Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Drapaczek, jeżeli ktoś ma dać prezent nieszczerze to lepiej niech go w ogóle nie daje, dobrze że na rodziców możesz liczyć i na męża oczywiście i to jest najważniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny :) dziś juz trochę spałam, choć nadal na siedząco :( Ja też nie liczę na jakieś większe prezenty, ale fakt, że zawsze i tak ktoś jakąś pierdołke przyniesie i jest to miłe, a ja mogę się skupić na tym co potrzeba. Fajne są te monitory oddechu, mój starszy synek spał głównie na brzuchu od urodzenia praktycznie( w innej pozycji w ogóle nie chciał spać) i pamiętam jaka byłam wiecznie przerażona gdy zagladałam do łóżeczka czy czasem się nic nie stało... a teraz kupie takie cudo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam odpowiedz i mi mi nie wczytalo :( dziękuję dziewczyny :* leżę i odpoczywam i mam nadzieje, ze szybko będę zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela, ja dosyć często pilnowałam mojego chrześniaka jak był malutki i pamiętam, że jak spał to co chwilę zaglądałam czy oddycha, więc teraz przy swoim dziecku chcę być spokojniejsza ;) Odpoczywaj i zdrowiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Izabela zdrówka. My już dziś oddaliśmy wreszcie mocz do badań na powiew moczu już dawno mogłam mieć to z głowy ale zobaczymy wynik. Takie pytanie trochę z innej bajki Pijecie kawę? bo ja czasem sobie pozwole nawet na czekolade goraca nie bez wyrzutow sumienia ;) Moja mała kksiężniczka uwielbia chyba spać i woogole nadal nie kopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Pauliska :) mój synuś tez nie kopie, choć już ruchy jego czuje powoli, a co do kawy to ja pije rano pół łyżeczki kawy rozpuszczalnej zmieszaną ze zbożową :) a raz na jakiś czas jak jestem gdzieś w knajpce to zaszaleje i wypije latte. Wiem, że kawa tez uzywka, ale mi nawet w szpitalu mówili, gdy leżałam przed porodem, żebym się kawy napila gdy miałam problem z przyjemnym tematem jakim jest wypróżnianie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ja kawę piję zwykłą, parzoną z bardzo płaskiej łyżeczki, tak co dwa, trzy dni :) I piję ją głównie dlatego, tak jak Izabelza mówi, lepsze wypróżnianie po niej jest hehe. Teraz w ciąży rozpuszczalna mi nie podchodzi choć wcześniej pijałam ją codziennie. Nasze Maleństwo z rana jest bardzo leniwe :) Parę kopniaczków i cisza, chyba idzie wtedy spać :) Po południu się uaktywnia, no i wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
A jak duże są juz te bobas ki? Nasz tydz temu 14,7cm powolutku rośnie ważne ze zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ja na ostatniej wizycie, dwa tyg temu, nie zapytałam bo miałam wymiar z wydruku jakiś inny niż długość (a zawsze była podana) Maluszka i nie zauważyłam, dopiero w domu :) Dowiemy się za tydzień na wizycie :) Ale wymiary brzuszka, główki itp zgadzają się z tygodniem ciąży więc też jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Dziewczyny, jestem dzisiaj po USG połówkowym. Będę mieć dziewczynkę! :) Nie jestem zdziwiona w ogóle, takie miałam przeczucie od początku i to mnie nie zwiodło :) Poza tym to badanie było na tyle dokładne, że ja sama byłam w stanie dostrzec, że nie ma tam między nogami siusiaka :P Maleńka jest zdrowa jak rydz, rozwija się prawidłowo, wszystko w normach. Serduszko ładnie bije, wszystkie narządy na swoim miejscu i prawidłowej wielkości. Pan doktor powiedział, że będzie wysoka, bo ma długie nogi i długie kości udowe, hehe. Dzidzia waży prawie 340 gramów więc jest dość spora :) Cudowne uczucie mieć już pewność, że wszystko jest ok. Jak wyszłam z gabinetu to oczywiście się popłakałam, ale wiadomo, ze szczęścia. W domu ponownie oglądaliśmy nagranie z płyty. Fajnie, że będziemy mieć pamiątkę. Jak córcia będzie większa to się jej pokaże :D Ach, nic tylko się cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
pauliska05 Ja nie piję kawy od początku ciąży. Myślałam, że nie można, ale jak się dowiedziałam, że od czasu do czasu nie zaszkodzi to i tak nie piję. Nie mam chyba takiej potrzeby, aczkolwiek czasami jak poczuję zapach kawy to mam na nią wielką ochotę. Uznałam, że jak od początku moje dziecko nie zna kofeiny to może źle się poczuć jakbym wypiła. Pewnie przesadzam i za niedługo skuszę się na małą filiżankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka gratuluję i córeczki i wyniku usg :D ja musze czekać aż do 11 lipca i nie wiem nawet czy przełączą mi obraz na 3d i czy mogą mi nagrać płytę bo idę na kasę chorych :( no ale najważniejsze, że dowiem się czy wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
Pauliska,mi pani na ostatnim badaniu (przełom 18/19 tyg) powiedziała ze teraz już będzie podawać wymiary poszczególnych części ciała (obwód głowy, klatki piersiowej i chyba wymiar kości udowej) na podstawie których wylicza się masę dzidzi. Wiec nie wiem ile teraz mierzy, ale waży ok.270 g. X Nelka, gratuluję córeczki (i przybijam piąteczkę) i dobrych wiadomosci po badaniu. Ja też już nie mogę doczekać się tego badania, narazie jestem spokojna, nerwy zaczną się pewnie dzień przed. A badanie mamy za 2 tyg.-8 lipca. X Jeśli chodzi o kawę to na początku, w 1trymestrze kawa w ogóle mi nie smakowała, a teraz piję od czasu do czasu, słabą rozpuszczalną z jednej łyżeczki,tak w towarzystwie albo w kawiarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Nelka, gratulacje! :) Świetnie, że wszystko jest w jak najlepszym porządku! My mamy połówkowe 5 lipca, również się już zamartwiam jednocześnie nie mogąc się doczekać. Też chcemy nagrać Maluszka na 4D, fajna pamiątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Dziękuję Wam za gratulacje :) Drapaczek USG połówkowe to nie USG 3 czy 4D. Musisz się dowiedzieć czy jest możliwość zrobienia obu jednocześnie. Ja miałam w formie 3D zbliżenie tylko na twarz małej i wykonane z tego zdjęcie. A reszta to była robiona już normalnie. No niestety, ale w 3D jest tylko widoczny obraz, że tak to nazwę, wierzchni i nie ma możliwości na nim zrobić dokładnych pomiarów narządów dziecka. Lekarz u którego byłam mógł pomiędzy obrazem normalnego USG a 3D przeskakiwać dowolnie. Ale oczywiście nie to było celem wizyty żeby popatrzeć jak dzidziuś wygląda na zewnątrz tylko wewnątrz :P Dla mnie i tak niesamowitą pamiątką jest samo nagranie całego badania na USG, tym bardziej, że mam oprócz obrazu nagrany też głoś. Więc słychać co mówił lekarz podczas badania, a mówił sporo :) Wszystko mi tłumaczył i opisywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Nelko, tak tak, wiem, że USG 4D nie ma nic wspólnego z tym badaniem połówkowym :) To tylko taki bajer dla rodziców :) Tam, gdzie będziemy mieć robione to badanie wykonują także w 4D bo miałam tam robione pierwsze badania prenatalne :) A ile płaciłaś? My za samo badanie zapłacimy 230 zł, a za obraz 4D kasują dodatkowo 100 zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Drapaczek Ja za wszystko zapłaciłam 250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaTysia
Zazdroszczę wam tych częstych usg :/ drapaczek tez mamy "połówkowe" (22tydz) 5lipca :) ostatnie usg 7 maja i chciałabym wiedzieć czy moje przypuszczenia co do płci się zgadzają i oczywiście z dzidzia wszystko w porządku :) dluzy się ten czas bardzo, ale w tym czasie maleństwo daje czadu i nie pozwala o sobie zapomnieć :) jak wasze nastroje? Mi się znowu placzki włączyły i płacze z byle powodu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaTysia
A co do usg to jak już jest wtedy możemy się napatrzeć ile dusza zapragnie, 2d, 3d, 4d i wszystko nagrane na nośnik tak żeby wziąć sobie do domu :) koszt całej wizyty z usg to 150 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
MamaTysia, nam też to badanie przypadnie na 22 tc :) Masz rację, dłuży się ten czas. Chciałabym żeby już było po. Cieszę się z tego, że to badanie z rana mamy więc nie będę cały dzień jak na szpilkach, tylko wstanę, oganę się i pojedziemy. A nie masz zwyklego USG robionego na każdej wizycie?? Do co nastrojów to też mi się płaczliwe dni zdarzają, zupełnie bez powodu. No i szybko się wzruszam, baaardzo szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale są różnice cenowe w tych badaniach. U nas samo usg połówkowe to koszt 280 zł, a 3d/4D z nagraniem na płytę 350 zł. MamaTysia, a czemu tak rzadko masz zwykle badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
hej Mamusie :) ja w poprzedniej ciazy podobnie jak Mama Tysia nie mialam usg na kazdej wizycie. A teraz mam. I to ten sam gin. Ja mialam wczoraj wizyte. Lekarz robil usg i ogolnie wszystko w porzadku, dzidzia wazy 270 g. Na ok 5 lipca mialam sie zapisac na polowkowe to 3d/4d ale niestety lekarz od tego usg jeszcze tylko jutro przyjmuje i urlop i dopiero 13 lipca wraca, ale ja zapisalam sie na 14:) juz czuje jak mi sie bedzie dluzyl niemilosiernie ten czas. I to bedzie 22/23 tydz. Mam nadzieje ze nie za pozno. Pauliska wczoraj na usg gin jedzie mi od dolu brzuszka w gore i mowi,,a tu masz glowke''. No i ja mowie do niego ze jest ulozone nozkami czy tam pupa w dol i czy to ok. A on ze teraz to nawet nie mowi sie o ulozeniu bo dziecko sie kilka razu w ciagu dnia potrafi przekrecic. Tak na serio obserwuje sie ulozenie od 36-37 tyg bo wtedy juz sa male szanse na przekrecenie. Wiec spoko nie przejmuj sie:) Izabela wspolczuje choroby. Trzymaj sie i kuruj sie. A w razie czego nie przejmuj sie bo antybiotyk to nie takie straszne w ciazy. Pracowalam kilka lat w przychodni i dosc czesto sie zdazaly antybiotyki w ciazy i grypy nawet i zadne z dzieci na tym nie ucierpialy.a mialam takie ,,zboczenie'' zawodowe ze zwracalam na to uwage. Co do kawy to czasem sie skusze. Sa tygodnie ze wypije 2 a czasem tylko jedna. Albo kilka lyczkow od meza. Ale w pierwszym trymestrze to poprostu mi przeszkadzal nawet zapach i nie pillam wcale. A teraz znow mi pachnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
KochamBlękit dzięki Że tak p amietalas o nas;) a kawę też dopiero znoszę od 2go trymestru. Nasz maluch wagowo mial 270g w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela1986
U mnie świsty jeszcze są choć mniensze, ale że lepiej się czuje i noc przespałam nie będę mieć antybiotyku :) chyba że coś się zmieni broń Pani Boże. Tez w poprzednich ciążach nie miałam usg prawie wcale w sumie, tylko po trzy razy, ale to było tyle lat temu, że wtedy to było norma. Teraz jest cudownie, że można zobaczyć dzidzie tak często :) no cóż a z polowkowym widzę, że nie tylko ja tyyyle musi czekać :P musimy się uzbroić w cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Dziewczyny, ja miałam połówkowe w 20 tc. Wy z tego co widzę macie trochę później to dlatego musicie trochę poczekać. Ja akurat do tego lekarza co szłam, to od razu powiedział mi, że on wykonuje takie USG w 20 tc i kazał mi się zarejestrować właśnie w tym danym tygodniu. Dla niego akurat kolejne tygodnie to już późno. Ale co lekarz to inaczej. Z tego co czytałam w necie to spokojnie można wykonywać je w 22, a nawet w 24 tc. Zależy jak dany lekarz praktykuję takie USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Nelka, masz rację, co lekarz to inaczej. Ja też chciałam się wcześniej zapisać, ale pani w rejestracji specjalnie pytała mnie o datę ostatniej miesiączki i obliczała, który to dokładnie tydzień jest, chyba mi na słowo nie wierzyła hehe :) No i zdecydowała, że ta data będzie najbardziej odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie ma się co przejmować tak na dobrą sprawę tym, że jedna ma badanie w 22 a inna w 19 tygodniu :) Tak na prawdę można połówkowe zrobić między 19 a 24 tygodniem, więc nie ma się czym stresować! :) Ja idę 6 lipca i to będzie 22-23 tc. Zapłacę z płytką 220 zł. To samo z tą krzywą cukrową miałam, ja już jestem po, a Wy jeszcze nie - bo takie miałam wskazania :) Więc trzeba postępować tak, jak lekarz mówi. x Dziewczyny kochane, co do tego, że niektóre z nas nie mają USG na każdej wizycie może zależeć od tego, czy chodzicie prywatnie czy na NFZ. Generealnie na fundusz przypadają 3 USG na ciążę i to jest dobra wola lekarza, że robi częściej... (chore "prawo"!), no a jak się płaci to jest co wizytę... U mnie (w niemałym) mieście w każdej przychodni ginekologicznej na NFZ dają skierowanie na USG właśnie tylko 3 razy, więc zdecydowaliśmy się chodzić prywatnie, tym bardziej, że płacimy 100 zł. miesięcznie i mamy lekarza dostępnego 24 godziny na dobę, USG na każdej wizycie, w cenie już morfologia i mocz co miesiąc, jak jest potrzeba to nie dopłacam a mogę chodzić na wizyty kilka razy w miesiącu jak coś by mnie niepokoiło, no i mam telefon bezpośrednio do gina i w każdej chwili mogę zadzwonić, nawet w środku nocy. x Pauliska - to samo co KochamBlekit powiedział mój lekarz, że dopiero po 28-30 tyg patrzy się na ułożenie malucha, póki co dziedziaczek się kręci i fika więc nie ma się co martwić! :) Tylko trzeba uważać na to, że jak się już zaczęło wyraźne ruchy i kopniaki czuć, to codziennie trzeba je kontrolować i wyczuwać, źle jest tylko wtedy, jak cały dzień dziecko się nie rusza... Wtedy trzeba iść niezwłocznie do lekarza. x Izabela - nie denerwuj się niczym, super, że obejdzie się bez antybiotyków, ale nawet jakbyś je miała mieć, to na pewno dziecku nie zadzkodzą, teraz rynek jest pełen różnych leków na różne "stany", są robione specjalnie dla alergików, kobiet w ciąży, dzieci itp., lekarz coś by dobrał odpowiedniego. Moje koleżanki brały antybiotyki w ciążach i dzieciaki są zdrowe i nic im nie jest, gorzej jest chyba nie leczyć choroby! x Zazdroszczę Wam, ze już wiecie, kogo się spodziewać, wiecie, czy w Waszych brzuszkach mieszka chłopiec czy dziewczynka... Mój szkbrab ciągle tak się układa,jakiś tajemniczy maluch z niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Wisienko, nie mogę się zgodzić z tym, że na tym etapie, gdy dzidziuś się nie rusza np cały dzień trzeba od razu biec do lekarza :) Tak jak mówisz, dzieci w tych tygodniach ciąży obracają się co chwilę, bywa często tak, że obróci się do powłok brzucha pleckami i wtedy ruchów się już nie czuje jakiś czas :) Oczywiście, brak ruchów jakieś dwa, trzy dni są już bardzo niepokojące, gdy się je już wyraźnie czuło ale jednodniowa cisza nie jest powodem do niepokoju :) Moja znajoma miała taką sytuację, że w 20 tc Maluszek miał pewien postój. Pojechała na izbę przyjęć, zrobili USG i się okazało, że maleństwo się rusza, tylko tak dziwnie się ułożyło, a ona tego nie czuła. Każda mama się martwi i się wcale nie dziwię, ale dostała ochrzan od lekarza, że na tym etapie ciąży jest to normalne i nie jest powodem do niepokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
wisienka_ No właśnie to wszystko zależy od lekarza, albo od tego jakie ma standardy przychodnia/szpital w którym przyjmuje. Ja chodzę na NFZ i na każdej wizycie mam robione USG. Tylko za połówkowe musiałam płacić. Ale robiłam u innego lekarza, bo mój aż tak dobrego sprzętu nie ma. Co najciekawsze ten mój gin ma dwa USG, jedno mniej dokładne, drugie bardziej. Mikroskop pod którym bada śluz i jeszcze jakieś z inne dwa sprzęty, ale nie przyglądałam się co to jest. Przyjmuje on w przychodni przyszpitalnej i zapewne stąd taki dobry i drogi sprzęt. A to wszystko za darmo. Po prostu też zależy od tego jak trafisz. Ja na samym początku ciąży miałam dwie wizyty u innego lekarza, prywatnie i ten mnie za kasę nie przyjął i nie badał tak dobrze jak ten mój na NFZ. Zależy też od podejścia lekarza, od jego zaangażowania itp. Tak jak pisałam, trzeba dobrze trafić. Co do czucia ruchów. Hmm, z tego co mi wiadomo, do 22 tc, a może i nawet dłużej, ruchy nie muszą być regularne. Czasami może być tak, że dziecka nie będzie czuć cały dzień. Ja mam tak często, że czuję dziecko danego dnia, a kolejnego już nie. A dzidzia zdrowa i jest wszystko ok. Na USG widziałam ruchy dziecka, a ich nie czułam więc na tym etapie ciąży wydaje mi się to normalne. Ja poza tym mam łożysko na przedniej ścianie macicy więc teoretycznie nie powinnam jeszcze czuć ruchów, a jednak :) No ale moja dziewczynka jest duża więc pewnie dlatego ją czuję :) X Dziewczyny, jak Wy się czujecie w tych upałach? Ja wiem, że to dopiero początek, ale dzisiaj już ładnie słoneczko świeci. Ja jeszcze daję radę. Dzisiaj nie wychodziłam jeszcze na dwór, wyjdę chyba jak będzie już lżej. Na razie wiatrak, woda z lodem i cytryną i można żyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×