Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Do tych kretynek co bronią jugendamt

Polecane posty

Gość gość
Do wyżej, bzdurą że tylko takie dzieci urodzone w de! Co do Norwegii, mam przyjaciół i za blachy powód zabierane są dzieci to fakt a co Niemcy lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za jaki blachy powod ?bo wiesz co kraj to obyczaj i trzeba wiedziec ze dla kogos klaps lub kara to blachostka a dla innego przewinienie karalne my Polacy mamy inne metody wychowawcze ktore nie sa akceptowane np w Niemczech czy Norwegii i trzeba o tym wiedziec planujac wyjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wy głupoty piszecie :-D A dziecko urodzone w Niemczech nie nabywa automatycznie obywatelstwa. To nie uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a sprawa Bałutów w Polsce ? Zaczęło się od anonimowego donosu dawno. Sprawa się ciągnie do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Balotow? A jak znaleźć, wyślij linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko nie ma obywatelstwa niemieckiego,co za bzdury. Chyba,że rodzice siedzą dłużej niż 6 lat w De lub gdy minimum jedno z rodziców jest Niemcem/ma obywatelstwo niemieckie. Wiem,bo drugie dziecko rodziłam w Niemczech. Jugendamt na pewno krystaliczny nie jest,tez słyszałam różne historie,ale naprawdę,mieszkam tu prawie 6 lat i nic takiego nie mogę potwierdzić,ani moi znajomi mieszkający tu ,niektórzy nawet od 30 lat. Mało tego, jak pisałam wczoraj, ta instytucja bardzo mi pomogła z przedszkolem dla córki,a i z wszelkimi pytaniami i problemami mogłam się zawsze zgłosić. Nie zgodzę się,że traktują Polaków źle i fałszywie; pomijając jedną "pielęgniarkę" w przychodni ,która faktycznie nie lubi obcokrajowców albo w ogóle ludzi, to zawsze i wszędzie spotykam się z uśmiechem i sympatią,czy to urząd,bank,lekarz ,sklep czy restauracja.... Niech się Niemcy lepiej zainteresują islamskimi imigrantami,a nie polskimi dziećmi,jeśli rzeczywiście w niektórych miejscach zdarzyły się takie rzeczy jak opisujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie, mam przyjaciół w de.siedzą tam ok roku, córka ma 10 lat z natury to wstydliwa i spokojna dziewczynka. Oczywiście dostali telefon że szkoły że mają przyjść pilnie do szkoły. Stwierdzili, że ona jest zaspokojona i że coś musi być nie tak skoro taka jest! Żenujące bo jest grzeczna,ma bdb wyniki w szkole!Boją się że nasla jugendamnt na nich... Im to nie dogodzisz! Jak dziecko absorbujące i *****iwe to znowu problemy psychiczne... Najlepiej tam nie przebywać, sama się zniechecilam i nie wyjedziemy, by żyć w strachu ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może się doinformuj. Nie wystarczy że rodzice siedzą 6 lat, muszą mieć obywatelstwo. Obywatelstwo jest tu dziedziczne a nie wystarczy że się urodzisz na terytorium Niemiec. Przynajmniej jeden rodzic musi mieć obywatelstwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadzwonili ze szkoły, a nie z jugendamtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A szkoła to ty myślisz że nie ma kontaktu z jugendamnt? Jak najbardziej ma,mało to dzieci nie wróciło prosto do domu ze szkoły bo wpadł jugendamnt...i dzieci zabrał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wrażenie że te co tu tak ujadaja że jugendamnt taki dobry,nigdy nie były nawet turystycznie w de!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:44... oczywiscie ze nie byly. To sa historie oparte na tym, ze znajoma znajomej powiedziala...a i w telewizji tak pokazywali... :P a poniewaz telewizja mowi zawsze prawde i nie ma w niej fikcji...to kafeterianki wiedza lepiej niz te osoby, ktore mieszkaja w niemczech ;-) ludzie, nikt wam nie zabierze dzieci bez powodu... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze,że to tylko twoje wrażenie. :D A ja jestem doinformowana; sama babka w urzędzie przy rejestracji dziecka powiedziała,że gdybym tu była powyżej 6 lat,dziecko mogłoby mieć obywatelstwo niemieckie. Ale w jaki sposób,to już nie pytałam,a oboje z mężem mamy obyw.polskie. Poza tym przecież napisałam,że pomijając to,to minimum jeden rodzic musi mieć niemieckie. I kto wypisuje bzdury,że dzieci ze szkoły nie wróciły,bo Jugendamt zabrał???? No to wiecie, to samo słyszałam o Szwecji i Norwegii,a tam nawet gorsze jaja podobno. Tylko że nie wierzę w 100% ,bo tam nie mieszkam,nie żyję i nie wiem jak jest naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze o obywatelstwo się możesz starać po 8 latachpobpobytu, trzeba zdać egzamin, zapłacić i nie wolno dostawać żadnych zaświadczenie od państwa typu harz4. Dziecko dziedziczy obywatelstwo po rodzicach, a nie dlatego że się urodziło na terenie Niemiec. Ja tu mieszkam już naprawdę długo, sama jestem mamą, znam masę innych matek i dzieci. I nikt nie ma problemu z jugendamtem. Wręcz przeciwnie. Ja np nie mogłam znaleźć przedszkola dla córki, i oni mi pomogli. Dają też dotację na przedszkole jeśli ktoś ma niskie zarobki. Jak chcecie wiedzieć jak to naprawdę jest to zwróćcie się do osób mieszkających w Niemczech, wejdźcie na niemieckie fora np mypolacy i tam zapytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kretynka to jest autorka. Obejrzała jakiś program w tv o niemieckim urzędzie, w Niemczech pewnie nigdy nie była i już wie wszystko :-D W zagranicznych mediach nałogowo piszą o polskich obozach pracy i tak samo ma się to do prawdy co ten polski program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam te opowieści z cyklu "a kuzyn szwagra brata mojej ciotecznej siostry powiedział...". A czerpać wiedzę o świecie z programu Drzyzgi to jak uczyć się historii oglądając Monty Pythona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż, może i Drzyzga nie ma zbyt lotnych programów, ale niewątpliwie przedstawione tam sytuacje miały miejsce. Moja opinia o Austrii jest taka, a nie inna i już. Zapraszam pomiędzy tłum Austriaków z rozwydrzonym dzieckiem. Zobaczymy, co powiesz, jak co druga osoba będzie zarzucać Ci, że się znęcasz...I nie tylko obcokrajowcy boją się Jugendamt. Ostatnio sąsiadka, jak wracaliśmy ze spaceru, pędem biegła do samochodu, żeby wyjąć z niego śpiące dziecko. Czego się bała? Że doniesiemy do Jugendamtu... Są ludzie i ludziska i nigdy nie wiadomo na kogo trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Niemczech więc na temat Austrii wypowiadać się nie mogę. Ani ja, ani nikt z mojej rodziny i znajomych nigdy nie miał problemów z Jugendamt. Wręcz przeciwnie, mi pomogli w znalezieniu przedszkola i doplacaja do niego. Ale Polacy mieszkający w Polsce mają oczywiście lepsze informacje :-) Jak ktoś ciekawy niech popyta na forum polaków w Niemczech. Jest ich kilka. A nie bezmyślnie wierzy w jakieś sensacje w polskiej tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:22 niestety blokuje mi wysłanie linka bo zostało uznane za spam wpisz w googlach: jak-urzednicy-niszcza-rodzine-panstwa-balutow Prostuje. Właśnie odczytałam że ostatnie najstarsze dziecko niedawno wróciło do rodziców. Polecam też wpisac w google zal-otwarty-nad-skrzywdzona-rodzina-w-nisku-sedziowska-rodzina Bardzo ciekawe tekst o sędzinie prowadzącej sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w chwili obecnej w takiej samej sytuacji! Mieszkam w austrii i na karku mam Jugendamt od 5 lat, poniewaz mam 5-cioro dzieci i nie mam rzekomo czasu dla siebie dwoje z piatki zabrali do tzw. WG ! Teraz czepiaja sie tej trojki co zostala!oferuja pomoc zabierajac dzieci do osrodkow gdzie mam je widywac na wikendy! Jestem zmuszona wyjechac z austrii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od ponad 20 lat mieszkam w niemczech, mam dwoje dzieci i serio nie znam nikogo, komu Jugendamt odebralby dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam. Ja mieszkam tu od 15 lat i również nie słyszałam o takich przypadkach. O rzekomej „nienawiści do Polaków” także dowiaduje się jedynie od samych polakow bo wszyscy dookoła w urzędach, przychodniach itp bardzo pomocni i mili. A jak znajdzie się ktoś problematyczny to jest ogólnie problematyczny a nie uwzięły na jakaś konkretna nacje zreszta dyskryminacja jest w Niemczech ostro tępiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A autorka tematu ma chyba jakis problem z opanowaniem swoich emocji, bo rozumiem ze ktoś może mieć inne zdanie, ale żeby zaraz wyzywać go od „kretynow”?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To stary temat. Wrzuccie na luz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę obejrzeć film ,,Ucieczka z piekła". Tam jest pokazane jak ten cały jugnedamt traktuje Polaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×