Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy decydujecie się na 2 dziecko gdy jest 500plus

Polecane posty

Gość gość
10:51 - podaj źródło tej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie nie interesuje niz demograficzny i co niby te 500 zl ma sprawic ze zapragne drugiego dziecka jak mam jedno niepelnosprawne i tez nie dostane 500plus na pierwsze bo przekraczamy 1200 zl? przy moim dziecku rehabilitacja to koszt ponad 2000 tys miesiecznie, leki okolo 1000 zl, wyjazdy do specjalistow prywatnie niestety bo na nfz dla mojego dziecka miejce by bylo u neurolologa, ortopedy, logopedy w kolejce od kilku do kilkunastu miesiecy wiec koszty na poziomie razem z wynajciem karetki do przewozu 2000-3000 raz na 3-4 miesiace, specjalistyczna opieka w domu miesiecznie 3800 plus do tego same oplaty za mieszkanie i media 1500zl to wiecie gdzie ja moge sobie wsadzic te 500+. oboje z mezem charujemy od switu do nocy i te smieszne 500+ na pewno nie skloni nas na drugie dziecko nawet jesli mialo by byc zdrowe. jakie wy jestescie puste i wasz tok myslenia ograniczony... zaraz pieniedzy w budzecie nie bedzie i 500+ wycofają bo inaczej zrujnują gospodarke a wy zostaniecie z gromadka dzieci i bedziecie odorawiac modly by miec co do garnka wlozyc i tak jak ktos napisal TO NAJBARDZIEJ NIESPRAWIEDLIWY TWÓR WŁADZY. teraz spojrzcie prawnikczka, dyrektory czy jakis prezesik ktory w miesiącu zarabia 8-9 tys, ma wystawiony domu jak palac, samochody i wydaje od tak sobie 500 zl ale ma 2 czy troje dzieci dostanie te smieszne pieniadze ale rodzina gdzie ojciec zarabia najnizsza krajowa gdzies ba budowie czy w fabryce, matka na kasie w sklepie albo samotna matka ktora tez pracuje na etacie i zarabia by utrzymac siebie dziecko, mieszkanie itd i mają tą jedną dziecinę bo na wiecej ich po prostu nie stać nie dostają bo mają jedno dziecko i co to jest sprawiedliwe ??? nie ale przeciez samotna matka nie sie pograzy i zrobi sobie drugie dziecko a rodzina o najnizszych dochodach niech sie rozmnaza bo yo niby polepszy ich statut materialny.... prosze was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samotna matka to chyba nie bardzo ma z kim robić dziecko? bo jeśli ma partnera, to już samotna nie jest 🖐️ rozumiem twoje rozgoryczenie i współczuję choroby dziecka, no ale wybacz dla mnie te 500 zł to pożądana pomoc od państwa i jestem już w 2 ciąży, pewnie bez tego bym się nie zdecydowała. A jeśli kiedyś ma tego nie być to trudno, przez 3 lata będzie więc zdążę odchować dziecko i wrócić do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja p*****le widze, ze to prawda, ze ludzie decyduja sie na dziecko przez te 500 zl . Tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muslimy robią dzieci na potęgę, ty się ciesz że ktoś chce rodzić bo na starość będziesz się bała na ulicę wyjść we własnym kraju żeby ci łba nie ucięłi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co w tym gorszącego, że ludzie się decydują? Co was obchodzi że KTOŚ będzie miał 500 lub nie będzie miał? Nie ogarniam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ból doopy po prostu no :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11'20,samotna matka to taka,ktorej zwiazek/malzenstwo sie rozpadlo,nie kumasz?I zostaje mama z dzieckiem. A ty decyduj sie na drugie,bo ..masz faceta.Infantylne myslenie i zlosliwa uwaga-w jednym roku jest srednio 76 rozwodow.Ty naprawde nie czaisz ,że samotna mama to jedna z tych po rozwodzie chocby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kolejny rzad przyjdzie zabierze i bedziecie biede klepac i za zasilku siedziec. ja wole porzadna darmowa opieke zdrowotna dostac, przedszkole panstwowe i dobrze platna prace..i wtedy w doopie bede miala 500złociszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:36 czytaj ze zrozumieniem, lub pisz ze zrozumieniem. Napisałaś "nie ale przeciez samotna matka nie sie pograzy i zrobi sobie drugie dziecko" więc skoro jest po rozwodzie czy rozstaniu z ojcem dziecka, i zarazem nie ma partnera (bo jest SAMOTNA matka), to z kim ma mieć to drugie? samotna matka jeśli ma partnera (nawet nie ojca dziecka) to już nie jest samotna matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kolejny rzad przyjdzie zabierze i bedziecie biede klepac i za zasilku siedziec. xx jeszcze raz pytam: co ciebie to obchodzi? tak na serio to masz ból pupy, nie zaprzeczaj. zajmij sie swoim jedynakiem i nie pouczaj ludzi jak maja zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11;44,mylisz wypowiedzi. A propos:ta samotna mama z jednym dzieckiem i zapewne niewysokim dochodem nie dostanie tej pomocy od panstwa. Masz przewagę,bo masz faceta,plodzisz drugie dziecko i bierz te 500,ktore zaniedlugo albo ograniczą albo zabiorą,bo skąd wezmą tyle kasy? Juz oszukali emerytów,chorych i tych ktorym obiecali obnizyc wiek emerytalny. To kto bedzie pracowal,zeby taka jak ty siedziala w domu i brala te kasiorkę? Kiedys twoje kolejne dziecko bedzie tyrac,zeby panstwu oddac te kase.Nie bój żaby,ktoś musi to wyharować,zeby do budzetu wróciło,bo nic za darmo nie ma. Jeszcze Ci to drugie dziecko kiedyś wykrzyczy,że dla kasy go splodzilas. Zreszta,nie moje malpy,nie moj cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze Ci to drugie dziecko kiedyś wykrzyczy,że dla kasy go splodzilas. xx nie płodzę dzieci dla kasy. Zawsze chciałam mieć więcej niż 1 i program 500+ pomógł mi podjąć decyzję. A w domu nie siedzę. Mimo ciąży pracuję i to fizycznie, za godzinę wychodzę na 2 zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wedle was kazda powinna miec 1 dziecko, żeby nie żebrać jak maz umrze, straci prace itp. a za 100 lat Polska będzie jedynie w ksiażkach historycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
splaszczasz odpowiedz.Chodzi o te samotne mamy,ktore zostają na lodzie,bez pomocy mimo trudnosci po rozpadzie związku. Ale to moga odczuwać osoby,które z bliska znaja te sytuacje.... To wielka niesprawiedliwosc spoleczna nie pomoc tym z najnizszym dochodem jakby za kare,ze ma tylko jedno dziecko i miesiacami nie moze doprosic sie paru groszy alimentow od bylego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda może zostac samotna matką w kazdej chwili, nawet ty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My chcemy sie starać wiosna/lato. Kończę 2 opakowania tabletek i do przodu. I to nie ze względu na 500 plus tylko na rodzeństwo do mojej 2,5 latki. Patrzę zeby starczyło z naszych pensji a jak będzie 500 tez fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka znów niesprawiedliwość, przecież do cholery nikt tym matkom niczego nie zabiera, przecież mają alimenty a jeśli nie to fundusz jest! program jest po to, żeby nie było niżu, a od zapomóg macie mops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co ci znowu samotne matki zabraly?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a kolejny rzad przyjdzie zabierze i bedziecie biede klepac i za zasilku siedziec. xx jeszcze raz pytam: co ciebie to obchodzi? tak na serio to masz ból pupy, nie zaprzeczaj. zajmij sie swoim jedynakiem i nie pouczaj ludzi jak maja zyc. xxx nie boli mnie zaden narzad ciala oprocz oczu po przeczytaniu twoich wypocin! zrozum tumanie ze robienie dzieci z powodu pseudo pomocy jaka zaoferowal rzad to najwieksza glupota! to skazanie nas przecietnych i pracowitych obywateli na dalsza wegetacje za te marne wyplaty i przymus dalszych splat horrendalnie wysokich kredytow zeby miec mieszkanie,podczas gdy patologia i cwaniaki, beda siedziec****achniec i robic dzieci bo dostana 500zl na kazde. zrozum ze to sprawia ze twoje dziecko, ty, woi bliscy bede na to yebac by inni mieli. ty bedziesz ubierac dziecko w ciuchy z targu a dama jedna z druga pomaszeruje po oryginalne ciuchy. ona jako matka z dziecmi(czesto fikcyjnie samotna) problemu z dostaniem sie dzieci do przedszkola miec nie bedzie a ty tak!!!mam dalej wymieniac???? i odczep sie od mojego jedynaka.co cie to obchodzi ile mam dzieci?masz bol doopy ze mam jedno bo mysle glowa a nie kroczem zeby dostac 5stowek od rzadu? bede chciala to bede miec2dziecko ale nie dlatego zeby tę jalmuzne dostac/....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:11 - bełkoczesz, nie znasz się na ekonomii ani na funkcjonowaniu państwa, ja będę rodzić dzieci i nie tylko ja i może na tym zakończmy. Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tą glową myślisz, że biede klepiesz:D co sama stwierdzasz, z jednym dzieckiem ledwo sobie dajesz rade, to widocznie sama jesteś tym "tumanem" -ktorym raczysz wszystkich:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do swojego jedynaka prostaczko agresywna tez tak mowisz? Per tumanie:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tak wy wszytskie zarabiacie po 3tys na glowe mieszkacie w palacach, jezdzicie drogimi samochodami a mezowie to same DYREKTORY...hahah patologia z kafeterii sie oburzyla ze prawde uslyszala... a co drugi temat to jak zlozyc wniosek w mopise o 500+? jakie zasilki mi przysluguja? jestem samotna matka co mi sie nalezy?jak ugotowac obiad za 10zł? nie rozsmieszajcie mnie. a na ekonomii sie znac nie trzeba aby widziec madralo od 7bolesci do czego ten ruch rzadu doprowadzi.poczekamy zobaczymy, jeszcze bedziesz jęczecty albo twoje dzieci ze musza robic na innych cwaniakow i nierobow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:09,program jest,żeby miec elektorat na następne wybory a nie,żeby niżu nie było!! Spoleczeństwo to bedzie spłacać dłuuugo. Gadasz,sorry,jak prostytutka co kasę bierze za..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś tak tą glową myślisz, że biede klepieszsmiech.gif co sama stwierdzasz, z jednym dzieckiem ledwo sobie dajesz rade, to widocznie sama jesteś tym "tumanem" -ktorym raczysz wszystkichsmiech.gif xxx z ktorego ty zdania wnioskujesz ze klepie biede??i ledwo daje rade?? matko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 12:09,program jest,żeby miec elektorat na następne wybory a nie,żeby niżu nie było!! Spoleczeństwo to bedzie spłacać dłuuugo. Gadasz,sorry,jak prostytutka co kasę bierze za.. xxx dokladnie, ale wiekszosc tu to prostaczki na zasilkach, nie zrozumieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
":eszcze raz pytam: co ciebie to obchodzi? tak na serio to masz ból pupy, nie zaprzeczaj. zajmij sie swoim jedynakiem i nie pouczaj ludzi jak maja zyc." Uważasz, ze kazdy kto ma rzucone pod nogi 500 zł będzie mial klapki na oczach i nie zauważy, ze ten program jest bardzo krzywdzący dla wielu osob . ja tez dotane te 500 zł i co z tego ? ten program to jeden wielki bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobaczcie jak niewiele potrzeba ludziom zeby nie widziec tego co niesprawiedliwe :( Glupie 500 zł na dziecko i juz większość śpiewa jak im pis zagra ..porażka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Program bubel,ale ktos to bedzie splacać,tak?no przeciez nie te mamy,które zostaną w domu,tylko jacys podatnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×