Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak zacząć biegać?

Polecane posty

Gość gość

Macie pomysły jak wystartować? Fajnie byłoby wiedzieć od czego zacząć i z jaką intensywnością. Osoba totalnie nieprzygotowana, bez żadnych osiągnięć sportowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnie, zaczynasz od stania, potem powoli ruszasz cielsko, spokojnie, nabierasz rozpędu a po jakimś czasie zapier.alasz jak lokomotywa. Jak husaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw możesz chodzić potem stopniowo biegać nie trzeba zaraz maratonu przebiec ,dobre buty i do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mileczka0
powoli i stopniowo, najlepiej zacząć od marszu i stopniowo zwiększać tępo aż zaczniesz biegać po prostu :D wiem, że to tak trudno ale trzeba małymi kroczkami zwiększać intensywność wysiłku. sama tak zrobiłam i to było najlepsze rozwiązanie.. do tego piłam tabletki iqgreen z zielona kawa i tak stopniowo w trzy miesiące 18kg mniej, a teraz nie wyobrażam sobie dnia bez biegu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę dość sporo i dość szybkim tempem (nie potrafię spacerować ;)), ale bieganie kompletnie mi nie idzie. Może za długie dystanse narzucam. Od jakich powinno się zaczynać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość almonnd
też biegam i zaczynałam od marszu i potem coraz szybciej i szybciej.. :D ktoś wspomina wyżej o iqgreen, ja też je brałam i pierwsze 12kg zrzuciłam właśnie z nimi potem już tylko stabilizacja wagi i teraz przede wszystkim staram się ją utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no najpierw musisz postawic prawa noge pozniej lewa i tak na zmiane ale musisz to szybko robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Myślę, że popełniasz ten sam błąd co wiele osób przed Tobą - za dużo zastanawiasz się, jak zacząć coś robić, zamiast po prostu zacząć to robić :) Najważniejsze są dobre buty - bez tego Twoje stawy będą zbyt obciążone. Poza tym - motywacja i konsekwencja. Idealnie byłoby, gdybyś miała blisko jakiś park - nie polecam biegania po betonie i asfalcie. Alternatywnie możesz spróbować bieżni - ma wiele plusów, przede wszystkim fakt, że jest się niezależnym od pogody i można swobodnie np. oglądać telewizję w trakcie treningu jeśli jest dla nas nużący. Więcej na ten temat można poczytać tutaj: http://www.abcfitness.pl/zalety-biezni-ba16 W razie pytań - jestem do dyspozycji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, warto pamiętać o odpowiednich butach do biegania, żeby krzywdy sobie nie zrobić. Nie trzeba od razu wydawać dużej kwoty, wystarczy, że poszukasz dobrze w necie, np. na http://perfektsport.pl, i znajdziesz markowe biegówki w naprawdę dobrych cenach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×