Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

STYCZNIÓWKI 2017

Polecane posty

Gość gość
Hej dziewczyny? Jak jest płatne l4 w ciąży? Jak mowilyscie lekarzowi ze chce sie iść na l4 bo było jakoś niezręcznie z nim o tym rozmawiać i odłożyłam to na kolejną wizytę (18 maja) ale wtedy to jua pewno musze przeprowadzić ta romijużtaNowę.No i głupio mi zanieść pracodawcy zaświadczenie o ciąży i od razu l4. P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
L4 w ciazy jest płatne 100%:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onika83
Paulina L4 w ciazyt platne jest 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedzialam juz w 3 tyg. Jak tylko lekaz zauwazyl endometrium 2 cm. Na tej podstawie stwierdzil ciaze i dal mi L4 bo ja duzo dzwigalam w pracy. 25kg kilka razy na godzine w dodatku to praca 3zmianowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade do gin prywatnie. Plamki kri od rana pojawiaja mi sie na wkladce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mania w którym tyg jetes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mania-ja przez weekend zauważyłam jedna malutka kropeczke. Nie wiem nawet, czy to byla krew, dzis tez tyci tyci, ale taki jakby zolty kolor. Zobaczymy, co dzisiaj powie lekarz. A Ty tez na spokojnie jedz i daj znac:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzykroć
Hej dziewczyny :) mogę dołączyć? wg wszelkich znaków na niebie i ziemi mam termin na 10.01., pierwszą wizytę mam 17 maja (będzie to 6t2d więc liczę, że będzie już można jednoznacznie stwierdzić/potwierdzić ciążę. To szczęście spotyka mnie po raz trzeci (latorośle mają 4 i 2 latka - obaj to chłopcy; po cichu liczę na dziewczynkę tym razem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzykroć
Mani_a - trzymam kciuki aby było OK. W drugiej ciąży podobnie jak Ty - w piątym tygodniu dostałam plamienia. Lekarz przepisał luteinę, brałam do końca pierwszego trymestru, urodziłam zdrowego synka. Wierzę, że i Tobie się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duże masz te plamienia? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzykroć- to moja druga ciąża. Luteine pod jezyk mam od dwóch tyg ze względu na to że w pierwszej ciąży w 29tyg wystąpił u mnie poród przedwczesny który udało się zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzykroć
Mani_a jest jeszcze taka możliwość, że normalnie o tej porze gdybyś nie była w ciąży miałabyś miesiączkę. Wtedy plamienie też jest dopuszczalne. Głowa do góry. Jakkolwiek górnolotnie to nie zabrzmi - dobre nastawienie naprawdę "robi robotę" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie niestety nie było widać jeszcze serduszka... I w dodatku okazalo się, ze mam jakiegoś torbiela jajniki. Mam nadzieje, ze są sie wchlonie, bo nie miałam nigdy takich dolegliwości:) aaa i dostałam jeszcze luteine, ale dopochwowa. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
Asia Moja siorka miala problem z torbielem, poprzez hormony ciazowe sie pojawil na jednym z jajnikow i byl bardzo duzy, do 12 tygodnia ladowala kilka razy w szpitalu ze wzgledu na bol gdyz ten torbiel zawijal sie dookola jajnika. No dla Was moja ciaza to jakas abstrakcja tak jak i dla mnie Wasze, no niestety wszystko jest inne wiec ani wy mnie pewnie nie zrozumiecie ani ja Was. U nas nie ma niestety l4 w ciazy, jesli sa problemy oczywiscie to mozna nie pracowac ale dostaje sie wtedy 85f na tydzien tak wiec jakies 30% zarobkow. Tak wiec sila rzeczy prawie kazda ciezarna pracuje do konca. Tak samo macierzynski zaczyna sie w momencie odejscia z pracy czyli jesli skoncze na miesiac przed czy dwa to automatycznie bede miesiac, dwa krocej z dzieckiem.....wiec ja niestety do grudnia bede pracowac o ile cos zlego sie nie wydarzy tfu, tfu Trzymam kciuki za wszystkie laski, ktore maja problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumpernikiel567
Asia wchłonie sie po luteinie, mnie sie torbiele zdarzały i tak mnie własnie luteina leczyli. Mania trzymam kciuki mocno!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
po 12 tygodniu hormony juz tak nie przyrastaja i siorce torbiel sie wchlonela, wiec bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nic, tez mysle, ze sie wchlonie:) musze myśleć pozytywnie, bo inaczej bym zwariowała:) mam tylko nadzieje, ze za tydzień będzie juz widac serduszko:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 tydzień Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzykroć
Asiu - w 7 tygodniu nie było widać serduszka? Ja umówiłam się na wizytę, która będzie przypadała na początku 7 tygodnia (6t2d) i miałam ogromną nadzieję, że zobaczę migającą plamkę. W poprzednich ciążach gdzieś w tych okolicach szłam na pierwsze usg i serduszko było (moja lekarka nie zakłada karty ciąży dopóki nie widzi serca). Ale wiele pewnie zależy od długości cykli. Moje były dosyć krótkie (25 dni) więc i o tych parę dni wcześniej dochodziło u mnie do owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety nie bylo widac:( wszystko tez pewnie zalezy od tego, jakiej jakości jest sprzęt usg, a podejrzewam, ze nie jest jakiś rewelacyjny, bo to na nfz i moja przyjaciółka miała tam tak samo, wiec musze się uzbroić w cierpliwość i wytrzymać do poniedziałku:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A poza tym plamienie implantacyjne miałam 21 kwietnia, wiec dość późno i byc może tez dlatego:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzykroć
Asiu - masz rację - jakość sprzętu robi kolosalną różnicę. A poza tym - jakikolwiek sprzęt by nie był - liczą się też umiejętności lekarza. Jest wiele czynników, które mogły wpłynąć na to, że lekarz nie dojrzał tej migającej plamki. Abstrahując od tego - sądzę, że w podobnym terminie mogło u nas dojść do zagnieżdżenia. Nie miałam co prawda plamienia implantacyjnego, ale jestem niemalże pewna, że do owulacji doszło 17 kwietnia. I teraz zobacz - ja mam krótkie cykle. U mnie wczoraj było 5t0d(czyli zaczynał mi się wczoraj szósty tydzień). A Ty pisałaś, że u Ciebie był to już 7tydzień. Dlatego nie przejmuj się tym, że nie było widać serduszka - to rzeczywiście jeszcze odrobinkę za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnia miesiączkę miałam 27 marca. Stosunek byl 9 kwietnia, a plamienie 21 kwietnia. Dzisiaj jest dokladnie 7 tydzień i 3 dzień:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzykroć
Asia - czyli dziś masz dokładnie 6t2d (piszemy ukończone tygodnie). Ja taki osiąg będę mieć za tydzień - i wtedy mam umówioną wizytę. Jeśli do zagnieżdżenia doszło u nas w podobnym czasie - nasze zarodki są na podobnym etapie rozwoju - choć w rzeczywistości twoja ciąża jest o tydzień starsza niż moja, bo o tydzień wcześniej miałaś okres. Moja położna mówi, że właśnie stąd wynika zasada, że dzieci urodzone między 38 a 42 tygodniem uznaje się za urodzone w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 tydzień skończył mi sie 8 maja, a teraz leci siodmy. Zle liczę? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaaa ok:) chyba faktycznie masz racje:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzykroć
Asia - dobrze liczysz :) leci ci siódmy tydzień, za Tobą sześć tygodni i dwa dni. Ale to tylko informacja teoretyczna. Na usg lekarz powinien zmierzyć pęcherzyk i zarodka. Na tej podstawie machina oblicza stopień zaawansowania ciąży i szacowany termin porodu. Większość lekarzy sugeruje się właśnie tą datą (a nie tą obliczoną wg terminu ostatniej miesiączki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×