Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość KochamBlekit
hej dziewczyny! Ja tez czuje Malucha ponizej pepka. Po prawo, lewo i po srodku ale ponizej. Wiec to ok, bo wszystkie tak mamy. Ale fajnie ze juz macie polowkowe zaraz, za kilka dni. U mnie rowne 2 tygodnie jeszcze. 2 DLUGIE tygodnie.... Ja tez ogladam mecz i maluch tez aktywny wiec moze synus:) albo kibicka po mamusi, bo tatus juz usnal:) tez bym chciala juz cos pokupowac, ale poczekam jednak do polowkowego.... Ok odkladam tel i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziewczyny, a zauważyłyście u siebie napinanie macicy? Bo ja u siebie tak i się trochę martwię :( Leżałam i w pewnej chwili z jednej strony brzucha zrobiła mi się taka "kulka".. Nic przy tym nie czułam, jedynie na brzuchu widzialam, że coś się dzieje. Trwało to może tak z 30 sek. Czytałam o tych skurczach podczas których macica ćwiczy, jedni piszą, że to normalne, inni, że niebezpieczne, już nie wiem co o tym myśleć i się zaczynam martwić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Buuu, napisałam post i mi nie wczytało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia co to może znaczyć bo tak nie mam ale właśnie słyszałam ze to normalne bo macica ćwiczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek, Ja też słyszałam o tym, że to są skurcze przepowiadające, które pojawiają się już w połowie ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dzięki, Dziewczyny, już miałam schiza :) Za bardzo się zagłębiam w lekturę wujka Google :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam, że ja teraz wyjątkowo mało korzystam z Googla jeśli chodzi o tematykę ciąży, właśnie dlatego aby nie doszukiwać się wszystkich objawow u siebie. Zawsze wszysto dokładnie czytałam, sprawdzałam a później się schizowałam. A teraz ograniczam to do minimum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
I to jest mądre podejście, Dziubalik :) Też muszę to wdrożyć w życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Drapaczek To jest zupełnie normalne. To jest tak zwane stawianie się macicy. Już w połowie ciąży tak jak pisałyście macica "ćwiczy" przed porodem. U mnie na ogół tak się dzieje wieczorem jak się położę. Macica robi się twarda jak skała. I ja właśnie wychodzę z innego założenia dziubalik :) Czytam wszystko co się da. Tydzień po tygodniu co się może dziać z dzieckiem, jak jego rozwój przebiega i co się dzieje w tym czasie z mamami. Mnie to na odwrót, uspokaja, jak wiem co i jak. Mam już chyba tak z natury, że muszę wszystko wiedzieć :P X A moją dzidzię też czuję jeszcze całkiem nisko. Chyba dopiero ok. 22-24 tc macica się podnosi powoli powyżej pępka, na razie jest nisko. Wczoraj wieczorem w trakcie meczu to małej dałam taką dawkę nerwów :P Jak się położyłam spać to dawała ostro czadu. Szkoda naszych chłopaków, grali fantastycznie, ale powiedziałam rodzinie, że przynajmniej będę już spokojna i mała też już nie będzie się razem ze mną stresować :P Trzeba jakoś wyciągać z tego pozytywy. X A połówkowe to chyba tylko ja z naszego grona miałam. Teraz pewnie za jakiś czas będzie mi brakowało takiego dokładnego badania i będę chciała jeszcze raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka, Takie informacje co się dzieje z dzidzia i jak się zmienia nasze ciało w każdym tygodniu to ja też czytam. Ale nie szukam informacji typu "boli mnie tu i tu, czuje klucie tam, co to może znaczyć", aby nie znajdowac i nie przyporządkowywac sobie objawów i tym samym się nie stresować ;) Xxx Wracam właśnie z zakupów, chcieliśmy kupić wózek i fotelik,juz nawet byliśmy zdecydowani,prawie przy kasie, ale ja zaczęłam się zastanawiać, czy taki czy może inny i w końcu nie kupiliśmy nic oprócz poduszki do karmienia. Coś czuje ze ciężko będzie mi coś wybrać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Nelka, ja też właśnie czuję to napinanie, gdy się położę. Podczas dnia, kiedy jestem w ruchu, jeszcze mi się to nie zdarzyło. A co do połówkowych, to chciałabym, żeby już było po :) Bo się stresuję. No i żeby bylo wszystko dobrze tez bym bardzo chciała.. Dziubalik, a jakieś konkretne firmy Wam w oko wpadły?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Achhh i zapomniałam dodać, że jestem +1 kg na plusie hehe :) Jeszcze mi trochę brakuje do wagi z przed ciąży ale czuję się jakbym przybrała duuuuzo więcej, strasznie mi nogi puchną przy tych upałach, od ud aż po same łydki :O takie cięzkie są..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem 4kg tak mniej więcej na plus :) ale poszło w brzuch i piersi (z czego jestem niezmiernie szczęśliwa po wykarmieniu chłopców hehe) jutro mam wizytę i nie mogę się doczekać jak zobaczę mojego Robaczka na usg :) brzuch mi się tez stawia, ale najczęściej gdy leżę długo w jednym ej pozycji najczęściej na boku i przekręcić się na plecy :) ale tak zawsze miałam w poprzednich ciazach, mało tego jak brzuch był większy to czasem tak mnie spielo, że ruszyć się nie mogłam w żadną senne, masakra :) dobrze jest wsadzić sobie pod brzuszek np. poduszkę do karmienia, albo zwiniętą kołdrę, ja już tak robię mimo, że brzuch mały to jest mi wtedy lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek, ja jestem 2 kg na plusie ;) i póki co od mniej więcej 2 tygodni waga stoi w miejscu. Patrzylismy na foteliki maxi cosi cabriofix (z tym już prawie szliśmy do kasy) lub maxi cosi citi, a wózki, już byliśmy tez prawie zdecydowani na x-lander x-move (jest dosyć lekki i mały po zlozeniu), ale mi się nie spodobała gondola (ja chciałabym taką jakby to powiedzieć - o opływowych kształtach). A później zwróciliśmy uwagę na Adamex Barletta i ten jest trochę cięższy, ale ma gondolę w takim kształcie jakbym chciała. Koniec końców, jeśli już się na niego zdecydujemy to zamowimy go na allegro bo tam można znaleźć oferty z fotelikiem w cenie takiej jak w sklepie sam wózek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze właśnie czytam opinie na temat tego wózka adamex i jednak będę musiała szukać czegoś innego bo opinie są raczej kiepskie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Izabela, chętnie wypróbuję ten patent z poduszką :) Moj Mąż się śmieje, że czasem przekręcam się z boku na bok choćbym tonę ważyła, mówi, że ciekaw jest co to będzie jak brzusio zrobi się na prawdę duży hehe. Dziubalik, mnie też się podobają gondole o takich opływowych kształtach, szczególnie jeśli chodzi o dół, wydaje się wtedy ten wózyczek taki zgrabniutki :) Właśnie z tego względu zdecydowaliśmy się m.in na Coneco. A co do tego modelu z Adamex, ładnie się te pojazdy prezentują, szkoda, że opinie niezbyt pozytywne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki dokładnie model Coneco? Ja też czasami ledwo się przekręcam z boku na bok i tez śmieje się co będzie później ;) Drapaczek, a Wy to niedlugo na to weselicho idziecie czy to juz było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziubalik, Coneco Primavera :) z resorakami. A na weselicho idziemy za tydzień w sobotę, w niedzielę tak samo bo to dwudniowe jest :) Nie wiem jak to moje nogi zniosą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie :) synuś dalej jest synusiem :) waży 260g i wszystko z nim w porządku :) z okresu mam 19 tydzien i jeden dzień, a z usg 18 tydzień i 4 dzień także ładnie się w sumie zbiega :) teraz czekamy na 11 lipca na połówkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i zapomniałam napisać, że pytałam pani doktor o bóle brzucha, bo czasem mnie boli jak na okres i właśnie robi się twardy i dała mi asmag forte dwa razy dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Kto zaczyna 22 tydz ;) i ma termin na 11-12 ? Kupujecie wozeczki 2 w 1 i do tego maxi cosi fotelik czy inne opcje ? My wesele aż 06.08 jakie macie sukienki bo my nie wiemy jak wygladac będziemy za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Izabela, super, że z synusiem wszystko ok :) Mnie moja gin zaleciła Nospę na te bóle brzucha, nie boli mnie jak na okres, tylko to rozciąganie daje mi nieźle popalić.. Widzę, że Ty również odliczasz czas do badań połówkowych :) Ja ciągle powtarzam, że byle do wtorku, byle do wtorku.. Pauliska, my kupujemy model wózka 3w1 :) Gdy synuś wyrośnie z tego fotelika, który jest w zestawie, wtedy kupimy jakiś inny :) A co do sukienki to kupiłam taką: http://infinityfashion.pl/produkt/434/sukienka-lace-ii-zlota tylko, że pudrowy róż :) zaryzykowałam i kupiłam rozmiar S, mam jeszcze w niej troszkę luzu, także jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska,ja zaczynam 22 tydzień z terminem na 11.11 póki co ;) i tez idę na wesele 6.08,może się na nim spotkamy ha ha ;-) Jeśli chodzi o wózki to patrzymy na takie 2w1 lub ewentualnie 3w1 na allegro ale z fotelikiem maxi cosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Drapaczek sama się zastanawiałam czemu nie nospa, ale potem przeczytam ulotkę jak mi mąż przywiezie ten asmag i zobaczę co to w ogóle jest, brzmi jak magnez, wiec może pomoże tez na skurcze :) ja kupuję wózek 3 w 1, ale z fotelikiem maxi cosi :) taka sukienka jest świetna, bo jednak spódnica zaczyna się wysoko i nie powinien brzuszek przeszkadzać, a poza tym jest śliczna :) ja mam 4 kg na plus, ale przy wzroście 174cm dalej wejdę w większość moich ciuchów, w dżinsy juz nie, ale tak poza tym mam te same ubrania, a nosiłam zawsze duże S, małe M. Zależy bo czasem coś S jest na mnie lepsze, ale że względu na wzrost za krótkie i takie buty heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela, cieszę się że synek rośnie i ma się dobrze :) mi na ostatniej wużycie pani powiedziała żebym brała Asparginian extra, w szczególności jak jest bardzo gorąco,to nawet większą dawkę i to jest właśnie potas i magnez. Dziś przez chwile czułam takie nieprzyjemne klucie i ciągnięcie w dole brzucha, ale po jakiś 10 min.na szczęście przeszło i teraz jest już ok. Byliśmy dziś na basenie, może to też przez wysiłek, chociaż bardziej się moczylam niż pływałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Izabela, ja właśnie czytałam o tym, że przy takich skurczach zalecają zażywać magnez i nospę :) więc Twój lekarz dobrze zrobił, moim zdaniem, przepisując Ci to :) No powiem Ci, że w tej sukieneczce nawet nie widać, żebym była w ciąży heh :) Taki krój w sam raz na brzusio, nawet jak sobie pojem, to w najważniejszym miejscu, gdzie jest synuś, żaden materiał nie będzie uciskał :D Powiem Wam, że czasem te kg, które ma sie do przodu przy ciąży, nie mają znaczenia, bo przede wszystkim ważne w co się tyje ;) Bo jak wytłumaczyć fakt, że dziewczyna, która dajmy na to, ma na plusie po ciąży +15 kg i naprawdę baaardzo szybko je gubi? Wtedy oczywiste, że to np zatrzymana woda w organizmie i reszta spraw stricte zwiazanych z ciążą, a nie tłuszcz, który niestety duuuzo ciezej zrzucic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy jak to będzie z nami po ;) u mnie póki co poszło w cycki i w brzuszek ;) a d**a jeszcze przedciążowa ;) niektóre kobiety mają tendencję do tego że dodatkowe kg rozlewa się po całym ciele, a u innych jest tylko piłeczka brzuszkowa. Czas pokaże jak będzie z nami ;) Ja sukienkę na to sierpniowe wesele będę kupować przed urlopem, tj. 3 tyg.przed weselem, z lekkim zapasem, bo nigdy nie wiadomo kiedy brzuszek wystrzeli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
pauliska05 Mi dzisiaj zaczął się 22 tc. Termin mam na 10.11 a z połówkowego wychodzi, że 11.11 :) Na początku ciąży miałam natomiast wyznaczony na 12.11. Ale ten dzień czy dwa nie robi różnicy. Wszystkim i tak mówię, że urodzę 11.11. Ciekawe czy i to przeczucie będę miała dobre jak co do płci dziecka :) X Ja już przytyłam ponad 5 kg i wyglądam jak wieloryb. Mój brzuch już na tyle jest duży, że kobiety gdzieś w 7 miesiącu takie mają, jak nie później. Oprócz dużego brzucha to poszło mi w tyłek niestety i w piersi. Ostatnio przymierzałam moje sukienki letnie i zmieściłam się tylko w jedną, bo jest dość rozciągliwa. A resztę to nawet na biodra nie mogłam zaciągnąć :P No ale tak to jest niestety jak przed ciążą przytyłam chyba z 10 kg :/ Po ciąży to będę miała do zrzucenia łącznie z 20 kg jak nie więcej. W samej ciąży postaram się przytyć max 11 kg żebym potem nie musiała wracać do swojej prawidłowej wagi zbyt długo. Bo w ogóle ten rok miałam przeznaczyć na ostre odchudzanie się żeby zdążyć do lata fajnie wyglądać. No ale przyszła ciąża więc będę miała kolejne kg do zgubienia. Niestety ale z wagą miałam kłopoty od wczesnego dzieciństwa. I tak dobrze, że jako 18-stka i tak do 25 roku życia miałam dobrą wagę a czasami zbyt małą. Już nawet żartowałam, że wolałabym żeby moje dziecko było niejadkiem niż miało nadmierny apetyt od małego jak mamusia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 11.11 :) kurde wczoraj pisałam ze nie mam napięć macicy a dziś tak sie napięła ze aż bolało. Wykrakałam sobie :D co do wózka to ja jeszcze niewiem czy 2w1 czy 3 w1 ale fotelik napewno maxi cosi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×