Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

STYCZNIÓWKI 2017

Polecane posty

Gość gość
JestemAgentka-mam dokladnie tak samo... Z końcem stycznia odeszlam z pracy, w której miałam umowę na czas nieokreślony... A jaka Ty masz teraz? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam umowe o pracę na czas określony 2 lata, ale pracuję tu dopiero 3 miesiące, pierw pracowałam na zleceniu a niedawno dostalam umowę o pracę i niezręcznie mi będzie informować, że mam l4, jeszcze za pewne przypadnie to na czas urlopów.. Za bardzo sie wszystkimi przejmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest wiecej kobiet z uk? Mnie na pierwszej wizycie to nawet nie zwazono. Witaminy biore pregnacare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty masz chociaż umowę na 2 lata, wiec będziesz miała normalne macierzyńskie:) a ja w środę dostane umowę na 3 miesiące, wiec czeka mnie 1000 zl świadczenia rodzicielskiego:d Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będę miała umowę przedłużona tylko do dnia porodu. Po tych 3 miesiącach, gdybym nie byla w ciazy, to miałabym na stale, ale cóż:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
gość dziś mnie moja ginka nigdy nie wazyła (to nie jest moja 1 ciaza) tylko pyta mnie ile waze i wpisuje w kartę. ciśnienia tez nie mierzy bo mówi że na wizycie zawsze jest wyższe bo to lekki stres, każe mierzyć w domu. ale nie mierze bo i tak zawsze miałam niskie 90/65 a po kawach i w nerwach max 120/80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
Mnie zwazono na pierwszej wizycie, cisnienie tez zmierzone. Moje cisnienie niskie tak jak w pierwszej ciazy 90 na 60. My wczoraj zaliczylismy wycieczke rowerowa, 20km bylo super, swieze powietrze, troszke ruchu, ladna pogoda jak na nasz klimat :) Dzisiaj troszke sie opalalam w ogrodzie bo jestem blada ze az strach, teraz musze sie spakowac do konca. Co do pracy, to ja sie bardzo stresowalam zeby porozmawiac z pracodawca, pamietam jak na rozmowie kwalifikacyjnej jakos tak wyszlo ze powiedzialam ze nie ma mowy o wiekszej ilosci dzieci ze w zadnym wypadku, no to mam hehe 7 miesiacy pozniej mowie ze jestem w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BMO z dziećmi to nigdy nie wiadomo ;) mozna nie planować a się pojawi, jakos to w pracy będą musieli przełknąć :) my wczoraj 2 godziny spacerowaliśmy ze znajomymi, nie powiedzialam im ze jestem w ciazy czekam az usg potwierdzi zarodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
to wyzej to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kolezanek z uk...kiedy najpozniej trzeba poinformowac pracodawce o ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja Wam powiem tylko tyle, że cieszę się, że jeszcze nikt mnie nie ważył:D:D Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracodawce w uk trzeba poinformowac najpozniej 15 tyg prze data rozwiazania. czyli do 25 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam wszystkie kobietki przy nadziei :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaYa
Zaczelam plamic :( denerwuje sie bardzo, bo najwczesniej do ginekologa prywatnie dostane sie w piatek. Jest mi smutno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś jechać natychmiast na pogotowie! Nie chce straszyć, ale jeśli cos się dzieje, to mogą uratować dzidzie, a do piątku nie ma co czekać. Tak mi lekarz powiedzial, ze jak zacznę plamic-to szpital od razu. Najwyżej sie zbadają i odesla z kwitkiem, jesli będzie ok, ale nie ma co ryzykować:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
racja, jedx do szpitala! coś na podtrzymanie może dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakaYa tak jak Asia pisze, jedź na pogotowie, z tego co pamiętam mieszkasz w UK, jak plamisz to powinni przepisać Ci leki na podtrzymanie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Często sa szanse na uratowanie dzidziusia, jezeli oczywiście cos się dzieje, bo czasem podobno kobiety maja taka "urodę", ze plamią w ciazy. Koleżanka na poczatku ciazy krawawila i to mocno, aż się z niej lalo, tak mowila. Ciaze w szpitalu uratowali, a teraz jest w 7 miesiącu. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W uk nie daja nic na podyrzymanie ciazy. Sama wiem ze swojego doswiadzczenia. Odeslali mnie do domu ze skurczami i krwawieniem w 20tc na porod do domu. Tutaj dopiero sie zdecyduja cos robic jak minie 24tydzien ciazy. Najlepiej jakby polski ginekolog przepisal ci luteine, bo anglicy nic nie przepisuja. Dodatkowo duzo odpoczywaj. Wiele osob krwawi we wczesnej ciazy, ale to nie musi znaczyc, ze dzieje sie cos zlego. Duzo pozytwego myslenia i malo stresu. Pzdrw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, umawiacie sie na jakies badania genetyczne/prenatalne? Ja mam skierowanie na badania prenatalne (mój lekarz daje kazdej kobiecie), ale z nich rezygnujemy i zdecydowaliśmy sie tylko na dobre ust prenatalne. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onika83
Takaya dziewczyny mają rację, najlepiej do lekarza jedz.Jednak z tego co czytam,to macie tam nieciekawie.Pod tym kątem ciesze się,ze mieszkam w Polsce,gdzie lekarze na wszystko reagują od razu.Trzymam kciuki za maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onika83
Asia ja jeszcze nie wiem,jutro mam usg i dopytam lekarza co i jak.Co trzeba,co warto itd.Czytałam, że któreś z tych bada jest inwazyjne i to mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Onika-ja tez się cieszę, ze mieszkam w Polsce:) ktoras z dziewczyn wczesniej pisała, ze fajnie, ze jest w UK, bo nie musi sie martwic o wielkość zarodka, czy o inne rzeczy tak wcześnie, a ja mam odmienne zdanie. Bardzo dziwi mnie to, ze przed 12 tygodniem nikt nie sprawdza, czy kobieta jest zdrowa i nie ma żadnych możliwości na ewentualna pomoc... Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prenetalne (test Pappa) jest nieinwazyjne, pobierana jest krew. Problem sie robi, kiedy wyjda "zle" wyniki, wtedy do wyboru jest inwazyjna amniopunkcja albo nowe, prywatne badania za ponad 2000 zl. Przeszłam to wszystko niedawno z moja przyjaciółka:( wyszlo jej bardzo wysokie prawdopodobieństwo i zrobila to platne, nieinwazyjne badanie i okazalo sie, ze wszystko jest w porządku, wiec ja uważam, ze te prenatalne baaaardzo często wprowadzają w błąd, a pozniej jest niepotrzebny stres:( wiec ja pójdę na usg prenatalne i jesli wszystko będzie ok, to prenatalne sobie daruje. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usg genetyczne miało byc:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
U nas robia badania jakies na zespol downa z krwi w 12 tygodniu. W UK duzo sie nie robi do 12 tygodnia ale po 12 tygodniu juz dzialaja, jestem zdziwiona tym co pisze kolazanka bo ja plamiac w 17 tygodniu zostalam zbadana, zrobiono usg, nikt mnie nie zostawil samej sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
Tak poza tym jesli ktos nie jest zadowolony tutaj z opieki zawsze moze sobie znalezc prywatna klinike czy lekarza. W Polsce i tak 99% z was chodzi prywatnie, tak samo mozna tutaj, tylko trzeba dobrze poszukac i zaplacic. Trzymam kciuki za plamiaca kolezanke. Moja kumpela plamila cala ciaze z niewyleczonej nadzerki, moze to, to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do BMO. a jakie badania ci zrobili w 17tc jak mozna wiedziec? pobrali krew, albo mocz do badania? mi zrobili tylko skan w 20tc oraz podbrano wymaz i dlatego, ze dziecko bylo zywe odeslali mnie do domu bez lekow, chociaz mialam regularne skurcze i plamienia, o czym ich poinformowalam w szpitalu. dziecko urodzilo sie zywe jeszcze tego samego dnia w domu..szkoda im bylo mnie zostawic na obserwacji w szpitalu, aby zaoszczedzic kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
Hej, pobrali mocz, zrobili badanie ginekologiczne i pobrali wymaz czy nie ma jakies infekcji. Potem wysłali na usg. U Ciebie doszli pózniej przyczyny dlaczego doszło przedwcześnie do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×