Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy decydujecie się na 2 dziecko gdy jest 500plus

Polecane posty

Gość gość

czy decydujecie się na 2 dziecko gdy jest 500plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
yebnyj się w łeb torbo, a czas który tu spędzasz poświęć na szukanie roboty, żeby nie okradać innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu wszyscy robia kariery zawodowe dlatego caly Bozy dzień siedza na kompie. a 500zl dla nich to tyle co dla mnie grosz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, mam termin na maj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś yebnyj się w łeb torbo, a czas który tu spędzasz poświęć na szukanie roboty, żeby nie okradać innych " :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
decyduje sie na piąte dziecko .TO ogromna pomoc od panstwa a ktos na nasze emerytury musi pracowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zrobiłam jedno, mam termin na pazdziernik, a potem od razu drugie, zeby dostac 500. Potem czekamy gdzies z rok i trzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mhm ja tez sie zdecyduje na 7 i 8 bede sie modlic o bliznieta najlepiej 5raczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupie glapy, za parę lat te 500 zł będą miały wartość dzisiejszych 200 zł, waciki sobie za to kupicie kretynki. Ochłap Wam rzuca, a Wy lecicie jak psy boście głupie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a sama łape wyciegniesz cwelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja myślę o 6 ,ale tak za rok bo dopiero odchowałam piąte i cieszę się z 500 plus :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy naprawde wierzycie, ze to 500 bedzie przez wiele lat? 2-3 lata i przestana wypłacać, bo bedzie deficyt w budżecie. Z podatkow nie sa w stanie tego uzupełnić. Takze róbcie sobie nawet i po 10 dzieci tylko pozniej zeby nie bylo płaczu jak sie skonczy wypłata pieniedzy. Ja wole miec jedno i utrzymac je sama z mezem niz czekac na jakies pieniadze od panstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i dobre te 3 lata jak jesteś taka pesymistką! przez 3 lata dziecko się odchowa do przedszkola i można poszukać pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupie glapy, za parę lat te 500 zł będą miały wartość dzisiejszych 200 zł x za pare lat to tych 500plus nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09:57 Nie pesymistką tylko realistką. Poza tym interesuje sie polityka i ekonomia. I uwazam, ze nierealnym jest wypłacanie pieniedzy tymbardziej, ze ma to zachęcić do wzrostu dzietności ( takie jest zalozenie programu). Rok, dwa, trzy i pieniadze na ten cel sie skończa. I co dalej? Plakac beda ci, ktorzy zdecydowali sie na kolejne dziecko badz dzieci tylko ze wzgledu na pieniadze od panstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie nie zdecyduje.... wole zapracowac sobie i miec te 500 zl z wlasnej pracy niz zyc na garnuszku panstwa...skoro moje pierwsze dziecko nie otrzyma bo jetesny zbyt bogaci bo nasz dochod na osobe przekracza 800 zl to nie widze potrzeby zeby korzystac z tego 500+ by wyrozniac drugie... dla mnie to chore jest i najbardziej niesprawiedliwe co do tej pory storzyla wladza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ja się decyduję. Mamy kredyt na dom i bałabym się zajść w ciążę, dzięki tym dodatkowym 500 spokojnie damy radę utrzymać drugie dziecko, potem kredyt się skończy i będzie git :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:17 a niby w którym miejscu to niesprawiedliwe? Program ma zachęcić do rodzenia więcej niż 1 dziecka, bo jedno dziecko na parę to postępujący niż demograficzny, a tu chodzi o to, żeby był przyrost. I nie cygań, że wolisz sobie zapracować, bo przeczysz sobie pisząc na pierwsze dziecko to ci nie chcą dać, bo gdyby dali to byś brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak mozna byc tak krotkowzrocznym i decydowac sie na dziecko za marne 500 zl. Przeciez dziecko same w sobie to koszty duzo wieksze niz te nieszczesne 5 stówek. Na samo mleko, pieluchy i lekarstwa - wychodzilo nam spoooro wiecej, nie mowiac juz o wydatkach typu ciuchy, meble, buty, neispodziewane wydatki - usuniecie 3-go migdala prywatnie 3000 zl itd itp. Potem zaczelo sie przedszkole, znowu wydatki, zaraz bedzie szkola, ksiazki, wycieczki, szkolna rewia mody i bedzie coraz gorzej. I za te 500 zl ludzie decyduja sie na drugie dziecko? Przeciez to smieszne. No chyba, ze sie bedzie odkladac to cos z tego moze byc. Sama jestem w 2 ciazy, rodze w maju. Wezme te 5 stówek a jak - ale nigdy przenigdy, majac za soba doswiadczenia z pierwszym dzieckiem, nie zdecydowalabym sie po prostu "zajść" za taka kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na samo mleko, pieluchy i lekarstwa - wychodzilo nam spoooro wiecej, No właśnie, W A M tyle wychodziło. Nam nie. Śmieszą mnie mamuśki wydające po 2 tys miesięcznie na dziecko, rozumiem jak dziecko jest chore, leki, rehabilitacje itd ale nikt mi nie wmówi, że 500 zł nie wystarczy na pampersy czy ubranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też nie wychodzi więcej niż 500 zł, syn ma 8 msc, karmię piersię i gotuję mu sama, od czasu do czasu słoiczek, pampersy kupuję w lidlu, są bardzo dobre jakościowe i niedrogie. Ubranka w sieciówkach (tesco, H&M, Lidl) - wiem wiem, wy kupujecie od Armaniego. Staramy się o drugie dziecko i nie ukrywam, że gdyby nie 500+ pewnie drugiego by nie było albo może za 10 lat, jak spłacimy kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tylko patole zdecydują sie na wiecej dzieci dla 500 zl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tylko patole zdecydują sie na wiecej dzieci dla 500 zl xx Wiesz, chyba nie do końca rozumiesz znaczenie tego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie ze ten program za 2-3 lata skonczy sie? Bierzecie to pod uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 2-3 lata może nie być już Polski jak atomówki pójdą w ****** co, mam się już położyć w trumnie i czekać? Matki jedynaków też za jakiś czas mogą zostać bezrobotnymi wdowami i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy bierzecie pod uwage ze za 2-3 lata program sie skonczy ? Dziecko zostanie i wtedy bedzie placz ze nie ma kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoja kasa też może się kiedyś urwać i Twoje dziecko też zostanie. Tylko mi nie pisz, że jesteś arabską księżniczką i ropa jeszcze długo się nie skończy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby dwa trzy lata. ciekawe skąd wezmą w przyszłym roku na to pieniądze - bo w tym roku jest ze sprzedaży częstotliwości. a swoją drogą - brawo WOŚP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.46 jestes taka glupia czy tylko taka udajesz. Ten program to jeden wielki bubel i docelowo bedzie dot tylko rodzin wielodzietnych (wiecej niz 3 dzieci) i beda progi dochodowe. Pierwsze zmiany beda juz wprowadzane za pol roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:51 - głupotą jest przeżywanie na forum, że anonimowy gość będzie miał dziecko 🖐️ Jeśli zniosą program, to trudno, nie umrę z głodu razem z rodziną, chociaż pewnie takiej odpowiedzi oczekiwałabyś. Tymczasem, pilnuj swego nosa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×