Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

chrzestna, jaki prezent

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mam mały dylemat. W ostatniej praktycznie chwili zostałam poproszona o bycie chrzestną dla córeczki mojej koleżanki. Bardzo się cieszę i zastanawiam się, co mogłabym kupić na prezent dla malutkiej? Myślałam że na pewno biblię dla maluszków, do tego może coś ze złota? Jakiś łańcuszek wisiorkiem? Myślałam też o takiej poduszecce w kształcie np. gwiazdy lub innej z wyhaftowanym imieniem... I czy wy kupujecie prezenty dla swoich chrześniaków na każde święto typu Dzień Dziecka itp.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam że złota pamiątka, zwłaszcza dla dziewczynki to super pomysł. Niekoniecznie krzyżyk, może być jakiś delikatny kwiatuszek, motylek czy coś takiego- to pamiątka na całe życie. U mnie w rodzinie chrzestni nie kupują prezentów na każdy dzień dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblię? Od razu jej habit kup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro Rodzice dziecka decydują się na Chrzest Święty, to raczej katolicka rodzina... więc czemu się dziwisz pomysłowi Pisma Świętego czy Biblii??? Ja uważam, ze to świetny pomysł, tymbardziej, że są pięknie wydane Biblie w obrazkach dla najmłodszych. Ze złota są też śliczne wisiorki np. aniołki - piękne dla dziewczynki. a taka poduszka w kształcie np. chmurki czy gwiazdki to fajna ssprawa, ja bardzo chciałabym dla swojego dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że pomysły trafione.:) Teraz tylko kwestia szczegółów i ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytaj mamę dziecka po prostu, część rodziców woli dostać praktyczne prezenty (u nas w rodzinie często goście, np. rodzeństwo, składają się na krzesełka do karmienia, leżaczki-bujaczki, maty do zabawy itd), czy woli żeby mała miała pamiątkę. Ja też bym kupiła coś ze srebra albo złota, sama już katoliczką nie jestem, ale mam dalej śliczny łańcuszek z własnego chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblie to na Komunie a nie na chrzest! Moja córcia dostała od chrzestnego pieniądze. A od chrzestnej złote kolczyki i sztućce Gerlach z wygrawerowanym imieniem mojej córci.Uważam że takie prezenty nie nadają sie na chrzest,lecz na komunię.Ja bym dała pieniądze i jakąś zabawkę edukacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dałabym jeden prezent pamiątkę np biżuterię/poduszkę/biblię (akurat te sztućce mi się nie podobają), a drugi bardziej praktyczny prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki dziewczyny za wsparcie. Co do biblii - myślałam o takiej właśnie typowo dziecięcej, obrazkowej i tam bym wypisała życzenia zamiast typowej kartki. Co do złota. Są śliczne wisiorki w cenie ok 200 pln, ale do tego trzeba łańcuszek , też pewnie z 200-300 pln?! Kolczyki raczej bym odpuściła, nie każdy przebija dziewczynkom wcześnie uszy. A co do podusi - haftować tylko samo imię? Pieniędzy raczej nie będę nawet proponować. Wolę by dziecko miało pamiątkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz wyhaftować tylko imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam swojej niuni zegarek http://zegarki-magar.pl/ trochę na to wydałam ale mała była zadowolona. Jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka dostała kiedyś od chrzestnej pierścionek z datą chrztu teraz ma 18 lat i dopiero zaczęła to nosić i mówi źe to naprawdę super prezent od chrzestnym był.pierścionek z niebieskim oczkiem taki delikatny .polecam taki prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupuje na każdą okazje coś dla mojej chrześniaki ale mam tylko jedną i to córka mojej siostry i jesteśmy bardzo blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macuszka
A może jakiś prezent na przyszłość? Zacznij jej kompletować tzw. posag. Niby już nic takiego nie obowiązuje ale fajnie jak będzie miała do przyszłego mieszkania lepsze sztućce, ręczniki, pościel. Możesz zacząć od sztućców np niedużego zestawu gerlacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reczniki,posciel z kilkunastoletnim wyprzedzeniem kupowac,ty sie dobrze czujesz? Moda zmienienia sie z roku na rok,na co komu staromodna posciel. Chyba cos tu zalatuje reklamą gerlacha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacica
A ja tam myślę, że to nie głupi pomysł ;) moda modą ale np. białe ręczniki czy klasyczne srebrne sztućce z mody nie wyjdą bo to w końcu klasyka. Pomyśl - nie chciałabyś dostać takiego dużego prezentu np. na nowe mieszkanie albo jakbyś wyprowadzała się od rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sztućce to się daje ale jako pamiątkę czyli jedna wygrawerowana srebrna łyżeczkę a nie zestaw :( ja chrzesniakowi kupuje coś zawsze jak się widzimy plus kasa na urodziny i gwiazdkę. Ja mojemu kupiłam szatke do chrztu i dałam pieniądze. Mama mu kupiła pamiątkę-srebrnego anioła stroza-obrazek/płaskorzeźba-taki 15x15 cm do powieszenia nad lozeczkiem. A reszta pieniążków? Nie wiem dokładnie na co wydali, ale mały miał dosłownie wszystko-od karuzeli nad lozeczkiem poprzez maty edukacyjne, baseny z kulkami w ogrodzie, plac zabaw, krzesełka, bujaczki i milion zabawek. Ma też dużo zainteresowania i uwagi ze strony rodziców. Tydzień po chrzcie pojechali nad morze :) Na pewno dobrze te pieniądze wydali, a ja wtedy miałam już nastoletnich synów więc nie byłam na bieżąco z gadżetami dla maluchów. A wiedziałam ze jak dam pieniądze to dziecko z tego skorzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek na chrzest dostał same pieniądze albo jakieś ubranka, łańcuszka żadnego nie było a szkoda, ludzie myślą że to już nie te czasy ale taki łańcuszek czy wisiorek to świetna pamiątka na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×