tsh, morfologii itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hipochondryczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam szczerze, ze naprawdę nigdy mi do głowy nie przyszły problemu z tarczyca. Jako ze jestem w ciąży i dbam nie tylko o swoje zdrowie postanowiłam zagłębić sie w temacie i nabilam sobie przez to do głowy.. sucha skora? Od kiedy pamietam co jakiś czas mam suche ręce i łydki. Tydzień temu do tego stopnia ze prysznic sprawial ból. Problem minął po kilku dniach balsamowania. Senność? Nie zauwazylam aby była większa. Problem ze snem w nocy? W ciąży to normalne, w pierwszej tez gapilam sie w sufit prawie do rana.włosy mam długie i nie widzę aby w większych ilościach zaczęły wypadac. Na siłę znajdę wszystkie obkawy. Ale patrząc racjonalnie to nie dzieje sie ze mną nic nadzwycZajnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro od pamiętnych czasów masz kołatanie serca, to dlaczego przed ciąża nie porobilas badań?! A teraz się boisz? Jesteś w ciąży z tego co rozumiem,zadbaj o to by dziecko urodziło się zdrowe! Wiesz jakie są konsekwencje nie leczonej tarczycy!?......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybacz ale w pierwszej ciąży nie przytyłaś tylko, lecz aż 15 kg. Tym bardziej ze dziecko było małe. Dobre 10 kg z tych 15 było z obzarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sęk w tym ze i w jednej i w drugiej ciąży nie zmieniłam diety. W pierwszej na drugi dzień po porodzie połowa wagi zeszła, szczególnie opuchlizna. W 2 tygodnie wróciłam do wagi startowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukasz na siłę choroby. Wiesz co,idź do psychiatry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam.niejednokrotnie wykonywane ekg serca, echo. Nigdy nie wykryto żadnych nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koorffa kobieto nic ci nie jest. Ochooyałaś? Równie dobrze zrób sobie badania w kierunku HIV lub raka. Po co na siłę szukasz choroby.Nie masz żadnych objawów wiec je sobie wkrecilas .lecz się ale na głowę bo dziwnie to wygląda z boku gdy się ciebie słucha. Dobrze ktoś wyżej napisał HIPOCHONDRYCZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tylko na podstawie przybranych kg stwierdziłas ,ze masz problem z tarczycą? A gdzie to jest napisane, ze w obydwu ciążach tyje się tyle samo i w takim samym tempie? Dziewczyno, oprzytomniej:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No przecież sama pisałaś, że kołatanie miałaś od zawsze. Przestań wymyślać choroby. Zajmij się czymś pożytecznym bo z nudów bzdury wymyślasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sucha skóra? Wystarczy każdego dnia nawilżac porządnym balsamem. Nieźle się zaniedbalas jeśli skórę miałaś sucha do tego stopnia, ze prysznic sprawiał ci ból. Masakra. Balsam na ciało to podstawa. Nogi tez pewnie golisz raz na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raka mozna też mieć od dawna i nie leczyć bo nie dawał mocno jawnych objawów ale spoko.chodzi tylko i wyłącznie o zdrowie dziecka. Dla własnego widzi mi sie sobie tego nie wymyśliłam ale matki polki kafeterianki oczywiście maja swoje zdanie i nikt k***a nie może mieć odmiennego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz mieć to swoje zdanie ale przecież ty kompletnie nie masz żadnych objawów tylko sobie uroiłas pod wpływem jakiegoś tematu z kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaMloda39 ty masz 23 l . !!! siedzisz caly dzień na forum i co chwile wymyślasz choroby jak nie u siebie to 3 letniej córki . Wstyd zeby taka młoda dziewczyna zachowywała sie jak stare babsko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młoda mamo to moze byc na tle stresowym-te objawy, które opisujesz nie koniecznie tarczyca (pisze o kołataniu serca) jeżeli masz wyniki ok to nie ma co się doszukiwać nad lub niedo czynnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko jest zdrowe o nic mu nie wymyślam. Problemy z tarczyca miała moja mama, babcia , siostra mamy i jej córka ktora ma 10 lat. Plus dodatkowe obciążenie ze strony meza bo teściowa też miała ale ona bezobjawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czym ona ma być zestresowana? Chyba tym, że nie zdąży na kafe nabazgrac tylu postów ilu by chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma do tego tarczyca teściowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No własnie chciałam o to samo zapytać co ma do twojej "choroby" tarczyca teściowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ubierz sie i wyjdź trochę na dwór do ludzi bo od tego ciągłego siedzenia na kafe juz ci odwala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałaś wyraźnie, że dodatkowym OBCIĄŻENIEM jest choroba teściowej. Jesteś jednak głupsza niż sądziłam. Bez odbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahahaa tego jeszcze na kafe niebyło, żeby winą za swoją urojoną chorobę obarczać teściową:D ja rozumiem, że na tym forum teściowa to zlo najgorsze, ale to jest k****a HIT :D dostajesz dziewczyno tytuł cepki roku na kafe :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* nie było. Spacja mi szwankuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×