Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość gość
Wg zaleceń WHO dietę rozszerza sie po 6 miesiącu, zarówno dla dzieci kp i mm. Kiedyś rzeczywiście było rozdzielenie, że dzieci kmm, mają mieć wcześniej rozszerzaną dietę, ale teraz mieszanki są tak zrobione, że nie ma takiej potrzeby. nie palcie siię dziewczyny do tak szybkiego rozszerzania diety. Poczytajcie troche na ten temat, aktualne dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Gosc 09:06 czytam te zalecenia i jest tam też napisane, że po ukonczeniu 4. miesiaca życia można wprowadzić niewielkie ilości żywności uzupełniającej. Ponadto, że pierwsze pokarmy stałe należy wprowadzić do diety stopniowo, nie wcześniej niz w 17. tygodniu, a nie później niż w 26. tygodniu życia. Czyli z tego wynika, że przed ukończeniem 6 miesiąca należy wprowadzic dodatkowe pokarmy. Ja chcę wprowadzac po 5. miesiącu więc myślę, że to nie tak wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Nikola przykro mi, współczuję najmocniej :( Ja jeszcze nie wprowadzam nic nowego do diety. Malutka rosnie pieknie, zdrowo, wiec diete zaczniemy uzupełnić od 7 miesiaca. Wazy juz 7300g, ciezko juz nosic a lubi baardzo ;) w ogole jest bardzo absorbujaca, chce zeby ciagle ktos przy niej byl, jak nie spi to nie ma mowy zeby cos zrobic bo zaczela piskiem wymuszac zeby kolo niej siedzieć, mala terrorystka ;) ale jest taka kochana, czasem patrzy tak na mnie rozpromieniona jak w obrazek a ja wtedy sie rozplywam ze szczescia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam, że nie ma się co spieszyć z wprowadzaniem nowych produktów. do 7 miesiąca wystarczy mleko, czy to kp czy mm. Każdy dobry dietetyk dziecięcy to powie. A tam, gdzie są zalecenia to zobacz czy czasem artykul czy też ulotki nie są sponsorowane przez producentów tj gerber, bobovita itd. Polecam np blog małgorzaty jackowskiej, np. to http://malgorzatajackowska.com/2015/03/16/czym-sie-rozni-cztery-od-szesciu-czyli-o-tym-kiedy-rozszerzac-diete-niemowlecia/ lub to http://malgorzatajackowska.com/2016/10/19/rozszerzanie-diety-sciagawka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezzka-dzieki za wsparcie kochana. Moja mala tez taka kochana sama chetnie ja biore na rece i "krece sobie bata"wiem ale uwielbiam ja i ciagle bym calowala i przytulala. Wiadomo jak dlugo mi pozwoli tak sie rozpieszczac? ;) Gosc fajny blog tej Malgosi Jackowskiej. Poczytalam kilka ciekawych artykulow. Ja chce rozszerzac diete bo moja niunka sie nie najada a ja mleka wiecej nie naprodukuje. Ona juz ma 5 m-cy i tydzien (21 tyg)wiec moge wg zalecen. Poza tym slabo przybiera i dostawiam czesto do piersi aby sie najadala czego wynikiem jest to ze caly dzien wisi na piersi a jest to dla mnie stresujace bo nic innego nie moge robic. Posluchalam tesciowej( glupia ja przy 3 dziecku jak bym nie wiedziala) i gdy sie ur malutka przystawialam ja co 3,4 godz i teraz mam malo pokarmu to i musze ja czesciej karmic. Chce tez zaczac dokarmiac aby moc wyjsc z domu na chociazby 2,3 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile razy robiłyście usg bioderek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Gosc u mnie nie robia usg bioderek wiec nie robilysmy wogole. Wiec mysle ze raz wystarczy po urodzeniu i drugi raz jak juz zacznie chodzic. Moje zmartwienie to waga malenstwa, otoz 3 tyg temu wazyla 6420 a dzis 6490 to nie wiele przybralysmy. Nie kazano mi sie martwic ale za tydz na kontrol. Chyba zaczniemy juz dokarmiac. Mleczko juz kupione ale czekam na wytyczne. A z milych rzeczy zauwazylam ze lubi piosenke "Halo dziadku" bebe Lily, uwielbia ja. Cieszy sie macha raczkami jest pobudzona kiedy slyszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Gosc my robilismy 2x usg stawow biodrowych. Ale tylko dlatego ze za pierwszym razem wyszla jakas mala nieprawidlowosc ze staw sie nie domyka, wiec byliśmy na kontroli. Na szczęście w miare wzrostu wszystko sie wyrownalo i jest ok :) Ale niestety wczoraj dostaliśmy skierowanie na rehabilitacje bo podobno ma jakies napiecia i nieprawidlowe odruchy, bardzo zaciska piąstki i prostuje nóżki. Lekarz sie zaniepokoil ze jeszcze w tym wieku (4,5 mies) nie interesuje sie stopkami i nie wklada ich do buzi).. jak jest u Was?? Nikola rzeczywiscie malutko coreczka przybrala i pewnie każą Ci dokarmiac, chociaz dzieci chyba maja swoje skoki kiedy rosna bardziej i mniej. Moja waży 7300g, przybiera ladnie, chociaz je strasznie dlugo, nie mozna jej od piersi odlaczyc taki ssak, cyc w ustach i szczesliwa hehe. Dzis za nami ciezka noc :( malutka od jakiegos czasu ma wirusa i jest zachrypnieta. Pewnie zle sie czula bo budzila sie i bardzo plakala :( lekarz ja osluchiwal, na szczęście jest ok ale męczy sie biedna i jak to przy przeziebieniu nic za bardzo nie da sie zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Nikola u mnie znow coreczka uwielbia jak spiewam jej kolysanki :) zastyga wtedy, nasluchuje i usmiecha sie slodko. Jak przy jedzeniu jest niespokojna to zaczynam jej spiewac, wtedy sie uspokaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Bezzka proponuje kupic inhalator taki z maseczka dla niemowlat. Bardzo pomaga wiec polecam a koszt nie jest duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Kochana nie przejmowalabym sie za bardzo tym co lekarz ci mowi. Ka,de dziecko rozwija sie w swoim tempie. Nasz maluch ma teraz 5 mc a nozki do buzi wklada od jakichs 2 tygodni moze. Wczesniej mu pomazywalam pare razy jak to zrobic przy pzmianie pieluchy. Moze tez tak sprobuj i sam zalapie co i jak. ObracNie na brzuszek tez tak cwiczylismy w ramach zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
A mam pytanie do Was jak spia wasze maluchy w nocy? U nas juz dwa miesiace ciezkich nocek i pobudki co godzine a nawet co pol godziny. Nie jest glodny bo bywa ze pospi spokojnie 3 godz. Jak mial 2 mc to spal z jedna pobhdka w nocy a teraz to jakas porazka. Trzeba przetrzymac wiem ale moze macie jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezka tez zaczelam mojej spiewac zwl ta piosenke i tez sie cieszy ;) kolysanki tez lubi. Nozkami tez zaczela bawic sie od tygodnia. Robi to po kapieli gdy ja wycieram ;) Gosc85 moja spi ze mna w lozku, budzi sie co 2,3 godz ale na chwile pokarmie 5,10min i spi czasem dam smoczek. Nie robi duzo siku wiec nie zmieniamy w nocy pieluszki, nie zapalam swiatla, nie mowie do niej i spi ladnie. Moze tego wyprobuj i Ci pomoze. Czasem poprostu trzeba przeczekac ten okres wiem ze moze byc ciezko zwl gdy sie pozniej ma duzo obowiazkow a czlowiek zmeczony ale takie "uroki" macierzynstwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc85 zamierzamy kupic inhalator. Troche mnie pocieszylyscie ze Wasze dziexi tez dopiero co zaczely sie interesowac stópkami. No i zapewne masz racje, nie kazde dziecko identycznie sie rozwija. No ale wiecie troche sie martwie, zeby bylo wszystko w porzadku. A jesli chodzi o spanie i jedzenie to u nas jest roznie, czasem przespi 8h, czasem budzi sie ze 2x w nocy ale samo usypianie i jedzenie jest męczące bo usypia przy piersi ale je prawie godzine.. jak probuje jej zabierac to sie wybudza, szuka i zaczyna plakac. Probowalam jej dawać smoczek to niestety wypluwa. Wiec po tych nocnych probach usypiania boli kregoslup i brodawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Wlasnie chyba pozostaje przeczekac. Tez nie zapalam swiatla. A jesli przebieram pieluche to max do polnocy. Wczesniej wstaeal tylko raz w nocy takze mam nadzieje ze wkoncu sie to unormuje. Usypia przy piersi. Smoczka nie chce od urodzenia. Nawet butelka mu nie pasuje juz. Ot taki eko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, co potrafią już wasze dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Heja, moja wlasciwie od ostatniego posta nic nowego nie robi, lubi bawic sie nozkami, piszczy, ladnie otwiera buzke jak daje jej jabluszko lyzeczka. Odrazu zalapala ze to jedzonko i jak sie je :) Za 2 tyg zaczynamy konkretnie wprowadzac posilki, wiadomo po jednym ale juz rutynowo. Cosik tam juz podjadamy i nie ma problemu z polykaniem wiec jest gotowa :) Ciekawe kiedy zaczna nam raczkowac? Moi chlopcy mieli ponad 9 m-cy a okolo roczku chodzili. A kumpeli corcia zaczela raczkowac jak miala 7 m-cy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek bawi się nóżkami (ale jeszcze nie wkłada do buzi), przekręca się na razie z plecow na brzuch od tygodnia), łapie i trzyma grzechotki, uwielbia bawić się gryzakami, śmieje się na głos, piszczy, krzyczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja w 18tyg dostała pierwsza marchewke a jest z 9.06. karmię piersią i pediatra powiedziała że jak najbardziej moge podawać ale jedynie dla smaku a nie jako osobny posiłek zastępujący mleko. Teraz już wcina marchewke, jabłko, dynie i kaszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Gosciu moj synek tez urodzony 9.06. Mam pytanie do was ile wytrzymuja wasze maluchy miedzy drzemkami? I co ile pija z piersi? U nas tak min 2 godziny pomjedzy drzemkami ale z jedzeniem dziwnie bo czasem i 4 czy 5 godz nie chce. Rozszerzam diete owszem ale on tak do samu podjada a nie jako osobny posilek. Jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My jeszcze nie rozszerzamy diety, czekamy do skończonego 6 miesiąca. Warto o tym poczytać dlaczego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Maly jest ciekawy naszego jedzenua juz. Jak jemy bi buzia tez mamla wiec probujemy powoli. Pediatra juz kazala rozszerzac jak mial 4.5mc ale to za wczesnie bylo jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
My zaczniemy wprowadzac za ok. 2 tyg. Zaczynamy od marchewki, pozniej dynia, brokul, ziemniaczki, burak a następnie dopiero owoce. Rownoczesnie niedlugo podamy kleiki ryzowe i kaszke manne do zupki zeby gluten wprowadzic. Mam nadzieję ze mala bedzie tolerowac bo ja niestety przez cale dziecinstwo bylam na diecie bezglutenowej i wiem co to znaczy :( A tak poza tym u nas dobrze, mala troche zakatarzona i gorzej spi w nocy, trzeba ja w wozku bujac.. Bylismy u fizjoterapeuty, ćwiczymy w domu, bo przekteca sie na brzuszek tylko przez lewy bok i nie dzwiga główki jak trzyma sie ja za rączki. A Wasze dzieci dzwigaja..? Bo zaczynam sie martwic a wczoraj skonczyla 5 mies. Dzwiga tylko jak jest na boku i przy jedzeniu a z pozycji lezacej nie. Gadula straszna ale nic konkretnego jrszcze nie mowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Nie przejmuj sie na zapas kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie. Nasz raz ja dzwiga ladnie jak gopodnosic zaraczki a innym razem mu sie ewidentnie nie chce. Cwiczenia pomagaja ale staraj sie je wprowadzac w formie zabawy to jakos szybciej lapia dzieciaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamusie jak bawicie sie ze swoimi maluchami? Chodzi mi o zabawy edukacyjne rozwijajace umiejetnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam z córka na badaniu bioderek i okazało sie ze, moja 4 miesieczna córeczka ma bioderka jak 2 miesieczne dziecko. Martwie sie czy to sie unormuje smutas.gif moze ktoras mama miała podobnie? To było drugie badanie na pierwszym było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×