Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

STYCZNIÓWKI 2017

Polecane posty

Gość gość
Ciekawe czy wierzylabys w selekcje naturalna jakbyś miała zagrożona ciaze której mogą pomoc:d juz widzę jak mówisz lekarzom ze wybierasz selekcje naturalna haha:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy wam tez przez okres ciąży śnią się jakieś p*****ly? Bo mi albo coś pojechanego, albo że się kłócę z kimś, zmarli mi się śnią, koszmary normalnie zwariuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
Hej dziewczyny :-) my juz w czwartek na prenatalne lecimy :-) robimy tylko usg. Odliczam juz dni :-) poronienia nie są spowodowane tylko "wadliwy plodem" , częściej problemy wynikają np ze zbyt niskiego progesteronu, co jest do uratowania, ale to trzeba od początku brać leki, bo przecież hormon ten odpowiada za prawidłowe zagnieżdżane się zarodka, wiec nie. Zdecydowanie nie wierze w naturalna selekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie co jakiś czas śnią się dziwne sny. Przeważnie właśnie, że z kimś się spieram i za wszelką cenę chce udowodnić, że ja mam rację! Wstaje wtedy taka zmeczona, że szok :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
To ja wiola879

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
Dziwne bo tez zauwazylam jakies dziwne sny ostatnio. Ja mam prenatalne jutro, jest to zarazem pierwsze usg wiec w koncu sie dowiem czy tylko jedno bobo tam siedzi. Przy okazji bede miec wszystkie badania krwi. Pamietam ze w pierwszej ciazy strasznego mialam stresa, teraz poki co ok, zobaczymy rano. Mnie strasznie mecza zaparcia, pewnie do konca ciazy bede miec hemoroidy z kosmosu....a jem mase owocow, 2 litry wody dziennie i gotowana, naturalna owsianka na sniadanie 6 razy w tygodniu. Grrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor . Mi rowniez snia sie dziwme rzeczy ale nie wiaze tego z ciaza, odkad pamietam zawsze byly mialam takie sny, Mam za to prawdziwe zmartwienie..,moze ktoras z Was doradzi co moge zrobic? Dzisiaj ok. Siedemnastej robiac cos w lazience potknelam sie i upadlam brzuchem na wanne :-( wlasciwie przepona..,bomzdazylam torche zamortyzowac upedak reka...wystraszylam sie i rozplakalam...nic poza tym sie nie wydarzylo. Zadnego krwawienia, nic mnie teraz nie boli. Nievwiem czy jest sens niepokoic lekarza lub jechac na pogotowie ale martwie sie...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My jutro mamy usg prenatalne i tylko usg, bez krwi:) Ty Wiola tez nie zdecydowalas się na test PAPPA? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
BMO ja to okropnie się stresuję... tak bardzo chcę, żeby wszystko było ok, żeby to maleństwo zdrowo rosło i żeby zdrowe się urodziło, że jak pomyślę, o tym USG, to ze stresu wszystko mnie boli :-( a do czwartku tak daleko :-( Ty daj znać jutro co i jak :-) a macie w rodzinie bliźniaki, że jest opcja na więcej niż jedno bobo? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
Nie Asiu nie robimy testu PAPPA, z jednej str mega stres ale z drugiej to przecież genetyka a liczę na to, że jest ok, ponieważ ani u mnie w rodzinie ani u męża nie było żadnych przypadków chorób tego typu... no i w tym roku kończę dopiero 29 lat, to jest drugie dziecko, więc myślę, że USG wystarczy. Roksolala mówisz, że nic nie boli, krwawienia brak ale myślę, że dla własnego spokoju możesz pójść do lekarza powiedzieć co się wydarzyło, niech sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiola, ja tez mysle podobnie:) tym bardziej ze to tylko prawdopodobieństwo. Nawet, jesli wyjdzie w normie, to i tak zawsze jest... Hm... Nie martw sie, ale jesli masz taka możliwość, to skonsultuj sie z lekarzem, a kiedy masz kolejna wizyte R? Ja tez się strasznie martwię, tym co jutro lekarz nam powie. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adidadi
Hej dziewczyny. Ja mam jutro pierwsze usg jestem w 10 to, pieresza ciąża po prawie roku starań więc emocji co niemiara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej:) a mieszkasz w PL, czy nie? Bo w Polsce, zeby dostać becikowe, to trzeba byc pod opieką lekarza przed 10 tc Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adidadi
Nie mieszkamy w Austrii i tutaj oficjalnie o ciąży mówi się dopiero od 12 tc co było dla mnie szokiem. Tak czekałam na dzidziusia dowiedziałam się w 6tc ale się opanowałam żeby pobiec odrazu do lekarza doczekalam do 8 tc a lekarz odesłał mnie z kwitkiem i chyba z litości po wyrazie mojej mocy kazał przyjść w 10 tc a nie w 12 hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa no to jeszcze inna bajka:) Trzymamy kciuki, na pewno będzie ok:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksalala nie martw się na pewno nic się nie stało, zwłaszcza że zamortyzowałaś ręką, dziecko jest dobrze zabezpieczone wbrew pozorom :) Wiola ja tak samo mam w czwartek usg prenatalne i też jak wy nie robię PAPPA ale to tylko przez niekompetencj***abki z rejestracji, już o tym pisałam. U mnie w rodzinie ani u partnera też nie było chorób genetycznych i mój wiek to 26 lat także myślę, że też nie ma sensu. Też czuję stres, duzo większy niż przed normalnym usg, nie wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-)dla pewnosci pojde do lekarza. Mysle jednak,ze kesli mialoby dziac sie cos zlego to juz poczulabym tego negatywny skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Miałam kilka poronień i dwie wyjątkowo zagrożone ciąże. Ta też jest zagrożona. Zgodnie z zaleceniem lekarza łykam tylko kwas foliowy. I jak to lekarz mówił do 12 tyg. wszystko może się zdarzyć. Jak do tej pory ciąża się utrzymuje. Przyjaciółka mimo leków straciła dzieciątko w 10 tc., leżenia w szpitalu od początku. Musiało być coś nie tak. Poprzednie ciąże były podtrzymywane od ok. 14 t.c..właściwie do końca. Wiem co mówię, swoje przeszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
Hej, ja juz po. Z usg data na 27 grudnia. Sprawdzano bicie serca, wymiary i przyziernosc karkowa. Wszystko w normie. Fajna fotka. Dzidzia ma 6.5 cm jest to 12 tyg 6 dzien. Wielka ulga ze to nie bliźniaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adidadi
Hej, i po pierwszym usg 11 tydzień, termin 16 styczeń ;) wszystko jest dobrze dzidzia *****iwa na monitorze niesamowicie to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super, oby wszystkie dziewczyny na forum na badaniach prenatalnych takie dobre wieści usłyszały :) Asia a Ty jak tam?? Była jeszcze z nami Paulina, ale coś się nie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej:* u mnie, jak zwykle pod górkę:( wszystkie parametry wyszły ok, poza biciem serduszka:( wyszła akcja bicia serca 184/minutę, więc zwiększyło sie wystąpienia choroby trisomia 13... za tydzień idziemy na powtórkę. Okazało się, że nic nie zapłaciliśmy, bo lekarz objął nas programem badań prenatalnych, więc tym razem chyba zrobimy tę krew. Mam tylko nadzieję, że ta przyspieszona akcja serca była spowodowana tym, że dzidzia strasznie się wierciła i lekarz miał duuże kłopoty, żeby ją zmierzyć. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Jestem śledzę forum starałam się nie wdawać w dyskusję o selekcji naturalnej bo jak o tym czytać to dostaje białej gorączki. Po co w ogóle się leczyć? może rak i inne choroby to też selekcja naturalna tak ma być (ludzie muszą umierać i ci starsi i młodsi -prawa natury?) Medycyna jest zbędna? Do lekarza w ciąży tez nie ma po co chodzić skoro rozmowa z położna wystarczy. Och poglądy niektórych sa dla mnie nie do przyjęcia. Ja jestem od czwartku na L4, które zaproponował mi lekarz ze względu na pracę w samochodzie. Na usg prenatalnym jeszcze nie byłam A na pappa nie idę bo nie chce się martwić całą ciążę w razie gdyby coś nie wyszło prawidłowo. To moje dziecko i kocham je od początku niezależnie od wszystkiego. P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było, do tej pory wszystko u nas w porządku, jutro idę na wizytę a prenatalne prawdopodobnie za tydzien lub dwa u innego lekarza bo moja ginka takich nie robi. Co do selekcji naturalnej powstrzymuję się od wypowiedzi, każdy ma własne zdanie i spieranie się na forum do niczego dobrego nie prowadzi, zwlaszcza w naszym stanie ;) w poprzedniej ciąży byłyśmy z dziewczynami na zamkniętym forum, dzieliłysmy sie zdjęciami i bylyśmy bardziej otwarte ale z to mówiłysmy tez bardziej otwarcie co myslimy i nie razy wybuchała ogromna kłótnia (zwłaszcza pod koniec ciązy...). Wiola za każdym razem gdy czytam Twoje odpowiedzi mam wrażenie że czytam swoje własne, bo jesteśmy imienniczkami (co nie jest częste), w tym samym wieku i też w 2 ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
Czy którąś z Was czeka przeprowadzka w ciazy? Jesli tak na który miesiąc ją planujecie? Nam się kroi i chyba wrzesien/październik będzie optymalny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie czeka cała budowa :) w lipcu zaczynamy. Zobaczymy czy zdążymy się wprowadzić. :) P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
P. Skąd mam sobie wstrząsnąć lekarza skoro tu tak jest ze póki nie ma komplikacji to ciąże prowadzi położna? To niby mój wymysł czy co? Prywatnych lekarzy tez nie ma, jedynie kliniki w dużych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćstyczniowiątko
Jak wszystko jest ok, to wystarczy położna. Wczoraj miałam usg. Wg usg 11t., 4 dni, więc już poród odrobinę szybciej niż wychodziło z I usg. Kość nosowa jest, przezierność malutka, przepływ ok. akcja serca 174, ale dziecko było budzone na siłę. Lekarz powiedział, że jak na tę chwilę, to wszystko super. Po niedzieli badania prenatalne, ale jak mi powiedział lekarz, kiedy się zapisywała, może nie będą robić, może tylko wywiad. Jaki to był piękny widok dla nas rodziców, te małe nóżki, rączki, Człowieczek, jak nazwał maluszka doktor . Cieszę się wolnością, pracuję, wiem, że przyjdzie taki moment, kiedy miesiącami nie wyjdę ze szpitala. A może tym razem będzie inaczej? Oby Jak do tej pory, to ta moja późna ciąża jest zdecydowanie najlżejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super, dobre wiadomości:) Dziewczyny, a skąd Wy wiecie, że ok i że sama położna wystarczy, skoro ona nie zbada? Przecież ja np. żadnych objawów krwiaka nie miałam. Przecież położna nie jest duchem świętym i nie widzi, czy któraś z kobiet nie ma przypadkiem jakiejś torbieli, nadżerki, krwiaka, czy może jakiegoś zapalenia:) ooo 174 Twój maluszek miał akcję serca, u nas było 184 i już wielka panika i wzrosło ryzyko choroby trisomii 13... Powiem Wam, że chciałabym chociaż raz wyjść od lekarza od uśmiechnięta, bo za każdym razem coś innego jest nie tak...:( Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest po prostu jesli nie krwawisz, nie było komplikacji we wcześniejszych ciążach to nie ma lekarza czy ci sie to komuś podoba czy nie. No przecież żadna z nas sobie go nie utrzepie skoro go nie ma. Tak na marginesie zwolnienia bo sie jeździ samochodem ale jak to moze szkodzić? To jak ja tez siedzę cały dzien to tez powinnam miec wolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×