Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Hej Mamuśki! :) Wybaczcie, że nie dałam znać, ale jesteśmy z mężem zabiegani, a jeszcze nam auto na parkingu gwoździem po całości przerysowali i jesteśmy wściekli... Nie było mo nitoringu i sami musimy pokryć koszty malowania, samochód co prawda mamy 2 lata i nie jest nowy, ale nam tak szkoda, bo zbieraliśmy na niego 4 lata kasiorkę :( Uhhh... Uwaga dla wszystkich, pod Lidlem bywa niebezpiecznie :/ x Ale najważniejsze! Z dzidzią wszystko ok, miałyście rację - niesamowite przeżycie takie USG 4D!! Spodziewamy się zatem kochanej CÓRECZKI! Mąż szaleje z radości, marzyła mu się dziewczynka. Ja też popłakałam się z tych emocji jak wyszłam z gabinetu:D Moja kochana malutka już zaczyna mi dawać znaki nie tylko nóżkami - kilka razy poczułam jednocześnie po prawej i lewej stronie mocne ruchy, lekarz śmiało stwierdził, że się "rozpycha" wszystkimi kończynkami :) Córcia waży prawie pół kilo!! :) Lekarz nie mógł uwierzyc, że (cytat) - "taka chudzina jak ja jest już w 5 miesiącu ciąży, brzuch wygląda na 3, a dziecko takie duże jest..." :D x Po wizycie polecieliśmy do sklepu - w C&A są przeceny - i kupiliśmy za 50 zł. dwie pary bodziaków, parę rampersów i komplet body+kaftanik. Jesteśmy przeszczęśliwi, to nasz pierwszy zakup dla maleństwa, teraz już powoli będziemy kupować ciuszki! x Jeśli chcecie kombonezon do wózka, to uniweralny rozmiar jest w.. uwaga... Ikea na dziale dziecięcym (w Katowicach koło łózeczek i kołderek dziecięcych). Ja w Ikei planuję kupić wanienkę, kołderki, poszewki i dodatki do łóżeczka, bo ceny są znośne a rzeczy mi się podobają, takie kolorowe, słodziutkie... :) Oczywiście to tylko sugestia, nie każdemu musi się podobać :) x Zazdroszczę Wam szkoły rodzenia. W moim mieście są takie cztery, każda funkcjonuje między godz 15 a 17, a mój mąż wraca z pracy dopiero po 17:30 i nie ma możliwości się zwalniać ani zamieniać... Sama nie chcę chodzić i jakoś tak mi to przeszło koło nosa, ale mąż mi mówi, że mam się nie martwić niczym, bo on już kąpał i zajmował się dwoma noworodkami (cudne dzieciaki jego brata), zostawał z 2-miesięcznymi malcami nawet po 2-3 dni ciągiem więc się niczym nie stresujemy :) Poza tym moja mama jest na miejscu (15 minut pieszo od nas), teściowa to pielęgniarka (30 minut autem od nas), bratowa mnie uspokaja i mówi, że będzie na telefon o każdej porze dnia i nocy, więc tragedii nie ma :) x Drapaczku i Dziubaliku - też planujemy wózek kupić na przełomie września i października własnie ze względu na tą gwarancję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Wisienko, super, gratulacje!!!!! :) Bardzo się cieszę, że jest wszystko ok :) Z tym samochodem to szczerze Wam wspólczuję, ludzie potrafią być okropni. Człowiek ciężką pracą coś zdobywa, a ktoś potrafi to bez skrupułów zniszczyć.. My w Ikei kupiliśmy synusiowi taki śpiworek -otulacz, do łóżeczka :) Ceny względne :) Nasz Maluszek dał dzisiaj popis mamusi o 4 nad ranem :D Z dobre pół godziny imprezkę sobie chyba w brzuchu urządzał, podobnie jak u Ciebie Wisienko, z każdej strony brzucha go czułam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Kurczę, dodałam wpis i znów coś szwankuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już też po połówkowym. Wszystko w porządku, mamy 500 g szczęścia :-) które na 100% jest dziewczynką. Bardzo wstydliwa ta nasza córa bo nie chciała pokazać buźki na 3d, zasłaniała się rękami i nogami (dosłownie),ale w końcu się udało i mamy eleganckie fotki i całe badanie nagrane na płytkę :) przyznam wam się że jak obraz był na 3d przełączony to aż mi łezka pociekła ;) Wisienka, nam kiedys pod blokiem u znajomych ktoś porysował auto po całej długości, wiec doskonale rozumiem waszą złość i współczuję wam. Ale teraz nie denerwuj się tym :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziubalik, gratulacje :) ! To badanie 4D bardzo zapada w pamięć.. Też się wzruszyłam przy tym, mąż tak samo. Dla mnie to niesamowite jest, że taki człowieczek jest we mnie i jego serduszko bije pod moim sercem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
Ten gość wyżej to ja ;-) Naprawdę super uczucie :) ale największy kamień spadł mi z serca, że wszystko jest z naszą kruszynką w porządku,rośnie i rozwija się prawidłowo :) teraz mogę spokojnie zacząć kompletować wyprawkę i wpaść w wir zakupów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziubalik, dokładnie tak! :) Mamusie, zauważyłyście u siebie wypinanie Maluszków? Ja początkowo myślałam, że to macica ćwiczy, robi mi się od czasu do czasu z jednej strony brzucha taka "kuleczka", natomiast z drugiej strony brzuch jest miękki. Poczytałam dzisiaj trochę i wyszperałam, że to nie skurcz tylko właśnie dzidziuś tak napiera ;) jestem ciekawa jak jest u Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela1986
Ja tez tak mam :) najgorzej jak idę gdzieś, a synuś mi tak właśnie się wypina i czasem tak naciska wtedy na pęcherz, że ledwo zdążam do WC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się tak czasem robi ;) i tak jak pisze Izabela,czasami jak naciśnie na pęcherz to ledwo to toalety zdążę; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Kobietki czy wszystkie decydowalyscie się na te usg 3d lub 4 D bo ja sama nie wiem właśnie są jeszcze miejsca na 16 chyba A 19 mam wizytę i tak nie wiem bo też wydatek i mam wyrzuty ze nie zrobię A słyszałam że do 25 tyg widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Jakoś panika mnie dopada nie wiem utknelam w tych zakupach i woogole źle śpię. Ehh ;) też macie takie rozterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Pauliska, to USG 3D/4D jako tako nic do badania więcej nie wnosi, to tylko taki dodatek dla rodziców, ale ja osobiście bym bardzo polecała! Świetna pamiątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
No właśnie tak myślę że już czasu się nie cofnie i tez chyba się skuszę ;) ile płaciłyscie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Pauliska, to zależy czy samo USG 3D/4D, czy jako dopłata do badania połówkowego. Ja za połówkowe płaciłam 230 zł, a dodatkowo za 4D + 100 zł więcej. Jeśli chce się wykonać tylko takie USG, bez połówkowego, to pewne cena będzie gdzieś w granicach 100 zł, tak mi się wydaje ;) Nasz synuś upodobał sobie godzinę 4:00 do brojenia w brzuszku :) drugi dzien z rzedu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska, Tak jak dziewczyny napisały to taki dodatek, bo wszystkie niezbędne pomiary wykonywane są na klasycznym USG. My doszliśmy do wniosku że przy takich kosztach 100 zł więcej nie odczujemy aż tak bardzo, a pamiątka będzie na całe życie i kiedyś pokażemy małej jaka była mała ;) Samo połówkowe kosztowało 280 zł,a 3d/4D (z nagraniem na płytkę) 350 zł. Nie zawsze też da się uchwycić ładny oba w 3d, nasza wczoraj zasłaniała się i nie chciała się pokazać, pani doktor próbowała parę razy, później leżałam na boku i w końcu udało się ją złapać ;) ale lekarka powiedziała ze jakby mała dalej nie chciała się pokazać to moglabym wstac,pochodzić trochę i sprobowalybyśmy kolejny raz. Ale udało się bez tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
pauliska05 Ja razem z połówkowym zapłaciłam 250 zł, wraz z nagraniem na płytę i z wydrukowanym zdjęciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudysek,trafiłaś na fajnego lekarza na NFZ :) Jeżeli chodzi o łóżeczko to ja niestety nie pomogę,nie czytałam nic kompletnie na temat łóżeczek bo dostaliśmy i nie musimy kupować. Wizualnie jest ładne, ten materacyk z kolosa wydaje się być dobrym pomysłem, dziecko nie będzie się tak pocic. My mamy wypełnienie kokosowe w materacu w gondoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No materacyk napewno taki bym kupiła i zależało mi na białym łóżeczku koniecznie z szuflada bo mam mało miejsca a tak to jakieś drobiazgi mogę tam schować ;) przy pierwszej córce tez łóżeczko dostaliśmy ale teraz to musimy kupować wszystko sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
gratuluje wszystkim Mamusia pozytywnego usg polowkowego:) super ze Wasze dzidzie sa zdrowe bo to najwazniejsze! Chyba juz tylko ja zostalam. Bylabym juz ,,po'', ale lekarz na urlopie i mam w ten czwartek, 14.07. Chyba tez jako jedyna nie znam jeszcze plci... Ale najbardziej czekam na wiesci ze wszystko jest dobrze z serduszkiem i pozostalymi narzadami... Czytam Was na bierzaco, zeby nie bylo:) ale u mnie nic nowego wiec nie pisalam. Zlapalo mnie jakies zapalenie pecherza w tym tygodniu, ale juz po lekach przechodzi. Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska ja kupuje tylko łóżeczko i pościel osobno u babeczki na Facebooku "palmdeco", robi przecudne rzeczy :) jeszcze jest tez Minkowe love. Zajrzyj tam sobie. Te pościele razem z łóżeczkiem dla mnie sa beznadziejne a tak to stworze sobie to co chce. Ewentualnie kupie materiały i dam babci do uszycia :D i nie polecam baldachimu bo to niepotrzebny łapacz kurzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Klaudysek takie przeczucie miałam ze nie warte to jest ;) dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Kurcze cuda aż trudno się zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochamblekit ja też jeszcze jest przed polowkowym :) mam jutro :) Co do łóżeczka i pościeli. Ja kupuję takie http://allegro.pl/14cz-posciel-dziecieca-biale-lozeczko-z-szuflada-i6248727132.html?utm_medium=LikeButton&utm_source=Facebook Materac kypiebosobno z gryką i kokosem, taki miałam dla chłopców i był super. Pościel tez kupiłam tyle at temu dla chłopców na allegro taki komplet z baldachimem i była świetna, dobrej jakości i nie sprały się kolory, a kosztowała w granicach tez 300zł ( mniej więcej tak samo jak z tej aukcji odjąć łóżeczko :)) łóżeczko chce białe, bo ebelki mam biało kremowe, a na jednej aukcji znalazłam u innego sprzedawcy zasłonki szyte do właśnie takich kompletów pościeli :) zresztą dziewczyny jak tylko będę miała chwile na internetowe zakupy to zamówię, bo planuje ten zakup na lipiec i powiem Wam jaka jakość jak dostane do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabela twoje już jest nieaktualne :D ale pomysł tez ze więcej pościeli musisz mieć i np 2 pościele to 600zl? Czy jak to tam wtedy wychodzi. Ja już zdecydowałam ze łóżeczko biale a kolor przewodni w poscielach to mięta z szarym i ewentualnie białym :) i bez żadnych baldachimow i ulepszaczy. No ale co kto woli :) Izabela daj znać jutro po połówkowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Pauliska ja rok temu kupilam taki zestaw: allegro.pl/22-el-lozeczko-z-szuflada-tapczanik-gryka-posciel-i5303100454.html ogolnie jestem zadowolona. Tylko rozek doplacilam i zamienili mi na taki z kokosowa wkladka - ale ogolnie rozka wcale nie uzywalam i materac tez wzielam od nich ale jakis drozszy. Posciel dokupilam jeszcze osobno inne 2 komplety, ale ten z zestawu tez byl super. Sprawdzalam wiele razy i czy kupic w zestawie czy lozeczko osobno i reszte osobno wychodzi mniej wiecej tyle samo. Baldachim moze zbedny bo po 4 mies zdjelam, ale na poczatek ladnie to wyglada, wszyscy odwiedzajacy sie zachwycali wiec to bardziej dla nas jak dla dziecka. A z tego zestawu najbardziej rzecz jasna podobalo mi sie lozeczko - mozna go potem przerobic na tapczanik i ogolnie takie troche inne jest... Izabela pamietalam o Tobie ze Ty w poniedzialek, ale Ty chociaz juz wiesz ze synus:) ja jeszcze w nieswiadomosci zyje. Powiem Wam ze jasne ze chce znac plec, ale fajnie tak jeszcze troche nie wiedziec i myslec sobie... Moze corcia, a moze synus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham Błękit, a dzidziuś nie chce się ujawnić czy wy nie chcecie znać plci? Daj znać po badaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudysek, ale drugi komplet pościeli kupie tylko poszewki z prześciaradlem za 77zł juz bez dodatków, bo tak to jest dodatkowo rożek, przybornik, ochraniacz, baldachim, stelaż i ozdoby w kształcie serca wiszące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×