Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaki jest koszt instalacji ogrzewania centralnego w mieszkaniu 50 60 metrów?

Polecane posty

Gość gość

Pytanie jak w temacie. Będziemy robić centralne gazowe podłogowe. Chciałabym dowiedzieć się orientacyjnie ile to może kosztować? Czy ktoś z was robił takie ogrzewanie? Ile was to kosztowało włącznie z piecem i podłączeniem go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, że wszystkie tu żyjecie z piecami kaflowymi i nikt nie ma centralnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam piec kaflowy więc nie pomogę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytaj na innej stronie, a nie o tematyce o dzieciach i jeszcze roscisz pretensje?! Zapytaj fachowców tępaku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może tak zapytaj fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama jesteś tepakiem skoro nie potrafisz wyrażać się kulturalnie. A roscic to sobie można prawo do czegoś a nie pretensje. Co to znaczy "roscisz pretensje" w Twoim patologicznym slowniku? :) Już pedze do fachowców i oni mi na pewno wycenę będą robić orientacyjna. Puknij się w ten pusty baniaczek moja droga. Fachowiec to może przyjść zobaczyć mieszkanie sprawdzić kominy i zrobić konkretną wycenę a nie poda mi kwoty orientacyjnej. A mnie taka interesuje na ten moment. Jesteś w stanie to ogarnąć krzykaczko? A pytam tutaj bo jest tu wiele młodych osób na etapie urządzania domów i mieszkań, ale co Ty możesz o tym wiedzieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
instalowałam niedawno piec do mieszkania o podobnym metrażu jak Twoje. nie podam kosztu pieca i instalacji ponieważ jesteś niemiła. żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy jaki chcesz piec. ja na 120 m mieszkanie instalowałam gazowy. ok 13 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha. Ja jestem nie miła za to ta, która mnie zwyzywala od tepakow jest miła jak pluszowy miś :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piec planuje zakupić pewnej firmy za około 3000. Rok temu moi rodzice wymieniali piec po 20 latach bo się zepsuł i dość długo szukali odpowiedniego. Natomiast kwota jaka wydali na całą resztę może bardzo się różnić od aktualnych więc nie chce się sugerować tylko ich doświadczeniem. 20 lat to kawał czasu ;) więc interesują mnie ceny "na czasie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa no i rodzice nie mają podlogowki tylko grzejniki więc to zapewne też robi różnice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My robilismy niedawno, na 65 metrow. Ale nie podam ceny, bo autorka jest niezbyt mila w swoich wypowiedziach. I popieram to zebys wziela kogos kto zrobi wycenę, wlasnie orientacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co się koleżanko powtarzasz hm? :) Może wy jesteście takie, że ktoś wam pluje na głowę a wy udajecie, że pada deszcz, ale nie każdy taki jest. Skoro ktoś mnie obraża nie mam poczucia bycia miłą dla takiej bezczelnej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie to samo robię. Mieszkanie 50m. Ogrzewanie podłogowe gazowe, kamienica. Kominiarz 200zl, projektant z funkcja kierownika budowy (projekt ogrz gazowego plus projekt podłogowego) łącznie 1600. Piec ok 5-6t, wkład do komina 2-3tysiace. Robociznę plus pozostałe materialy ciężko wycenić myślę ok 5-8t, zależnie od firmy. No i wyknczenie podlog, bo trzeba dać gresy, min 50zl/m2 czyli ok 2,5t. Mysle ze łącznie max 20tys, może uda ci się zmieścić w 15. Moje miasto to Opole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Jesteś antypatyczna i nikt nie zamierza ci mówić ile kosztuje instalacja.SPADAJ STĄD.Weszłaś na temat dla matek i masz japę od ucha do ucha!😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opole to całkiem blisko. Dzieli nas godzina jazdy samochodem ;) Hm no w waszym wypadku piec 2 razy droższy więc tu na pewno koszt się skurczy nieco. No własnie ten komin najbardziej mnie martwi bo to jakby nie patrzeć sporo kasy. Zastanawialiśmy się nad zrobieniem wylotu z pieca nie do komina a bezpośrednio przez ścianę budynku na zewnątrz. Wiem, że ludzie tak robią bo np. nie ma wolnego komina na centralne gazowe. Pytanie czy taką zgodę się uzyska jeśli ten komin jest wolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weszłam na temat dla matek bo też nią jestem. Następna kulturalna inaczej. Do dziecka i męża też mówisz, żeby spadali? :o Ludzie co za poziom niektóre prezentują aż oczy bolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie które zniżyły się do Twojego poziomu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:10 Ja tutaj nikogo nie obraziłam. To mnie wyzwano od tępaków, ale jak widać nie można takiej osobie odpowiedzieć dosadnie bo się rzucacie jakbym tu rzucała bluzgami na prawo i lewo. Różne rzeczy na tym forum już widziałam jad żółć itp, ale to już przebija wszystko :o nadal potraficie zaskoczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektóre na litość pisze się razem kobieto! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem kobietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja z Opola. U nas tez najbardziej boje sie o komin. Kominiarz byl, czekam na opinię. Zobaczymy. Ale chyba wybicie dziury na zewnątrz odpada. Jesteście pewni ze tak jest zgodne z prawem? Bez zgody i opinii kominiarza z rozrysowanymi kominami i wskazaniem który wykorzystać, nie dostaniecie pozwolenia na budowę, zgody od gazowni ani od wspólnoty, nikt nie odbierze istalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest zgodne z prawem. Sąsiadka moich rodziców właśnie nie miała wolnego komina do centralnego. Bo lata temu we wszystkich mieszkaniach były piece kaflowe. W takim wypadku może być jeden komin na kilka mieszkań. W przypadku tej sąsiadki było tak, że lokatorzy na 1 i 2 piętrze mieli już gazowe i ona nie mogła podpiąć się w któryś z tych dwóch kominów. Mieszka na parterze. I obok okna w kuchni ma normalnie dziurę wybitą w murze i tamtędy ulatuje sobie taki biały dymek, wygląda to jak para wodna. Więc wiem, że zgody się na coś takiego dostaje. Moi rodzice mają piec do centralnego w kuchni bo sąsiadka na parterze (oni piętro pierwsze) ma taki piec w łazience i już komin zajęła. Wiem, że takie wybicie dziury na zewnątrz jest na pewno dużo tańsze niż robienie tej otuliny w kominie i wprowadzanie odpowiednich rur do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 lat temu nie było takich wymogów co do kominów więc moich rodziców to nie dotyczyło. Ale teraz wszystkie koszty wzrastają eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że znacznie bardziej opłacalną opcją jest montaż ogrzewania sieciowego. Ja mam takie od http://termika.pgnig.pl/ i sprawdza się naprawdę znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej z pytaniami o koszta zgłosić się do firmy, która zajmuje się robieniem takiej instalacji. Ja mogę polecić firmę www.ziso.net.pl Robią profesjonalne instalacje ogrzewania i instalacje sanitarne. Warto skorzystać z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w domu projektem oraz wykonaniem instalacji gazowej zajęła się firma www.proinstal.limanowa.pl Pracę wykonali szybko i dokładnie. Cena była korzystna, więc polecam wam się do nich zgłosić jeżeli mieszkacie w okolicach Limanowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 tysiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×