Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość nikola0806
Ciesze sie, ze sie odzywacie. Tzn ze nie piszecie z braku czasu bo martwilam sie ze juz sie nie chce nikomu pisac. Gracjana a Ty masz kontakt z tymi dziewczynami z fb? Tam dalej dziala grupa? Fajnie ze nasze malenstwa zdrowo rosna i zaskakuja nas coraz to nowszymi rzeczami ale i przykro ze tak szybko ten czas leci. Ja juz mam 2 starszych synkow i po nich widze ze najlepszy okres na pieszczoty to do 6 lat bo pozniej szkola to juz doroslym chce byc ;) takze korzystajmy, rozpieszczajmy ile sie da to nasze chwile i wspomnienia ktorych nikt nam nie odbierze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc 85 u nas na szczęście szczepienia ida gladko, mala tylko pate sekund zaplacze i juz sie smieje :) tylko po pneumokokach przez pare dni miala stan podgoraczkowy. Nikola masz racje, trzeba sie cieszyc bo te nasze skarby sa cudowne, mimo tego ze czasrm daja popalic ;) i prawdą jest powiedzenie ze ciagle na cos czekamy, a to pierwszy usmiech, pierwsze slowo, kroki itp. a trzeba sie cieszyc tym co jest teraz! bo szybko to przeminie. U nas ogólnie noce lepsze bo mamy 1-2 pobudki a wczesniej byly co 2h. Malutka coraz swiadomiej rusza rączkami, czasem uda jej sie cos zlapac, kupy robi duzo mniej ale za to sa wieksze, czasem trzeba szybko reagowac no nie mieszcza sie w pieluchy mimo tego ze używamy juz nr 3 ;) Weekend u rodzicow, jutro wyjazd, zamietzamy rozdac zaproszenia, bo w październiku planujemy chrzest :) A co u Was? Jakie nowosci u maluszkow? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Hej dziewczyny. Fajnie że jest nas coraz więcej. Rzeczywiście maluszki rosną jak na drożdżach. My wczoraj byliśmy zbadać małej uszko bo po porodzie wychodziło cos nie tak ale na szczęście wszystko ok. Bezzka my też bedziemy chrzcic małą w październiku. Wczoraj nawet kupilam sukienusie na chrzest. Zazdroszczę wam że wasze maluszki tyle śpią w nocy. Ja chodzę jak zombi. Mala budzi się co dwie godziny i spi do 5 a czasami jak ma dobry dzień to do 6. Oby niedlugo się to zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 85
Widzę że u was na odwrót że spaniem..teraz się normuje. My mieliśmy tylko jedna pobudkę w nocy ok 3-4 i spał do 8. Teraz budzi się co 2 godziny. Mam nadzieję że to wina skoku i minus bobylo już tam fajneod 2 miesięcy. Widać jak szybko nabywa nowe umiejętności. Szybko rosną te szkraby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche nas nei bylo ale mialam melgo na glowie co normalne oprocz niego caly dom bo kazdy zajety przygotowaniami do wesela mojego chlopaka siostry az boje sie pomyslec co bedzie jak bedzie nasze ale coż... Mały rośnie jak na drożdżach bardzo wesołe i rozgadane dziecko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy tez tak macie ze jak malenstwo dlugo spi to juz straaaasznie tesknicie;) czy to normalnie ze boje sie ze moge cos zrobic malej (najczesciej czarne mysli ze mi sie wyslizgnie)? Czy to juz podchodzi do nadopiekunczosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Hej Mila dlugo Cie nie bylo ;) rozumiemy Twoja sytuacje u nasz tez busy. Gosc- ja tez tak mam, jak spi tesknie, jak nie spi mysle-spij bo tyle do zrobienia ;) i jak biore czy nosze tez wariuje ze upuszcze i krzywda sie stanie (to chyba przez ta wyrodna matke Madzi z Sosnowca). W srode na wazenie idziemy, ciekawa jestem jak waga czy juz magiczne 6kg przekroczyla? 21 mamy 3 ostatnie szczepienie a 22 urodzinki mojego synka. Zapowiada sie zalatany tydzien. Gosc85 moja tez roznie ze spaniem. Zalezy co jem w ciagu dnia jesli nic takiego co mogloby ja meczyc w nocy to ladnie spi i ja tez a tak to tez potrafi budzic sie co 2 godz. Teraz np obudzila sie raz o 2:40 i ja juz nie spie od tej pory ale to nie przez niunke a przez meza bo na nocke poszedl do pracy a ja wtedy nie moge spokojnie spac :/ w dzien zalicze drzemke ;) A propos kupek...moja robi raz na 5,6 dni. Teraz ostatni raz robila w pon tydz temu :/ w srode na spotkaniu zapytam co i jak. W sumie niby do 10 dni normalne :/ nic jej nie dolega. Jak jadlam bardziej kalorycznie bylo ok. Teraz wiecej owocow i warzyw i kupy brak- ponoc ze trawi wiekszosc mojego pokarmu i stad ten "problem". No zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy 5 pazdziernika szczepienie. Jak tam u Was z chrzcinami ?? Juz po czy jeszcze przed ? Bo my za miesiac dopiero ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Nikola, pewnie dzis ciezki dzien po takiej nocy? To Twoja malutka rzeczywiscie rzadko robie kupy, moja kilka razy w ciagu dnia! Ale jest obzarciuszkiem wiec ma po czym hehe. Ze spaniem troche nam sie normuje i strasznie sie ciesze! Bo od jakiegos czasu potrafi przespac 5-7h, budzi sie zwykle okolo 5 rano, zje i jeszcze pospi :) Gosc ja trz tak mam, ze bpje sie strasznie zeby jej nie upuscic, czy to ja trzymam czy ktos inny. Mam jeszcze niestety jedna 'przypadlosc" :( otoz jestem strasznie o nia zazdrosna.. wcześniej odnosilo sie to głównie do trsciowej, ktora wprost wyrywala mi małą z rąk, a teraz o kazdego echh Nawet zauważyłam ze do taty częściej usmiecha sie niz do mnie, chociaż siedze z nia i bawię sie przez caly dzien to wieczorem usmiecha sie szerzej do męża a mi jest przykro wtedy :( chociaz chyba powinnam sie cieszyc ze corka zadowolona i maja dobry kontakt. Evh mie wiem, moze mam jakies gorsze dni i doły łapię ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Bezka troche cie rozumirm bo nam problem zostawic dziecko z tesciami na dluzej. Co innego jak jestem w tym samym pokoju. Nue lubie sie z nim rozstawac.. Tak to juz chyba jest. Maly obrazil sie na butelki wiec i tak teraz tylko cyc bo nawet odciagnietego nie chce. Przynajmniej msm wymowke teraz solidna:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Powiem wam dziewczyny że z tą tęsknota czy zazdrością to mialam tak przy pierwszym dziecku teraz jest zupełnie inaczej i nie chodzi oto że synka kocham bardziej. Chyba przy drugim dziecku mniej przeżywa sie takie rzeczy. Dla mnie to akurat lepiej bo pamietam jaką przy synku mialam karuzele emocjonalną. Teściowa pomagala to bylo zle, nie pomagala bylo jeszcze gorzej, siedzialam z ciagle placzacym synkiem w domu to bylam zdolowana, wychodzilam bez niego to prawie plakalam, ze muszę go zostawic. Normalnie sama siebie nie rozumiałam. Teraz jak ktoś choc chwilę zajmie się małą to się cieszę bo na spokojnie moge cos w domu zrobić. Dzisiaj malutka ma dzień spiocha, chyba przez tą zmianę pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Bezzja rozumiem cie:( W sobote planowaliśmy isc do clubu pierwszy raz odkad zaszlam w ciaze i urodziłam bo brat za granice jedzie na dlugo. Ale oszalalam do tego stopnia ze naprawde zastanawialam sie czy nie odwolac tego wyjscia i opieki tesciowej Niby wiem ze to glupie ale jakos nie moglam sie przelamac zeby go samego zostawic na całą noc (nawet na zakupy mam problem) Ja caly czas gdzies w psychice nie pogodzilam sie ze nie kp. Duzo sie mowi o wiezi jaka wytwarza sie miedzy matka i dzieckiem przy kp i powiem wam ze ja strasznie sie boje ze przez to ze karmie mm maly nie będzie mnie kochal i nie bede dla niego najważniejsza. Wiem ze mnie pocieszalyscie i podawalyscie przyklady ze wcale nie musi tak byc ake nadal gdzies to we mnie siedzi. Czuje jakbym malemu zabrała cos co mu sie nalezalo. Dodatkowo cały dom na mojej glowie i nie mam czasu non stop go nosic, bawic sie z nim albo ciągle go zagadywac. Dlatego staram sie go wszedzie zabierac****ewnie tez dlatego tak ciezko jest mi gdzies isc (choćby poimprezowac). W dzien widze ze pieknie sie do mnie smieje i gaworzy i jestem szczęśliwa bo czuje sie wtedy tak wyjatkowo a potem przychodzi ktos zupelnie obcy i zachowuje sie tak samo. I tak samo jest z noszeniem czy usypianiem. Dlatego myślę ze wogole nie robi mu roznicy czy zajmuje sie nim ja czy ktokolwiek inny. I wiem ze taka zaborczosc i zazdrosc jest niezdrowa no ale tak mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Moja faktycznie rzadko robi kupy, wczoraj zrobila a wiec minal tydz. Wczesniej jadlam wszystko i kupa byla kilka razy dziennie teraz staram sie zdrowo wiecej owocow i warzyw a tu kupy brak. Poprostu trawi w wiekszosci moj pokarm. Najwazniejsze ze nie cierpi przy tym. Chyba zaczne ja jyz klasc w jej lozeczku. Bo ladnie przesypia obok mnie ale musze jej dac "jaska" do przytulania ktorego lubi. To taki rytual: daje jej smoczka i kocyk lub misia i przytula go i zasypia slodzinka moja ale nie zawsze tak jest ;) Jutro wazenie i szczepienie. Mam nadzieje ze bez bolu sie obejdzie. Wczoraj zrobilam czekolade bo strasznie mi sie chcialo slodkiego ale zdrowego i oto przepis:100g olejku kokosowego, 50g miodu i 2 lyzki kakao. Rozpuscic olej i miod i dodac kakao wymieszac i do lodowki na 2,3 godz. Pychotka. Mam silikonowa foremke i w niej studze. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
My po szczepieniu ostatnim poki co, nastepne ok pierwszych urodzin. Plakala bardzo i caly dzien przespala. Bylysmy tez na wazeniu 5960 co oznacza ze przez tydz przybrala 80g. Troche malo. A ile wasze malenstwa przybieraja tygodniowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola chętnie bym zjadla taka czekolade ale na razie dietka i na kakao musze jeszcze troche poczekac. Ale córeczka za 2 dni koncxy 3 mies. i postanowilam zjesc malego schabowego :D zobaczymy jak zareaguje. I niedlugo tez bede powoli wracac do nabiału bo lekarz mowil o calkowitym wylaczeniu na 3 mies. Moja mala wczrsniej przybierala ok 250g na tydzien a teraz jakos zwolnila bo 150g na tydzien wychodzi no ale wazy 5900g wiec od urodzenia przybylo dokladnie 3kg w 3 mies a to podobno dobry wynik bo podwoila swoja wage :) tylko od paru dni zastanawiam sie czy sie najada. Bo karmie na przemian z 1 piersi i ostatnio dluzej ssie, wcześniej wystarczalo 15-20 min a teraz nie moge jej oderwac hehe i zastanawiam sie czy nie powinnam za 1 karmieniem podawac jej 2 piersi. W koncu jest wieksza i potrzebuje wiecej zjesc. Pije hetbatke na laktacje Lactosan ale mam wrazenue ze mam mnirj pokatmu. Noby jak nacisne to wylatuje, nawet po zakonczeniu karmienia ale piersi nie sa juz tak nabrzmiale i wypelnione jak wczesniej. A jak Wy dziewczyny karmicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojka123
Ja dowiem się ile mała waży dopiero za tydzień jak będziemy na szczepieniu ale klocuszek juz z niej niezły. Bezzka u mnie piersi juz też nie są takie nabrzmiale ale tak samo mialam przy synku i spokojnie karmilam go do roku. Ostatnio nie wiem o co chodzi ale mała nie chce jeść z lewej piersi. Pręży się i płacze. Zmieniłam pozycję i karmię ja spod pachy i jest ok. Zastanawiam się czy coś ją boli przy takiej klasycznej pozycji czy chodzi o coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Ja jak karmie to zaczynam od piersi, ktora ostatnio sssla aby ja dokonczyla i pozniej daje druga. Ale moja je krotko bo 10-15min. Zawsze leze przy karmieniu stad wolne rece do odp Wam ;) Tez juz nie mam tak nabrzmialych piersi i mysle ze mam malo pokarmu ale mam wrazenie ze mala sie najada a tu waga jej spada...p doktor mowi, ze sie nie ma co przejmowac poki co ale wez sie i nie martw. Jak tak dalej pojdzie bede zmuszona wprowadzic butle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Nikola, nikt nie chce glodzic swojego dziecka! kurcze, szkoda ze nie da sie w jakis sposob sprawdzic ile zjada dziecko z piersi. Zojka, moja znow przy karmieniu (nie kazdym ale czesto i niezależnie od piersi) raz je raz puszcza i odwraca glowe, no i znow lapie i tak w kolko. W tym czasie wiadomo ze nie possie a i mnie umeczy, bo bardziej boli gdy tak lapie. Wczoraj byl cudoeny dzien, bo coreczka byla taka slodka, w ogole nie plakala, smiala sie, gadala, smialam sie ze ktos nam podmienil dziecko ! Hehe. Ciekawe jak będzie dzisiaj, bo jeszcze sobie smacznie spi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 85
Dzieci zwalniaja z jedzenuem po 3 mc tak nam pediatra mowila. Moj tez juz mniej je i zadziej. Jedna piers na karmienie wystarcza. Tez odstawia mi cyrki z jedzeniem czasem bo sie odwraca rozglada a potem pociagnie dwa razy i od nowa. Takze was rozumiem. U nas waga szla blyskawicznie bo ur 2950 a teraz 3.5 mc ma i wazy 7kg. Dobrze ze zwolnil bo ciuszki juz 68 nosimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, to co opisujecie w sprawie karmienia dziecka piersią to nic nienormalnego :) Już wyjaśniam kilka kwestii. 1. Otóż wcześniej każda z nas miała uczucie przepełnionych, twardych, ciężkich piersi, ostatnio piersi są miękkie, wydają się wiotkie i wydaje się, że nie ma w nich pokarmu - nic bardziej mylnego - po prostu ustabilizowała się laktacja :) Mleka jest wystarczająco, tyle ile dziecko potrzebuje :) o 2. Pisałyście też o tym, że dziecko weźmie dwa łyki i się rozgląda i znów dwa łyki - dziecko jest coraz bardziej ciekawe świata, wie, że nikt mu nie zabierze jedzonka :) To naturalne. Zobaczycie jak będzie później, jak będzie miał kilkanaście miesięcy to będzie próbowal obrócić głowę z sutkiem w ustach, jak np usłyszy ciekawe odłgosy :D Z kalendarza rozwoju dziecka ok 14tygodnia życia - "Pewnie zauważyłaś, że zajętego ssaniem niemowlaka nic nie było w stanie oderwać od piersi. Teraz dziecko potrafi przerwać ssanie, gdy zaspokoi pierwszy głód, lub gdy ktoś pokaże mu na przykład kolorową zabawkę. Jeśli jeszcze nie najadło się do syta, po chwili powróci do ssania." - chyba każda z nas to zna :) o 3. Dalej - nie da się sprawdzić ile dziecko zjada z piersi (odciąganie mleka laktatorem nie odzwierciedli ilości pokarmu; kobieta może wykarmić bliźniaki, a np. laktatorem wyciągnie doslownie kilka ml). Jeżeli dziecko przybiera na wadze, moczy pieluszki to z pewnością wystacza mu jedzonka i nie ma potrzeby dokarmiana butelką. Piszecie, że dzieciaczki przybierają na wadze, więc na pewno mleka im wystarcza :) o Dużo czytałam o laktacji, karmieniu piersią. Jeżeli macie pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć o ile oczywiście będę znać odpowiedź. Polecam blog hafija, mlecznewsparcie - dużo można się dowiedzieć odnośnie kp :) M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z ciekawości zapytam - ile ważyły Wasze dzieci w dniu narodzin, a ile np. kiedy skończyły 6miesiące i jaki rozmiar ubranek noszą? Mój M. urodzony 3750, teraz 6700. Ubranka 62-68 M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M&M dzieki za troche informacji :) Gosc 85 u nas to sie nie sprawdza bo malutka jutro konczy 3 mies. i wlasnie od jakiegos czasu domaga sie jedzenia czesciej, co ok. 1,5h.. Gosc moja córeczka jak sie urodzila wazyla 3020g a teraz wazy 5900g. A ubranka nosi na 68, niektore powoli na 74 zaczynam zakladac zeby nie krepowac jej ruchów. Z tymi ubrankami u nas jest tak, ze czesto opinaja tulow z dlugosci tzn. w kroku juz sa za krotkie i naciagniete. Dlatego czasem nogawki mamy przydlugie a tulow ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, mój synuś ma 2,5 miesiaca i waży 6200 a ubranka nosi 68 czasem 62 zależy jaka rozmiarówka i firma. Na tydzień przybiera ok 200gram a długość to 64cm :) moj Misiu <3 aa od początku jest na piersi. Urodził się duży 59 cm i 3930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gracjana090515
Hej dziewczyny! :) U nas wszystko ok. Wczoraj bylysmy do szczepienia i malutka była dzielna. Poplakała trochę ale za chwilkę się uśmiechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, jak ubieracie swoje maluszki na spacery? i czy wasze też tak kichają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×